Jump to content
Dogomania

Duży starszy misiu - LAKI WRÓCIŁ DO WŁAŚCICIELI !!!! HURRA !!


Doda_

Recommended Posts

[B]NAJNOWSZA WIADOMOŚĆ:

Misiek - Laki wrócił do właścicieli !!!!!!!!!!!!
Uciekł im, oddalił się aż o 10-15 km . . .
Historia zakończyła się szczęśliwie!
Wszystkim b. dziękuję za pomoc!



[/B]

Nadałam psu imię Misiu , od soboty czyli 28.12 błąkał się w Sosnowcu - Zagórzu, był bardzo zagubiony, po próbie złapania uciekł i już tego dnia go nie widziałam.
Następnego dnia w niedzielę pojawił się pod blokiem znowu i spał pod sklepem który znajduje się naprzeciwko mego bloku.
Z pomocą AgusiaP i Mysza2 pies został złapany (więcej informacji i zdjęć w postach niżej , na pierwszej i drugiej stronie)
Pojechał do Ulki12 awaryjnie, musimy szukać miejsca w hoteliku i Misiu bardzo potrzebuje stałych deklaracji, błagamy, chociaż 5 zł ! To b.wiele dla tego staruszka, załamanego i stęsknionego ! Nie wiemy co się stało - czy się zgubił, czy porzucony. . . będziemy szukać właścicieli. . spróbujemy . . ale jeśli do kilku dni nikt psa nie rozpozna, jedzie do hoteliku.
Mamy parę dni na uzbieranie stałych i jednorazowych deklaracji :( :( :(

[B][COLOR=#ff0000]Pies potrzebuje 300-400 zł miesięcznie na utrzymanie w hoteliku !!!
(jeszcze nie wiadomo do którego hoteliku pojedzie - za 300 zł ma miejsce bez budy musimy jakąś zdobyć)[/COLOR][/B]

[B]Stałe deklaracje:
- Doda_ i jej chłopak - 40 zł :loveu:
-madziakato - 5 zł (przeleje z góry za 5 mcy) :loveu:
- ewa gonzales - 5 zł :loveu:
- monika083 - 20 zł :loveu:
- [B]milagros19853201 - 5 zl :loveu:[/B]

Suma: 75 zł



Jednorazowe deklaracje:
[B]- wroobelterrorystka[/B] - 10 zł :loveu:
- ania75 - 20 zł :loveu:
- Obiezyswiat75 - za pierwszy miesiąc hoteliku - :crazyeye: przeogromnie dziekujemy, stokroc, kochana !!!

Suma: 30 zł + obiezyswiat za pierwszy miesiąc hoteliku - nie wiadomo jeszcze ile.
[/B]
Misiu bardzo prosi o pomoc ! Bazarki itd tez bardzo potrzebne !
[URL="https://imageshack.com/i/n14rt6j"][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/829/4rt6.jpg[/IMG][/URL]

Edited by Doda_
Link to comment
Share on other sites

Mnie tez sprowadziala ewa, a przy okazji
w Sosnowcu poszukiwany jest - kopiuję z FB
"Pomocy dziś ok g16 w sosnowcu na ul.bolesława krzywoustego z prywatnej posesji został skradziony owczarek niemiecki pies ma pół roku wabi się iskra jest zaczipowany 6160934000014959 ktokolwiek widział coś ktokolwiek coś wie błagam o kontakt 608616659 udostępniajcie proszę"

Niestety wiek pieska poszukiwanego i pieska widzianego przez Dodę jest równy.

Link to comment
Share on other sites

Pies jest ! Spał pod moim blokiem, jak wracałam autem z pracy i parkowałam. Pobiegłam do domu po szyneczkę, a on w tym czasie poszedł i usiadł koło sklepu naprzeciwko mego bloku . . tam siedzial czekal . . próbowałam przekupić szynką, zbliżyc, niestety jest bardzo ostrożny i ucieka . .
patrzy tylko na starsze osoby . .wczoraj wieczorem pobiegł do starszej pani w płaszczu, ale to nie była jego pańcia . .
Sfilmowałam, zdjęc nie udało mi się zrobić, ale filmik jest w telefonie,jak chłopak wróci z pracy poproszę żeby mi to na youtube wrzucił . .
Złapać może się uda, jak przebiorę w staruszkę wieczorem, ale co dalej zrobić, nie mam dla niego miejsca, tylko działkę, ale to dziadeczek może się wystraszyć, że jest w obcym miejscu sam 24h na dobę . . ja jestem w stanie tam dojeżdzac tylko raz dziennie
Jestem pewna ze uciekł właścicielce, bo nie wygląda na wychudzonego . . .chyba że no wiecie, coś się stało właścicielce i rodzina się go pozbyła . . albo chory i wyleciał . . nie jestem pewna . . ehh . . ale u nas strzelają juz od kilku dni dlatego mysle bardziej ze uciekl . .

Link to comment
Share on other sites

Doda to jest bardzo prawdopodobne, że psa spłoszyły wystrzały, SprawdzaLas lokalne portale ogłoszeniowe ? Pytałaś w schronisku ?
Może ktoś go szuka ?
Tak sobie myślę czy w najbliszym okresie nie byłoby bezpieczniej dla niego w Schronisku niż na ulicy lub działce ?

Link to comment
Share on other sites

Tez pomyslalam, ze lepiej bedzie jak zawiozę go do schroniska i w tym czasie bede intensywnie szukać właścicieli , albo działka ale na działce psiak musiałby być zamknięty w domku który ma chyba 4x4 metry . . jak będzie wył a ludzie w pobliskich blokach pomyślą że coś się dzieje, to mogą po straż zadzwonić. . nie wiem . . wróciłam z zakupów i 15 minut temu psiak znów był pod moim blokiem, szukał jedzenia i zaraz zniknął. Cięzko bedzie go złapac, bo podchodzi tylko do starszej osoby pewnie przypominającej jego pańcię. . .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martika@Aischa']Doda kochana trzeba rozwiesic plakaty w okolicy ....oczywiście pomogę :) czy ktoś może wykonac taki plakacik ???[/QUOTE]
Napiszcie co ma być w tym plakacie a spróbuję poprosić tu megi345 może ona pomoże ?

Link to comment
Share on other sites

Witam na wątku. Oczywiście pomogę w sprawie plakatu. Prosze tylko o w miarę krótki i łatwy opis.... bez zdjęcia to troszkę kiepsko, bo "zwykli" ludzie nie znający się w ogóle na rasach chyba nie skojarzą, ale wedle uznania moge wkleic te dwie fotki które są w 1poscie...


i zrobię to za chwilę. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi345']Witam na wątku. Oczywiście pomogę w sprawie plakatu. Prosze tylko o w miarę krótki i łatwy opis.... bez zdjęcia to troszkę kiepsko, bo "zwykli" ludzie nie znający się w ogóle na rasach chyba nie skojarzą, ale wedle uznania moge wkleic te dwie fotki które są w 1poscie...


i zrobię to za chwilę. ;-)[/QUOTE]
megi, dziekuję za przybycie.
Doda, nie masz żadnej możliwości zrobienia zdjęcia ?

Link to comment
Share on other sites

Ciocia barb kochana działasz jak błyskawica :) plakacik na wagę złota :) przede wszystkim musimy miec dobre zdjęcie i krótki opis psiaka wraz z miejscem gdzie został znaleziony. No i numer kontaktowy w sprawie psiaka ale tu myślę że już Doda zadziała i wszystko powie bo jest najbliżej naszej psiej znajdy ;) jak będą gotowe plakaty wezmę się za drukowanie i rozwiesimy gdzie się da :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martika@Aischa']Ciocia barb kochana działasz jak błyskawica :) plakacik na wagę złota :) przede wszystkim musimy miec dobre zdjęcie i krótki opis psiaka wraz z miejscem gdzie został znaleziony. No i numer kontaktowy w sprawie psiaka ale tu myślę że już Doda zadziała i wszystko powie bo jest najbliżej naszej psiej znajdy ;) jak będą gotowe plakaty wezmę się za drukowanie i rozwiesimy gdzie się da :)[/QUOTE]
To megi jest niezawodna bo natychmiast przybyła. Martika sprawdzałaś może w necie czy nikt nie szuka takiego psa ?

Link to comment
Share on other sites

poszukiwana w Sosnowcu taka zguba.
Dane zwierzaka:
Gatunek: pies
Płeć: samica
Wielkość: duży
Rasa: owczarek niemiecki
Umaszenie: kolor brązowy
Data zagubienia: 4-9-2013


[IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a18c9ce2ca65.jpg[/IMG]

kurcze przydałoby się zdjęcie psiaka :( tak naprawdę nie wiemy jak psiak wygląda naprawdę. Doda może jednak uda Ci się cyknąc jakieś zdjęcie.

Link to comment
Share on other sites

Psiak już złapany, właśnie Doda z chłopakiem zawożą go do Ulki12, ale tylko awaryjnie.
Musimy mu szukać czegoś innego.
To chyba starszy pies, na początku wydawało nam się, że ma problemy z siadaniem, położeniem się i chodzeniem.
Jak podeszłyśmy do niego spał biedny na tych schodach, widać , że był przerażony jak podeszłyśmy blisko niego.
Chciałam podejść bliżej ale warczał.
Potem podeszła jakaś pani z pieskiem i nam uciekł, ale za jakiś czas wrócił.
Czekałyśmy aż się położy i podeszłyśmy znowu.
Ela dawała mu jedzonko i założyła pętle ze smyczy, ja wstałam i zaciągnęłam.
Psiak pięknie wstał i poszedł do auta.
W aucie ładnie się położył , dał się głaskać.
Jest kochany i chyba bardzo zmęczony...

Link to comment
Share on other sites

Elunia zrobiła mu zdjęcia, jest bardzo podobny do jej Sabuni, waży około 40 kg.
Doda właśnie mi pisała, że już wracają.
Dziewczynki bardzo potrzebna będzie pomoc, w rozsyłaniu wątku, zbieraniu deklaracji, może ktoś może zrobić bazarek.
To duży pies i hotel pewnie będzie sporo kosztował.

Link to comment
Share on other sites

Psiak już złapany.
Leżał pod sklepem na betonie, bardzo się nas bał i warczał, w końcu uciekł, ale jak odeszłyśmy wrócił na to samo miejsce.
Siedziałyśmy przy nim i dawałyśmy jedzenie, w końcu pozwolił założyć sobie pętlę. Potem już ładnie szedł na smyczy. Zero agresji.
Do samochodu pięknie wszedł, położył się i zasnął.
Potem już pozwalał się głaskać.
To staruszek. Te zdjęcia w 1 poście to nie są jego zdjęcia. Doda wstawiła, żeby mieć pogląd na jego wielkość i umaszczenie.
W tej chwili Doda jedzie z nim do Ulka12 do Żarek. Ula nie ma miejsca w domu, więc będzie w kojcu.
To jest rozwiązanie na parę dni, awaryjne, to staruszek, powinien być w ciepłym.
Zdjęć po sklepem mu nie robiłyśmy, żeby go fleshem nie straszyć, zrobiłam tylko w samochodzie.


[IMG]http://i39.tinypic.com/2ryrc74.jpg[/IMG]

[IMG]http://i42.tinypic.com/23jfkuq.jpg[/IMG]

[IMG]http://i41.tinypic.com/28mid5s.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.tinypic.com/24eum3a.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barb']Pytałyście w schronie czy ktos nie szuka takiego psa ?
Jeśli zaginął starszej samotnej osobie to ona może nie potrafić zamieszczać ogłoszeń w necie. Ciągle mam nadzieję, ze sie zgubił...[/QUOTE]
Nie miałyśmy na razie kiedy pytać, dopiero co wróciłyśmy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...