Jump to content
Dogomania

Spray na cieczke?


chicken

Recommended Posts

Hey,
chcialabym sie spytac czy uzywacie lub uzywaliscie preparatow ktore niweluja zapach cieczki (lub chociaz zmniejszaja)? Jesli uzywacie takich specyfikow to jakich firm? Znalazlam 3 z czego najtanszy to spray dr Seidla-myslicie ze jest skuteczny? Czy jest ktos kto mogl bez stresow chodzic na szkolenie w czasie cieczki suni? :roll:
Niestety Kesi dostala cieczke, a 16 czerwca mamy pokaz psiego poslusznestwa-kosztowalo nas to wiele pracy i chce wziac w tym udzial. Musimy jednak brac udzial w treningach a jest to niemozliwe gdy Kesi jest pachnaca.. Kesi juz jest po plodnych dniach. Cieczka sie powoli konczy (wyciek jeszcze jest) ale zapach pozostal...

Bede wdzieczna za odpowiedzi
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]Monia:[/B]po prostu spod reki mi to wyjelas.

A jeszcze dodam,ze moze powinnas udac sie do weta ,slyszalam o zastrzykach (chyba z hormonow czy sam Bog wie z czego) ktore oslabiaja zapach cieczki. Nie sa dobre na dluzsza mete,ale moze na ten 1raz(tzn koniec cieczki,bo je sie chyba daje raz na mies czy cosik takiego)...;)

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie, ja hormonow zadnych nie podam...Tym bardziej ze mam zamiar ja wysterylizowac po tej cieczce gdy hormony wroca na swoj normalny poziom... Kupie jej preparat: firmy Gimborn. Na jakims psim forum wyczytalam ze to dobry srodek, choc najdrozysz chyba... Jest jeszcze Dr Seidl, Trixie i Beaphar-ktore jest wedlug Was najlepszy? I tabletki Dezo Tabs?-czy moze jakas inna firme?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andorka1']Z doświadczeń różnych ludzi wiem, że tabletki NO Smell firmy Bogena są bardzo skuteczne w niwelowaniu cieczkowych zapachów, tyle, ze były paskudnie drogie[/quote]

Andorka, gdzie takowe można kupić i ile kosztują?
Napisz też coś więcej o skuteczności, plisss...

Link to comment
Share on other sites

A np tutaj: [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=2119&action=prod[/URL], kiedyś bywały w normalnych sklepach zoologicznych, popytaj może ktoś Ci to ściągnie.

Jeśli chodzi o skuteczność, to wiem z drugiej ręki, że rewelacja, doświadczeń własnych nie mam, bo mój pies to pan.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']
Może ktoś jeszcze ma doświadczenia z tym preparatem lub innymi, równie skutecznymi?[/quote]
No coz, powiem za pare dni bo dzis kupilam Spray Dr Seidla (pan w sklepie powiedzial ze on sadzi ze to jest lepsze od spraya firmy Trixie) i Dezo Tabs... Niestety nie bylo na miejscu spraya firmy Gimborn ktorego chcialam kupic :shake: Musialabym czekac do srody a mi zalezalo na czasie...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...

[quote name='jokesarcade1']hahaha correct :lol:[/QUOTE]
U swojej drugiej suczki też używam tego samego sprayu i również chyba działa (chyba bo nie dopuszczam do żadnych kontaktów z psami i nie mam jak sprawdzić). Do tego tablety chlorofilowe w minimalnej dawce i nie mamy nawet żadnego adoratora pod ogrodzeniem ;). Poprzednia cieczka też raczej bezproblemowo przy pryskaniu, dużej ilości zielonych warzyw w diecie plus tablety chlorofilowe (mniej niż sugerują na opakowaniu).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Ja miałam preparat Trixie (znalazłam go dzisiaj). Pomogło. Ukochany labek Hexy poczuł cieczkę dopiero jak jej nos pod ogon wpakował :diabloti: .[/QUOTE]

Kiedyś próbowaliśmy tego preparatu w spray Trixie, ale chyba ten zapach bardziej przeszkadzał samej suczce niż psom w okolicy :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ja próbowałam dr Seidla, Trixie i Beaphar'a plus tabletki chlorofilowe, i wszystkie u mnie mają podobną skuteczność. Mój piesek ciągnie do suczki cały czas, pomimo iż pryskam ją kilka razy dziennie, zarówno po majtach jak i na włosy. Natomiast na spacery muszę osobno wychodzić, bo inaczej nie załatwi się ani jedno ani drugie. Obce psy jak idą w odległości kilku metrów to nie reagują, dopiero jak się zbliżą to zaczynają węszyć jak oszalałe. Dodatkowo na przeciwko mnie mieszka bardzo jurny yorkowy reproduktor, więc ciągle miałam pod drzwiami serenady ;) ostatnio popsikałam dodatkowo drzwi maskolem, też dr seidla, i sąsiad jest już w stanie wyjść na spacer ze swoim yorkiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Bardzo przydatny wątek,tym bardziej że nasza piesia będzie niedługo przechodziła ten "trudny" okres po raz wtóry. Do tej pory nigdy nie używaliśmy i nawet nie mieliśmy styczności z tymi preparatami an cieczkę,może teraz bedzie oakzja wypróbowac jeden z nich. Ale wczesneij koneicznei skonsultujemy się z weterynarzem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja mam Vivisol firmy "dr Seidla"- do tej pory się sprawdza, a najlepiej przed psiknięciem podmyć sukę- tak jak ktoś napisał- pies poczuje dopiero jak wsadzi głowę pod ogon. No i trzeba pilnować naszych panienek- niektóre są zalotne i bezwstydnie odginają ogonki- moja Mila np tak po domu paraduje i zaczepia koleżanki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kero']ja próbowałam dr Seidla, Trixie i Beaphar'a plus tabletki chlorofilowe, i wszystkie u mnie mają podobną skuteczność. Mój piesek ciągnie do suczki cały czas, pomimo iż pryskam ją kilka razy dziennie, zarówno po majtach jak i na włosy. Natomiast na spacery muszę osobno wychodzić, bo inaczej nie załatwi się ani jedno ani drugie. Obce psy jak idą w odległości kilku metrów to nie reagują, dopiero jak się zbliżą to zaczynają węszyć jak oszalałe. Dodatkowo na przeciwko mnie mieszka bardzo jurny yorkowy reproduktor, więc ciągle miałam pod drzwiami serenady ;) ostatnio popsikałam dodatkowo drzwi maskolem, też dr seidla, i sąsiad jest już w stanie wyjść na spacer ze swoim yorkiem.[/QUOTE]

Nie psika się po majtach-tylko bezpośrednio na "żródło wydzielania zapachu"!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arielka186']Nie psika się po majtach-tylko bezpośrednio na "żródło wydzielania zapachu"! [/QUOTE]
:shock:
Na pewno suce sprawi przyjemność :shake:. Na tym co miałam było napisane "w okolicach" a nie po sromie, czyli tzw. portki, okolice ogona :cool1:
Od środka do maskowania zapachu można podawać tabletki chlorofilowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...