Jump to content
Dogomania

Zwisająca listwa mleczna ...


punia2010

Recommended Posts

Witam , moja od niedawna sunia wykupiona z pseudohodowli była dość mocno eksploatowana i ma bardzo wyciągniete sutki i całą listwe mleczną , jest to york na niskich łapkach a sutki ciągną sie prawie po ziemi . Nie wygląda to zbyt ładnie ale najgorzej ze jest to dla niej jakis dyskomfort oraz po spacerze ciągle ma brudne podbrzusze ... sutki są duże i nabrzmiałe .... wszystkie co do jednego , ale najgorzej z tymi za żebrami ......... proszę o porady .... czy istnieją domowe sposoby na skorygowanie tego problemu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='punia2010'][B] sutki są duże i nabrzmiałe [/B].... wszystkie co do jednego , ale najgorzej z tymi za żebrami ......... proszę o porady .... czy istnieją domowe sposoby na skorygowanie tego problemu[/QUOTE]
Niepokojące jest to co piszesz, w pierwszym rzędzie radziłabym wizytę u lek.wet., w listwie mogą być guzy, sunia może mieć ciążę urojoną itd.
Czy pies jest sterylizowany?

Edited by ewtos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czy sunia miała kiedyś szczeniaki,bo to karmienie młodych mogło wyciągnąć i nadwyrężyć sutki?
W zasadzie to albo by trzeba zrobić plastykę która jest bardzo kosztownym zabiegiem,oczywiście po wykluczeniu jakiejś choroby sutek,albo tak jak pisze Mozarcik kupić suni odpowiedni kubraczek.

Link to comment
Share on other sites

No przecież autorka tematu wyraźnie napisała, że suka wyciagnieta z pseudo po intensywnej eksploatacji czyli wielokrotnie miała szczeniaki _ barabasz - czytać to ty jednak nie potrafisz!

Punia - kiedy były ostatnie maluchy? U weta byłaś?
Zimą tylko kubraczek jej pomoże, ale może czas na usunięcie listw mlecznych i plastykę przy okazji?

Link to comment
Share on other sites

Punia napisała że "sunia była dość mocno eksploatowana" a nie intensywnie eksploatowana,to drobna acz różnica.
Więc zamiast będziesz mnie z mety atakowała - pomyśl!
Bardzo często jest tak,że suki które się nie szczeniły mają ciążę urojoną z silną laktacją,która jeżeli nie poda się odpowiednich specyfików, też powoduje niesamowite zmiany w sutkach i ciężką chorobę listwy mlekowej,która często źle się kończy,po prostu dlatego wolałam zapytać czy przyczyną problemów suni było jej szczenienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Punia napisała że "sunia była dość mocno eksploatowana" a nie intensywnie eksploatowana,to drobna acz różnica.
Więc zamiast będziesz mnie z mety atakowała - pomyśl!
Bardzo często jest tak,że suki które się nie szczeniły mają ciążę urojoną z silną laktacją,która jeżeli nie poda się odpowiednich specyfików, też powoduje niesamowite zmiany w sutkach i ciężką chorobę listwy mlekowej,która często źle się kończy,po prostu dlatego wolałam zapytać czy przyczyną problemów suni było jej szczenienie.[/QUOTE]
Twoje tłumaczenia są naprawdę coraz głupsze, a co się robi z suczkami w pseudohodowli, sama pomyśl, zanim następną głupotę napiszesz.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']Twoje tłumaczenia są naprawdę coraz głupsze, a co się robi z suczkami w pseudohodowli, sama pomyśl, zanim następną głupotę napiszesz.:roll:[/QUOTE]

Dlaczego od razu rzucasz epitetami,z tego co ja wiem hodowcy czy pseudo hodowcy zajmują się sprzedażą szczeniąt lub młodych psów.Raczej nie pozbywają się wieloródek,które przynoszą im kasę, wiem również, że takie biedne wyeksploatowane suki albo dożywają swoich psich lat u hodowcy,którzy na pewno nimi nie handlują (a przynajmniej nie powinni na nich zarabiać), albo zwłaszcza pseudo hodowcy w najlepszym wypadku dają je komuś za friko, lub porzucają je i biedaczki trafiają do schroniska,a bywa że ich los jest bardziej okrutny ale o tym wolę nie pisać!
Dziwię się że Punia za tak wyeksploatowaną sunię zapłaciła pseudo hodowcy, bo jak już suka była stara i nie mogła rodzić, to bardzo nieuczciwe że taki łobuz wziął za nią kasę,powinien być wdzięczny że się nią ktoś zajął. I jeżeli ktoś głupio pisze to właśnie Ty,bo wydaje mi się że miałam prawo myśleć że to młoda suka do sprzedaży,która jeszcze nie miała szczeniaków,tylko sutki i listwy mlekowe ucierpiały na skutek ciąży urojonej, a myślę że wiesz jak szybko dojrzewają suki do rozrodu i często nie od razu hodowcy,a zwłaszcza pseudo hodowcy, uda się je sprzedać w wieku szczenięcym.
Punia nie sprecyzowała w poście na skutek czego suka jest jak ona to nazwała wyeksploatowana,kto pyta nie błądzi i miałam prawo się o to w poście zapytać. A do Ciebie apeluję najpierw myśl potem obrażaj,bo podobno myślenie i analiza całości sprawy ma przyszłość!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']Zadziwiające jest jak udzielasz rad, nie rozumiejąc o co pyta autor wątku i to niemal w każdym temacie. Byle coś napisać, nieważne czy z sensem.[/QUOTE]
Widzisz, jestem osoba dociekliwą i lubię jasno sprecyzowane pytania i jeżeli o proszę o uzupełnienie ich to tylko żeby odpowiadając nie mieć wątpliwości. Może to powoduje moje wykształcenie ekonomiczne i umysł księgowego,ja akurat nie widzę w tym nic złego bo z zasady jestem aż za bardzo dokładna i tego wymagam od innych.

Link to comment
Share on other sites

Czy Ty w ogóle jesteś normalna? Co innego mogło by znaczyć stwierdzenie "eksploatacja suki" w kontekście psuedohodowli?
Bo raczej nie bieganie w psich zaprzęgach po pustyni.
Autorka dokładnie napisała czemu sunia ma takie a nie inne sutki. To Ty znów siejesz zamęt udając, że nie rozumiesz. Nie wierzę, że nie rozumiesz.

Link to comment
Share on other sites

Daj sobie na wstrzymanie,jak zawsze bredzisz!A może policzysz ile razy ciebie wywalali z wielu forów i kiedy sie udzielasz jako isabelle301 i jako isabelle30. Ja kończę tę jałową - sutkową dyskusję,bo oprócz gryfa i ewtosa no i mnie, nikt tak naprawdę nie raczył Puni pomóc,tylko jak zawsze kiedy coś zapytam czy doradzę,zaczął sie zmasowany atak na mnie,zamiast trzymać się tematu.To już stało się nudne.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Daj sobie na wstrzymanie,jak zawsze bredzisz!A może policzysz ile razy ciebie wywalali z wielu forów i kiedy sie udzielasz jako isabelle301 i jako isabelle30. Ja kończę tę jałową - sutkową dyskusję,bo oprócz gryfa i ewtosa no i mnie, nikt tak naprawdę nie raczył Puni pomóc,tylko jak zawsze kiedy coś zapytam czy doradzę,zaczął sie zmasowany atak na mnie,zamiast trzymać się tematu.To już stało się nudne.:angryy:[/QUOTE]
A ty pomogłaś powołując się na moją wypowiedź

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Dlaczego od razu rzucasz epitetami,z tego co ja wiem hodowcy czy pseudo hodowcy zajmują się sprzedażą szczeniąt lub młodych psów.Raczej nie pozbywają się wieloródek,które przynoszą im kasę, wiem również, że takie biedne wyeksploatowane suki albo dożywają swoich psich lat u hodowcy,którzy na pewno nimi nie handlują (a przynajmniej nie powinni na nich zarabiać), albo zwłaszcza pseudo hodowcy w najlepszym wypadku dają je komuś za friko, lub porzucają je i biedaczki trafiają do schroniska,a bywa że ich los jest bardziej okrutny ale o tym wolę nie pisać!
Dziwię się że Punia za tak wyeksploatowaną sunię zapłaciła pseudo hodowcy, bo jak już suka była stara i nie mogła rodzić, to bardzo nieuczciwe że taki łobuz wziął za nią kasę,powinien być wdzięczny że się nią ktoś zajął. I jeżeli ktoś głupio pisze to właśnie Ty,bo wydaje mi się że miałam prawo myśleć że to młoda suka do sprzedaży,która jeszcze nie miała szczeniaków,tylko sutki i listwy mlekowe ucierpiały na skutek ciąży urojonej, a myślę że wiesz jak szybko dojrzewają suki do rozrodu i często nie od razu hodowcy,a zwłaszcza pseudo hodowcy, uda się je sprzedać w wieku szczenięcym.
Punia nie sprecyzowała w poście na skutek czego suka jest jak ona to nazwała wyeksploatowana,kto pyta nie błądzi i miałam prawo się o to w poście zapytać. A do Ciebie apeluję najpierw myśl potem obrażaj,bo podobno myślenie i analiza całości sprawy ma przyszłość![/QUOTE]

To jest twoim zdaniem pomoc? Bredzenie od czapy!
Punia - przepraszam za off top ale ta kobieta zaczyna już wszystkich załamywać.
Napisz co z sunią.

Barbaro - ja to nie ty... chyba ci się osoby mylą

Link to comment
Share on other sites

[B]Najpierw o radach dla Puni. [/B]Już wszystko zostało napisane: konsultacja u weta oraz kubrak na zimę. Nic więcej się nie da poradzić. Nie ma domowych sposobów, na to co się z sunią dzieje.

Punia, my bardzo Ciebie przepraszamy, że robimy jatkę w Twoim, ważnym dla Ciebie i suni temacie, ale ta kobieta biega po forach i wali swoimi "cennymi radami" jak popadnie. Pół biedy gdy ktoś sie tylko pośmieje, ale jeżeli ktoś posłucha jej rad to może sie to źle skończyć.
Wiemy też, jak bardzo jest to irytujące gdy czekasz na sensowne odpowiedzi i lecisz do tematu jak zobaczysz maila a tu jakieś głupoty nie na temat. I za to przepraszamy.

Nie, my byśmy przez Ciebie zgłupli. Nie zgłupieli, nie pochlebiaj sobie.
Z żadnego forum mnie nie wyrzucili. Sama sobie poszłam, bo Ty dzwoniłaś do admina i się na mnie skarżyłaś, że zwracam uwagę na głupoty, które wypisujesz. Admin mając dosyć Twoich głupich telefonów, poprosił nas abyśmy przystopowały ze zwracaniem Ci uwagi. Do tego Twój zmasowany atak na mnie rozpoczął się gdy ów admin przyznał mi rację i zwrócił Ci uwagę, że prowokujesz do kłótni. Ta dam!
Z owego forum wywalili Cię dwa razy, z czego za drugim razem admin nawet ludzi przepraszał, za to co ponawypisywałaś i za obrażanie użytkowników. Obydwa razy wyleciałaś właśnie dzięki mnie. Czyli nie dość, że admin mnie nie wywalił to jeszcze przyznał mi rację usuwając Ciebie.
A wszystko to co robiłaś zaczęło się od tego, że dałysmy Ci kilka rad co zrobić aby Twoja suka nie niszczyła ogordu, za co Ty się obraziłaś, bo nie zgadzało się to z Twoim światopoglądem o "psotliwych labkach". Wyzywałaś użytkowników i wyśmiewałaś. A nienawiść do mnie powstała gdy z troski o Lunę napisałam Ci na PW abyś jeszcze przemyślała jej sterylkę. Ale, że zbiegło się to z gromami jakie na Ciebie spadły z każdej strony po tym jak [B]wymyśliłaś, że Luna będzie mieć szczeniaki bo Twoi znajomi chcą miec po niej psa[/B].
To tak gwoli ścisłości, aby ludzie wiedzieli z kim mają do czynienia.

Edited by Dardamell
Link to comment
Share on other sites

Kobieto,po pierwsze to naucz się poprawnie polskiego,po drugie tylko niekumaci się śmieją z moich rad, a inteligentni dziękują,po trzecie po co ten cały elaborat w Twoim poście pełen zresztą bzdur i przekłamań?
Jednym zdaniem próbujesz skwitować problem Puni ze swoją suczką,ale mnie poświęcasz masę linijek wypisując banialuki żeby mi tylko dopiec. Wiesz co kobieto daj sobie na wstrzymanie bo twoje wypociny nijak się mają do tematu wątku.Ja już powiedziałam wszystko i nie mam zamiaru bawić się w pieniactwo,bo jak myślę nie temu ma służyć to forum!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...