Jump to content
Dogomania

Czechy zakaz wystawiania z ciętym uchem


ASTANIA

Recommended Posts

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

więc jeszcze raz - to nie była ustna informacja tylko pisemna i nie od jakiegoś czeskiego sedziego tylko od sędziego i organizatora wystawy w kwietniu. organizatorzy tej wystawy rozważali możliwość przeniesienia jej do Chałupek (Polska) aby mozna było wystawiać psy z ciętymi uszami, ale po sprawdzeniu w znowelizowanej ustawie tego co już napisałem wystawa odbędzie się w Czechach i są zg łoszone i będą wystawiane bez problemu psy z ciętymi uszami.

ufff

więcej do tego tematu nie wracam bo zaczyna to być bicie piany

pozdrawiam, a jak ktoś nie chce to nie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

"malkontent" napisał:

Polecam zapozananie się z pełną wypowiedzią rzecznika ZKwP, a nie z wyrwanym z całości akapitem.

*************************************************************

Ja tylko w kwestii uzupełnienia, bo ta wypowiedź sugeruje, że coś sobie wybrałam z wypowiedzi Pani Boguckiej, co było mi na rękę.

Otóż dokładnie tyle było w Życiu Warszawy, ile napisałam, plus jedno zdanie, które wykropkowałam, bo nie zmieniało sensu wypowiedzi. Cytuję : "Ustawa o ochronie zwierząt mówi, że dozwolone są tylko zabiegi ratujące życie i zdrowie zwierzęcia z wyjątkiem tych, które ograniczają zwiększenie populacji."

Nie życzę sobie sugestii, że przekłamuję czyjeś wypowiedzi na forum.

W Polsce nie ma zakazu cięcia ogonów i uszu - polecam zapoznanie się najpierw z treścią ustawy o ochronie zwierząt.

**********************************************************

Jest- przeczytaj tekst ustawy ze zrozumieniem.

Generalnie zaś to dobrze najpierw poznać temat a wtedy dyskusja może potoczy się z sensem.

*********************************************************

Właśnie to sugeruję.

Szafowanie zaś nazwiskami i opiniami w sytuacji gdy posługujemy sie nickami to jednak nie do końca fair.

*********************************************************

Już pisałam, że prawie każdy ma stronę www i można zobaczyć, z kim się rozmawia.

Pozdrawiam-

Gosia

Link to comment
Share on other sites

O rany jaka dyskusja.

Rozmawiałam ostatnio ze znajomym sędzią i troszkę się jego radziłam co mam zrobić. Bo psiak którego sobie zostawiłam ma przynajmniej w moich oczach obrzydliwe uszy. Przyzwyczaiłam się do amstaffów z pięknymi ciętymi uszkami. Codziennie rano jak wstaje i patrzę na mojego Nektarka to doznaje szoku i nie smaku, kurcze nie mogę się przyzwyczaić do tych naleśników. A na domiar tego mały zmienia zęby więc z uszami dzieją się cuda. A więc wracając do rozmowy ze znajomym radziłam się go czy może jednak obciąć uszy małemu i dać sobie spokój z wyjazdami do Niemiec i Czech. No więc dowiedziałam się, że co prawda w Polsce na temat zakazu jest jeszcze cisza ale taki zakaz miał być wprowadzony już w zeszłym roku na Łotwie i jest to tylko kwestią czasu kiedy i tam go wprowadzą. Po Łotwie dojdzie pewnie Litwa i Polska. Tak chyba Nektar uratował swoje okropniaste uszyska. Przeglądam teraz różne stronki z AST i próbuje się przekonać do kłapouchów. Ciężka sprawa jedne wyglądają okropnie a inne całkiem fajowo. :roll: Ahhhh

Link to comment
Share on other sites

Co jak co, ogona to bym nigdy nie obcięła, z uszkami jest tak że do większości ras kłapciaki pasują(dog niemiecki, stafik,mastino napoletano,sznaucery, ca de bou), ale AST niekopiowany moim zdaniem wygląda groteskowo, a czarny "briard-natura" to w ogóle co?Czarny terrier rosyjski, spaprany sznaucer, bouvie, czy zwykły burek?Nie jestem znawcą, ale takie są moje odczucia.

Ja mam obciętego kanarka(dał go obciąć mój były facet-ale już nie jesteśmy razem i Luna już nie jest jego psem).I raczej żałuje, że nie mogę z powodu jej uszu stawić się na wystawach,na których bym chciała! A moja mała zapowiada się na ładną suczkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...