Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

przeczytalam :eviltong:

mi chodzilo te niebieskie: :cool3:
[COLOR=#0000ff][B]Elurin, Warszawa - do 5
Apsa, Warszawa - do 5[/B]
[B]Pucka69, [/B][B]Warszawa[/B][B] - 3[/B]
[B]Neigh, Warszawa - 4-5 świnek - zaświnieni na maxa[/B][/COLOR]
[B][/B]
[COLOR=#0000ff][COLOR=black]juz dopisuje Prezesowa[/COLOR] [B]:evil_lol:[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

a bo to wyobraź sobie ze to spiętęklamrą jest :) ja mam 5 teraz - w tym 2 na tymczasie to mi starczy
elurinowi chyba tez na razie strczy , jak się mylę - to niech sprostuje
Apsa - nie ma jej ale wraca - to moze tez napisze
neigh ma 3+2+1 prawie - to chyba tez jej wystarczy co>? Neigh?
[B]napisz do Wodza w tej sprawie - to jego 1 post ;-)[/B]

Link to comment
Share on other sites

owszem - ale przypominam że Paweł ma pracę, studia, swoje świnie, świnie z labo, Iwanka, chorego psa, koty w lecznicy i tysiąc innych rzeczy. dlatego zaproponowałam żeby zrobił to ktoś inny i żeby ktoś inny tego po prostu pilnował.
[B]aa przepraszam - źle Was zrozumiałam - myślałam że dt i ds - żeby Elurin aktualizował też[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote] a ile swinek mozesz na dt wziasc?[/quote]a bo ja to wiem:niewiem:, miałam klatke na jedną, przyjechały do mnie dwie , pozyczyłam większa klatkę , to znowy ta na jedna wolna, ale dwie małe spokojnie tam chwile pomieszkają. Do tej pory raczej byłam miejscem przesiadkowym :evil_lol: . tak więc załózmy na razie ze dwie, ;)

Wodzowi tym razem odpuszcze , ale tylko tym razem buuuuu

Link to comment
Share on other sites

Dziwna sprawa z tymi bulwami, skoro jej to zeszlo to moze rzeczywiscie wzdecie....Chyba rzeczywiscie dobrze jakby ja obejrzal lekarz, skoro jest mozliwosc w miare sparwnego podjechania. Ja na transport samochodowy nie cierpie wiec zwyczajnie nie szarzuje...Zreszta i przy tym swinki zazwyczaj boja sie wizyt u weta.

Co zas do "awantury" o tymczas zgadzam sie, ze nie mozna miec zbyt wielu zwierzakow w domu, bo odbija sie to na jakosci opieki. Zwlaszcza przy zwierzetah z niewiadomego zrodla mozna napytac sobie niezlej biedy i wytrzebic przy okazji wlasne stado - ja np mialam na tymczasie swinke z domowej hodowli, wiec niby zdrowa....A po paru tygodniach musialam odwszolawiac swoje swinie... A juz do kompletnego wyczerpnia doprowadzily mnie kiedys Kismet i Ćandra, ktore wyladowaly u mnie na tymczasie, a po paru tygodniach moje wlasne swinki z zazdrosci zaczynaly sie gryzc miedzy soba, tylko dlatego ze gdzies w poblizu przebywaly obce swinki....Jak ja im szybciutko nowy domek wyszukalam to sie o taki talent nie podejrzewalam.

A przebojem jest kolezanka z SPK, u ktorej wszedzie, wlacznie z lazienka i kuchnia staly kroliki plus jeszcze 3 psy. Ilekroc do niej dzwonie tylko pytam ile masz ich teraz? I wierzcie, ona kocha kroliki, ale przy 12 sztukach marzyla juz tylko, by bylo ich mniej....

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dwie sprawy:
1. klatkę makabryczną oddaję, to Neris nie musi kupować (postaram się w poniedziałek do pucki zawieźć do księgarenki)
2. mam transport do Kutna, jakby co, w weekendy, więc musiałabym świnie dostać w czwartek, bo jestem w wawie pn-czw. Chyba, że się trafi transport również we wtorek jak to miało miejsce w tym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69']a bo to wyobraź sobie ze to spiętęklamrą jest :) ja mam 5 teraz - w tym 2 na tymczasie to mi starczy
elurinowi chyba tez na razie strczy , jak się mylę - to niech sprostuje
Apsa - nie ma jej ale wraca - to moze tez napisze
neigh ma 3+2+1 prawie - to chyba tez jej wystarczy co>? Neigh?
[B]napisz do Wodza w tej sprawie - to jego 1 post ;-)[/B][/quote]


O tak.............czuję się zaspokojona świnkowo :-) nawet nieco ponad miarę:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Giovanna']Dziwna sprawa z tymi bulwami, skoro jej to zeszlo to moze rzeczywiscie wzdecie....Chyba rzeczywiscie dobrze jakby ja obejrzal lekarz, skoro jest mozliwosc w miare sparwnego podjechania. Ja na transport samochodowy nie cierpie wiec zwyczajnie nie szarzuje...Zreszta i przy tym swinki zazwyczaj boja sie wizyt u weta.

Co zas do "awantury" o tymczas zgadzam sie, ze nie mozna miec zbyt wielu zwierzakow w domu, bo odbija sie to na jakosci opieki. Zwlaszcza przy zwierzetah z niewiadomego zrodla mozna napytac sobie niezlej biedy i wytrzebic przy okazji wlasne stado - ja np mialam na tymczasie swinke z domowej hodowli, wiec niby zdrowa....A po paru tygodniach musialam odwszolawiac swoje swinie... A juz do kompletnego wyczerpnia doprowadzily mnie kiedys Kismet i Ćandra, ktore wyladowaly u mnie na tymczasie, a po paru tygodniach moje wlasne swinki z zazdrosci zaczynaly sie gryzc miedzy soba, tylko dlatego ze gdzies w poblizu przebywaly obce swinki....Jak ja im szybciutko nowy domek wyszukalam to sie o taki talent nie podejrzewalam.

A przebojem jest kolezanka z SPK, u ktorej wszedzie, wlacznie z lazienka i kuchnia staly kroliki plus jeszcze 3 psy. Ilekroc do niej dzwonie tylko pytam ile masz ich teraz? I wierzcie, ona kocha kroliki, ale przy 12 sztukach marzyla juz tylko, by bylo ich mniej....[/quote]


Podpisuję się pod tym. Zwierzakom własnym musiałam raz podawać surowice......... wszystkim. Moja mastiffka waży 60 kg.......do tej pory pamiętam rachunek u weta. .....

Grzybicę od jednego tymczasa załapali wprawdzie tylko ludzie.......bo zwierzaki odizolowane, ale wyciągnęłam nauczkę.

Ja staram się podchodzić racjonalnie, ale.........powiedzmy, ze mam psa i 3 swinki na tymczasie i to jest mój maks.........I wracając z pracy widzę leżacego przy drodze potrąconego psa. Malutki quiz co robi Neigh???

Link to comment
Share on other sites

Posty o uaktualnieniu domków przeczytałam tylko pobieżnie, bo nie mam jak w tej chwili się wczytywać. Jeżeli zachodziłaby taka potrzeba, to mogę spróbować wyszukać na innych forach świnkowych osoby z NŚF, które deklarowały domki dla świnek i zapytac ich czy to aktualne i skierować tutaj. Jakby była taka potrzeba, dajcie znać, przeważnie nicki na innych forach są takie same.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karena']BoUnTy, nawet nie wiesz jak bardzo mi przykro, sama już nie wiem, może nie powinnam była wczoraj pisać tego, co napisałam. Wiem, że to była Twoja decyzja, ale w jakiś sposób czuję, że się do tego przyczyniłam. Gdybyś jednak zapytała mnie dzisiaj, czy zmieniłabym zdanie, to nie - napisałabym Ci to samo. Zygfrydek musiał być naprawdę bardzo chory i cierpiący, skoro nie potrafił utrzymać się na nogach. Przez tę decyzję oszczędziłaś mu cierpienia, które miał jeszcze przed sobą. On po prostu zasnął i już nie cierpi, a to jest najważniejsze. Duszek do końca miał sporo sił, żeby stać, a nawet chodzić, wetka nie przypuszczała, że odejdzie tak szybko. A Zygfrydek nawet już na tyle nie miał siły. Widziałam śmierć Duszka krok po kroku i uwierz mi - nie warto skazywać ukochanego zwierzaczka na to, skoro właściwie brak już nadziei. Zawsze będą jakieś wątpliwości - Ty będziesz myślała, czy to była do końca słuszna decyzja, że może jednak coś by się zmieniło, ja będę myślała, dlaczego nie pozwoliłam Duszkowi odejść wcześniej. BoUnTy mam nadzieję, że nie masz do mnie żalu o to, co wczoraj napisałam.
Zygfryd i Lukierek są już razem, oni są już szczęśliwi.[/QUOTE]


Kareno ja Ci dziekuje, a nie mam żalu... Gdybym wczoraj ciebie nie posłuchala Zygfydek umarłby pewnie jeszcze wczoraj lub w nocy w strasznych męczarniach ;( On tylko łapkami umiał ruszac i główką leciutko obracać, nawet biedak oddychał z trudem - to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć, ale mimo wszystko zawsze będe myśleć "a może jednak...", bo miałąm nadzieje, ze przeżyje... Ale tak jak napisałaś czasami trzeba dać komuś wcześniej odejść jeśli się go kocha - o tym pomyślałam, gdy wetka kazała mi podjąc tą decyzje i zdecydowałam, że dla niego będzie lepiej jęśli pozwole mu odejsc przez zastrzyk niż umierać w cierpieniu i strachu...
Dziękuje...

[quote name='pucka69'][B]DS:
[COLOR=#ff0000]OlimpiaK, Warszawa- 2 świnki (za kilka miesięcy) - [/COLOR][COLOR=blue]olimpia chciala któres z muminków ale w pażdzierniku - zeby odebrac - to nie wiem czy chce inne [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Nev!, Warszawa (z nśf) - 1 samiczka - [/COLOR][COLOR=blue]nśf - nie działa[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Agi, Warszawa - 1 samiczka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Baffi2, Warszawa - 2 świnki[/COLOR][/B]
[COLOR=#ff0000][B]Marchewka (z portalu Maluchy), Warszawa - 2 świnki[/B][/COLOR]
[B][COLOR=red]Ewa (swinkimorskie.org), Warszawa Ursynów – 2 świnki[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]znajomy kalmah (NŚF), Warszawa Praga – 1 świnka - [/COLOR][COLOR=blue]nśf - nie działa[/COLOR][/B]
[COLOR=red][B]Elzbietonka, Siedlce - 1-2 świnki[/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]cytryna27 (swinkimorskie.com), Bydgoszcz - 1 świnka[/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]ludzie od Agamich, Kutno - 1-2 świnki[/B][/COLOR]
[B][COLOR=#ff0000]Ayia, Łódź - 1 świnka lub 2 myszki - [/COLOR][COLOR=blue]????[/COLOR][/B]
[COLOR=red][B][B][COLOR=red]Jana, Poznań - 1 świnka - [/COLOR][COLOR=blue]???[/COLOR][/B][/B][/COLOR]
[COLOR=red][COLOR=red][B]Cirrostratus (z portalu Maluchy), Poznań - 1 świnek[/B][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=red][COLOR=red][B]lewa (swinkimorskie.org), Poznań - 1 świnka[/B][/COLOR]
[B][B][COLOR=red]groszek75, Gorzów/Poznań (z forum wizażu)[COLOR=red] -[/COLOR][COLOR=red] 2 samiczki[/COLOR][/COLOR][/B][/B][/COLOR]
[B][COLOR=#ff0000]Agatka-Szoszonka, Olsztyn - 1 świnka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]mac aaron, Wrocław - 1 świnka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Ania z Bytomia - 1 świnka - [/COLOR][COLOR=blue]ma już świnkę chyba[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Lucy*, Sosnowiec - 1 samiczka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]RsQ, Kłodzko (ze świnkimorskie.com) - 1 świnka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Adam, Żagań (jw.) - 1 samiczka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Razem: 27-29 świnek[/COLOR][/B]

[B][COLOR=black]DT:[/COLOR][/B]
[COLOR=blue][B]Elurin, Warszawa - do 5[/B]
[B]Apsa, [/B][B]Warszawa [/B][B]- do 5[/B]
[B]Pucka69, [/B][B]Warszawa[/B][B] - 3[/B]
[B]Neigh, Warszawa - 4-5 świnek - zaświnieni na maxa[/B][/COLOR]
[B][COLOR=red][B][COLOR=red]Baffi2, Warszawa - 2 świnki[/COLOR][/B][/COLOR][/B]
[COLOR=red][B][B][COLOR=red]Ronja,[/COLOR][/B][B][COLOR=red] Warszawa [/COLOR][/B][B][COLOR=red]- 2-3?- [/COLOR][COLOR=blue]będzie miała z gdańska świnkę[/COLOR][/B][/B]
[B][B][COLOR=red]Seledynek, Warszawa - 2-3?[/COLOR][/B][/B]
[B][B]Neris, Pomiechówek - 3-4 - [COLOR=blue]max chyba?[/COLOR][/B][/B][/COLOR]
[B][COLOR=red]Zasadzkas, Skierniewice - 2 świnki - [/COLOR][COLOR=blue]nie wiem czy po Iwanku ciotka sie deklaruje nadal?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]xxxx52, Poznań - do 5[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Bajon, Poznań - 2 świnki -[/COLOR][COLOR=blue] zaświniona[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Hala, Poznań - 2? - [/COLOR][COLOR=blue]hali trzeba spytać[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Kar0la, Łódź - 1[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][B][COLOR=red]Bianka1,Wrocław - 6 - [/COLOR][COLOR=blue]bianka może wziać na tymczas, mówiła niedawno[/COLOR][/B][/COLOR][/B]
[COLOR=#ff0000][B][B][COLOR=#ff0000]Korenia, Wrocław - 1 świnka[/COLOR][/B][/B][/COLOR]
[B][COLOR=red]Agata Hanel, lubuskie - 4[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]HebaNova, Katowice - 1 (później więcej)[/COLOR][/B]
[COLOR=red][B]Zafira, Łódź (z Gryzonie.info) - 1-2 prośki[/B][/COLOR][/QUOTE]

Ustosunkuje się do tej listy, Ania z Bytomia nie ma świnki, ale znalazła królika i co tu będe ukrywać, jest na Was wściekła i powiedziała, że się nikomu do dupy pchać nie ma zamiaru - w sumie jej się nie dziwie, bo na te poprzednie 2 świnki sie nastawiła i za kazdym razem jak było już dograne oddawaliście je komuś innemu :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pucka69'][B]DS:
[COLOR=#ff0000]OlimpiaK, Warszawa- 2 świnki (za kilka miesięcy) - [/COLOR][COLOR=blue]olimpia chciala któres z muminków ale w pażdzierniku - zeby odebrac - to nie wiem czy chce inne [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Nev!, Warszawa (z nśf) - 1 samiczka - [/COLOR][COLOR=blue]nśf - nie działa[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Agi, Warszawa - 1 samiczka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Baffi2, Warszawa - 2 świnki[/COLOR][/B]
[COLOR=#ff0000][B]Marchewka (z portalu Maluchy), Warszawa - 2 świnki[/B][/COLOR]
[B][COLOR=red]Ewa (swinkimorskie.org), Warszawa Ursynów – 2 świnki[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]znajomy kalmah (NŚF), Warszawa Praga – 1 świnka - [/COLOR][COLOR=blue]nśf - nie działa[/COLOR][/B]
[COLOR=red][B]Elzbietonka, Siedlce - 1-2 świnki[/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]cytryna27 (swinkimorskie.com), Bydgoszcz - 1 świnka[/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]ludzie od Agamich, Kutno - 1-2 świnki[/B][/COLOR]
[B][COLOR=#ff0000]Ayia, Łódź - 1 świnka lub 2 myszki - [/COLOR][COLOR=blue]????[/COLOR][/B]
[COLOR=red][B][B][COLOR=red]Jana, Poznań - 1 świnka - [/COLOR][COLOR=blue]???-WEŹMIE JESZCZE JEDNĄ ŚWINKĘ!!![/COLOR][/B][/B][/COLOR]
[COLOR=red][COLOR=red][B]Cirrostratus (z portalu Maluchy), Poznań - 1 świnek[/B][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=red][COLOR=red][B]lewa (swinkimorskie.org), Poznań - 1 świnka[/B][/COLOR]
[B][B][COLOR=red]groszek75, Gorzów/Poznań (z forum wizażu)[COLOR=red] -[/COLOR][COLOR=red] 2 samiczki[/COLOR][/COLOR][/B][/B][/COLOR]
[B][COLOR=#ff0000]Agatka-Szoszonka, Olsztyn - 1 świnka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]mac aaron, Wrocław - 1 świnka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Ania z Bytomia - 1 świnka - [/COLOR][COLOR=blue]ma już świnkę chyba[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Lucy*, Sosnowiec - 1 samiczka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]RsQ, Kłodzko (ze świnkimorskie.com) - 1 świnka[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]Adam, Żagań (jw.) - 1 samiczka
Kulka-Agnieszka -!1 samczyk +[COLOR=Blue]może weźmie jeszcze jedną!!![/COLOR]
[/COLOR][/B] [B][COLOR=#ff0000]Razem: 27-29 świnek[/COLOR][/B]

[B][COLOR=black]DT:[/COLOR][/B]
[COLOR=blue][B]Elurin, Warszawa - do 5[/B]
[B]Apsa, [/B][B]Warszawa [/B][B]- do 5[/B]
[B]Pucka69, [/B][B]Warszawa[/B][B] - 3[/B]
[B]Neigh, Warszawa - 4-5 świnek - zaświnieni na maxa[/B][/COLOR]
[B][COLOR=red][B][COLOR=red]Baffi2, Warszawa - 2 świnki[/COLOR][/B][/COLOR][/B]
[COLOR=red][B][B][COLOR=red]Ronja,[/COLOR][/B][B][COLOR=red] Warszawa [/COLOR][/B][B][COLOR=red]- 2-3?- [/COLOR][COLOR=blue]będzie miała z gdańska świnkę[/COLOR][/B][/B]
[B][B][COLOR=red]Seledynek, Warszawa - 2-3?[/COLOR][/B][/B]
[B][B]Neris, Pomiechówek - 3-4 - [COLOR=blue]max chyba?[/COLOR][/B][/B][/COLOR]
[B][COLOR=red]Zasadzkas, Skierniewice - 2 świnki - [/COLOR][COLOR=blue]nie wiem czy po Iwanku ciotka sie deklaruje nadal?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]xxxx52, Poznań - do 5[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Bajon, Poznań - 2 świnki -[/COLOR][COLOR=blue] zaświniona[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Hala, Poznań - 2? - [/COLOR][COLOR=blue]hali trzeba spytać[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Kar0la, Łódź - 1[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][B][COLOR=red]Bianka1,Wrocław - 6 - [/COLOR][COLOR=blue]bianka może wziać na tymczas, mówiła niedawno[/COLOR][/B][/COLOR][/B]
[COLOR=#ff0000][B][B][COLOR=#ff0000]Korenia, Wrocław - 1 świnka[/COLOR][/B][/B][/COLOR]
[B][COLOR=red]Agata Hanel, lubuskie - 4[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]HebaNova, Katowice - 1 (później więcej)[/COLOR][/B]
[COLOR=red][B]Zafira, Łódź (z Gryzonie.info) - 1-2 prośki[/B][/COLOR][/quote]


dopisałam co wiem

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety mogę mieć na tymczasie tylko moje laboświnki. Oczywiście w sytuacji awaryjnej jakieś prośki potrzymam, ale tylko przez kilka dni. Jak pisałem, nie bardzo mam czas dla moich osobistych prosiąt...Jeszcze prawdopodobnie zmienię pracę i tak często na dogo nie będę zaglądać...
No przepraszam, tak wyszło, ale "nie samymi świnkami żyje człowiek":-(, choć bardzo je lubię. Inne zwierzaki też.
Wpiszcie mnie "DT awaryjny, do 5".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...