Jump to content
Dogomania

Zakup Noriwch Terrier


LenkaW

Recommended Posts

Witam. Z góry chciałabym uprzedzić wypowiedzi nt kupna psa z rodowodem- jestem studentką, bardzo zależy mi na tym psie. Wiem dużo o jego pielęgnacji, chorobach, wymaganiach i zdecydowałam się na kupno bez rodowodu. Chciałabym się dowiedzieć, gdzie mogę kupić takiego psa, bo z tego co wiem, to nie w hodowlach. Mieszkam w województwie podlaskim, ale mogą to być też okolice Warszawy. Przeszukiwałam Internet, ale nie znalazłam niczego na ten temat. Jeżeli ktoś posiada informacje interesujące mnie, proszę o pomoc. :)

Link to comment
Share on other sites

Jest fajna hodowla, w sensie, nie mam pod ręką nr związkowej gazety (ZKwP) "Pies" ale często się tam ogłaszają, może będą mieli peta, czyli psa niewystawowego. Ale jeśli ma być noriwch, to dlaczego bez rodowodu? Nie boisz się, że wyrośnie pseudonorwich?

Link to comment
Share on other sites

Mam obawy, ale znam wiele osób, który kupowały psy w typie rasy u zaufanych sprzedawców i nie było z tym żadnego problemu, wyrastały na ładne psy. Dlatego szukam kogoś, kto znałby takie osoby. Zależy mi na małym piesku, ponieważ mieszkam w bloku. Myślałam też o mopsie, ale podobnie jak z terrierkiem, kompletnie nie wiem gdzie mogę je kupić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LenkaW']Mam obawy, ale znam wiele osób, który kupowały psy w typie rasy u zaufanych sprzedawców i nie było z tym żadnego problemu, wyrastały na ładne psy. Dlatego szukam kogoś, kto znałby takie osoby. Zależy mi na małym piesku, ponieważ mieszkam w bloku. Myślałam też o mopsie, ale podobnie jak z terrierkiem, kompletnie nie wiem gdzie mogę je kupić.[/QUOTE]

Kupno psa bez rodowody jest nielegalne.

Jeżeli myślisz o małym piesku w typie (bo tym są psy bez rodowodu podobne do danej rasy) to może rozejrzeć się po stronach adopcyjnych tej rasy.

Noriwcha z pseudo raczej trudno znaleźć, są podobne do kundlów więc raczej nie sprzedają się dobrze a mało ich więc mało jest ludzi głupio rozmnażających psy bez uprawnień.

Link to comment
Share on other sites

Zajrzyj sobie na ten wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249620-tragiczna-wada-genetyczna-u-maltanki[/URL]. Ania pe kupiła swoją pierwszą maltankę bez rodowodu, a raczej z "rodowodem" jakiegoś pseudo związku. [B]Suczka ma krzywy kręgosłup i skacze jak zajączek.[/B]
[B]Czy takiego właśnie psa chcesz ?
[/B]Oprócz tego, że suczka jest pod stałą kontrolą weta, co kosztuje, to jeszcze istnieje ryzyko, że ania pe będzie musiała ją poddać eutanazji, bo przestanie chodzić. Suczka ma ok. roku.
Odpowiedz sobie -czy na pewno zaoszczędzisz kupując psa z pseudohodowli ? Nie mówiąc o tym, że kupisz po prostu kundelka, z którego wyrośnie nie wiadomo co.

Ostatnio znajomy mnie zapytał co ma zrobić, bo kupił jack russel teriera bez papierów, i wszystko jest świetnie poza tym, że mu jedno ucho stoi, a drugie ma klapnięte i to głupio wygląda i czy da się z tym coś zrobić :roll:. Teraz to ma go kochać takiego jaki jest !
Ludzie są śmieszni, silą się na "rasowe" psy, kupują od pseuduchów za niemałe pieniądze i potem im głupio, że mają 7 -kg yorki. Albo się kupuje psa z papierami z ZKWP, albo idzie do schroniska lub adoptuje z fundacji, po cholerę dawać się robić w balona ? I po cholerę kupować brzydactwo ? Dla mnie każdy psiak jest ładny, mam na myśli brzydactwo, jeśli chodzi o wygląd wymarzonej rasy.

Moja rada- zgłoś się do normalnej hodowli zarejestrowanje w ZKWP i zapytaj o możliwość kupienia szczeniaka niewystawowego, ewentualnie rozłożenia płatności na raty.

Od razu mówię, że nie jestem hodowcą i nie mam interesu by Ciebie namawiać.

Tutaj kręgosłup tej maltanki:

[URL="http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/2803016/1"][IMG]http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z280/2803016/foto/1.jpg[/IMG][/URL][IMG]http://www.galerieallegro.pl/views/2803016/1.jpg[/IMG]


Ponadto jest ustawowy zakaz sprzedawania psów bez metryk i jest to łamanie prawa i napędzanie biznesu pseudohodowcom.

Podobna sprawa zakończona ukaraniem pseudohodowcy: [URL]http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20131219%2FPUPILE09%2F131219284[/URL]


Tutaj co i rusz ktoś się użala, że kupił psa bez papierow i został oszukany, to nie są rzadkie przypadki. Ale jak widać ciągle ludzie chcą zaoszczędzić...


Przed chwilą się natknęłam na kolejnego pseudohodowcę w necie: [URL]http://wrzesnia.info.pl/g/września/item/4027-okrutny-proceder-hodowcy-z-gutowa-małego[/URL]

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

Wiem na co się decyduję, 'nie silę' się na kupno rasowego psa i właśnie dlatego napisałam, że szukam psa w typie rasy. Rozumiem jakie zagrożenia są z tym związane, jednak ja nie spotkałam się jeszcze z poważniejszymi problemami u takich psów, niż np chore oko. Powtarzam, jestem studentką, nie stać mnie na rasowego psa, ze schroniska bardzo bym chciała wziąć, jednak nikt nie określi mi tam do jakiej wielkości może urosnąć czy ważyć taki pies, gdy dorośnie. Kundelki, tak psy chorują równie często. Kupując psa w typie rasy wiedziałabym jakiej wielkości psa i jakich wymagań związanych z nim mogę się spodziewać. " Po cholerę kupować brzydactwo?" Po to właśnie, że nie wszyscy marzą o pięknym, idealnym w 100% rasowym psie. Może i rozwija się w ten sposób nielegalny handel, jednak jak wspomniałam, niektórym może zależeć na właśnie takich psach. Pytałam o to ponieważ właśnie nie chcę brać pieska od pierwszego lepszego sprzedawcy, i miałam nadzieję że ktoś poda mi tutaj kogoś zaufanego zajmującego się rozmnażaniem tej "rasy". Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LenkaW']Wiem na co się decyduję, 'nie silę' się na kupno rasowego psa i właśnie dlatego napisałam, że szukam psa w typie rasy. Rozumiem jakie zagrożenia są z tym związane, jednak ja nie spotkałam się jeszcze z poważniejszymi problemami u takich psów, niż np chore oko. Powtarzam, jestem studentką, nie stać mnie na rasowego psa, ze schroniska bardzo bym chciała wziąć, jednak nikt nie określi mi tam do jakiej wielkości może urosnąć czy ważyć taki pies, gdy dorośnie. Kundelki, tak psy chorują równie często. Kupując psa w typie rasy wiedziałabym jakiej wielkości psa i jakich wymagań związanych z nim mogę się spodziewać. " Po cholerę kupować brzydactwo?" Po to właśnie, że nie wszyscy marzą o pięknym, idealnym w 100% rasowym psie. Może i rozwija się w ten sposób nielegalny handel, jednak jak wspomniałam, niektórym może zależeć na właśnie takich psach. Pytałam o to ponieważ właśnie nie chcę brać pieska od pierwszego lepszego sprzedawcy, i miałam nadzieję że ktoś poda mi tutaj kogoś zaufanego zajmującego się rozmnażaniem tej "rasy". Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi[/QUOTE]

Czyli w skrócie jesteś studentką i masz mało kasy więc chcesz psa za mniej niż u hodowcy.

Norwich to rzadka rasa więc nawet pseudo sobie życzy jeżeli jakieś jest. Jedyna pseudohodowla mojej też rzadkiej rasy rasy wycenia szczyle za tyle co rodowodowa. Często jeżeli ci naprawdę zależy to peta (psa z drobną wadę która w normalnym życiu nie przeszkadza ale w wystawach nie osiągnie niczego specjalnego) hodowca sprzeda za cenę podobną do tego psa z pseudo.

Szczerze to myślę że najlepiej jak byś wybrała roczniaka z adopcji(dom tymczasowy, schron) i wydała te parę stów zrobienie RTG i ogólny przegląd weterynaryjny. Wtedy masz psa z określoną wielkością i największym prawdopodobieństwem zdrowia psa a w bonusie określony charakter jeżeli jest z dobrego domu tymczasowego.

Wybacz szczerość ale jak się ma mniejsze fundusze to się kupuje zwykłe autko a nie BMW po dachowaniu i bez silnika...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LenkaW']Wiem na co się decyduję, 'nie silę' się na kupno rasowego psa i właśnie dlatego napisałam, że szukam psa w typie rasy. Rozumiem jakie zagrożenia są z tym związane, jednak ja nie spotkałam się jeszcze z poważniejszymi problemami u takich psów, niż np chore oko. Powtarzam, jestem studentką, nie stać mnie na rasowego psa, ze schroniska bardzo bym chciała wziąć, jednak nikt nie określi mi tam do jakiej wielkości może urosnąć czy ważyć taki pies, gdy dorośnie. Kundelki, tak psy chorują równie często. Kupując psa w typie rasy wiedziałabym jakiej wielkości psa i jakich wymagań związanych z nim mogę się spodziewać. " Po cholerę kupować brzydactwo?" Po to właśnie, że nie wszyscy marzą o pięknym, idealnym w 100% rasowym psie. Może i rozwija się w ten sposób nielegalny handel, jednak jak wspomniałam, niektórym może zależeć na właśnie takich psach. Pytałam o to ponieważ właśnie nie chcę brać pieska od pierwszego lepszego sprzedawcy, i miałam nadzieję że ktoś poda mi tutaj kogoś zaufanego zajmującego się rozmnażaniem tej "rasy". Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi[/QUOTE]

na psa cie nie stac o pomyslalas ile wynosi jego utrzymanie? zdajesz sobie sprawe ze niejedna operacja ratujaca psu zycie czy zdrowie to koszt >1000 zł?

dla mnie niepojete jest placic w ogole cokolwiek (bo nie licze marnych groszy wydawanych na psy ze schroniska gdy sie takiego adoptuje) za szczeniaka ktory nie ma potwierdzonego pochodzenia. to tak jakbys kupowala torebke D&G od mudżyna stojącego pod wieżą Eiffla i łypiącego czy już gdzieś policja nie chodzi żeby w razie czego zwinąć kram. nie dość że towar nie jest wart swojej ceny to jeszcze tandeta i kusi naiwniaków

poza tym weszłas na forum poswiecone milosnikom psow, osobom zajmujacym sie hobbystycznie kynologia, pomagajacych psom do adopcji. piszesz ze chcesz psa z pseudohodowli i serio, zaraz z tego tematu zrobi sie wojna krzyzowa, bo wsadzilas kij w mrowisko


jesli nie masz kasy na psa tej rasy to albo wybierz rase tańszą (a juz na przyklad RODOWODOWE foksteriery chodzą za 900 zł) albo poszukaj pieska w typie w schroniskach (i bzdura jest ze nie wiesz jaki wyrosnie szczeniak, spokojnie mozna obstawiac zwlaszcza w przypadku tych malych kundelkow) albo adopuj (ale wapie zebys przeszla procedure adopcyjna) albo w oole odloz zakup psa na czas gdy zaczniesz sama pracowac i bedzie cie stac na psa

Link to comment
Share on other sites

Nie popieram zakupu szczeniaka bez rodowodu zkwp. Sama mam dwie suczki w typie yorka. Szczęście, że są zdrowe!! Bardzo je kocham, są moim skarbem. Chodzi o to, że ludzie prowadzący pseudohodowle często nie dbają o swoje psiaki, a traktują je jak maszynkę do robienia pienędzy.Trzymają je w klatkach w makabrycznych warunkach, głodzą, nie leczą, a sunie są kryte co cieczkę! Są również przypadki, że hodowcy zrzeszeni w zkwp działają w bardzo podobny sposób. Uważam, że rozważny zakup szczeniaka poprzedzony wcześniejszym wywiadem, odwiedzinami itp. miejsca, z którego ma pochodzić nasze szczenię jest koniecznością. Jeżeli nie będzie popytu na szczylki z pseudo lub z hodowli nastawionej tylko na zyski to może w ten sposób pomożemy tym biedulom z klatek! Zastanów się, czy aby na pewno chcesz się przyczynic do dalszego wykorzystywania psiaków. Jak kupowałam moje suńki nie miałam o tym wszystkim zielonego pojęcia. Teraz moja córa chce sobie kupić kota brytyjskiego krótkowłosego i poprostu zbiera kasę. Nawet jej do głowy nie przyszło, że może iść na łatwiznę i kupić z pseudo. Przemysl swoją decyzję jeszcze raz. Pomyśl o tych wszystkich bidach w klatkach! Życzę Ci, abyś znalazła hodowlę, w której Twój szczonek oraz jego matka są największą miłością hodowcy i nie brakuje im przysłowiowego 'ptasiego mleczka'. :)

Link to comment
Share on other sites

Lenka, chcesz psa konkretnej rasy- norwich teriera. Fajnie. To nie rozumiem dlaczego piszesz o psie bez rodowodu, to będzie kundelek a nie żaden norwich terier. Pieski w typie rasy można adoptować, niekoniecznie ze schroniska ale z domów tymczasowych. Poszukaj trochę. Bez rodowodu to z psa może wyrosnąć wszystko. Podam przykład. Na fb nawiązałam kontakt z dziewczyną z Argentyny, trochę popisałyśmy, ja mam rodowodową cocker spanielkę, ona kupiła szczeniaka w typie. No i coś jej się nie widzi teraz, uszy za wysoko, rośnie wielki. Ostatnio widzę ogłoszenie jej o oddaniu Lunki do adopcji, pytam czemu? Okazało się, że ojcem małej był rottweiler! Podpaluch, jako małe szczenię ciężko odróżnić od pseudo spaniela. Psiak rośnie duży. Teraz sprawa finansowa, piszesz, że jesteś studentką i masz mało kasy. A ja mam rentę socjalną i też mam mało kasy. Marzyłam o cocker spanielu, nie uwierzyłabyś za jakie pieniądze kupiłam moją małą. Jest niewystawowa ale prześliczna, zdrowa, kochana i jest prawdziwym cockerem! Teraz pseuduchy często więcej wołają. Także pomyśl trochę o tym, poszukaj hodowli, popisz, podzwoń, przedstaw swoje możliwości finansowe a możesz być mile zaskoczona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja&Simarilion']w głowie mi się nie mieści że ktoś chce świadomiw kupić psa z pseudo... Nie żal Ci suki, matki szczeniąt, która zyje w makabrycznych warunkach i rodzi co cieczkę?[/QUOTE]
nie wszyscy wiedzą, co to jest pseudo, że psy cierpią, że są źle traktowane, a szczeniaki nie mają właściwej opieki, że handlarze mogą sprawiać dobre wrażenie itd, nie atakujmy dziewczyny, bo tym nic się nie załatwi. Nie wiem, czy jest pseudo noriwch, ale pewnie jak ktoś szuka to znajdzie, Lenka spróbuj w hodowlach, dowiedz się najpierw o ceny, poszukaj psa niewystawowego - krzywy zgryz, itd, takie psy mogą być duuuuuzo tańsze, a jak się trafi wnętr, to jeszcze będą wdzięczni , ze bierzesz. Koleżanka ma takie pety carin teriera - ja się na ich eksterierze nie znam, ale charakter mają fajny.Spróbuj najpierw w sprawdzonych, prawdziwych hodowlach, będziesz miała gwarancję rasy i większe prawdopodobieństwo, że piesek spełni Twoje oczekiwania.

Link to comment
Share on other sites

przecież nikt w pseudohodowli nie zagwarantuje Ci, ze dany szczeniak wyrośnie na psa określonej wielkości, wyglądzie czy cechach charakteru danej rasy o.O na dobrą sprawę wyjdzie na to samo, czy weźmiesz psiaka ze schroniska czy z takiej pseudohodowli, bo wraz bierzesz jedną wielką niewiadomą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja&Simarilion']w głowie mi się nie mieści że ktoś chce świadomiw kupić psa z pseudo... Nie żal Ci suki, matki szczeniąt, która zyje w makabrycznych warunkach i rodzi co cieczkę?[/QUOTE]

Dziewczyna niekoniecznie chce kupić w pseudohodowli. Chce dać pieniądze za psa w typie rasy, nie oznacza to od razu że matka szczeniąt rodzi co cieczkę a młode karmione są chlebem z mlekiem. Nie przesadzajcie. Pseudohodowle są też w ZKwP

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LenkaW']Witam. Z góry chciałabym uprzedzić wypowiedzi nt kupna psa z rodowodem- jestem studentką, bardzo zależy mi na tym psie. Wiem dużo o jego pielęgnacji, chorobach, wymaganiach i zdecydowałam się na kupno bez rodowodu. Chciałabym się dowiedzieć, gdzie mogę kupić takiego psa, bo z tego co wiem, to nie w hodowlach. Mieszkam w województwie podlaskim, ale mogą to być też okolice Warszawy. Przeszukiwałam Internet, ale nie znalazłam niczego na ten temat. Jeżeli ktoś posiada informacje interesujące mnie, proszę o pomoc. :)[/QUOTE]

Tak po a, sprzedaż i zakup psów bez rodowodu jest od 2 lat w Polsce łamaniem prawa. Pomoc w tym, a więc udzielanie informacji o takich miejscach również, więc podziwiam tupet zakładania takiego wątku na publicznym forum. Może niedługo ludzie zaczną wchodzić na Off Topic i pytać, gdzie w W-wie dostaną dobrą kokę :evil_lol:

Po be, jakoś wątpię, że Lenka jest rzeczywiście świadoma pielęgnacji, chorób, wymagań i ogólnej opieki nad psem, skoro nie rozważa zakupu peta (a więc psa w pełni rasowego na jakim jej rzekomo zależy), a który jest zazwyczaj w cenie psa bez papierów. Pełno o tym informacji w necie, ale pewnie trudno je zauważyć, jak z uporem maniaka szuka się tylko pseudohodowli.

Dla mnie w ogóle to jeden wielki paradoks - "bardzo mi zależy na tym psie" - to czemu nie chcesz kupić takiego psa, na jakim Ci zależy, tylko takiego, z którego nie wiadomo co wyrośnie i czy będzie miał cechy rasy? Jak mi bardzo zależało na staffiku to odkładałam, długo, bo też byłam wtedy studentką i nie s*ałam pieniędzmi, ale psa mam. Tyle że ja miałam więcej kryteriów niż "ma być byle jaki ale już". Pies nie był JUŻ tylko prawie 2 lata po tym jak zaplanowałam rasę itd. ale cechy rasy, charakter, itd. ma dokładnie takie jak chciałam. Nie wyrósł mi zamiast staffika mix amstaffa fikający do ludzi i olewający pana. Zależy Ci na małym psie - a co jak wyrośnie duży? Wiesz ile chodzi u mnie po osiedlu rasowych yorków bez rodowodu, które dorosły do 8-10 kilo? Albo odwrotnie, ile dobermanów bez rodowodu wielkościowo jest jak połowa-2/3 psa z papierami? Jak chcesz małego spokojnego pieska to poszukaj po okolicy ludzi, którym oszczeni się mała suczka i weź szczeniaka; czasem takie maluchy są po matce i ojcu mieszkających razem i wiadomo co wyrośnie. Ja się serio pogubiłam, bo najpierw piszesz że strasznie Ci zależy właśnie na Norwichu, że dlatego odpada szczeniak kundelek, bo chcesz cech rasy, a dwa posty dalej, że pies nie musi być w 100% rasowy. To w ilu rasowy Cię usatysfakcjonuje? W 90%? Czy w 25%? Bo w tym drugim przypadku z Norwicha może mieć tylko głowę i sierść ;) a nie wiem, jak zamierzasz oszacować przy zakupie maluszka, ile % cech rasy będzie miał pies jak dorośnie. To podobna ruletka co przy szczylu ze schroniska, tylko jeszcze musisz za tą ruletkę wyłożyć ładny kawałek kasy. Tym bardziej, że Norwich to w Polsce rzadkość nawet z rodowodem, i jak ktoś kupuje tak rzadką rasę to z pomyślunkiem i pseudo nie zakłada, za to Ty jesteś świetnym materiałem, żeby zrobić Cię w jajo i wcisnąć ci np. za 800 zł brązowego szorstkowłosego szczeniaka kundelka.

Szkoda tylko, że moja gadanina i tak będzie jak grochem o ścianę, skoro piszę do kogoś, kto deklaruje, że wie wszystko o zagrożeniach związanych z zakupem psa z niepewnego źródła, wie że napędza nielegalny handel psami, a mimo to chce i już. Niestety to jest takie polskie "zastaw się a postaw się"... Ludzie biorą kredyty na których spłatę ich nie stać; wydają grubą kasę na święta a potem miesiąc jedzą chleb ze smalcem, albo w przypadku psów: muszą mieć "rasowca" i nie patrzą, że ich tak naprawdę nie stać, nie odłożą ani nie zdecydują się na kundelka, tylko już teraz zaraz ma być pies ideał, i napędzają biznes, który szkodzi psom - BO ONI CHCĄ, jak bachor w przedszkolu. Dla mnie to nie są miłośnicy psów, tylko własnego tyłka.

Link to comment
Share on other sites

[B]LenkaW[/B] zakup psa bez rodo jest zakazany w Polsce tak jak napisała Martens. Moja ciocia ponad 3 lata temu kupiła jak to mówiła ''sznaucerkę mini'', która w trakcie odebrania miała może 5-6 tyg max co jest dla mnie głupotą. Za pieska dała 200 zł bo to jej koleżanka miała szczeniaki bo "suczka musi mieć raz w życiu szczeniaki". Co teraz dzieje się z sunią? A no właśnie ciocia mówiła, że nie stać ją na drogiego psa z hodowli, a teraz Molka (ta sunia) jest tak chora, ma bardzo krzywy kręgosłup i wypadają jej dyski przez co ledwo chodzi, tak na prawdę to praktycznie się już nie rusza, albo rusza z wielkim bólem. Była z nią u weta i wet powiedział, że operacja wyniesie ok 3 tys. zł. Ciocia w płacz bo nie ma tyle na operację, a ja mówiłam, tłumaczyłam, że ma nie brać bo będą problemy, to każdy się śmiał, mówił, że przesadzam, że już nawiedzona na tym punkcie jestem, tyle się mówi i pisze o tym w necie, ale NIE! Każdy jest mądrzejszy bo zaoszczędzi na psie, no jak widać nie zaoszczędzi, a biedny pies cierpi, który ma dopiero 3,5 roku!
Zastanów się dobrze co ty w ogóle chcesz zrobić kupując psa bez rodo!

Link to comment
Share on other sites

"[COLOR=#000000]Chciałabym się dowiedzieć, gdzie mogę kupić takiego psa, bo z tego co wiem, to nie w hodowlach. "

Problem jest taki, że w rozumieniu gawiedzi [/COLOR][COLOR=#000000]hodowla kojarzy się właśnie z produkcją pseudo !
[/COLOR]A dlaczego ? Bo handlarze ciągle używają stwierdzeń "domowa hodowla" itd. No i ludzie zamiast zgłębić temat przyjmują za pewnik twierdzenia oszustów.

[COLOR=#000000]Hodowla to działanie racjonalne, to możliwość sprawdzenia pokoleń praprapra......dziadków nawet wiek wstecz ! To często zagraniczne krycia, szczególnie w rasie tak unikatowej na terenie PL. To miejsce gdzie zwierzęta są sprawdzane, a osobniki wadliwe nie [/COLOR][COLOR=#000000]są [/COLOR][COLOR=#000000]dopuszczane do hodowli.
A to kosztuje - czytaj kosztuje obsługa przodków, badania, kwaliifkacje, testy, odchowanie szczeniąt kosztuje żeby nabywcy mieli jak największa pewność że nie będą zostawiać horrendalnych sum u weterynarza !

Kupując psa trzeba patrzeć ZA CO SIĘ NAPRAWDĘ PŁACI a nie ile się płaci kupując szczeniaka. A do tego trzeba wiedzy. Trzeba wiedzieć że często te atrakcyjne 500 zeta urośnie do sum nie do kwadratu i nawet nie do sześcianu ....
A za kilka msc jeżeli psiak nawet dożyje jako tako to się okaże że za darmo miałabyś takiego samego ...... kundelka :)
Już widziałam niejednego "rasowego" bez papierów, oraz "rasowego" z tych nowych stowarzyszeń - ewidentnie psy nawet nie przypominające z grubsza sugerowanej rasy ... gorzej bo te psy najczęściej lądują ,...... na ulicy, w schroniskach, na wsi ......
Dlaczego to psy mają płacić za głupotę ludzi !!!

Dodatkowo - zgodnie z prawem pies bez wiarygodnego dokumentu [/COLOR][COLOR=#000000] ma być oddany za darmo [/COLOR][COLOR=#000000]- tak stanowi ustawa [/COLOR][COLOR=#000000]( tu dopisze, wiarygodnym dokumentem w świecie respektowanym na kazdym kontynencie jest metryka ZK w PL)

I tu się dziwię, bo studentka powinna mieć trochę więcej rozumu niż powielanie bujd typu jedna baba drugiej babie plecącej androny .....
Niestety - takie jest rozumowanie społeczeństwa które za nic ma edukację .... Dzięki temu mamy taki problem z poszanowaniem zwierząt i biednymi bezpańskimi psami .....

[/COLOR]

Edited by aneta
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=aneta;21700887[COLOR=#000000]

Już widziałam niejednego "rasowego" bez papierów, oraz "rasowego" z tych nowych stowarzyszeń - ewidentnie psy nawet nie przypominające z grubsza sugerowanej rasy ... gorzej bo te psy najczęściej lądują ,...... na ulicy, w schroniskach, na wsi ......
Dlaczego to psy mają płacić za głupotę ludzi !!![/COLOR][COLOR=#000000]

[/COLOR][/QUOTE]

Niestety ja te psy ze stowarzyszeń widziałam na stole u weta :shake: i słyszałam co mówił o warunków odchowu szczeniąt, a ludzie potem płacą, płacą bo kochają, a stowarzyszenie rozmnaża "rasę". Nie wiem, może nie wszystkie są złe, może maja jakieś cele, mam doświadczenie tylko z jednym i ręce opadają

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...