Jump to content
Dogomania

Jestem Pudlisia i mam juz swoj wymarzony domek -u Dorothy !!!!!


beataczl

Recommended Posts

no mamy za sobą ciężki dni, oj cięężkie, mianowicie 2 tygodnie cieczki... najgorsze za nami teraz już końcówka.
Pomijając że już stale z pieluchą, bo sikanie po prostu co 5 minut, to niestety mój Bert bardzo to przeżył :-p jako że ma jajka.
Jeszcze trochę i zrobimy sterylkę żeby nie powtarzać tego eksperymentu.

Tutka ładnie przytyła, sterczące kosteczki, bioderka i kregosłup jak sznurek koralików to już przeszłość. Teraz juz wcięcia w pasie prawie nie ma, futerko tez odroslo choc jest nieładne, bo na wierzchu jest to z czym przyjechała, szare bure i matowe. Trzeba będzie przystrzyc, ale nie mam pojęcia jak, poniewaz ona sie rzuca i złości jak czarownica przy próbie chocby podcięcia grzywki czy ogolenia brzuszka przed usg.

Zrobiliśmy usg, żadnych guzów czy innych nowotworów, jedynie cysta na jajniku ktorą usuną wraz z resztą przy sterylizacji.
Zrobiliśmy też rtg, na którym widac powiększone serduszko, dotykające koniuszkiem mostka, co w jej wieku niestety jest dość częste, oraz znaleźliśmy przyczynę dla której ma tak wygięty kręgoslup - otóż miała jakiś uraz typu wypadek lub kopnięcie lub coś, i ma uszkodzony kręgosłup i dwa kręgi zrośnięte sa razem, dysku nie ma. Zrost jest stały, dokola na tych kręgach są zwyrodnienia i osteofity, więc to już stary uraz. Ten kawałek kręgosłupa jest nieruchomy i może ją boleć.
Na szczęście nie ma jakichś neurologicznych upośledzeń z tego powodu, ale powiedział że moga się pojawic jesli zwyrodnienia obejmą tez wnetrze kanału kręgowego.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 575
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie wiem. W tej chwili ona ma założoną obrożę z feromonami,kupiłam też Calm Aid. Nie wygląda na zestresowaną, mam w ogóle wrażenie teraz że ona nie umie utrzymać czystości. W ogóle jej to nie robi różnicy gdzie przykucnie, tu tam czy owam, w domu czy poza domem. Dużo pije i duzo sika i tego lekarz nie bardzo rozumie bo kłopot z nerkami nie jest az taki żeby powodować jakieś wzmożone pragnienie.
To sikanie jest uciążliwe, no rano ją wypuszczam, potem robię śniadanie, piję herbatę i natykam się na kałużę a minęło od wyjścia może 4o minut.
Pomóżcie bo nie mam pomysłu :-(
dożywotnie pieluchowanie troche uciążliwe, a innej możliwości nie widzę bo, szczególnie jak nas nie ma, jak ona leje to zaraz w to miejsce próbują nalać inne suki. Potop za każdym razem.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc Dorothy, nie mam pomysłu, Kalm Aid pomaga psiakom zestresowanym, po przejściach itp. Może Tutki nikt nie nauczył jak i gdzie się załatwiać, może potraktować ją jak szczeniaka i uczyć od początku, nagradzać itp.?
Wyobrażam sobie jakie to uciążliwe, gdy w domu jest kilka psów i każdy poprawia po niej, powódź gotowa :(

Ciotki radźcie co robić???

Link to comment
Share on other sites

Dorothy,pisze,że dużo pije Tutka i tym samym sika,jak dużo pije to jest normalne,że musi opróżnić pęcherz,tylko teraz pytanie dlaczego dużo pije?
Jeszcze nie ma upałów aby pies miał zwiększone łaknienie.40 min to jest krótka przerwa w sikaniu.Tak jak wcześniej pisałam trzeba spróbować podać jej UnoFuraginum dwa razy po 1 tabl przez okres 6-7 dni i obserwować co się będzie działo.Być może ma jakiś stan zapalny cewki moczowej,pęcherza. UnoFuraginum nie zaszkodzi,ja mam w domu wciąż jako dyżurny lek.Dorothy warto spróbować może a nóż przyniesie poprawę.

Link to comment
Share on other sites

Przy podobnym problemie z częstym i duuużym sikaniem u mojego psiaka wetka zleciła nam badanie moczu-stosunek białka do kreatyniny .
wyniki okazały się niedobre ,po przeleczeniu wszystko ustąpiło .
Nie wiem jak szczegółowe robiliście badania ,może na to warto zwrócić uwagę ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']i co to da o czym swiadczy wynik i jak to sie leczy?[/QUOTE]
nie potrafię Ci powiedzieć dokładnie,wiem,że jeśli wszystko jest ok, to tego stosunku białka do kreatyniny nie da się oznaczyć -jeśli jest oznaczalny to coś jest nie tak .Mam wetkę, której ufam całkowicie ,prowadzi moje zwierzaki od lat .Podawałam Tofisiowi wtedy Piroxicam i wszystko ustąpiło.

[URL]http://www.laboklin.pl/pdf/pl/wetinfo/aktualnosci/2009_02_schorzenia_nerek.pdf[/URL]
tu jest nieco o schorzeniach nerek

Link to comment
Share on other sites

A jak wyszła kreatynina i fosforany w krwi? Cukier był badany ?
Musi być przyczyna siusiania bez kontroli i tak częstego.
Anula ma rację, podaj jej Furagin ,ale w dawce 2x dziennie po pół tabletki przez 10 dni .Na pewno nie zaszkodzi.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5][COLOR=#ff0000][B]Dorothy przepraszam!!!![/B][/COLOR][/SIZE]...


[COLOR=#ff0000][SIZE=3]Kochani proszę kto jest na FB zapraszajcie jak najwięcej osób i udostępniajcie wszystkie zdjęcia, wydarzenie i co tam się robi żeby jak najwięcej ludzi o tym wiedziało

Bardzo proszę! Zuzia potrzebuje pomocy[/SIZE][/COLOR] [URL]https://www.facebook.com/events/592371210815144/#[/URL]
Jej wątek jest również na Dogo. Można tam wejść poprzez mój banerek,

Edited by b-b
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Dorothy']Pipka mała już dużo mniej sika, tzn co godzinie, dwie anie co 15 minut :-p i pilnuję jej i chodzi bez pieluchy, a z pielucha tylko w nocy i jak wychodzę.[/QUOTE]
no to niby lepiej :) ale jednak jakiś powód tego siooorania musi być,to nie jest normalne przecież :)
ja bym szukała dalej przyczyny :)
głaski dla Pudlisi :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...