Jump to content
Dogomania

Ratunku-podczas zabawy podgryzanam ręce.


madam

Recommended Posts

Praszę poradzcie co zrobić.Fiona ma już 16 mc. a nadal podczas zabawy kąsa nas po rękach,szarpie za rękawy.Stosowaliśmy różne metody zaczerpnięte z książek-bez rezultatu.Za każdym razem musimy się niezle napocić zanim ona zrozumie że taka zabawa nam nie odpowiada.Ignorujemy ją po czymś takim,ale podczas wznawiania zabawy historia się powtarza.Może ktoś z was miał taki problem i rozwiązał go nie książkowo a własnym sposobem.Proszę, podzielcie się tym.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam!

Mój sposób na twój problem to nie tylko przerywanie zabawy: oprócz tego, gdy Aza za mocno mnie przez przypadek "capnie", wydaję wtedy głośny krzyk: "Ała! Aza...", oraz masuję i pokazuję jej bolące miejsce.Sunia jest bardzo delikatna i wrażliwa, natychmiast robi się jej przykro, tuli uszy i podaje łapy, czasami liże capnięte miejsce: przeprasza. Po chwili mówię do niej, że wszystko jest już w porządku i bawimy się dalej. Czytałam w książce Jan Fennel, że w podobny sposób zachowują się między sobą szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

Jeden z moich psów (św.p.) też podgryzał stosowałam metode azzie5 i po pewnym czasie jak się "rozpędził" zanim zdążylam zareagować już miał skulone uszy 8)

Mam teraz 9 mieś psa (Juniora) z którym niejest tak łatwo, nic go nie obchodzi poradzono mi aby w takiej sytuacji poprostu przewrucić psa na plecy i przytszymać dopuki się nie uspokoi i zacząć się znim znowu bawić, jak znowu zacznie kąsać znowu go przewrucić ale tym razem nie wznawiać zabawy.

Wiem że to jest przemoc i potkreślam to jest ostateczność ale mój psiak ma tak ciężki charakter że innaczej się nieda, jak ja chcę po dobroci to on mi na głowę wchodzi dosłownie.

Słuszałam o jednym psie który miał taką samą psychikę jak Junior i został uśpiony bo zaatakował żonę właściciela :x

Link to comment
Share on other sites

Wazna rzecza jest tez konsekwencja - wyznacz sobie "prog", ponizej ktorego gryzienie jest ok i reaguj zawsze, jesli gryzie silniej, a nie wtedy, kiedy po kolejnym ugryzieniu jestes zniecierpliwiona. Po jakims czasie piesek nauczy sie, jakiej sily ugryzienia nie powinien przekraczac

Link to comment
Share on other sites

Poza piszczeniem 'Auuuu" powyżej wyznaczonego progu dopuszczalnego podgryzania, ja jeszcze stosowałam metodę jaką poradziła na innym formu p. Zofia Mrzewińska. Jak psiak zaczynał gryżć a ręce/dłonie to zwijałam dłoń w pięść i wpychałam do psiego pyszczka na tyle na ile sie oczywiście dało, chwila przytrzmania zwiniętą dłonią języka i psiak sam wypluwał :roll: . Po dwóch - trzech takich akcjach jak zaczynał podgryzać wystarczyło samo zwinięcie dłoni w pięść jako znak ostrzegawczy i przestawał. Nauczył się do tego stopnia, że doskonale wie, które z nas ma jaki dopuszczalny próg podgryzania - mnie nie podgryza właściwie wcale, w zabawie jak mu się zdarzy kłapnąć to robi to tak jakoś obok ( ja mam bardzo niski próg bólu :-? ), męża w zabawie łapie trochę mocniej, tak jak to psiaki między sobą :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tez mialam problem z podgryzaniem w czasie zabawy i ogolnego pobudzenia psa. I tez do ponad roku. Az dostalam bardzo dobra rade. U nas podzialalo. Odwracanie uwagi psa od podgryzania nas, naszych rak i rekawow - zabawka. Jak pies chce sie bawic, to bawmy sie z nim, pileczka, patykiem, gryzakiem, czy czymkolwiek co pies lubi. Od tej pory zawsze mam przy sobie cos, co pies lubi i czym sie zainteresuje. U nas to podgryzanie wystepowalo chyba z powodu dosyc duzego temperamentu mojego psa i niemozliwosci znalezienia ujscia tej energii, wiec pies chwytal sie czego tylko mogl :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jak pies chce sie bawic, to bawmy sie z nim, pileczka, patykiem, gryzakiem, czy czymkolwiek co pies lubi. Od tej pory zawsze mam przy sobie cos, co pies lubi i czym sie zainteresuje.

Może to jest jakieś wyjście. Mój pies ma co prawda 5 lat, więc jest w poważnym wieku, ale jak się rozbawi, to podgryza i wylizuje wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego pyska. Sposób "na pięść" opisany wcześniej nie działa (może z racji wielkości pyska?).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...