Jump to content
Dogomania

Jestem Pudlisia i mam juz swoj wymarzony domek -u Dorothy !!!!!


beataczl

Recommended Posts

  • Replies 575
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koń - słabo. Waczymy :-(
[url]https://www.facebook.com/events/451135718320709/?source=1[/url]

Co do Tutki zaś - niebywale zaskakuje :-)
Oszczekuje coraz odważniej inne psy. Zaczyna nawet bawić się z człowiekiem!! Są rzeczy których absolutnie nie wolno - czyli dotykanie brzuszka, odwracanie na brzuch, zabiegi pielęgnacyjne (uszy) odpadają i są powodem wielkiej awantury. Jednak drapanie po wierzchu jest ogromnie akceptowane w każdej postaci :-)
łazi za człowiekiem coraz bardziej ochoczo, sporo śpi sporo je sporo sika ale też zaczyna być przylepa :-)
Lekarz kazał mi ją wykąpać ale jakoś sie boję niby w domu ciepło, ale mróz na dworze, jeszcze tego nie zrobiłam.
Wizyta u weta jutro wieczorkiem :-)

Link to comment
Share on other sites

Jednak prześlę jutro b-b fotki i opisy rzeczy.Nie dam rady teraz zrobić sama bazarku.Może w innym terminie na spokojnie dla Sawany zrobię.
Fajnie,że Tutka się rozkręca.Oby Malwie pomogły leki,jest piękna i taka spokojna.Kocham konie ale nie dane mi było z nimi przebywać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Wysłałam mail do b-b z dwudziestoma pozycjami na bazarek.[/QUOTE]
No to teraz poczekamy na paczkę od cioteczki Ewanka i wtedy ja będę musiała ekspresowo opisać i z fotografować fanty i wystawić bazarek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']Może zacznij już teraz i zarezerwuj miejsce na dodatkowe fanty?[/QUOTE]
Samo wystawienie bazarku nie jest tragiczne :) Najgorsze to robienie zdjęć, pomniejszanie ich i opisy:)
Z doświadczenia wiem, że nie warto robić szybciej bo się cioteczki opatrzą i później już tak bazarek nie idzie :roll:
Mam tak teraz dwa zrobione, miałam dostać szybko ceny no i stoję z robotą:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']No to teraz poczekamy na paczkę od cioteczki Ewanka i wtedy ja będę musiała ekspresowo opisać i z fotografować fanty i wystawić bazarek :)[/QUOTE]

Tak jak pisałam wcześniej, fanty do Ciebie wyślę w poniedziałek, pewnie ok. 15 szt. różności, poszperam jeszcze w przepastnych szufladach ;)

[quote name='Dorothy']Babcia obszczekuje wszystkie psy i odgania w kuchni gdyz miejsce w kuchni zarezerwowane jest tylko i wylacznie dla niej :-p[/QUOTE]
hehehe, świetna babulinka :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Samo wystawienie bazarku nie jest tragiczne :) Najgorsze to robienie zdjęć, pomniejszanie ich i opisy:)
Z doświadczenia wiem, że nie warto robić szybciej bo się cioteczki opatrzą i później już tak bazarek nie idzie :roll:
Mam tak teraz dwa zrobione, miałam dostać szybko ceny no i stoję z robotą:([/QUOTE] To może 2 oddzielne? Bo jak w jednym jest zbyt dużo fantów, to oglądający się zniechęcają w pewnym momencie i nie dochodzą do końca.

Link to comment
Share on other sites

z wizyty wrocilysmy pol godziny temu. Wszystkie wyniki dobre procz nerek, ale one nie sa chore, tzn lekarz nie wdrozyl leczenia, tylko zalecil koniecznie karme renal (kupilam) bo ponoc klebuszki nerkowe juz przepuszczaja i trzeba radykalnie zmienic diete. Podwyzszony mocznik i kreatynina. Co tez przypieczętowała Tutka sikając wetowi na podłoge.
Poza tym ta mala łobuzica gania na spacerach tak ze ja musze za nia leciec! Wszystko musi obwachac wszystkiego jest ciekawa, po schodach zasuwa jak torpeda, tylko wskoczyc na kanape nie umie. Wiec ten uraz kregoslupa to raczej stary, zadawniony.
Jak sie troche odkarmimy bedziemy czyscic zęby :-)

Link to comment
Share on other sites

I przy tych wskazaniach lekarz nie zalecił płukania kroplówkami? :crazyeye: Przy jej chudości spowodowanej ucieczką białka z moczem nie podaje sterydów dla odbudowy mięśni przez kilka tygodni?

Nie odkarmisz jej, choćbyś nie wiem jak się starała, bo białko nerki przepuszczają, a organizm zużywa białko z mięśni. Dieta renal jest niskobiałkowa, aby ograniczyć dalsze uszkadzanie nerek.

Wybacz, ale wygląda, że wet położył już na niej laskę. Nie chcę być złym prorokiem, ale przy takich wskazaniach dla psa o masie 3kg, bez leczenia, to ona długo nie pożyje. Obym się myliła.

Moja sunia przy codziennych kroplówkach rozpoczętych przy wskazaniach lepszych niż u Pudlisi, dostając sterydy przez pewien czas i EPO żyła 5,5 miesiąca.

Edited by Gosiapk
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']To może 2 oddzielne? Bo jak w jednym jest zbyt dużo fantów, to oglądający się zniechęcają w pewnym momencie i nie dochodzą do końca.[/QUOTE]
To jak to zrobić teraz Twoje i Anuli a później moje i Ewanka?

W sprawie małej a raczej postanowień weta głosu nie zabieram bo się nie znam.
Mam nadzieję, że wet wie co robi?
Nastraszyłyście mnie dziewczyny:(

Link to comment
Share on other sites

nie wiem, nie podwazam dzialan lekarza bo od 10 lat do niego chodze i wyleczyl wiele psów, a zadnego nie wyslal do piachu. Dokladnie mi opisał co może być przyczyną podwyższonych wynikó (zęby, wychudzenie, zła dieta przedtem, zanim do mnie trafiła, itd itp) kazał dawać renal i tylko renal a za 2 tyg znów zrobimy badanie i sprawdzimy co się zmienia. Furosemidu to ona nie potrzebuje, wierzcie mi,sika ile wlezie sama z siebie. W dodatku może sie zdziwicie, ale Tutka JUZ przytyła :-) odrobinkę, faktycznie, ale jednak, to juz widac. Poza tym jest żywiołowa i rozrabia coraz bardziej. W zadnym wypadku nie wygląda jakby miala sie rozchorować :-D

Link to comment
Share on other sites

to jest dla weta niezrozumiale, skoro przyszla do schroniska z zanizonym a wyszla zawyzonym. Dlatego zamiast od razu sadzić leki postanowił dac diete renal i za dwa tyg zrobic badanie kontrolne, wtedy bedziemy wiedziec w ktora strone to zmierza.
Tutka najpierw popatrzyla z oburzeniem (po tych kurczakach i rosolkach takie cos) ale mam na to sposob, wzielam renal do miseczki i siadla przede mna cala ferajna, a ja po jednej poduszeczce kazdemu pieskowi do pyska. Moje oszolomy oczywiscie żarłocznie sie rzucily bo z reki to MUSI byc pyszne. Tutka popatrzyla i od razu zmienila zdanie , no jak one jedza to ona tez! I tym sposobem zjada z reki spore porcje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...