Jump to content
Dogomania

Dexter - owca w czarnym psim futrze ^^


Baski_Kropka

Recommended Posts

[quote name='Baski_Kropka']A dzisiaj miał bliskie poznanie z kotami :) Wąchał od tyłu od przodu. Jedna kotka się nie bała i do nas przyszła i Dex miał okazję poznać :)
Świetnie się spisał, ale gdyby kot zaczął zwiewać to instynkt by się włączył...i nie było by tak kolorowo...[/QUOTE]

Moja Tora normalnie kur, kaczek itp. nie goni ;) Wczoraj, przed naszym wyjazdem byliśmy pożegnać się z wujkiem. Kogut się wystraszył i zaczął uciekać, więc co zrobiła Tora? Pognała za nim jak głupia, ale na komendę "wróć" zrezygnowała z pościgu :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dex goni... bażanty kuropatwy... a gołębi kur i innych takich jakoś dziwnie nie...
Na razie, bo ja to go mam stale na oku :P Nie ma samowolki bo jednak trochę się martwię, żeby krzywdy w jakimś dziwnym wydarzeniu nikomu nie zrobił...Dla nas jest cudowny potrafię już przewidzieć jego posunięcia, ale nie ufam mu na tyle, żeby go puścić miedzy dzieci bez nadzoru... a nawet nie dzieci.. bo dzieci go ignorują... dorośli chcą się bratać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']
Rzecz jasna najlepiej gdyby były waniliowe haha, ale na to to ja już nie liczę xD[/QUOTE]
Trixie są takie - guma miękka, pachnie wanilią, całkiem spoko lata, szarpać się można.
U Waldka na wątku nieraz go pokazywałam. Fajny jest :)

Link to comment
Share on other sites

Mika nie umie łapać dysku, a jak ma do wyboru frisbacza a waniliową piłkę to nawet za nim nie biegnie :evil_lol:
Co do kotów, to z Miczkensem jest to samo - jak kocur nie ucieka to podejdzie, obwącha i obszczeka (na zasadzie "czego nie biegniesz gupi ciulu?"), ale jak zaczyna uciekać to mu nie odpuści już, musi go wgonić na drzewo czy pod samochód ;)

Link to comment
Share on other sites

No wiecie, zasada często brzmi "Nie chodzi o to, by zajączka złapać, ale by go gonić". Mój choć generalnie nauczony samokontroli to bywałokrutny wobec swoich kotów: prowokuje je do ucieczki. I wtedy je pasie, podgryza nawet im tyły ( :lol: ) lub wspomaga się szczekaniem. Jak one się zatrzymują - on też. Na szczęście odwołuje się od kotów bez grymaszenia, a i kierowanie nim to rarytas. Dlatego nieraz perfidnie go wykorzystywałam (teraz już w sumie nie muszę) do zaganiania kotów... do domu :lol: Jakoś intucyjnie to wszystko nam wyszło, bo ja na pasieniu się nie znam, choć nawet nie wiecie jak chciałabym...

Link to comment
Share on other sites

Mój naszych kotów nie rusza, wręcz się ich boi bo to koty ruszają jego, ale jak sobie jakiś kotek wyskoczy i gna przez ulicę to czemu nie urządzić sobie galopady?
Choć i tak się opanowywuje, to samo z sarnami - dawno nie pogonił aż zastanawiam się czy on ich nie widzi czy na prawdę coś mu weszło do łba że się delikwentek nie goni...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Trixie są takie - guma miękka, pachnie wanilią, całkiem spoko lata, szarpać się można.
U Waldka na wątku nieraz go pokazywałam. Fajny jest :)[/QUOTE]
Musze posprawdzać te dyski :)

[quote name='rashelek']Mika nie umie łapać dysku, a jak ma do wyboru frisbacza a waniliową piłkę to nawet za nim nie biegnie :evil_lol:
Co do kotów, to z Miczkensem jest to samo - jak kocur nie ucieka to podejdzie, obwącha i obszczeka (na zasadzie "czego nie biegniesz gupi ciulu?"), ale jak zaczyna uciekać to mu nie odpuści już, musi go wgonić na drzewo czy pod samochód ;)[/QUOTE]
Dex się boi podskoczyć kotom :P Ale jak w trawie wyczuje kota, to jakiś trybik ku przeskakuje i szuka go jak dziki osioł...
Ja juz nie wiem co mam o tym kundlu myśleć :P

[quote name='Victoria']hejoo my tu po raz pierwszy, zapisuję Was sobie i będę wpadać :D[/QUOTE]
Witamy zapraszamy, rozgośćcie się :D

[quote name='Ty$ka']No wiecie, zasada często brzmi "Nie chodzi o to, by zajączka złapać, ale by go gonić". Mój choć generalnie nauczony samokontroli to bywałokrutny wobec swoich kotów: prowokuje je do ucieczki. I wtedy je pasie, podgryza nawet im tyły ( :lol: ) lub wspomaga się szczekaniem. Jak one się zatrzymują - on też. Na szczęście odwołuje się od kotów bez grymaszenia, a i kierowanie nim to rarytas. Dlatego nieraz perfidnie go wykorzystywałam (teraz już w sumie nie muszę) do zaganiania kotów... do domu :lol: Jakoś intucyjnie to wszystko nam wyszło, bo ja na pasieniu się nie znam, choć nawet nie wiecie jak chciałabym...[/QUOTE]
Ja jestem pewna, że mój jak pogoni w polu to i złapie... On ma rozdwojeniejaźni, z jednej strony jest pacyfistą a z druiej hannibalem lecterem :P

[quote name='Onomato-Peja']To dobrze! Owczarek MUSI mieć temperament. :evil_lol:[/QUOTE]
Mój owczar dzisiaj przejawił zdolności terapeutyczno pedagogiczne :)

[quote name='Majkowska']Mój naszych kotów nie rusza, wręcz się ich boi bo to koty ruszają jego, ale jak sobie jakiś kotek wyskoczy i gna przez ulicę to czemu nie urządzić sobie galopady?
Choć i tak się opanowywuje, to samo z sarnami - dawno nie pogonił aż zastanawiam się czy on ich nie widzi czy na prawdę coś mu weszło do łba że się delikwentek nie goni...[/QUOTE]
Dex tych wsiowych "naszych: to się boi i nie boi. Jest bardzo ciekawski :)


Ale wiecie co? :D Mój pies jest geniuszem :D dosłownie po 4 powtórzeniach nauczyłam go opierać łapy na mojej ręce :D Musze mu to utrwalić teraz i nauczyć chować głowę między te łapy :P
A potem dodatkowo wykorzystałam chęci Hubcia bardzo chętnego na dokarmianie pieseła i wykrzesałam z Dexa zdolności terapeutyczno - pedagogiczne.
Dzieciaczek ma niespełna 4lata i troche nadpobudliwy jest i rozpieszczony, jak wiadomo pies rządzi się swoimi prawami i bylejakości nei przyjmuje.

Hubek super słuchał co i jak należy pokazać pieskowi, żeby dał mu łapkę albo się położył lub czołgał i się chłopaki razem świetnie bawiły :) Hubek musiał trochę opanować owsiki i słuchać, a Dex miał możliwość wzmocnienia pozytywnych skojarzeń z dzieciaczkami... na czym bardzo mi zależy.

Dzieci są jednak wdzieczne, chcą się uczyć i słuchają nawet te bardzo niegrzeczne da się czymś zainteresować....z dorosłymi jest kłopot :P

Dex na wakacjach ma możliwość utrwalić sobie bardzo paskudną cechę.... szczekania i warczenia :/ Jak się tylko ktoś czai za drzwiami to burczy, albo ktoś puka uchyla drzwi i zamyka bo się odzywa pies....
Wiecie jaką ona ma tu pożywkę? Warczy i szczeka na drzwi... i to niestety dorośli są nie do nauczenia, żeby tak nie robić... wchodzą od razu albo niech nawet za klamkę nie łapią:/

Dużo tutaj ludzi i to jednak dla Dexa zbyt wiele... chociaż daje jakoś radę :P


Jest jak jest, ale psa i tak mam genialnego :D
4 razy go naprowadziłam i za 5 razem już sam się oparł łapami o moje nastawione przedramie... potem za każdym razem to już robił.. no mistrz <3

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, u mnie takiej zgody z dzieciem by nie było...

My odkąd mamy dziecko oduczyliśmy Waldka szczekać całkowicie. Właściwie on sam się oduczył, bo co się uruchamia to go uciszamy. Szczególnie że lubiał szczekać w nocy - mamy dwóch sąsiadów którzy żyją nocnym życiem i często gęsto urządzają burdy tuż pod naszymi drzwiami.
To samo na wsi - u sąsiada były dwa non stop ujadające pieski , które szczekają na wszystko, co sie odezwały to Wald leciał. Teraz przepuszcza ludzi od bramy i nie zawsze szczeka (no chyba że podejdą) ale za to od lasu jedzie pełną gębą.

Jak jeździłam na wieś do wujka tż to tam z kolei mają zwyczaj włazić do domu bez niczego. Nieraz jakiś podpity chłop otworzył sobie drzwi z wrzaskiem "Jaaaasiek, jesteś?!!!" na co Wald uświadomił go że się puka ;)
Kilka razy też skoczył na łeb na szyję do piwnicy skąd kogoś przegonił - do piwnicy wchodzi sie przez non stop otwartą stajnię, ktoś ewidentnie na tym korzysta i pożycza to i owo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Kurcze, u mnie takiej zgody z dzieciem by nie było...

My odkąd mamy dziecko oduczyliśmy Waldka szczekać całkowicie. Właściwie on sam się oduczył, bo co się uruchamia to go uciszamy. Szczególnie że lubiał szczekać w nocy - mamy dwóch sąsiadów którzy żyją nocnym życiem i często gęsto urządzają burdy tuż pod naszymi drzwiami.
To samo na wsi - u sąsiada były dwa non stop ujadające pieski , które szczekają na wszystko, co sie odezwały to Wald leciał. Teraz przepuszcza ludzi od bramy i nie zawsze szczeka (no chyba że podejdą) ale za to od lasu jedzie pełną gębą.

Jak jeździłam na wieś do wujka tż to tam z kolei mają zwyczaj włazić do domu bez niczego. Nieraz jakiś podpity chłop otworzył sobie drzwi z wrzaskiem "Jaaaasiek, jesteś?!!!" na co Wald uświadomił go że się puka ;)
Kilka razy też skoczył na łeb na szyję do piwnicy skąd kogoś przegonił - do piwnicy wchodzi sie przez non stop otwartą stajnię, ktoś ewidentnie na tym korzysta i pożycza to i owo...[/QUOTE]
U nas też teoretycznie nie ma zgody z dziecmi, bo on tamtych dzieciaków unikał. Ale jak zastosowałam odpowiedniego motywatora a i dzieco było mega zmotywowane, żeby się z pieskiem zaprzyjaźnić to był strzał w 10! ;)

Dexa sie nie da oduczyć, chyba bym musiała obrożę antyszczekową zastosować :P

[quote name='magdabroy']Tora w domu nie szczeka ;) Za to u teściów, morda jej się nie zamyka :evil_lol:[/QUOTE]
Haaa...Dex poszczekuje na odgłosy.... pilnuje swego :P

Nic jade teraz zwrócić kaganiec i wymienić na mniejszy bo kupiłam Baskervilla i sie okazało, ze za duży o rozmiar :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']OoOoo wypraszam sobie :P 1 maja były zdjęcia z sarniną konisiami i takie tam :P ale mam cos jeszcze ze wsi to dodam. A jutro bede po spacerku z Rashelkiem to pewnie będzie zdjęć zatrzęsienie! ;D[/QUOTE]

Ale to były zdjęcia z kwietnia :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ale Ci się tutaj zakurzyło :eviltong:
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-64-HYUSBC5c/U2-3sIzbR1I/AAAAAAAAK80/r39I58ZmccY/s480/2014.05.08%20%282%29.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-RGgebIbaPAE/U2-3zwM9yXI/AAAAAAAAK90/HQnwkKndUWs/s480/2014.05.08%20%2810%29.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Straaaaaasznie mam zakurzoną galerię... a najgorsze jest to że nie lubię sprzątać :P Ale zdjęcia wrzucę jutro, a co :P
Teraz idę spać, byliśmy w kinie ma Medicusie i stwierdzam, że kolejna komedia romantyczna... ehh wszędzie się całują :P

Teraz to idę spać i się przytulać, bo jutro znowu sama na placu boju pozostaje :P

Link to comment
Share on other sites

Dobra dzisiaj dodam :P

Zeżreć Mikulińską!
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-3TFL-UuuV7s/U2-dS5_2PKI/AAAAAAAABD8/nNSyjEv6rcw/w270-h480-no/DSC01335.jpg[/IMG]
Już pojadłem :D
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-rxOJRSv0VR8/U2-dnuJEAtI/AAAAAAAABE4/Nps89vV6i_Y/w270-h480-no/DSC01346.jpg[/IMG]
Wygląda na zmęczonego?
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-fRLDMKq-4v4/U2-eL_LWovI/AAAAAAAABGs/1rXUKIkROrs/w270-h480-no/DSC01365.jpg[/IMG]
Daaaaaj parówkę :D
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-alSMzdBrp_Q/U2-eZE1CKnI/AAAAAAAABHE/uswLb0nXpeY/w640-h360-no/DSC01370.jpg[/IMG]
Takie tam ćwiczonka leśne :P
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-_zDQyvc-n8E/U2-fJcaTh8I/AAAAAAAABI0/RguVPlbtZw8/w640-h360-no/DSC01388.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalyna']Ale masz boskie buty.. aaaaa piękne :loveu: :loveu:[/QUOTE]
Ejjjj, nie nabijaj się ze mnie! Kupiłam sobie kurtałke, chciałam kolorową w akcie niezgody i buntu, że do pracy sie ubierać muszę na czarno :P
Potem poprosiłam mame żeby mi w biedronce kupiła adidasy bo u nas nie było a u mamy takie rzeczy są zawsze. Były taniarskie a chciałam do ciorania z psami GRAFITOWE!! I jedyne już w rozmiarze 39 były różowe i teraz jestem landrynka a na dodatek jeszcze ostatnio posiwiałam z ciemnego brązu na blond przeszłam xD haha

Link to comment
Share on other sites

Miało być skakanie synchroniczne ale się zdesynchronizowało :P
Mikrus za prędka a Dex spóźniony...
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-6hD1hevU5oM/U2-fT_Ybe6I/AAAAAAAABJE/YTdD0riOuQc/w640-h360-no/DSC01392.jpg[/IMG]

Tak wyglądają skaczące przez płot owieczki :D
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-oVXBZFddrN4/U2-fvxtAlLI/AAAAAAAABKE/MaC7RojxeQY/w640-h360-no/DSC01400.jpg[/IMG]

Hopsanki <3
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-3ukN6Gn4g3c/U2-f3QGU71I/AAAAAAAABKc/weiaBoFNECw/w640-h360-no/DSC01403.jpg[/IMG]

A jaki ma zapas :P
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Q46xxeLQLqI/U2-hM6hJ8YI/AAAAAAAABNk/rT0Fugrxnqs/w640-h360-no/DSC01431.jpg[/IMG]

<3
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-fMuEPNpYhH0/U2-hVF7SLTI/AAAAAAAABN0/2gKgg0T5vfA/w640-h360-no/DSC01433.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...