Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Seledynku - na wszelki wypadek szykuj. Rano będę wiedział, co ze świnkami, wyslę Ci sms.
Pucko - świnki z Krosna wykupuje Zytka z gryzonie.info, mają przyjechać busem na Dw. Zachodni, ktoś je musi odebrać wspólnie z Zytką i zabrać do DT. Samiczki mają zostać w W-wie u Aneczki24, samczyki miały jechać do Lexi na Śląsk, ale nie wiadomo, kiedy gadziarz wyśle prośki.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Sorry,że ,,wrzucam,,ale myślę,że mi wybaczycie
Halbina pisze:
kochani , w Katowicach w schronisku z interwencji przywieziono około 30 kroliczków miniaturek , są rożnej płci masci i wieku , są przerazone i czekają na .........sama nie wiem na co, kto w schoniskach szuka krolików poza miłosnikami węzy , staram sie im szukac domów ale jest ich za duzo nie dam rady , może ktoś mieszka w poblirzu i moglby mi pomoc [IMG]http://forum.kroliki.net/images/smiles/pytajnik.gif[/IMG] [IMG]http://forum.kroliki.net/images/smiles/mutny.gif[/IMG] pomożcie im one tam zginą
---------------:flaming:
Ela

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, wczoraj musiałam iść spać, bo ledwie stałam na nogach :-(
Lexi się nie odezwała, ale ja myślę, że jeśli macie więcej świnek, niż te 2 (dla Mokisi i dla Eleonory), to można je ładować do pociągu - odjazd 15.10 peron IV :lol:
We wcześniejszych postach Lexi deklarowała, że może podjechać do mnie Wojkowic po świnki, więc jestem dobrej myśli.
A dodatkową klatkę w razie czego mam.
Jakby co, to do 9.00 okresowo jestem przy kompie, potem kontakt tylko telefoniczny 509 505 ***.

LEXI SIĘ WŁAŚNIE ODEZWAŁA :) MOŻNA SZYKOWAĆ ŚWINKI Z KROSNA JAK BĘDĄ

A jeśli chodzi o króliczka, to Ela może zabrać w drodze powrotnej do W-wy (zdaje się, że wraca w niedzielę), ale problem jest taki, że ja dzisiaj cały dzień jestem na szkoleniu bez dostępu do netu, jutro cały dzień na zajęciach w Krakowie (też bez netu) a w niedzielę należałoby już akcję finalizować, tymczasem ja dopiero zaczęłabym szukać tego schronu.
Jeżeli dacie radę przez neta zarezerwować króliczka (jeśli jeszcze jest) to po niego pojadę i wyciągnę :)

Link to comment
Share on other sites

Świnki z Krosna będą dziś ok. 14-tej, 3 samczyki i 3 samiczki. Panny zostają w W-wie, bo mogą być w ciąży (tfu, tfu!). W tej sytuacji chłopcy dojeżdżają dziś do Lexi.
Czy ktoś mógłby wziąć panny do niedzieli? Moi chłopcy przy samiczkach w pokoju dostają szajby i się tłuką... Proszę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']Świnki z Krosna będą dziś ok. 14-tej, 3 samczyki i 3 samiczki. Panny zostają w W-wie, bo mogą być w ciąży (tfu, tfu!). W tej sytuacji chłopcy dojeżdżają dziś do Lexi.
Czy ktoś mógłby wziąć panny do niedzieli? Moi chłopcy przy samiczkach w pokoju dostają szajby i się tłuką... Proszę...[/quote]

Tylko tego by brakowało, żeby samiczki były w ciąży. Ale to prawdopodobne, gadziarzowi pewnie było wszystko jedno czy trzyma je razem z samcami czy osobno, a nawet penie lepiej, że razem.

P.S.
Pierwsza spokojna noc. Mały ma całe 100 cm królestwo dla siebie. przy 100 nowa klatka Juranda 60-tka wygląda bardzo niepozornie, ale Mały jest większy i nie wytrzymałby w mniejszej. Za to Jurand jest szczęśliwy, jak ma domek, do reszty się ładnie przystosowuje. Biega sporo, jak radziła kimera. Za to jak Mały jest na wybiegu, przeważnie siedzi przy klatce Juranda i go obserwuje... Widać, że brakuje mu kolegi, no ale nie mam wyjścia. Piłuje kraty kiedy Jurand jest na wybiegu. Wasze świnki też tak robią?

Zrobiłam jeszcze hamak na wybiegu, bo Jurand nie ma w klatce, zainteresowanie na razie znikome.

[IMG]http://images32.fotosik.pl/103/bbc7408dff0b0294.jpg[/IMG]
[IMG]http://images25.fotosik.pl/137/3fa9c74389224577med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Sorry,że ,,wrzucam,,ale myślę,że mi wybaczycie
Halbina pisze:
kochani , w Katowicach w schronisku z interwencji przywieziono około 30 kroliczków miniaturek , są rożnej płci masci i wieku , są przerazone i czekają na .........sama nie wiem na co, kto w schoniskach szuka krolików poza miłosnikami węzy , staram sie im szukac domów ale jest ich za duzo nie dam rady , może ktoś mieszka w poblirzu i moglby mi pomoc [IMG]http://forum.kroliki.net/images/smiles/pytajnik.gif[/IMG] [IMG]http://forum.kroliki.net/images/smiles/mutny.gif[/IMG] pomożcie im one tam zginą
---------------:flaming:
Ela[/quote]
Ja mogłabym wziąć kilka króli ale potrzebny transport z Katowic do Zielonej Góry/Poznania/Wolsztyna/Leszna ew. Polkowice/Lubin.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie mnie dziś praktycznie nie będzie w sieci i jutro też. Co poniektórzy mają do mnie tel - to w razie co bardzo proszę.
Elurin dziewczynki do niedzieli to spoko - ja mam dwie baby. Tylko jak my byśmy się zgrali dowozowo...........kurcze za daleko od Was mieszkam.....

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co powiedziać. Tak strasznie mi żal. To bez sensu. Własnie dzwonił elurin. Gadziarz owszem, wysłał świnki busem - ale w BAGAŻNIKU. Przeżył 1 chłopczyk. Reszta zimna leżała w pudełku. Pojechali z zytka i wszystkimi do weta, określic przyczyne śmierci i zbadac maluszka. Po prostu nie wierzę ! Ten człowiek nie ma mózgu i zyje! jak to możliwe?
Dla świneczek -
[*]
[*]
[*]
[*]
[*]

Link to comment
Share on other sites

Invi - też mam takie podejrzenie, ten jeden, który przeżył, jest podejrzanie zywotny...Z drugiej strony, ciałka są przytulone do siebie... Chyba stres je zabił... Kiedy otworzyliśmy paczkę, były już sztywne...
:2gunfire::chainsaw::snipersm::angryy:

Nie wiem, robić sekcję? Podobno tylko na SGGW robią... Nadawać TOZ-owi? Zytka niby chce coś zrobić, ale...
Mam wątpliwości.

Świneczki dziś pochowam - na trawniku pod domem, chyba, że Pucka by je pod wiatraczkiem złożyła...w towarzystwie...

Link to comment
Share on other sites

O Boże, to nie może być prawda. Nie mogę w to uwierzyć!!! Biedulki małe.:-( Czy ten chłopczyk przeżyje?
Nigdy więcej nie odbieramy świnek w ten sposób, tylko osobiście. co za człowiek z tego gadziarza. Już nigdy nie zaufam takim ludziom. Ciekawe czy on wiedział w jakich warunkach będą jechały, czy to kierowca sam ich tam włożył. Tak czy inaczej NIGDY WIĘCEJ transportu bez nadzoru kogoś z nas.

Link to comment
Share on other sites

Chłopak jest w dobrej formie, wcina marchew, jest ruchliwy. Dziś wieczorem jedzie do Seledynek, jutro do Oazy na przegląd. Ma ranę na nosie, dlatego sądzę, że to świń. Jeszcze go nie podglądałem, nie chcę go jeszcze bardziej stresować.

I masz rację, odbiór zawsze osobisty!
S......syn!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']Invi - też mam takie podejrzenie, ten jeden, który przeżył, jest podejrzanie zywotny...Z drugiej strony, ciałka są przytulone do siebie... Chyba stres je zabił... Kiedy otworzyliśmy paczkę, były już sztywne...
:2gunfire::chainsaw::snipersm::angryy:

Nie wiem, robić sekcję? Podobno tylko na SGGW robią... Nadawać TOZ-owi? Zytka niby chce coś zrobić, ale...
Mam wątpliwości.

Świneczki dziś pochowam - na trawniku pod domem, chyba, że Pucka by je pod wiatraczkiem złożyła...w towarzystwie...[/quote]

Elurin, czy ta sewkja coś da? Czy jeżeli okaże się, że były martwe przy wysyłce, możemy coś zrobić temu sk*****??? W końcu zgodziliśmy się na taką forme transportu.

Po co ja to ogłoszenie wstawiłam na dogo. Może by żyły, gdyby nie to wszystko. Wiem ze pisze głupoty, ale mam totalnego doła.

Link to comment
Share on other sites

Elurin, masz rację, ten jeden chłopczyk przeżył, a być może niedługo mógłby być zjedzony przez węża. Musimy coś napisać gadziarzowi, postraszyć, że zgłosimy to do strazy dla zwierząt czy coś. Niech nie mysli, że może bezkarnie robić takie rzeczy. Tylko czy kompetencje straży i TOZ-u są tak szerkie, że mogliby się zająć ta sprawą?
Jeżeli wwszystko zawiedzie, postraszmy go telewizją, znamy w końcu jego nick i forum na którym działa. Nawet jeżeli nic w konsekwencji nie zrobimy, niech się boi chociaż przez jakiś czas.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Z uwagi na to,że mam dziś koszmarny ból głowy dlatego dopiero niedawno przeczytałam wiadomośc od Agaty(str.634)Przekazałam halbinie.Dziękuję za gotowość.Pisze to tu bo wklejałam w ten watek informację dot.królików.
Dzięki
Ela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...