Jump to content
Dogomania

Bydgosz Walentynkowa i Nocna 8-9.02.2014


Izabela124.

Recommended Posts

ZGADZAM SIE,
wyszłam już [B]po ocenie[/B] odsikać szczeniaka dosłownie na dwa metry od drzwi na trawę, wracam a ta mnie zatrzymuje o numerek.. Tak, bo go mam przy sobie PO OCENIE kiedy jest mi tak straszliwie potrzebny..
Potem zostaliśmy na BISy jednak i poszłam po napisanie nowego numerka[B] z kartą oceny[/B], i w sekretariacie zero problemu. ALe poszłam jeszcze numerek podbić na w razie czego, to mi go nie podbiją, bo pies może mieć wścieklizne bo ona nie widziała książeczki.. to jakim cudem w ogole zostałam oceniona w takim razie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']spoko dziewczyny,przerost formy nad trescia te pani,widocznie chciały pokazac że one sa najważniejsze.no i od kiedy sprawdza sie psa po imieniu a nie po chipie czy tatuażu,jakies niedouczone czy co?....współczuje.[/QUOTE]

No własnie, jak pies po imieniu nie reagował, zaczęła u 10-letniej suki w mega owłosionymi uszami szukać tatuażu w uchu, niemal gotowa ucho ogolić i męczyła weterankę do czasu, aż udało się tatuaż odczytać. Z tym wychodzeniem z psami na sikanie każdy miał problem, bo panie potrafiły rzucić wszystko i gonić wystawcę przez cały korytarz, że nie ma prawa wejść na wystawę, bo nie zabrał z sobą numerka :shake: skąd takich oszołomów wzięli, nie mam pojęcia... ale tylko Bydgoszcz takie personalia zatrudnia...

Link to comment
Share on other sites

Wystawiałam psa koleżanki, który w książeczce miał wpisane imię hodowlane bez nazwy hodowli. Jakże wielkie było zdziwienie pani, że nie ma tam nazwy hodowli. Ile się musiałam natłumaczyć... Ring główny wąski dziwnie wyglądały na nim konkurencje finałowe. Stojąc przy swoim stoisku, słyszałam awantury pań organizatorów z weterynarzami - mnóstwo osób się im skarżyło.

Link to comment
Share on other sites

To też prawda. Nie wiem czy opracowali taką taktykę, ale co roku jest to samo - podają sędziego zagranicznego i w dniu wystawy zmieniają na polskiego. Ciekawe, czy ci zagraniczni sędziowie na liście w ogóle wiedzą, że są zaproszeni, bo może to taki chwyt na ściągnięcie większej ilości wystawców?

Link to comment
Share on other sites

O paniach od "opieki weterynaryjnej" niestety nie można powiedzieć dobrego słowa, jednak nie należy chyba zwalać tego na związek, bo jak rozmawiałam w zeszłym roku z jedną panią ze związku właśnie to mówiła, że niestety to są panie z inspektoratu weterynarii więc im nie podlegają :/ Mogłam oczywiście coś źle zrozumieć, ale chyba faktycznie tak jest.

A co do sędziego, miał być czeski, był czeski. U mnie nigdy nie było zmiany w ostatnim momencie na żadnej bydgoskiej wystawie, może po prostu jakiś jeden sędzia zawsze nawala? :D

Link to comment
Share on other sites

ja byłam w zeszłym roku i już wiedziałam, że w tym nie pojade - panie sprawdzające miały tę samą taktyke - mój pies nie ma tatuażu, więc zaczeły ja wołać po imieniu rodowodowym LIRA GORIANA (Geometry of love) i wielkie zdziwienie, że pies nie reaguje...
... nie wpuścili też szczeniaka bo nie miał 21 dni od wścieklizny...
wogóle jakaś jedna wielka pomyłka, psy zestresowane, ludzie zestresowani, dla mnie idea nocnej wystawy jest super ale bydgoszcz wogóle sobie z nią nie radzi... może jakiś inny oddział też sie takiej wystawy podejmie?

Link to comment
Share on other sites

[B]szalej, [/B]myślę, że faktycznie tak jak piszesz, warto byłoby, aby nasz Polski ZK rozważył opcję zorganizowania nocnej wystawy w innym mieście. Osobiście byłabym za którąś z letnich wystaw. Niestety kalendarz wystaw na kolejny rok jest już zrobiony.

Link to comment
Share on other sites

Też byłam na tej wystawie i też się zawiodłam. Ciężko znaleźć właściwy ring, to pierwsza wada. Po drugie było ciasno i dopóki część osób z psami nie pojechała do domu, to praktycznie nie było możliwości, żeby podejść do kogoś, popytać o rasę czy zrobić zdjęcie z psem- świadomość przeciskania się przez tłum ludzi skutecznie do tego zniechęcała. Nie ma to jednak jak wystawy na otwartej przestrzeni... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[TABLE]
[TR]
[TD="bgcolor: ffffff, align: left"][B][FONT=verdana][SIZE=2][color=#666666]18.05[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[/TD]
[TD="width: 380px, bgcolor: ffffff"][FONT=verdana][SIZE=2][color=#666666] klubowa polskich owczarków nizinnych[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD="bgcolor: ffffff, align: left"][B][FONT=verdana][SIZE=2][color=#666666]21.09 [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[/TD]
[TD="width: 380px, bgcolor: ffffff"][FONT=verdana][SIZE=2][color=#666666]krajowa Yorkshire Terrierów[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD="bgcolor: ffffff, align: left"][B][FONT=verdana][SIZE=2][color=#666666]5.10[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[/TD]
[TD="width: 380px, bgcolor: ffffff"][FONT=verdana][SIZE=2][color=#666666] krajowa psów myśliwskich[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD="bgcolor: ffffff, align: left"][B][FONT=verdana][SIZE=2][color=#666666]22-23.11[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[/TD]
[TD="width: 172px, bgcolor: ffffff"][/TD]
[TD="width: 380px, bgcolor: ffffff"][FONT=verdana][SIZE=2][color=#666666]krajowa[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...