Jump to content
Dogomania

Piesek wstydzi się robić kupkę.


Sparkler

Recommended Posts

Witam, mam problem z pieskiem, ma 6 miesięcy, jest to chihuahua, chłopczyk, nazywa się Pulpet. Otóż, mój problem wygląda tak, że wstydzi się on robić kupkę. Jak jesteśmy na spacerze i potrzebuje zrobić to chowa się i miota pod jakimiś krzaczkami, wygląda to jakby nie chciał tego tam w ogóle robić, ale go przyparło. Dziś rano kiedy zaobserwowałam jego "przygotowania" zaczęłam go chwalić, że jest dobrym pieskiem, że trzeba zrobić kupkę itp, to przerwał od razu w połowie i poszedł się schować za krzakami daleko, tak, żeby nikt nie widział. Wiem, może trochę nadgorliwie postąpiłam, ale chciałam, żeby zrozumiał, że będę się cieszyć jak się załatwi. Jego zachowanie jest o tyle problematyczne, że robi kupki kiedy go nie widzę i ciężko mi potem znaleźć takową niespodziankę, żeby posprzątać. Poza tym chciałabym, żeby robiąc kupkę na dworze był z siebie dumny i zadowolony(jego tatuś jak był młodszy i go chwaliłam to zawsze się cieszył i było widać, że jest dumny, że się załatwił). Nie wiem, co mam robić, tzn wiem, że trzeba nagradzać i chwalić ale to nie bardzo pomaga. Jakby Pulpet nie kojarzył że jest to związane z załatwieniem się(bo przecież się dobrze schował, żebym nie widziała). Proszę o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że Twój pies unika załatwiania się przy Tobie, gdyż prawdopodobnie został kiedyś skarcony za załatwienie się w nieodpowiednim miejscu. Teraz doskonale pamięta tamtą sytuację i szuka schronienia. Nie chce zostać po raz kolejny skarcony, mimo tego, że jest na zewnątrz.
Osobiście zacząłbym zabierać go w ciche i spokojne miejsca startując z nauką od nowa. Trzymaj go na lince i nie ciągnij. Daj mu trochę swobody. Każda kupka i siku zrobione przy Tobie musi być nagradzane.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...