Jump to content
Dogomania

Ile wam kosztuje dzienne wyżywienie psa i kota?


Doda_
 Share

Recommended Posts

ile wam kosztuje dzienne wyzywienie psa i kota?

[B]pies: [/B]waga , plec
[B]cena/dziennie: [/B]tu napiszcie ile wychodzi za jedną porcję dziennie czyli ryz+mieso+warzywa, bez suchej
[B]ryz/mieso/warzywa:[/B] po ile tego dajecie do jednej porcji
[B]ile porcji gotowanych dziennie: [/B]
[B]sucha karma:[/B] czy wasz pies oprócz gotowanych też je suche, ile dziennie lub czy ma stały dostęp

[B]kot:[/B] ile wazy, plec
[B]cena/dziennie: [/B]tu napiszcie podobnie jak u psa tylko oczywiscie bez ryzu :evil_lol: i suchej
[B]mieso/warzywa: [/B]po ile tego dajecie do jednej porcji dziennie
[B]ile porcji gotowanych dziennie:[/B]
[B]sucha karma:[/B] czy wasz kot oprócz gotowanych papu też je suche, ile dziennie lub czy ma stały dostęp


wiem ze jest juz podobny temat ale tamten to z przepisami na gotowane papu. . . nie znalazlam nigdzie takiego tematu,
wiec zalozylam i zeby bylo szybciej latwiej znalezc odpowiedzi, informacje, prosze w poscie pisac tak samo jak ja wyzej, z krotkimi odpowiedziami, a pod tym mozna wiecej napisac ;)

bardzo wiel ludzi ktorzy decyduja sie na posiadanie psa czy kota, pytaja ile by kosztowalo utrzymanie
mysle ze taki temat bylby swietny

EDIT: A JESLI POWINNAM COS POPRAWIC/ZMIENIĆ , PISZCIE :)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem powinna jeszcze być informacja ile się ma zwierząt. Bo inaczej kosztuje utrzymanie 1 kota, jeśli się ma jednego kota, a inaczej jesli się ma np 4 swoje koty i jeszcze 5 Tymczasów. Istotne tez jest czy kot jest wychodzący i ile ma lat i jak spędza czas.

A jeśli chodzi o psa - to ważne tez chyba jest czy to pies, który mieszka na dworze (tez zimą) czy taki co mieszka w domu. Czy chadza na 20 kg spacery po górach itd czy raczej leży i myśli. I cena rożnych dodatkowych rzeczy, które jedzą zwierzęta. Moje psy uwielbiają surową marchew i jedza ja kilogramami; a jeden z psów bardzo lubi owoce i warzywa. Koty lubią śmietankę i ser biały. I na to by tez musiała być rubryka

No i dochodzi cena smaczków, cena mokrego jedzenia (puszki, saszetki)

edit -ja (przykładowo) mam dwa psy niespokrewnione -obie suki, obie szczupłe, obie mają po ok 2 lata, obie ważą po ok 20 kg, spędzaja czas podobnie
jedna je 2-3 razy wiecej od drugiej, jedzą to samo
nasypuje czy nakładam na 2 miski - i jedna zjada część tego co dostanie, a drugie zje swoje, dokładkę i skończy po tamtej
no i jak policzyć ile je który pies?
zakładajac, że kupuję worek karmy suchej np. za 120 zł - różne karme kupuję i róznie im wystarcza -podzielenie tej kwoty na dwa psy nie jest prawidłowe -bo jedna na pewno zje więcej, ale nie wiem ile więcej

Edited by Patmol
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[B]pies: [/B]8 kg , pies
[B]cena/dziennie: [/B]mój pies je TYLKO suchą karmę, codzienne wyżywienie suchą to około 2 zł :eviltong:
[B]ryz/mieso/warzywa:[/B] nic
[B]ile porcji gotowanych dziennie: [/B]jak wyżej ;)
[B]sucha karma:[/B] 2 razy dziennie, miskę ma zabieraną, dostaje około 130g dziennie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]pies: [/B]45 kg, aktywna suka
[B]cena/dziennie: [/B]około 6 zł dziennie, raz więcej raz mniej
[B]ryz/mieso/warzywa:[/B] bez ryżu/około 800-900 gram dziennie surowych produktów pochodzenia zwierzęcego/bez warzyw
[B]ile porcji gotowanych dziennie: [/B]0
[B]sucha karma:[/B] brak suchej karmy

Link to comment
Share on other sites

Podziwiam wszystkich, którzy znajdują czas aby gotoać swoim psom i dodatkowo robią to świadomie aby te posiłki były pełnowartościowe

Ja karmię karmami suchymi ale sprawdzam dokładnie ich skład, tak aby moja suczka dostawała to czego potrzebuje.

pies:10kg, dorosły
cena/dziennie: ok. 1,60zł - 2,00zł
mięso/warzywa: tylko sucha karma, czasam dla urozmaicenia gotowane podroby
ile porcji dziennie : dwie
sucha karma: 120 g dziennie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaraela']Podziwiam wszystkich, którzy znajdują czas aby gotoać swoim psom i dodatkowo robią to świadomie aby te posiłki były pełnowartościowe

Ja karmię karmami suchymi ale sprawdzam dokładnie ich skład, tak aby moja suczka dostawała to czego potrzebuje.

pies:10kg, dorosły
cena/dziennie: ok. 1,60zł - 2,00zł
mięso/warzywa: tylko sucha karma, czasam dla urozmaicenia gotowane podroby
ile porcji dziennie : dwie
sucha karma: 120 g dziennie[/QUOTE]

W pełni podzielam Twoje zdanie,teraz w sprzedaży jest tak duży wybór naprawdę bardzo dobrych karm,że psy po nich świetnie wyglądają i nie chorują,tak że trochę szkoda czasu na pichcenie psu jedzenia,no chyba że ktoś ma go dużo. Poza tym utrzymanie miesięczne psa na gotowanym jest znacznie droższe,biorąc pod uwagę w miarę dobre składniki jakie trzeba dać do takiego żarcia i nie można pominąć też aspektu kosztów energii czy gazu na których trzeba to jedzenie ugotować,a te niestety nie tanieją tylko co roku są droższe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

1. Pies, 11kg
2. Cena/dziennie gotowane: nic
3. Ryż/mięso/warzywa: nic
4. Ile porcji gotowanych dziennie: nic
5. Sucha karma:
70zł/m-ąc, 2.30 dziennie, 50 zł/m-ąc/1,60 dziennie zależy od aktualnych promocji na naszą karmę i dostępności w sklepach.
170 g dziennie, raz wiecej raz mniej,
Ma to dzielone na 3 porcje w ciągu dnia.

6. Karma mokra: nic
7. Przysmaki: nic
Przysmaki i karmę mokrą w saszetce też jako przysmak dostaje raz na jajkiś czas więc nie wliczam ich do comiesięcznych wydatków.

Wcześniej psu gotowałam: ryż, mięso, suszone warzywa. Wychodziło mi ok. 50 zł/m-ąc/1,60 dziennie.
Dostawał porcję 3 razy dziennie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam sześć psów i sześć kotów, mieszkam w stolicy (to ma znaczenie-drogo!):
kupuję dwa razy [B]na tydzień[/B] po 6 kg. mięsa wołowego (pręga)=120 zł.+ makaron 6 zł. + warzywa ok. 6 zł.=132 zł. Na miesiąc wypada 530 zł. Dodatkowo dla kotów co dzień puszeczka 1 zł.(do domieszania z mięsem)=35 zł. mies. oraz worek suchej karmy 150 zł. (raz dziennie). Dodatkowo worek suchego dla psów w okresie wzmożonego ruchu (jak który gruby, nie dostaje), ok 150 zł. Razem wyszło mi 830 zł. i tyle mniej więcej mam w wydatkach, tylko jak podzielić to na psy i koty??? Chyba na 9 (kota liczę za pół psa, zresztą mam różne gabaryty psów) Wypadło mniej niż 100 zł. na miesiąc. Ale mało! Czyli po 3 zł. dziennie!

Koty dostają rano i w południe suche, wieczorem mięso zasmaczone małą puszeczką (100 g na wszystkie). Psy rano trochę suchego, w południe jeden z ADHD ciut gotowanego (nie zawsze), wieczorem wszystkie mięso, makaron, warzywa.

Edited by dziuniek
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...