Jump to content
Dogomania

Adoptujmy psy z Wojtyszek!!! Jest ich tam ponad 3,5 tys.!!! Bez dachów, bud i misek!


Franciszkanki

Recommended Posts

Wstawiam dwa nowo przybyłe w typie labka

[IMG]http://hotelzwierzat.com/produkty/120110777856605%20rokiciny%20gm%2022.11%20(5)%20copy.jpg[/IMG]
[B]22.11.2013 ROKICINY PIES 56605
[B]chip: 982061600056605

[/B][IMG]http://hotelzwierzat.com/produkty/85507786156622%20jeziora%20wielkie%2028.11%20(4)%20copy.jpg[/IMG]
[B]28.11.2013 JEZIORA WIELKIE PIES 56622
[B]chip: 982061600056622[/B][/B][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuchajcie, żeby było zainteresowanie psami, muszą być te psy pokazane/opisane w pierwszych postach. Nikt nie będzie przewalał iluś stron w poszukiwaniu psów do ratowania. Trzeba zostawić - nie wiem - 50 postów do wklejania zdjęć, bo w jednym można 5 zdjęć dać w/g regulaminu.

Link to comment
Share on other sites

Rozi - dziekujemy za uwage. Zarezerwowalysmy 10 postow na sprawy organizacyjne, na razie.
Poniewaz psow w Wojtyszkach jest bardzo duzo - nawet 50 postow nie starczy, zeby pokazac wszystkie.
Dlatego poki co bedziemy wrzucac tu po kilka - wtedy latwiej je zauwazyc i zdecydowac sie na adopcje.

Jolam - dzieki!
Mazowszanko - usun/zredaguj prosimy swoj wpis - ostatnie zdanie:) Wiesz dlaczego:)

Gajowa - zajrzyj do pw.

[U]Watek przeniesiemy/skopiujemy na ogolnopolski, niebawem.[/U]

Edited by Franciszkanki
Link to comment
Share on other sites

Tylko pytam (nie prowokuję żadnych awantur, bo może nie wiem wszystkiego?): czy to nie wygląda tak, że Wojtyszki funkcjonują i mają sie dobrze? Robią pieniądze na nowych psach przyjmowanych w miejsce tych, które Wy tutaj z wysiłkiem wyadoptowujecie? Na miejsce wyadotpowanych przyjeżdżają nowe -za kolejną kasę od gmin. Dzięki temu Wojtyszki rosną w siłę, mają piękny wskaźnik adopcji i kasa rośnie; niedługo zamiast 3500 miejsc będą miały 5000 lub 10000 miejsc.. Pięknie kwitnący biznes, a dla miłośników zwierząt; syzyfowe prace.. Chyba nie tędy droga.. ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zoja.']Tylko pytam (nie prowokuję żadnych awantur, bo może nie wiem wszystkiego?): czy to nie wygląda tak, że Wojtyszki funkcjonują i mają sie dobrze? Robią pieniądze na nowych psach przyjmowanych w miejsce tych, które Wy tutaj z wysiłkiem wyadoptowujecie? Na miejsce wyadotpowanych przyjeżdżają nowe -za kolejną kasę od gmin. Dzięki temu Wojtyszki rosną w siłę, mają piękny wskaźnik adopcji i kasa rośnie; niedługo zamiast 3500 miejsc będą miały 5000 lub 10000 miejsc.. Pięknie kwitnący biznes, a dla miłośników zwierząt; syzyfowe prace.. Chyba nie tędy droga.. ?[/QUOTE]

tak szczerze miałam taką samą pierwszą mysl kiedy tu zajrzałam.
mialam podobna sytuacje ze schroniskiem ,burmistrz miasta uwazala ze jest ok, kierownik schronu ze super, kasa szła na nowe fontanny i inne gówna w mieście a psy nie były leczone, szczepione, umierały dorosłe psy na żóltaczke,szczeniaki nie mialy żadnych szans. zimą psy zamarzały z zimna, zagryzień było kilka dziennie,pełno rokładajacych sie zwłok, psy uciekałay, próbowaly przeskoczyć plot i sie powieszały na płocie na lańcuchach bo nie mysleli i tak zostawiali budy z lańcuchami przy samym plocie, a gryzione psy na lancuchu nie miały jak uciec. i pomogło nagłosnienei przez lokalne media, pokazanie co sie dzieje gminom które wysyłały kase na schronisko, wiekszość zrezygnowała i zabrała swoje psy, ostatecznie pomogła zmiana burmistrza, ale uwazam ze póki sa umowy z gminami jest kasa, bez tego nie ma kasy, nie ma psów i schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Oby tak było i tutaj! Jak można być takim ślepym palantem, żeby nie wiedzieć, że sama ilość nie daje szans na zachowanie dobrostanu tych zwierząt. Choćby im nawet szynkę na obiad podawano, 3500 psów w jednym miejscu to horror -dla psów..

Link to comment
Share on other sites

zajrzyj zoja na fb: [URL]https://www.facebook.com/events/210583955796438/[/URL] przepraszam za wtręt ale pod warszawą:: Miejscowość Budy-Grzybek. Do niedawna niewielkie schronisko na około 40 psów
Niestety, od pewnego czasu, właściciel, niejaki Wojcieszak - wzorem bardziej obrotnych kolegów - postanowił się dorobić.
Jego marzeniem jest stworzenie drugich Wojtyszek - podobno wypowiadał się do wolontariuszy, że będzie nawet większy.
Zaczął nieźle - wygonił wszystkich wolontariuszy, nie wpuszcza nikogo, nie wydaje psów do adopcji.

Link to comment
Share on other sites

Franciszkanki, mam prośbę wstawcie linki dla labków z postu 32,33. Bo wpisuję na stronie Wojtyszek nr czipu i nie pokazują mi się strony psiaków. Wstawię je na labkowych forach.
I możecie w jednym poście wstawić 5 fotek czyli 5 psów. Tylko fotka musi być do 640x640 pikseli.

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze ten watek zostawimy tutaj, na dyskusje co zrobic, jak pomoc psom w Wojtyszkach. Macie bardzo dobre i cenne uwagi, mile widziana jest wszelka pomoc - organizacyjna, transportowa, finansowa - zebysmy nasza akcje mogly rozwinac. Watek przeniesiemy na ogloszenia ogolnopolskie, w tym tygodniu. Zeby wiecej osob mialo dostep do zdjec psow.

Ten tutaj zotanie - byc moze wlasnie dla wszelkich dyskusji, jak pomoc, co jeszcze zrobic - tylko oczekujemy konkretow i checi pomocy. Kazda osoba moze cos zrobic, a jesli bedzie nas wiecej - wiecej zdzialamy. Tam zwierzeta zyja stloczone w boksach, czekajac na smierc (bo przeciez nie na adopcje, ktorych praktycznie nie ma), wiec nie ma co dywagowac tylko - licza sie adopcje. Kazde uratowane psie zycie.

Mysle tez, ze czesc dyskusji warto przenosic na pw - ze wzgledu na to, ze wlaciciel "schroniska" pilnie monitoruje wszelkie media, fora, fb itd. zeby znac swoich przeciwnikow. Ma pieniadze, prawnikow i wie jak sie obronic - co potwierdza fakt, ze to okropne miejsce dalej istnieje. Jesli wiecej osob bedzie dzialac w sprawie - w koncu noga mu sie powinie. Na razie wie, ze jest bezkarny.

Więc - jesli macie konkretne pomysły jak pomoc i chcecie się zaangazowac - zapraszamy na pw. Mozna wpisywac uwagi tu, ze wiadomoscia, ze ten czlowiek to przeczyta. Dlatego nie chcemy zadnych awantur, pyskowek, bo celem nie jest awanturnictwo tylko konkretna, sprawna pomoc i dzialanie.

Edited by Franciszkanki
Link to comment
Share on other sites

Ano i Zoju: wierzymy w to, ze czasem drobne dzialania przynosza wielkie efekty. Kazdy za nas moze zrobic cos. Moze pomoc.
Zaadoptowac psa, rozeslac watek dalej, zajac sie pomoca transportowa, adopcyjna, finansowa, organizacyjna.
Jesli sa osoby zaangazowane - w koncu akcja nabiera tempa i rozpedu, dzieki pracy tych ludzi.
Mamy taka nadzieje, tym razem.


[quote name='ana666']tak szczerze miałam taką samą pierwszą mysl kiedy tu zajrzałam.
mialam podobna sytuacje ze schroniskiem ,burmistrz miasta uwazala ze jest ok, kierownik schronu ze super, kasa szła na nowe fontanny i inne gówna w mieście a psy nie były leczone, szczepione, umierały dorosłe psy na żóltaczke,szczeniaki nie mialy żadnych szans. zimą psy zamarzały z zimna, zagryzień było kilka dziennie,pełno rokładajacych sie zwłok, psy uciekałay, próbowaly przeskoczyć plot i sie powieszały na płocie na lańcuchach bo nie mysleli i tak zostawiali budy z lańcuchami przy samym plocie, a gryzione psy na lancuchu nie miały jak uciec. i pomogło nagłosnienei przez lokalne media, pokazanie co sie dzieje gminom które wysyłały kase na schronisko, wiekszość zrezygnowała i zabrała swoje psy, ostatecznie pomogła zmiana burmistrza, ale uwazam ze póki sa umowy z gminami jest kasa, bez tego nie ma kasy, nie ma psów i schroniska.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franciszkanki']Jolu: zdjecia sa pojedyncze, jedyne jakie istnieja. Na stronie Wojtyszek ich nie ma i nie bedzie.
Co nie znaczy, ze te psy nie istnieja - one sa tam.
Opanujemy kwestie organizacyjne i przeniesiemy watek ze zdjeciami na ogolnopolski.[/QUOTE]

Chodzi mi o to że można w jednym poście wstawić po 5 psów i każdy z jednym zdjęciem.
Bo wg regulaminu w 1 poście moze być do 5 fotek.
Ale jak wolicie 1 post, jeden psiak to ok. Mi to obojętne ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...