Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witajcie, jestem nowa na dogomanii ale podczytuję już od dawna. Sama jestem zaświniona od ok. 3 lat. Miałam 4 świnki, niestety 2 świnki pożegnały już ten świat. chyba będę za jakiś czas (1 miesiac) przygranąć jedną samiczkę lub ew. 2 już na stałe - niestety są teraz w trakcie leczenia zapalenia dróg moczowych i pani doktor odradza chwilowo dołączenie świnki. Obecnie mam 2 samiczki. Jesli byłoby trzeba mogę na tymczas jedną świneczkę - mam wolną klatkę 70-tkę u mnóstwo miejsce do biegania. pozdrawiam Joanna :)

Link to comment
Share on other sites

Kapuszek - witaj na dogo!
Dzięki za ofertę pomocy. Myślę, że poczekamy, aż będziesz mogła wziąść świnkę na stałe (miejsca w DT mamy sporo;)).
Aha - skąd jesteś? Bo nie wiem, czy w razie czego szukać transportu - no i dokąd?

Link to comment
Share on other sites

A naprawde moja klateczka choćby na początek , dopóki świneczce się troszkę nie podrośnie, a ja nie pozbęde się szczeniaczków, nie wystarczy? Ona ma pięterko na całą długośc i szerokość klatki, i oczywiście jak tylko by się świneczka przestałą bać, byłaby często wypuszczana, ale na to potrzeba czasu, nic na siłę... Ja naparawdę zapewnie takiej opiekę, a chyba lepsze na poczatek klateczka taka jak jest, niż śmierć w laboratorium...
Mieszkam niedaleko Ani z Bytomia więc i transport możnaby jakoś zbiorowo ustaić - tzn. paru świneczek na raz...

Link to comment
Share on other sites

z pięterkiem racja ! ale możesz przecież sama zrobić z płyty pilśniowej :lol: jak byłam mała przytaszczyłam od sąsiada (sprzedawał działke i chciał sie ich w jakikolwiek sposób pozbyć) świnki, przyjechałam z zielonej szkoły to miałam już 2 mamusie, na jesień zabrałam je do domu - zima było ok 20 prosiaków :oops: a ja nie wiedziałam skąd sie wzieły :oops: nie miałam gdzie je pomieścić to upychałam je gdzie sie dało :diabloti: w szufladach siedziały, mamie pokradłam wszystkie miski, w szafkach siedziały, klatki zapchane, akwaria też :oops: po podłodze stadko biegało :crazyeye: i miały sie dobrze, codziennie zwiedzały całe mieszkanie :evil_lol: ale rodzice sie zdenerwowali i powiedzieli że mam je powydawać i ma zostać tylko jedna - nie miałam wyjścia, zaczełam im szukać domów :placz: zostawiłam sobie najstarszą świnke albinoske Dosie - przeżyła u mnie 12 lat :cool3: i nic jej nie zaszkodziło że przez pół roku w różnych "pomieszczeniach" przebywała (oczywiście wszystkie świnki codziennie po mieszkaniu biegały ) z królikiem także w jednej klatce Dosia mieszkała i były bardzo dograną parą, ale to trzeba dobrze sprawdzic bo mialam też jednego samca od tego byłego sąsiada co jego królikowi oko wygryzł :shake: widziałam tego królika, gościu mi go pokazał zanim go zabił ( miał hodowle królików i wszystkie zabił jak sprzedawał działke) :placz: u mnie także z wszystkimi samcami sie gryzł dlatego do adopcji poszedł jako pierwszy w kolejności. Moim zdaniem wielkość klatki jak narazie wystarczy jeśli świniak będzie miał prawo do codziennych kilkugodzinnych wycieczek po mieszkaniu i zabezpieczonym balkonie, i poprostu jak uzbierasz kase to kupisz świńkowi klatke, mój samczyk tez nie ma klatki ! narazie siedzi w akwarium 200 l po rybkach brata i nie narzeka - no chyba że jest głodny :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']Kapuszek - witaj na dogo!
Dzięki za ofertę pomocy. Myślę, że poczekamy, aż będziesz mogła wziąść świnkę na stałe (miejsca w DT mamy sporo;)).
Aha - skąd jesteś? Bo nie wiem, czy w razie czego szukać transportu - no i dokąd?[/quote]

jestem z Warszawy ale jak trzeba to po świnkę bym pojechała wszędzie :)

Link to comment
Share on other sites

Klatkę mam jeszcze jedną, pięterko można wysokoscią regulować i obić tak, zeby świnka umiała na nie wejśc i sobie łapek nie uszkodziła, więc to nie problem :) Mam tez 2 inne klateczki, co na parę dni dla świneczki wystarczą, a teraz dostałam dwie propozycje wypożyczenia klatki po swince kuzynki, wiec z tym też już nie ma problemu ;) Więc ja takze jestem chętna na jedną lub 2 świneczki, samiczki :)

Link to comment
Share on other sites

Elurin! Widzę że Twoje świnki z ksperymentu, których w tym momencie będzie ze cztery cieszą się ogromnym wzięciem -słowem popyt przewyższa podaż - to może udajmy, że Bobek i Mel Gibson oraz Gwidon Evelin też sa z eksperymentu - wtedy szybciej znajdą domek ;)

Link to comment
Share on other sites

Hehe, myślę, że nie ma co udawać - jedne i drugie to świnki w potrzebie! To szybciej Mel Alfy - mała klatka i to poidło kulkowe - i to z wodą!;)
Szkoda, że większy jest popyt na samiczki...z drugiej strony rozumiem - samczyki (wiekszość) są samodzielne i niezależne, nie są przytulaste, potrafią ugryżć...każdy by wolał samiczkę;)
A swoją drogą jestem zaskoczony odzewem. Nie przypuszczałem, że zgłosi się tyle chętnych:lol:.

Link to comment
Share on other sites

to chyba to samo. jest tez tam takie ogłoszenie:
[URL]http://swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?t=5854&sid=95fb673cb93802294e1d064e201d669b[/URL]
i takie :
[URL]http://swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?p=80317&sid=95fb673cb93802294e1d064e201d669b#80317[/URL]

rekaw? chyba nie dla swinki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='invictus hilaritas']na swinkowym forum znalazlam ogloszenie o naszych prosiaczhach - to o te same chodzi ??
[URL]http://swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?t=5748[/URL][/quote]

Tak, to te same prośki. Na gryzonie.pl też jest. Nie wiem, czemu na forach gryzoniowych nie ma odzewu, a na dogo aż taki. Dla mnie dziwne. Jak mawiał Wielki Elektronik: dziwnie dziwne;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...