Jump to content
Dogomania

Puste krycia itp


Wiza

Recommended Posts

[quote name='Wiza']Jak poznać u suki że akurat ten dzień cieczki jest płodny i można jechać do repa? :cool3:
I ile psy muszą byś złączone? :lol:
I jak można poznac czy suka została zapłodniona?[/quote]

Dni płodne to z regułu 10-12 dzień krwawienia ale lepszym wyznacznikiem jest
zmiana zabarwienia wydzieliny na żółtawą, blado różową
zmiękczenie i ziwększenie sromu
chcica suki , wystarczy pogłaskac po zadku a ogon na boku i sromik w gotowości na samczyka :razz:

Czas złączenia nie jest wyznacznikiem bo sa suki które zachodzą bez skleszczenia a są suki któe nie zachodza.

A czy wyjdzie ? Dowiesz się najwcześniej około 4-5 tyg jak zrobisz USG, albo tradycyjnie poczekasz do 8 tyg jak suak wyrażnie się zmienia.

Link to comment
Share on other sites

Najprościej, ale trochę drogo jest zrobić u weta testy progesteronowe. Robi się je u weta, trzeba pobrać krew i oddać do laboratorium. Trzeba wcześniej weta wypytać czy ma sprawdzone laboratorium, które zrobi badanie w ciągu jednego dnia. W Warszawie niestety zdaża się, że na Gagarina się nie wyrabiają i nie ma wyników. Pod tym względem lepszy jest Miluś, czyli bank krwi. Pierwszy test robisz 3 dnia cieczki, następne co 2 dni. Suka jest gotowa do krycia, gdy progesteron "podskoczy" do 7-8 punktów. Są źródła medyczne, które podają, że powyżej 10, ale jak rozmawiałam z wetami i innymi hodowcami to wszyscy mówią żeby kryć przy 7-8. Ja tak kryłam i suka załapała, więc chyba to prawda.
Ach i są też testy paskowe, które wet może zrobic na miejscu z wydzieliny, ale one są zawodne, a koszt podobny, więc lepiej nie ryzykować

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='boksiedwa']jedno badanie krwi ok 50 zł, ale to u mnie w Warszawie, w innych miastach może być inna cena.[/quote]

W Szczecinie w szpitalu 25 zł. Ale najpierw trzeba pobrać krew u weta. U jednego pobierałam za 10 zł, u drugiego za 15.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...