Jump to content
Dogomania

Pseudo pomoc.


Fundacja Ogony

Recommended Posts

No to zamiar popełnienia przestępstwa zgłaszamy na policji. Ponieważ "legalnie" nie można kopiować uszu. (Gotowe pismo mogę podesłać na maila).
Ale czy ta hodowla jest w Związku Kynologicznym? Nigdzie takiej informacji nie znalazłam...Jeżeli tak, to może warto poinformować Związek, ze ich hodowca chce kopiować uszy, co jest zakazane?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CocoChanel'][URL="http://www.dogo-argentino.pl/szczenieta.html"]www.dogo-argentino.pl/szczenieta.html[/URL] ---> [CENTER][COLOR=#000000][FONT=Garamond]Od 2014 roku szczenięta z naszej hodowli będą miały, jeśli ktoś sobie tak zażyczy, legalnie cięte uszy. [/FONT][/COLOR][/CENTER]
[/QUOTE]
Czy Ty nie masz "multi konta" na Dogo przypadkiem? Bo o ile mnie pamięć nie myli to linki można wklejać dopiero po napisaniu 10 postów.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

nie ;-) zarejestrowałam się tu dopiero co żeby poszukać jakiś informacji o Buldogach Angielskich i nie tylko, zobaczyłam te okropne szczurki i się odezwałam bo chyba od tego jest to forum - choć patrząc ogólnie na dialogi tu, to wcale nie dziwię się, że już ktoś się mnie 'czepił' - btw multi konto - co to miałoby w ogóle znaczyć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CocoChanel']nie ;-) zarejestrowałam się tu dopiero co żeby poszukać jakiś informacji o Buldogach Angielskich i nie tylko, zobaczyłam te okropne szczurki i się odezwałam bo chyba od tego jest to forum - choć patrząc ogólnie na dialogi tu, to wcale nie dziwię się, że już ktoś się mnie 'czepił' - btw multi konto - co to miałoby w ogóle znaczyć?[/QUOTE]
Nikt się Ciebie nie "czepia". Tylko wklejasz link z którego wynika że "cięcie" zwierzętom np. uszu dla "zachcianki" jest w Polsce legalne. Ktoś nieświadomy tego że "cięcie" czegokolwiek zwierzętom (z powodów innych niż wskazania wet. z uwagi na dobrostan zwierzęcia) to znęcanie się nad nimi jeszcze "wpadnie" na pomysł by psu uszy "legalnie" skopiować. Ucierpi na tym pies.
Powodzenia w szukaniu info o Buldogach Angielskich!
Btw a co to znaczy "zobaczyłam te okropne szczurki"?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]Witam. Ostatnio w środowisku szczurzym pojawiła się informacja o hodowli w której sprzedaje się szczury z amputowanymi ogonami (tablica.pl/oferta/szczurzynki-bez-ogona-ID4sCEj.html#1006c0ae65). Hodowczyni w prywatnych rozmowach informuje że ma weta który zajmuje się kopiowaniem oraz amputacjami. Informuje również że wysyła zwierzęta po przez paczkomaty. [/COLOR]
[/QUOTE] -- czyli stąd moje zainteresowanie tematem. Link, który wkleiłam nie jest bajką ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

[quote name='CocoChanel']kurcze, nie wiem dlaczego użyłam tego zwrotu - pewnie dlatego, że właśnie to nasunęło mi się na myśl - jeśli kogoś uraziłam to [B]przepraszam[/B] :oops:[/QUOTE]
Szczurki się nie gniewają:lol: na Ciebie:lol:.
To ja po wielu doświadczeniach z "miłośnikami zwierząt" i ludźmi przesyconymi "miłością do braci mniejszych" jestem przewrażliwiony.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Osoba, o którą chodzi w niedzielę napisała do mnie w sprawie kupna jednego ze szczeniąt (Chiński Grzywacz). Bardzo się cieszę, że znajoma podesłała mi ten link, babeczka wydawała się wiarygodna w tym co mówi - a jak widać umie nieźle koloryzować.
Są jakieś postępy w sprawie z tą panią? Jestem zaciekawiona jak to się skończy, jeśli mogę jakoś pomóc proszę do mnie napisać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fundacja Ogony']Policja wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Na chwilę obecną przesłuchiwani są świadkowie.[/QUOTE]
Mam nadzieję że to oficjalna informacja na piśmie, bo informacje telefoniczne są dla mnie całkowicie niewiarygodne. Gratuluję też naszej dzielnej władzy, mijają już ponad trzy miesiące od zgłoszenia. Chyba że jak zwykle chodzi o to by policji statystyk nie psuć i udowodnić że znęcania nie było.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...