Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

dziewczyny ja wiem ze to watek swinek ale moze mi poradzicie..dzisiaj szlam centrum miasta i zobaczylam ze pod kratka kolo okienka piwnicznego z bloku siedzi szczur hodowlany..taki biały..ktos musial go wyrzucic na dwor!:shake:przeciez taki szczurek sobie nie poradzi...chcialam go zlapac ale byla jakas dziura w ziemi i tam wszedl:-(myslicie ze mam go zlapac na jedzenie?czy zrobi mi jakas wielka krzywde jak go zlapie w rece?jak zrobic to najlepiej?pomozcie...ja chce mu pomoc..mam juz dla niego domek tylko jak go zlapac:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pewnie najlepiej zwabić na jedzenie, musi być już nieźle głodny. Szczury domowe są z reguły łagodne i przyzwyczajone do łapania, ale nie ma stuprocentowej pewności, szczególnie jeśli jest bardzo wystraszony. Ja sama nie łapałam takiego szczura, ale koledzy znaleźli pod domem i pokazywali mi go jeszcze przed zabraniem do mieszkania. Pozwolił mi się bez problemów wyjąć z tego kubełka, w którym siedział, i nikogo nie gryzł, a przecież byliśmy dla niego obcymi osobami, które go złapały na ulicy.
Myślę, że najlepiej byłoby wstawić coś do jedzenia do jakiegoś pudełka/kubełka, żeby szczur wszedł do środka po jedzenie, i wtedy go zabrać. Powinien i tak być dość ufny. Co do przysmaków, może ktoś od szczurzastych będzie wiedział na pewno, ja tylko słyszałam, że bardzo lubią masło orzechowe (niesolone).

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Co on taki falisty ? :evil_lol:[/QUOTE]

1. Napotkał na swej drodze kabel pod napięciem
2. Po potraktowaniu prądem włosy są napuszone, to na wałki nakręcam, żeby jakoś wyglądał :evil_lol:
3. Z przodu ma wyprostowane bo przed Gagatkiem się wstydzi babskiej fryzury i ulizuje

Chłopaki obaj całkiem zdrowi - [B]gotowi do adopcji[/B] , połączeni z powrotem od jakiegoś czasu . Zazwyczaj urządzają synchroniczne jedzenie , inaczej jak moe dziewczyny, one jedzą kiedy im sie zachce czyli o róznych porach ... Gagtek z Bayerem MUSZA jednocześnie

Gagtek

[IMG]http://i43.tinypic.com/ofabg0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]kalcia[/B] - i bardzo dobrze,że założyłaś ten wątek bo dzięki temu znalazłam te ślicznoty :lol:

Jestem mile zaskoczona, że tyle dogomaniaków interesuje się świnkami
:loveu: - bo to, że z "odzysku " to mamy już we krwi :p

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=Red][B]Istnieje realne niebezpieczeństwo, że świnka trafi do terrarysty - Gniezno [/B][/COLOR][/SIZE][B][SIZE=4][COLOR=Red]!!![/COLOR][/SIZE][/B]

[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1988727_piekna_swinka_morska.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo proszę o pomoc i wsparcie - finansowe lub materialne - dla Świnpeaks, czyli przytuliska dla stada świnek morskich, które liczy obecnie prawie 100 sztuk, u szczurka z Caviarni
[url=http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewtopic.php?f=34&t=2464]CAVIARNIA • Zobacz temat - 200 !!! świnek uratowanych z pseudohodowli[/url]

Link to comment
Share on other sites

I ja bym mogla wziasc na STAŁE jednego prosiaczka :D ale w naszej jedynej wolnej klatce zamieszkala ostatnio kroliczka Tosia :/ Jakby ktos mial na zbyciu klatke do oddania za przyslowiowego grosza to jeden prosiaczek moze isc do mnie.Klatka nie musi byc duza z czasem kupilabym wieksza .A i chyba z transportem tez by byl problem.Prosiaczki daleko:-(

Link to comment
Share on other sites

Szczurkowe świnki są daleko, ale trafiają się przecież porzucone świnki w całej Polsce. Nigdy nie wiadomo, czy akurat w pobliżu nie będzie potrzebny dom dla jakiejś świnkowej biedy. Poza tym czasem udaje się załatwić transport nawet na odległej trasie - etapami.
Pewnie zanim znajdziesz świnkę, którą chciałabyś przygarnąć, uda ci się kupić klatkę na miejscu. A gdyby trafiło się coś całkiem znienacka, świnkę można przez jakiś czas przetrzymać nawet w zagrodzie z kartonowych pudełek albo plastikowej siatki ogrodowej. To są zwierzątka mało gryzące i niezbyt skłonne do ucieczek. Zapraszam do Caviarni, rozejrzyj się za jakimś "pulpetem na ptasich nóżkach" :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martaslupsk']I ja bym mogla wziasc na STAŁE jednego prosiaczka :D ale w naszej jedynej wolnej klatce zamieszkala ostatnio kroliczka Tosia :/ Jakby ktos mial na zbyciu klatke do oddania za przyslowiowego grosza to jeden prosiaczek moze isc do mnie.Klatka nie musi byc duza z czasem kupilabym wieksza .A i chyba z transportem tez by byl problem.Prosiaczki daleko:-([/quote]

Klatki możesz poszukać na targu, giełdzie. W Koszalinie na niedzielnej giełdzie przeważnie zawsze maja kilka klatek, w lepszym lub gorszym stanie.
A co do transportu, to jakoś da się to załatwić, tak myślę. Ja swoje świnki wiozłam 2 lata temu z Wrocławia :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kimera']Szczurkowe świnki są daleko, ale trafiają się przecież porzucone świnki w całej Polsce. Nigdy nie wiadomo, czy akurat w pobliżu nie będzie potrzebny dom dla jakiejś świnkowej biedy. Poza tym czasem udaje się załatwić transport nawet na odległej trasie - etapami.
Pewnie zanim znajdziesz świnkę, którą chciałabyś przygarnąć, uda ci się kupić klatkę na miejscu. A gdyby trafiło się coś całkiem znienacka, świnkę można przez jakiś czas przetrzymać nawet w zagrodzie z kartonowych pudełek albo plastikowej siatki ogrodowej. To są zwierzątka mało gryzące i niezbyt skłonne do ucieczek. Zapraszam do Caviarni, rozejrzyj się za jakimś "pulpetem na ptasich nóżkach" :)[/quote]
Racja ,jezeli znajdzie sie pulpecik do adopcji w okolicach mojego miejsca zamieszkania to nie pozostanie mi nic innego jak pokochac:loveu: i skombinowac klatke na biegu.Dziekuje za polecenie stronki,bede uwaznie sledzic i szukac pani swinki badz pana swiniorka.Ciekawe czy swiniorek dogadalby sie z krolikiem ,dzielilyby jeden wybieg na dzialce.O psy sie nie martwie one kochaja wszystko co sie rusza:D

Link to comment
Share on other sites

Polecany "zestaw" to dwie świnki morskie jednej płci - lub więcej świnek, jeśli się polubią. Z królikiem świnka się raczej nie dogada w sensie porozumienia, ale nie powinno dochodzić do agresji. Myślę, że będą się tolerować na wybiegu, i to wszystko.
Sądzę, że świnki przywiązane do królików to zwierzęta tak bardzo spragnione kontaktu, że z braku innych świnek przylgnęły do dowolnego innego zwierzęcia, które dało się bezpiecznie polubić.

Link to comment
Share on other sites

W Kielcach mamy jedna bidulke. Jest w zoologu. Ma coś ze stawami tzn nie może wyprostowac nóżek w stawach, mało sie rusza, piszczy z bółu przy dotknięciu. Mała jakby zatrzymała się w rozwoju, jest malutka , chudziutka i zgarbiona :(
Najwiekszy problem bedzie jakwłasciciel zobaczy, ze świnka chora i nie nadaje sie do sprzedania to zrobi z nia pirzadek :(
I drugi problem u nas weci nie bardzo wiedza jak leczyc :(

moge prosić o jakies wskazówki jak mozna pomoc małej. Tzn jakie leczenie zastosować ?
W razie czego kontakt do mnie 668 859 676.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie zbyt mała została odzdzielona od matki i dodatkowo brak jej wit C i D oraz wapna. W tym zoologu to czarno widzę jej leczenie. Trzeba by ja stamtąd zabrac - jest nawet Klubowa klatka w Kielcach u dziewczyny z dogo - tylko musiałabym sobie jej nick przypomnieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pilne!!! Potrzebny DT dla ok. 6 świnek polabo! Będą w środę lub czwartek w W-wie. Jeśli ich nie weźmiemy, zostaną uśpione!!!
Możemy pożyczyć klatki, mamy też dostęp do karm i wyposazenia w cenach hurtowych.
Świnki proszą o pomoc!!!

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś pomóc??
Niestety,nie moge dać świnkom DT,mam swoje 8 sztuk...
To nie sa bardzo kłoptliwe zwierzęta...ale za to bardzo kontaktowe,tylko je trochę oswoić trzeba..Na zachete taki obrazek -śwince morskiej niewiele do szczęścia potrzeba...

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/158/9e1cadea6b155ac6med.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...