Jump to content
Dogomania

Najlepszy wet na śląsku


MartynaP

Recommended Posts

  • Replies 299
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asti'][URL="http://www.wetgliwice.pl/"]Lecznica & Weterynarz Gliwice, Klinika Weterynaryjna w Gliwicach[/URL]
Gliwicka Klinika Weterynaryjna

Zna ktoś?[/QUOTE]
znam i polecam :D mieszkając w Gliwicach, chodziłam tam. Wielu moich znajomych, za moją radą również zaczęli chodzić na Toszecką i jak twierdzą, nie pójdą już nigdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites

Tak? No to super :) Bo wkrótce chciałabym wysterylizować swoją borderkę, a nasz stały weterynarz nie posiada niestety narkozy wziewnej, więc szukam kliniki, gdzie możliwa byłaby sterylka z narkozą wziewną i zrobienia RTG stawów biodrowych oraz ew. EKG serca :)

Myślałam jeszcze o Fabiszu i Stefanku...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='ryjkomanka']moze mi ktos polecic dobrego laryngologa na śląsku, w okolicach katowic? szukam jakiegos specjalisty, nie moge znalezc...[/QUOTE]

Polecam:
1. doktora [B]Grzegorza Kocota z Rudy Śląskiej[/B], ul. Kilińskiego 4, tel. 32 7935802. Może nie jest specjalistą laryngologiem, ale na pewno jest godnym polecenia weterynarzem. Dobrym przykładem trafnego rozpoznania laryngologicznego było wręcz ekspresowe wyleczenie przewlekłego stanu zapalnego ucha środkowego z powikłaniami. Pies wcześniej był "leczony" przez kilka miesięcy przez weterynarzy z przychodni Diagnowet w Chorzowie. Pies cierpiał, schorzenie nawracało, lekarstwa nie działały. Po tym czasie lekarze z Diagnowet rozłożyli ręce sugerując wykonanie TK głowy psa i operacji. Wtedy zaproponowałam, aby przed wykonaniem TK i ewentualnej operacji skonsultować psa u doktora Kocota. To był strzał w 10! Obyło się bez TK i operacji. Już po 3 dniach[B] właściwego leczenia[/B] pies odżył. Leczenie trawało kilka tygodni i skończyło się pełnym wyleczeniem. Ceny u doktora są bardzo przystępne.
2. doktora [B]Krzysztofa Czogałę i doktor Joanna Czogałę[/B] z kliniki weterynaryjnej w Katowicach-Brynowie. Nigdy nas nie zawiedli. Zabiegi chirurgiczne bez powikłań, zawsze czyste rany pooperacyjne. Beznadziejne przypadki żyją do dzisiaj :p dzięki wiedzy i doświadczeniu doktora. Złego słowa nie dam powiedzieć. Ceny adekwatne do lokalizacji - niestety.
3. doktor [B]Tomasz Borówka [/B]z Bytomia[B]- [/B]koci czarodziej - tak go nazywają kociarze. Zawsze fachowo i profesjonalnie.
4. Przychodnia weterynaryjna w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach [B]Barbara Slapka[/B]
[B]Sabina Wiencek[/B], ul. Żymły 39, tel. 32 2486191.

[B]NIE POLECAM[/B]:
przychodni Fabisz-Stefanek. Po pierwsze chamstwo. Mimo woli wysłuchałam monologu pana Stefanka, na temat problemów z zapłatą za usługi jednej z klientek. Kilka osób wysłuchując wrzasków tego pana postanowiło opuścić poczekalnię...
Po drugie, brak profesjonalizmu.
Oczekiwanie na wynik badania krwi: 7 godzin.
Pani doktor pobierająca krew nie mogła się nadziwić, po co robię badanie krwi mojej suce, która wygląda jak okaz zdrowia. Odpowiedziałam, że kontrolnie, ponieważ sporo bulterierów cierpi na schorzenia nerek a tylko okresowe badania są w stanie w miarę szybko taką przypadłość wykryć.
Pani doktor krew pobrała i poprosiła o telefon w godzinach wieczornych. Wieczorem zadzwoniłam i dowiedziałam się, że moje obawy były uzasadnione ponieważ:
1. mocznik osiągnął poziom 168 mg/dl
2. kreatynina 1,8 mg/dl
Tej nocy nie spałam, tylko nasłuchiwałam, czy suka oddycha. Dzień wcześniej odeszła za TM o pół roku młodsza od mojej suki bulterierka, a parę tygodni przedtem bulterier niespełna dwuletni.
Rano pognaliśmy do przychodni, poprosiłam o wyniki badań. Wyników nie ma, trzeba czekać aż koleżanka laborantka wypisze!!!:crazyeye: No to czekam, czekam i czekam - godzinę czekałam. Dostałam świstek papieru nabazgrany odręcznie a tam: mocznik 68 mg/dl!!!!! pani doktor stwierdziła, że laborantka się pomyliła i przy mnie dopisała 1 przed 68!!!!!!! :angryy::mad:Tym cudownym sposobem zrobiło nam sie z 68 mg/dl 168 mg/dl!!!!:angryy:
Zaordynowano suce leki, i ew. kroplówki!!! Według lekarzy z przychodni Fabisz-Stefanek miała długo nie pożyć, no chyba, że będziemy ją regularnie "płukać" i leczyć.

Po tej "rewelacyjnej" diagnozie postanowiłam zrobić badanie krwi suce u doktora Kocota. Wyniki badań miałam po 3 minutach, mocznik 43 mg/dl, kreatynina 0,6 mg/dl. Do 3 razy sztuka, wylądowaliśmy tego dnia jeszcze w brynowie, wynik był identyczny jak u Kocota.
Wnioski nasuwają się same. Od feralnego dnia minęły 2 lata. Moja suka ma wzorcowe wyniki badań:loveu:. Robimy je u doktora Kocota albo w klinice w Katowicach-Brynowie. Fabisza i Stfanka po tym incydencie omijam szerokim łukiem i wszystkim odradzam.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][B]Mój psiak musi mieć usuniętą narośl z górnej powieki - może ktoś mi podpowie wartego polecenia weta z okolic Sosnowiec- Katowice- Dąbrowa Górnicza?
Do tej pory chodziliśmy do Molickich w Dąb. Gór. ale to była tylko profilaktyka.[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Asti'][url=http://www.wetgliwice.pl/]Lecznica & Weterynarz Gliwice, Klinika Weterynaryjna w Gliwicach[/url]
Gliwicka Klinika Weterynaryjna

[/QUOTE]
bylam i moge polecic, bardzo profesjonalne podejscie jeszcze zaden wet ! mi tak szczegolowo nei tlumaczyl wszystkiego ( i to sam z siebie) a bylam tam w ramach kontroli po zabiegu OCD, niebawem znow tam jedziemy na rtg

pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja również polecam lecznice Provet, chodzę z obydwoma moimi psami i jestem bardzo zadowolona, ceny przystępne.
Ktoś pytał o sprawy dermatologiczne, też polecam Anne Machurę z Provetu, moja suka była leczona w klinice Lupus przez pół roku bez efektów, pojechaliśmy do Provetu i w tydzień suka zdrowa.
Moje psy prowadzą lek.wet Anna Widera i Anna Machura, chociaż P. Roman Aleksiewicz też raz nas przyjął, ma fajne podejście do psów chociaż czuć tą "męską rękę". Futro właśnie koło mnie leży z szwami po usunięciu brodawki, wszystko przebiegło tak jak należy.
A co do problemów ze stawami, ja polecam dr. Jana Siembiedę, przemiły facet i ma bardzo dużą wiedzę. Wprawdzie byliśmy tylko na kontrolnym prześwietleniu bioder i łokci, które na szczęście wyszło dobrze ( HD A , ED 0/0 ), a co do cen, dojazd z Sosnowca do Wrocławia i wizyta wyniósł mnie mniej niż jak bym robiła zdjęcia gdzieś na miejscu i wysyłała do Wrocławia.

Nie polecam nikomu lecznicy Lupus na Ostrogórskiej w Sosnowcu oraz lecznicy na Struga ( Kozielscy).

Link to comment
Share on other sites

Co do dr. Czogaly - oki - psa uratowano po skrecie. ale! Niestety - pies wystawowy - poprzez lenistwo jednego z pielegniarzy, po zabiegu zamiast umyty, zostal...obciety w ordynarny sposob - dr Czogala przepraszal, ale co z tego ? Rok w wystawach - przerwa, zanim psiak odrosnie. Jesli idzie o Jego corke - Pania Joanne - swietnie robi, opisuje USG! Ma rewelacyjne podejscie do zwierzat i do ich opiekunow!
Cena operacji, jak i USG - przyzwoita.
Natomiast - "klinice" Pana S - F.. z Batorego - "dziekujemy"! To samo dotyczy innej przychodni w R., ktorej nie bedziemy wymieniac, z powodow osobistych - Anus - uciekaj stmtad! Tomku, Tobie nie wolno chorowac, bo wtedy wszystko sie paprze!!!!nawet banalny pazur:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poszukuje lecznicy w Będzinie, Dąbrowie, Sosnowcu (lub okolicy) gdzie na poczekaniu robią badania krwi (morfologia i biochemia).
Wiem, że w Brynowie na wyniki czeka sie ok. pół godziny, ale tam mam "nie po drodze", wolałabym znaleźć coś bliżej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

czy nie wie ktos z was przypadkiem czy gdzies w okolicach Rybnika, Katowic jest lecznica z usg i rtg??? czy trzeba by jechac do tych Gliwic? Nie wiadomo co jest psiakowi mojego kuzyna, sostał wytrzeszczu oka, nie potrafił jesc bo mu w gardle jakas gula urosła a wet do którego poszli zrobił mu dren i sciągali mu rope, jednak nie maja tam żadnych takich urządzen aby sprawdzic co to za swonstwo sie wdało...Pomóżcie!!:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Najlepszy znany mi chirurg to dr Aleksander Gierek
ul. Ceglana 67C, tel: 0 32 757 47 47
(trzeba zadzwonic bo dr czesto wykonuje operacje okolo 16-17)
czynne chyba od 10-18 pn-pt
[/QUOTE]
Ja z kolei tego Pana bardzo nie polecam, powiem więcej- odradzam.
Byłam ze swoim pieskiem u Niego i zatrudniona w przychodni wykwalifikowana pielęgniarka :-o doprowadziła do tego, że mój piesek jeździł przez 2 tygodnie do weterynarza (wtedy jeszcze nie miałam swojego gabinetu) i miał ściągany płyn, po źle podanym "głupim Jasiu".
Trzeba być wykwalifikowaną pielęgniarką, pracującą na Ceglanej 67 C, żeby podać Xylazynę podskórnie :angryy::mad:.
Jeżeli chodzi natomiast o Pana doktora, to "zabieg wykonuje się u psa do wieku 5 miesięcy, ale u 7 miesięcznego też go wykonam, tylko proszę nie mieć do mnie pretensji, jeżeli się nie uda".
Jak dla mnie żenada.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

[quote name='MartynaP']Dla małego Aresika

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=66387[/URL]

poszukuję dobrego weta na śląsku-mieszkam w Będzinie więc "Śląsk" tutaj ma dosć zawężone granice.
Kogo byście polecili bo ja dotychczas ograniczałam się do swojego miasta
Będe wdzieczna jesli podacie tez fakt (w tym wypadku majacy ogromne znaczenie) jak polecany przez was wet "stoi" z cenami.:roll:
Dziekuje[/QUOTE]
doktor janusz kozielski podam ci nr te 502314664 wspaniały gość i konkretny bez ściemy podam ci też adres do mnie [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] więcej info pozdrawiam marek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...