Jump to content
Dogomania

PSY ZNALEZIONE W LESIE


Recommended Posts

2 godziny temu, asz26 napisał:

Koda dostaje makaron z ugotowanym kurczakiem i gotowanymi warzywami więc jest miękkie.Ale w tym momencie to nawet to sprawia jej problem.

To jedynie wchodzi w grę częściowe uśpienie i porządne oglądnięcie zębów,pyska.Nie może być tak aby ona cierpiała.Trzeba coś robić.Być może wystarczy usunąć jeden ząb albo zaleczyć stan zapalny dziąseł i będzie dobrze.Nie może być aby  pies był głodzony bo będzie słaby i inne choróbska się go będą czepiać.Musisz coś z tym zrobić i nie możesz czekać i myśleć "a może przejdzie" albo "samo weszło,samo wyjdzie"

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie czekam aż samo przejdzie,jak tylko widzę że coś jest nie tak z Kodą czy z którymś psem z działki od razu ściągam koleżankę i jedziemy do weterynarza.Nie ważne czy to święta czy niedziela dzwonię do wetki i ściągam ją do gabinetu.Kodusia dostała na razie metronidazol jak nie pomoże to z powrotem do wetki i coś trzeba robić.Boję się ją usypiać ona ma już prawie 12 lat,ma padaczkę i jest duże ryzyko że może się nie wybudzić ale wiem jedno nie zostawię jej bez pomocy to też dotyczy psiaków z działki.

Link to comment
Share on other sites

Dostała zastrzyki jeden co 5 dni i po pierwszym już się lepiej czuje,na zęby dostała metronidazol zaczęła jeść i nawet bawić się zaczęła po tym zastrzyku no ale koszt tych zastrzykow duży 335 zł,najważniejsze że jej pomagają.Nie mam dostępu do komputera i nie mam jak wstawić zdjęcia telefonem nie chce mi wstawić są za duże.Jak tylko będę miała komputer na chodzie to wszystko uzupełnię.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Troszkę ma startą,miała wyrwaną sierść i pełno dziurek,nie wiem czy koty ją tak pogryzły czy złapała się w jakieś sidła.Druga kotka też wcześniej miała z całej tylnej łapki zerwaną sierść tak jakby miała ogoloną łapkę ale bez innych śladów.Ta to miała spuchnietą łapkę.Byłam z nią u wetki dostała tabletki maść i zastrzyk no i oczywiście advocat na swierzba obie dostały.

Link to comment
Share on other sites

Żeby nie było za wesoło to teraz dla odmiany problem z kotami,Kiciucha ma nadal chorą łapke w sobote bedzie miała robione rtg łapki a w piątek rano Fruzia jedzie na badania bedzie miała robione usg i badanie moczu bo jej łapki łysieją.Z kodą odpukać jest dobrze po tych zastrzykach zaczeła normalnie jeść i normalnie się zachowuje.Na działce moje kochane psiaki też zdrowe obawiam się kleszczy bo zimy wcale nie było więc bedzie ich bardzo dużo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Karma dla psiaków i dla kotki od p.Kasi.Dziękuję.Jeżeli ktoś by jeszcze chciał pomóc w zakupieniu karmy to byłabym bardzo wdzięczna potrzebna jest sucha karma dla psów i sucha karma dla kotki z pęknięta łapką która jest w trakcie leczenia.Można też wpłacić grosik dla zwierzaków na udostępnione konto fundacji 4DogS.Każda pomoc jest potrzebna i ważna i za każdą pomoc bardzo dziękuję.

Zdjęcie użytkownika Ania Sz.
Zdjęcie użytkownika Ania Sz.
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, dwbem napisał:

Kleszcze ostatnio są praktycznie cały rok, mój wet mnie ostrzegał, moje psy noszą Foresto cały rok i od lat nie widziałam na nich kleszcza.

Moja bernardynka przy samej obroży foresto zachorowała od kleszczy,też byłam pewna że ma stu procentową ochronę przy tej obroży bo wcześniej nie miała kleszczy przy niej a dwa lata temu zachorowała mimo tego że miała założoną nową obroże foresto.Teraz dostaje na wiosnę bravecto i foresto.Reszta psów mają obroże kiltix.

Link to comment
Share on other sites

Może dlatego, że bernardynka ma jednak dużo bardziej gęstą sierść to wtedy faktycznie sama obroża może nie wystarczać. Ja mam rottweilery, one mają podszerstek ale taki bardziej jak owczarki niemieckie krótkowłose i im obroża wystarcza. A krotkowłosym pinczerom średnim tym bardziej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...