Jump to content
Dogomania

Pomocy! Prześwietlenie na dysplazję w czasie cieczki czy po szczeniakach!!!! ???


paulaprzygoda

Recommended Posts

Ty kryjesz, u nas miot rejestrowany? Ty wykupujesz w swoim oddziale kartę krycia, 1 część po kryciu oddajesz z powrotem w oddziale. Lepiej prześwietlić przed kryciem, tylko czy opis dostaniesz na czas? Lista wetów uprawnionych na stronie ZkwP, (o ile suka ma rodowód ZKwP i rep FCI) W Twojej rasie prześwietlenie obowiązkowe? Właściciele repa mogą nie zaakceptować krycia nieprześwietlonej suki.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym kryła przy następnej cieczce a prześwietlenie zrobiła po obecnej cieczce...
Jak robiłam prześwietlenie mojej Lolce to osoby, które oglądały zdjęcia pytały czy Lolka jest w ciszy hormonalnej bo czasem się zdarza, że któryś z hormonów wpływa jakoś na obraz stawów. Po tym potwierdził mi to jeszcze jeden wet niestety nie mogę sobie przypomnieć szczegółów, może ktoś wie?

Kartę miotu do końca tego roku wykupuje właściciel suki bez względu na miejsce rejestracji psa, od 2014 przy kryciach krajowych karte będzie wykupować właściciel psa a przy kryciach zagranicznych właściciel suki.

Link to comment
Share on other sites

Też bym albo prześwietlała na już, albo przełożyła krycie.
Jest w końcu ryzyko, że na rtg wyjdzie coś nie tak ze stawami (a nawet spora dysplazja bywa do pewnego momentu czy u umięśnionych psów bezobjawowa), a szczeniaki będą już na świecie... Jeśli wynik będzie gorszy niż wymagany do hodowlanki, będziesz miała miot benków bez papierów, po dysplastycznej suce, a to chyba najgorsza możliwa opcja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annaw']U dr Siembiedy we Wrocławiu wynik wraz z opisem jest kilka chwil po zrobieniu zdjęcia.[/QUOTE]

Fakt, szybko tam idzie i ma opinię b.rzetelnego, tylko jak się mieszka dalej, to trzeba czekać aż poczta przyjdzie :lol:
Jak się nie ma pewności, że suka ma zdrowe stawy, to ja bym poczekała z kryciem U Benków łokcie też się prześwietla?

Link to comment
Share on other sites

Nie zapominajmy, że są święta, ja bym poczekała spokojnie na następną cieczkę. Do szczeniaków nie ma co się spieszyć, a suka o ile nie ma powyżej 3 lat to przez te pół roku dojrzeje co będzie z korzyścią dla jej organizmu a także psychiki.
RTG w czasie cieczki bym nie ryzykowała, nie wiadomo jak zareagują jajniki no i nie wiadomo nic kwestii czy nie zostanie uszkodzoną jajeczka. Promienie X nie są obojętne dla zdrowia

Link to comment
Share on other sites

dziękuje bardzo za odpowiedzi. odpuściliśmy sobie, bo wiadomo co wychodzi z takich akcji na wariackich papierach. dowiedziałam się także że cieczka jest przeciwskazaniem do usypiania, poza tym święta itp. odwołałam badanie, zrobię je po nowym roku jak sie cieczka skończy i na spokojnie załatwię wszystkie dokumenty. nie mam tylko pojęcia skąd ta cieczka po niecałych 3 miesiącach? dziwne, bo wcześniej miała co pół roku.... za to może uda mi się to wynagrodzić dwudniową wystawę w berlinie w marcu :D dzięki jeszcze raz!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']3 msc przerwy to albo się niunia pospieszyła bo jak mozarcik napisała - jest w okolicy cieczka, albo to zaburzenie hormonalne. Obserwuj jak się będzie krwawienie rozwijało.[/QUOTE]

U nas również suczka dostała cieczki dokładnie w odstępie 3.5 miesiąca. Też myśleliśmy, że coś niedobrego sie dzieje, ale nic z tych rzeczy. To była prawdziwa cieczka z owulacją (mierzyliśmy progesteron).

Paulaprzygoda podjełaś mądrą decyzję!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiakds']U nas również suczka dostała cieczki dokładnie w odstępie 3.5 miesiąca. Też myśleliśmy, że coś niedobrego sie dzieje, ale nic z tych rzeczy. To była prawdziwa cieczka z owulacją (mierzyliśmy progesteron).

Paulaprzygoda podjełaś mądrą decyzję![/QUOTE]

dzięki :) powiedz tylko kiedy nastąpiła kolejna cieczka po tej przyspieszonej. Nie wiem kiedy teraz mam się spodziewać następnej - w pierwotnie przewidywanym terminie czy za ok. pól roku? kurcze, teraz nie wiem jakie mogę mieć plany wystawowe na 2014 r. wrrrrrr!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaprzygoda']dzięki :) powiedz tylko kiedy nastąpiła kolejna cieczka po tej przyspieszonej. Nie wiem kiedy teraz mam się spodziewać następnej - w pierwotnie przewidywanym terminie czy za ok. pól roku? kurcze, teraz nie wiem jakie mogę mieć plany wystawowe na 2014 r. wrrrrrr!!![/QUOTE]

Nie umiem Ci teraz pomóc bo sunia jeszcze nie dostała cieczki. Jak na razie minęło 2 miesiące. Sama jestem ciekawa, ale moje wetki mówią, że czasem niektóre suczki mają co około 4 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrau']Ja bym kryła przy następnej cieczce a prześwietlenie zrobiła po obecnej cieczce...
Jak robiłam prześwietlenie mojej Lolce to osoby, które oglądały zdjęcia pytały czy Lolka jest w ciszy hormonalnej bo czasem się zdarza, że któryś z hormonów wpływa jakoś na obraz stawów. Po tym potwierdził mi to jeszcze jeden wet niestety nie mogę sobie przypomnieć szczegółów, może ktoś wie?

[COLOR=#ff0000]Kartę miotu[/COLOR] do końca tego roku wykupuje właściciel suki bez względu na miejsce rejestracji psa, od 2014 przy kryciach krajowych karte będzie wykupować właściciel psa a przy kryciach zagranicznych właściciel suki.[/QUOTE]

Chyba chodzi Ci o [B]kartę krycia[/B], bo [B]kartę miotu[/B] zawsze wykupuje hodowca - właściciel suki ;)​

Link to comment
Share on other sites

"[COLOR=#ff0000][I]Kartę miotu[/I][/COLOR][COLOR=#000000][I] do końca tego roku wykupuje właściciel suki bez względu na miejsce rejestracji psa, od 2014 przy kryciach krajowych karte będzie wykupować właściciel psa a przy kryciach zagranicznych właściciel suki."

[I]O ! Wraca stary przepis ! I jest to sprawdzalny sposób na kontrol czy właściciel repa płaci składki ;) [/I][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...