Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

[quote name='Elurin']Jestem!:lol:
No i mam Andzię i Olusię...:evil_lol: Aneczka - będziesz miała samiczki:lol: po przedadopcyjnej, of kors;)[/quote]

Gratuluje prezesuniu,naprawde szczerze gratuluję...:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Rewelacja....Czy to juz ostateczna wersja?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iras, jak pamietam ze zwierzakow jest technikiem weterynarii i stosunkowo mloda osoba. Ma kontakt ze zwierzetami w zwiazku z praca. I sadze, ze powiedzialaby wam rowniez to, ze kazdy wypadek jest inny, i ze BEZ OBEJRZENIA ZWIERZECIA nie da sie zaaplikowac nic, ani powiedziec nic pewnego o jego stanie. Malo tego - nawet doswidczony wet czesto a) cos przoeczy b) mowi, ze PROBUJE i NIE WIE jeszcze co z tego wyjdzie. Ja, mimo ze hoduje swinki od lat kilku, dzialam w swinkowym pogotowiu i organizuje adopcje nie uwazam sie za eksperta w sprawach medycznych, choc udzielam rad i rowniez miewam watpliwosci co do diagnoz/wskazowek niektorych wetow....

Co do biegunki i niestosowania antybiotykow w tym przypadku - jak w takim razie wytlumaczycie to, ze w przypadku mojej swinki 4 lekarzy niezaleznie od siebie (w tym dr Wojtys i dr Lewandowska, do ktorej finalnie swinka trafila) zalecalo stosowanie antybiotyku? Antybiotyk wyniszcza - to prawda - ale skoro juz pojawilam sie u lekarza ze swinka to moze troche zaufania? Bo jak nie to zamiast ja stresowac najlepiej bylo od razu leczyc ja w domu...

Plus nie doczytalam chyba dokladnie na poczatku, bo nie zalapalam, ze swinka juz zaczela leczenie antybiotykowe. W taki przypadku, gdybym miala zastrzezenia co do slusznosci, zapytalabym o to lekarza przed. A teraz swinka i tka juz dostala antybiotyk... Byc moze jes osowiala po antybiotyku - moja prosia jak dostala na zabki postanowila zaglodzic sie na smierc i ledwo ja zesmy odkarmili...Jednak nawet w przypadku zaprzestania kuracji polecam skonsultowac to z wetem. U krolikow z zaparciem stosuje sie olej parafinowy badz sok z ananasa - nie wiem tylko czy wolno u swinki. Na pewno mozesz sprobowac podac kawalek suszonej sliwki albo morelki - dzialaja wyprozniajaco - byle nie za duzo, bo nie chcemy biegunki. Moje prosie mialo ostatnio lekkie wzdecie i pomogly jej liscie malinek - tylko swinka niekoniecznie musi je chciec, nasza chwile grymasila. Na wzdecia pomaga rowniez bazylia, oregano, mięta, estragon, melisa. Polecam swieza - moje prosie uwielbiaja (uprwa domowa:)) - tylko tutaj zapytaj czy na pewno wolno swieze ziola...Plus bylby taki, ze dodatkowo nawadniaja. Skoro swinka nie je KONIECZNIE musisz ja nawadniac - jesli to dorosla swinka to kilka (4-5) strzykawek dziennie (porcja 2 ml), jesli podajesz papki warzywne wymiennie. Wbrew wszytkiemu najniebezpieczniejsze moze byc wlasnie odwodnienie - choc oczywiscie dlugie niejedzenie doprowadza do zatrzymania pracy jelit...Zdrowia dla swineczki!!!

Link to comment
Share on other sites

Witam ;)


Moje świnki też są na etapie zagrzewania dwóch kątów pokoju ;) staram się je połączyć i biegają po pokoju jak narazie bez rezultatu - teraz troszkę się uspokoiło, pewnie do czasu jak siebie nie zobacza ;P Zobaczymy co z tego wyniknie, ide poczytać ksiażke bo zapowiada się długie czekanie...


Chwilkę później

ak narzzie świnki bardziej boją się mnie, niż siebie. Uhmmm...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszka_su1']Prośki są już w Poznaniu!!! :multi: Zawiszek wypłoszony... Ale nie ma się co dziwić. Siedzi scykany w kąciku.
Fotki prześle Bajon (no bo to moje początki w necie, a że jestem blondi, to sami rozumiecie...).
Kulka[/quote]

No dobra to wklejam....... Zawisza w nowym lokalu;)[IMG]http://images25.fotosik.pl/81/25d5d5124dbcd7a6med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://images13.fotosik.pl/88/964498297ae21433med.jpg[/IMG]


A tu nasze czyli przodem przemianowane Blue i odwrócony tyłem Edek.
Boję się robić narazie więcej fotek,bo one pewnie w strachu jeszcze większym....
Właściwie gdy Pucka była u nas, trochę zjadły , pochrupały sianka, później ukradkiem zjadły kawałek jabłka ...a teraz okupują domek....
Może jutro odważę sie na więcej zdjęć, niż jedno:p

A i jeszcze jedno będę teraz zadawać duuuużżżooo dziwnych pytań:cool3:
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

cyt.:
[I] "[/I][I]Moja świnka strasznie się drapie. Straciła już dużo sierści i miewa zadrapania do krwi. Miałem dwie świnki, jedna już nie żyje i weterynarz stwierdził, że Mimi drapię się z depresji, po stracie współtowarzysza. Mi się ta teoria wydaje mało prawdopodobna, poza tym nie podał mi żadnego rozwiązania.
Może moja świnka ma alergię?
A może jest na coś chora?
A może faktycznie tęskni za swoim świnkiem i się maltretuje z depresjii?
Nie wiem, pomóżcie, nie wiem co zrobić. (najgorsze jest to że zupełnie nie stać mnie na lepszego weterynarza)"[/I][/quote]


Więc jest tak, Kuba przywiezie mi świnkę w poniedziałek wieczorem. Ustaliliśmy szczegóły. We wtorek pójdę z nią do lekarza, ale wszystko wskazuje jednak na stres. Poczekam na jego opinię, a potem kwarantanna i nowe towarzyszki zycia. Ranki powinny się pięknie zagoić, bo mam Bioptron. Wcześniej leczyłam rany psom i pięknie się goiły, zresztą ja też nie mam dzięki naświetlaniom śladów po ugryzieniach przez niesforne psiaki. Dam znać jak już świnka będzie w domu:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agamich']Więc jest tak, Kuba przywiezie mi świnkę w poniedziałek wieczorem. Ustaliliśmy szczegóły. We wtorek pójdę z nią do lekarza, ale wszystko wskazuje jednak na stres. Poczekam na jego opinię, a potem kwarantanna i nowe towarzyszki zycia. Ranki powinny się pięknie zagoić, bo mam Bioptron. Wcześniej leczyłam rany psom i pięknie się goiły, zresztą ja też nie mam dzięki naświetlaniom śladów po ugryzieniach przez niesforne psiaki. Dam znać jak już świnka będzie w domu:loveu:[/quote]

Uff...jedna świnka więcej wyciągnięta. Ale taka reakcja stresowa? Ciekawe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelin']Gratuluje prezesuniu,naprawde szczerze gratuluję...:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Rewelacja....Czy to juz ostateczna wersja?[/quote]

Tak, to na pewno dziewczyny...Miałem szczęście, bo jakby był jeden facet...:cool3:
No i poza tym, że wetka ogłądała obie panny po parę minut, żeby się upewnić, to oczywiście płeć jest rozpoznawalna na pierwszy rzut oka...:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...