Jump to content
Dogomania

Tragedia w Holandi -ciag dalszy!!!!!


xxxx52

Recommended Posts

Blav-nie mow mnie o Ameryce o kraju takich ekstremalnych zachowan w stosunku do zwierzat,z jednej strony psy nosza brylantowe obrozki,maja szoferow itd,a z drugiej strony sa matowane w miastach tzw"psie klapy"sluzace do usmiercania psa.Wlasciciel ,jezeli nie chce psa otwiera klape,wrzuca psa ,pies ginie od razu zatruty gazem:placz: albo okropne hodowle psow,w klatkach jak hodowle-fermy norek,lisow.
Obecnie odbywa sie w Niemczech G-8,i odbywaja sie masowe protesty milosnikow zwierzat ,miedzy innymi przeciw znecaniu sie nad zwierzetami, w hodowlach roznego rodzaju zwierzat .Ameryka przewodzi w temacie lamania praw ochrony zwierzat,zatruwania srodowiska i dyskryminacji.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Że tak się dzieje nie znaczy to iż Ci ludzie akurat mieli psy do walk.. a Twoja odpowiedz jest jasna"

O.K. zacznijmy od początku.
Jeśli właściciele spelnili wszystkie wymagania / obowiązki jakich wymaga od nich holenderskie prawo - to przecież ta afera nie mialaby miejsca?

A jeśli nie spełnili, i trzymali psy nielegalnie - to, po pierwsze. z lekka podejrzane (albo mieli je w "nielegalnych" celach, albo byli na tyle głupi, że uważali że mogą sobie pozwolić na olanie sprawy, być może z przyczyn finansowych :shake: - a może psy jednak nie były w stanie zaliczyć testów??? ) - po drugie, mogą miec pretensje jedynie do siebie.

Nawolywanie o wywiezienie psiaków itd jest może i szlachetne ale czy aż tak chwalebne?
:crazyeye:
Podejrzewam że są w Holandii psy prawdziwie potrzebujące pomocy, niestety...
A tutaj koszty byłyby niewspółmierne do rezultatów.

BTW jak kiedyś pewien pan o "dobrym serduszku" przywiózł do Polski z NIemiec ASTa skazanego tam na uśpienie, to potem mieliśmy wątek o Dice z Wałbrzycha.
:angryy: :cool3:
To co, problematyczne pieski do dzikich krajów takich jak Polska, bo tam nawet jak do czegoś dojdzie, to nikt się tym nie przejmie...? Bo polskie prawo de facto nie działa, a już na pewno nie chroni właścicieli ani ich psów?
:shake:

Szczerze mówiac irytujące jest że wielu ludzi każe społeczeństwu ponosić odpowiedzialność za własną głupotę czy lekkomyślność.

Będę robić co chcę, niby wiem jakie są konsekwencje, ale i tak to robię w idiotycznej nadziei "a może jednak się uda" - a potem jak sprawa się rypnie - w płacz: ludzie ratujcie, pomóżcie...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Dogomanianki blagam Nigdy i to Nigdy nie adotujcie pieskow tych ras i krzyzowek do krajow Europy zachodniej:shake:
kastrujcie wszystkie tego rodzaju psy w schroniskach,bo dojdzie do tego co jest w Niemczech .Schroniska sa przepelnione tylko takimi rasami,i siedza latami czekajac na adopcje.adopcje zwiazane sa z wiekimi utrudnieniami i kosztami.W Polsce juz tez te "fenomen":crazyeye: zaobserwowoalam-schroniska zapelniaja sie tymi wspanialymi psami,albo trafiaja w niedpowiednie rece:shake:

Link to comment
Share on other sites

Tak uspienie 60Euro
A czipowanie, paszport,przewoz,klateke przewozowa i juz nie wspomne o miejscu zamieszkania psa do czasu kiedy nie znajdzie domu, wszytsko placisz sama i zapewniam cie ze to o wiele wieksze koszty niz to 60E i pewnie dlatego psy uspia a nie bede wydwc tyle na nowe domy

Link to comment
Share on other sites

xxxx52 W naszym schronisku robimy selekcje tego typu psów jeśli sie nie nadają do adopcji i wykazują jaka kolwiek agresje do ludzi czy do zwierząt.Nie oddajemy takich psów do adopcji.To dotyczy również innch ras czy mieszańców.Jeśli próby resocjalizacji nie dają oczekiwanego efektu.
[URL]http://www.schronisko.infocomp.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Dogomanianki blagam Nigdy i to Nigdy nie adotujcie pieskow tych ras i krzyzowek do krajow Europy zachodniej:shake:
kastrujcie wszystkie tego rodzaju psy w schroniskach,bo dojdzie do tego co jest w Niemczech .Schroniska sa przepelnione tylko takimi rasami,i siedza latami czekajac na adopcje.adopcje zwiazane sa z wiekimi utrudnieniami i kosztami.W Polsce juz tez te "fenomen":crazyeye: zaobserwowoalam-schroniska zapelniaja sie tymi wspanialymi psami,albo trafija w niedpowiednie rece:shake:[/quote]

Wiesz co xxxx52, skończ bzdury pisać, ze schroniska w Niemczech są tylko tymi rasami przepełnione.
[URL]http://www.tsv-frankfurt.de/tierheim_vermittlungstiere.php[/URL]
W schroniskach w Niemczech są różne psy, owszem są mieszanki typu bull ale zwykłych też jest sporo, a i "rasopodobnych".
Tak więc łaskawie nie generalizuj!

Link to comment
Share on other sites

Mam dwie Astki.
Oglądam na okrągło Animal Planet i takie programy jak policję dla zwierząt czy pogotowie dla zwierząt...
W Stanach nie ma sentymentów....Jeśli pies okaże choć cień agresji (i wcale nie musi być to PIT, Rottek czy inna "niebezpieczna rasa") jest usypiany bo nie ma żadnej szansy na adopcję...
Mówią jak im jest przykro i takie tam rzewne pierdóły...Ale pies nieodwołalnie ginie...
Zastanawia mnie jedno. Czy pies naprawdę musi łasić się do wszystkich,znosić grzebanie w misce podczas jedzenia,wykazywać wszelką uległość wobec obcych ludzi i zwierząt aby zasłużyć sobie na prawo do życia?
Ja osobiście napewno takiego testu bym nie przeszła i pewnie dawno zostałabym uśpiona...
Każda moja Astka ma inny charakter, mają gorsze i lepsze dni, "drą gęby" na obcych,nie lubią jak obcy pies podchodzi do ogrodzenia i nie z każdym zwierzakiem maja ochotę się bawić...
Za naszą rodzinę poszłyby w ogień...
Z nim czuję się w miarę bezpieczna we własnym domu...
Nie chciałabym mieć psa, którego bandzior może drzwiami przesunąć a on nawet nie drgnie...Pies musi być ułożony zgoda ale nie każdy człowiek od razu ma być dla niego przyjacielem...
A jeśli już mówimy o układaniu psów...Ja trafiałam na takich oszołomów,że głowa boli..W wyborze tresera trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem, aby nie zrobić więcej złego niż dobrego...
Usypianie zdrowych zwierząt zawsze mnie oburza.Nigdy nie wiadomo jaką miarą agresji mierzone jest ich zachowanie...Jak pisałam, czasami decyduje o życiu jedno warknięcie w sytuacji, gdzie pies ma prawo być mocno zestresowany...
Walki psów tak w Posce jak i zagranicą były, są i będą, tak jak hazard narkomania i prostytucja...
Prawo nie powinno uderzać w psy, powinno dać im szansę na resocjalizację i godne życie. Najprościej jest uśpić i najtaniej...
[U] Znam polskie realia[/U]...Oczywiście podpiszę ten protest....


Ps. Moje Astki są wysterylizowane gdyby ktoś miał takie pytanie.

Link to comment
Share on other sites

Ewaa-znowu Ty wiesz najlepiej.oczywiscie tylko te psy siedza najdluzej ,moze nie we wszystkich schroniskach w Niemczech(nie uzylam slowo wszystkich) ale w wiekszosci."Bzdury "to ty czesto piszesz,nie potafisz normalnie pisac tylko w kazdym watku obrazasz .:angryy: jezeli problem i tragedia psow jest bzdura!!!???:mad:ciesze sie ,ze masz kontakt ze schroniskiem we Frankfurcie nad Menem,czy dostalas nie przypadkowo ten link.Schronisk w tym kraju i organizacji jest bardzo duzo,"jedna jaskolka wiosny nie czyni"

Link to comment
Share on other sites

Ależ oczywiście, że żal psów.
:shake:
Tylko...

To jest tak. Gdyby sąd nie był tak surowy (dodajmy - właściciele psow WIEDZIELI co im grozi...) to być może więcej ludzi decydowałoby się na takie "zlewanie prawa" - bo będą myśleć: "nawet jak mnie złapią, to guzik mi zrobią".

A tak - ludzie trzymający te psy do walk to będzie zupełne podziemie z ktorym będą walczyć stosowne służby, a ludzie ktorzy są miłosnikami rasy i chcą po prostu miec takiego pupila - dopełnią jednocześnie wszystkich obowiązków bo zwyczajnie będą się bali o los swoich ulubieńców "w razie czego".
:roll:
Z usypianiem psow to oczywiście strasznie śliska sprawa.
Z jednej strony mamy podejście: każde życie jest ważne, cenne, trzeba o nie walczyć.
Jasne!

Potem mamy 1500 psow w schronisku obliczonym na 400 psów - i tych psów się nie usypia, bo przecież są kochane i zaslugują na życie.
W efekcie psy zagryzają się między soba, szerzą się choroby, ogolna bida, brud i nędza. Personel schroniska i jego kierownictwo ma czyste sumienie.
Tylko psow żal, bo prowadzą naturalną selekcję i te, ktore odpadają w tym wyścigu o życie, kończą je boleśnie, nieraz dłuuugo się męcząc.
:angryy: :mad: :angryy:
Co nie zmienia faktu że jak ktoryś zdesperowany szef schroniska zacznie usypianie, to milośnicy zwierząt robią na niego nagonkę jak ta lala.
;)
A na pytanie - co TERAZ robić z tymi wszystkimi psami? Pada odpowiedź: sterylizacja, kastracja...
No super, ale rezultaty tego będzie widać za dziesięć lat.
A co teraz? Z tymi psami ktore już są i duszą się po kilka - kilkanascie w malych boksach?
Ano... adopcjeeee....

Tak, tylko ile psów szybko znajduje domy - choćby na Dogo widać że niejednokrotnie aby wyadoptować jedno zwierzątko trzeba pracować miesiącami a nawet latami. Niektorzy szczęściarze znajdują domy, reszta męczy się dalej w tragicznych warunkach.

Liczy się jednak że jestesmy "humanitarni".
:shake:

Spraw tych bullowatych z Holandii nie polega na tym przecież, czy te psy rokują, czy nie rokują nadzieje na adopcje.
Właściciele psow świadomie narazili je na takie niebezpieczeństwo, no i psy ponoszą tego konsekwencje, jak zwykle zresztą.

A robienie spektakularnych akcji, wywożenie, adopcje...
Oczywiście że mozna, ale takie akcje to takie sięganie lewą ręką do prawego ucha dookoła głowy.
W tym czasie w schronach pewnie usypia się calkiem sporo innych psów i miłosnicy nie robią z tego zbytniej afery, bo akurat tego się nie nagłaśnia.
:roll:

Link to comment
Share on other sites

Watpię czy i szczeniakom darują...:shake:
Ptrzecież [U] nie wolno[/U] trzymać takiej rasy więc ...Śmierć..:shake:
Zimne, bezduszne prawo...
[B]Zielony [/B]jakie w schronie są warunki na resocjalizację? Najczęściej nie ma nawet warunków na jej próby przy ogromie psów, przepełnieniu i kilku pracownikach którzy behawiorystami przecież nie są...A pieniędzy brakuje na podstawowe rzeczy...
[B]Berek[/B] masz dużo racji... Ludzie o tym wiedzieli - Niestety zawsze to tak się kończy...Zawinił właściciel a pies przypłacił to swoim życiem...
Ludzie którzy trzymają psy do walk mają w d....gdzie one zginą - na ringu czy od zastrzyku...Tak samo i Ci którym się pies znudził albo go żle wychowali i wywalają go do schronu bo nie maja innego pomysłu...
Możemy tu sobie dyskutować ale realia i szara rzeczywistość są jakie są...
A co do obostrzeń prawa,to właściciele i miłośnicy rasy oczywiście dopełnią obowiązków o ile obowiązki takowe nie przekraczają granic zdrowego rozsądku...
Ostatni pomysł, odnośnie norm spełnianych przez przyszłego właściciela tak zwanej rasy niebezpiecznej był z lekka poroniony i mocno zalatywał dyskryminacją...

Link to comment
Share on other sites

Qrcze...jednak w dalszym ciągu nieprawdopodobne wydaje mi się,że niemożliwe jest wywiezienie choćby jednego z tych psów z kraju.....trzeba by bardziej nagłosnić,poszukać....moja znajoma była w Stanach,w stanie,w którym trzymanie bulli jest zakazane pod grozbą saknkcji prawnych.przypadkiem trafiła do specjalnego schronu dla odebranych psów bojowych i stamtąd właśnie wzięła swoją sunię,która jest uosobieniem łagodności...oczywiście psy z czarnej strefy poddane były wielu testom psychologicznym,żeby nie zadarzyło się nieszczęście....suka okazała siuę łagodna jak baranek ale była bardzo chora,miała mase dolegliwości.dziewczyna jednak się postarała,załateiła co trzeba i przywiozła psa do Polski...i nie został uśpiony...to przykład,że jednak można to inaczej rozwiązać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52'].Schroniska sa przepelnione [B][U]tylko takimi[/U] [/B]rasami,i siedza latami czekajac na adopcje.:shake:[/quote]


na drugi raz najpierw pomyśl a później pisz!:diabloti: napisałaś wyraźnie tylko takimi rasami, zatem co inne psy robią w schroniskach. Czy to takie trudne pisać logicznie?
Powiedz gdzie użyłaś słowa w większości.... jakoś nie widzę.
Trzeba być odpowiedzialnym za to co się pisze- a bazując na twojej wypowiedzi można stwierdzić że są to bzdury- w niemieckich schroniska są "nie tylko" owe rasy.
Wiesz i na koniec- nikt mi linku nie musi podsyłać(a może masz teorie spiskową?), na szczęście po internecie można buszować- tylko trzeba wiedzieć jak.
No to adieu mon grand cheri:diabloti: !

Link to comment
Share on other sites

U nas też powinni dać zakaz trzymania pitbullów, kupują je sobie osoby którzy mają jakieś złe relacje z otoczeniem i później słyszę takie teksty "jak ja bym chciała to już bym z panem problem dawno rozwiązała" "ma pan szczęście że jestem taka cierpliwa". Straszą tymi pokrakami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owadek']U nas też powinni dać zakaz trzymania pitbullów, kupują je sobie osoby którzy mają jakieś złe relacje z otoczeniem i później słyszę takie teksty "jak ja bym chciała to już bym z panem problem dawno rozwiązała" "ma pan szczęście że jestem taka cierpliwa". Straszą tymi pokrakami.[/quote]
może nie od razu zakaz trzymania[B] pitbulli , [/B]a ograniczony dostęp do najcudowniejszej rasy psów jaką znam.
Żeby trzymać w domu TTB trzeba co nie co wiedzieć jak wychować , prowadzić psa takiej rasy.

A co do usypiania psów w schroniskach , to zdecydowanie powinno się poddawać humanitarnej eutanazji wszystkie psy które nie nadają się do adopcji , agresywne , bardzo chore , nie socjalne ..... i to dotyczy wszystkich ras , mieszanek i typów psów.Bo nie każdy adoptujący psa ma pojęcie o wychowaniu , eliminowaniu pewnych niepożądanych zachowań.
Nie każdy zna psychikę psa , nie każdy ma cierpliwość etc....

W PL wydaje się psy ze schronisk jak leci , jak w sklepie z zabawkami wybiera się czworonoga , nikt nie informuje co to za pies , na co go stać ...
a potem rozczarowanie i wiele kłopotów ma przyszły właściciel .... i zapewne jeśli ktoś raz się "natnie" drugi raz nie wróci do schroniska by przygarnąć przyjaciela.
Dwa , nie sprawdza się kto bierze psa , po co mu pies , dlaczego go bierze i czy aby na pewno powinna taka osoba psa posiadać.Nikt tego nie kontroluje.


A ten wyrok , no cóż zapewne nie jest to przyjemne , łezka w oku się kręci , żal psiaków ,ale żeby kolejni przestrzegali prawa muszą polecieć "głowy"
I gdyby tak było w PL że bez sentymentów karze się tych co nie przestrzegają prawa mielibyśmy na pewno dużo milej i przyjemniej na ulicach.

Link to comment
Share on other sites

[B]Owadek[/B] a czy Ty masz dobre relacje z otoczeniem?
Bo wiele subtelności z twego postu nie płynie...
Nie uważam Pitów za pokraki i również nikogo nimi nie straszę....Za pokrakę nie uważam również patyczaka czy kameleona bo taka jest jego uroda i jednym się to podoba a drugim nie...
To prawda,że Pity to nie jest rasa dla każdego...
Ale jak można tak się wyrażać o psach?Ładne podejście - nie ma co...I to tu na Dogo... [B]"Drogi miłośniku zwierząt.."[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]Vectra [/B]uwazasz,ze musza poleciec glowy,zeby nastepni przestrzegali prawa? :crazyeye: No coz,kazdy ma swoje zdanie :roll: Nie rozumiem tylko,dlaczego musza to byc glowy psow :angryy:

Zgadzam sie z wypowiedzia [B]Alpina[/B].Nie kazdy pies musi pozwolic na grzebanie w swojej misce z jedzeniem ;) Moja najslodsza na swiecie Strea tego poprostu nie lubi i juz.Chodzace w poblizu inne psy,ktore skonczyly juz swoj posilek nie stanowia dla niej problemu ale moja reka w misce tak.Dzieki Bogu,ze nie mieszka w USA bo takich testow ze sztuczna reka w misce by nie przeszla :shake:

Link to comment
Share on other sites

Alpina, ja tylko napisałem jakie mam doświadczenia, u mnie na osieldu takie psy mają tylko ludzie o których wiadomo że to są pierdoły życiowe - gościa nkit nigdy nie lubił, pracuje na kasie w markecie i teraz on do mnie mówi jak się mamy minąć "proszę zejść na trawnik" - no i niestety muszę zejść na ten trawnik.


Sprawdziłem w necie że od '93 roku do Holandii pitbullów ani podobnych tam wwozić nei wolno. Wiec jeśli ktoś łamie prawo to chyba ma jednak złe relacje z otoczeniem, nieprawdaż?

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem jak mozna nazwać pittbula pokraką... :angryy: co do uspienia psów to zgadzam sie, że to tragedia. Ale zgadzam sie z tym, że psy tzw ras niebezpiecznych nie sa psami dla każdego... Mnie taki pies zjadłby z "kopytami" bo nawet moje koty mnie szantazują .

Link to comment
Share on other sites

Niestety zgadzam sie z jednym - skoro prawo zabrania posiadania tych psów to jednak nalezy je przestrzegac. Nie da się ukryc, że te biedne psy sa wykorzystywane czesto do walk...Straszne. U nas tez powinno byc pozwolenie naposiadanie niektórych ras. Bo niestety ludzie to czesto bestie.. Znam pitbula -ma go moja sąsiadka, to dorosły piekny pies - i jest jak owieczka - najwieksza okropnośc jaka dotychczas zrobił - obslinił mnie strasznie :p Ale znam tez pitbula pewnego dresiarza i jest straszny - na moich oczach rozszarpał kundelka - byłam na spacerze z moja onka i mam szczęscie, że to nie była ona... Najchętniej rozszarpałabym to bydle - łysą pałę. Myślicie, że coś mu jest...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...