Jump to content
Dogomania

Jaka rasa do bikejoringu?


anett94

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

myśli że malinois bardziej się nada do agility czy frisbee niż do zaprzęgu.
Do zaprzęgu osobiście polecam ci owczarka niemieckiego , huskiego , wyżła - myślę że te rasy również nadadzą się do agilitów bądź frisbee ... Z tym że dobrze jest prześwietlić stawy owczarkowi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett94']Witam.
Jak uważacie jaka rasa najlepiej nadaje się do tego sportu? Zależy mi jednak, aby pies nadawał się również do innych sportów jak frisbee czy agility. Myślałam o malinosie albo aussiku, co sądzicie?[/QUOTE]

Belgi i aussiki odpadają, lubią biegać ale a sensem, samo pokonywanie km ich nie bawi. Lepiej sprawdzaja się psy mysliwskie, np: wyżły, pointery. Jesli musiałabym wybrać psa jednoczesnie do bikejoringu, agility i frisbee - to byłby to vizsla.
Co do owczarków niemieckich, biorąc pod uwagę zdrowie dzisiejszych ON-ków, to jesliby ktoś znalazł odpowiedniego psa byłoby to jak wygranie szóstki w TOTKA.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Chciałabym nieco odświeżyć temat. Zastanawiam się nad wyżłem niemieckim lub wyżłem węgierskim. Która z ras lepiej odnajdzie się w bikejoringu/canicrossie? Jakie są różnice w ich psychice? Może ktoś kto posiada ww. rasy może się wypowiedzieć?

 

Znalazłam taka o to tabelkę, pochdzenie „Runner’s World” nr 7 (26) z września 2011.

http://www.karmelove.pl/wp-content/uploads/2012/05/tabelka.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W tabeli węgier przedstawiony jest jako szybszy, a czy nie o to chodziło przy greysterach? Aby zachować charakter i chęć pracy z człowiekiem wyżła ale nieco go przyspieszyć dolewką charta? Ale za to w sterowalności wg tabeli węgier jest pod WNK.

 

Też chętnie się dowiem czym róźnią się te dwie rasy pod względem zaprzęgu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...