Jump to content
Dogomania

Pies przerabiany na konia...


Dioranne

Recommended Posts

Potajemnie podczytywałam wątek o chamstwie, wpadł mi w ręce jeden photoblog i po prostu - nie wierzę! Dziewczyna "przerabia" swojego psa na konia, zakłada mu wędzidło, starą szmatę jako siodło i robi z nim końskie treningi (lonżowanie, ujeżdżanie itp.). Kilka osób zgłosiło już sprawę do TOZu, osobiście mam nadzieję, że odbiorą im tego psa... Link do photobloga:
[URL]http://www.photoblog.pl/kaska0022/profil[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

chryste O.O

nie wiem co konkretnie powiedzieć,zaraz jeszcze zerknę skąd jest dziewucha
Nakło nad Notecią
Katarzyna
ktoś ma fb żeby ją wyśledzić?
na fb pewnie też się chwali,jak nie psem to sobą.

na szczęście laska nie dorwała prawdziwego wędzidła-prawdziwe by psu zrobiło naprawdę dużą krzywdę.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Szanowni Państwo, w związku z odebranym już psem, który był dla dziewczyny zabawką przez organizację zajmującą się ochrona zwierząt uprzejmie informujemy, że dla [URL="https://www.facebook.com/SDZ.ORG"]Straż dla Zwierząt w Polsce[/URL] postanowiła wykasować post poświęcony wykryciu sprawcy niehumanitarnego traktowania psa, powodem wykasowania postu są gorące komentarze, które nie służą w dobrej wierze. Za wszystkie przekazane nam informacje serdecznie dziękujemy.[/QUOTE]
Info z FB u straży dla zwierząt w polsce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']

na szczęście laska nie dorwała prawdziwego wędzidła-prawdziwe by psu zrobiło naprawdę dużą krzywdę.[/QUOTE]
Ja wiem czy to takie szczęście zainterpretować kawałek blachy psu w pysk?


Nie sądziłam że aż tak będzie ,że psa odbiorą, ale wynika na to że jest w złym stanie z powodu kucykowych treningów...
Biedne psisko. Jednak warto być przewrażliwionym i od razu powiadamiać organy zwierzęce (choć zgłaszając to zastanawiałam się czy nie zostanę wyśmiana że to jakaś niepoważna interwencja).
Bardzo dobrze, niech dzieci nie wyrastają w przekonaniu że jak są młode i nie mają pełnoletności to im wolno z psiakiem robić wszystko. Potem obejrzy bloga setki małolat i też zaczną trening kucyków...
Choćby z tego względu potrzebna była interwencja...

Link to comment
Share on other sites

Jak czytałam to co ta dziewczyna pisze to zastanawiałam się dlaczego nikt nie wysłał jej do psychiatryka. Chociaż rodzice nic złego w przerabianiu psa na kuca nie widzieli, więc pewnie zachowanie córki było dla nich całkowicie normalne... Chwilami nie mogę uwierzyć jakie są dzieciaki starsze ode mnie o rok, dwa. Jestem ciekawa co o niej powie sąd. Wychodzi na to, że dobrze iż zrobił się szum w internecie, bo psiak był nie tylko przebierany, ale i cały zapchlony, nie miał wody, chodził po całej wsi "na panienki". Dobrze, że teraz jest już bezpieczny.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem dziewczyna też na psie jeździła, kazała mu ciągnąć siebie na sankach, skakać przez stanowczo za wysokie przeszkody przez co pies ma chory kręgosłup (na razie takie są domysły). Według mnie cała rodzina powinna zostać skierowana na jakieś leczenie psychiatryczne, bo to nienormalne aby rodzice wręcz popierali takie zachowanie wobec zwierzęcia ze strony córki...

Link to comment
Share on other sites

Cudowny kucyczek....:angryy:

Mnie jedno w takich sprawach zawsze irytuje - to jak ludzie w necie są wygadani, jak chętnie szczekali na małolatę, jak chętnie śledzili bloga wyzywając od najgorszych i powtarzając że pies jest do odebrania, jak dużo litości dla psa mieli... a tylko kilka osób, które nie wypowiadały się zbytnio było tak pomysłowe żeby całe zajście zgłosić...

Link to comment
Share on other sites

Istnieje również opcja, że nie wszyscy to ogłaszali na facebook'u bądź photoblogu dziewczyny. Podejrzewam, że większość osób wypowiadających się na jej photoblogu osób to dzieciaki w moim wieku bądź młodsze, nieco starsze (sądząc po używanych słowach). Nie zawsze czują się na tyle pewnie, by coś takiego zgłosić, nie zawsze wiedzą gdzie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Szczerze to niedowierzam że nawet "dzieciak" lat 15 nie potrafi wygoglować co zrobić, jak zrobić, dzisiaj 10 latki śmigają na necie lepiej niż ja, umią kopiować zdjęcia które mają zablokowaną opcję kopiowania, potrafią się włamać na konto itd......
Zgłaszajac interwencję wystarczy wejść na stronę TOZ która wyskakuje bezpośrednio i nawet nie wiem czy za dwa kliknięcia jest okienko gdzie wystarczy wpisać maila i treść. Tyle, uważam że nie jest to większa sztuka niż założenie konta na portalu internetowym i bluzganie na prawo i na lewo że świat jest zły i beznadziejny.
Zawsze też można poprosić kogoś o pomoc, czy wejść na takie forum itd.

Ale generalnie nie winię dzieci że tego nie robią, tylko piszę że irytuje mnie tłum który się przy takiej sprawie zbiera tylko żeby poklepać w klawiaturę... To nie są tylko dzieci...

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem. Jednak sama miałam pewne obawy przed napisaniem do TOZu. Nie zawsze też ma się w sobie tą odwagę, by coś zrobić. ;)

Gdy czytałam niektóre wypowiedzi iż ta dziewczyna jest jeszcze "dzieckiem" to krew mnie zalewała. Miała 15 lat, w tym wieku powinno się już w miarę trzeźwo patrzeć na świat i wiedzieć, że pies jest psem, a przerabianie go na konia to idiotyzm. Chociaż skoro rodzice nie widzieli w tym nic złego, pewnie ich córka w podobnym tonie była wychowywana - czyt. pies jest do spełniania zachcianek. Mi się to nie mieści w głowie, pojąć po prostu nie mogę, jak osoby dorosłe mogą się tak zachowywać.

Link to comment
Share on other sites

Ale ja nie wiem dlaczego ma się odwagę bluzgać i wyzywać jakaś dziewczynkę, a nie ma się odwagi napisać anonimowego maila...

Ktoś gdzieś usprawiedliwiając tą dziewczynkę napisał ze przecież są nawet szelki dla psów imitujące końską uprząż z jeźdzcem. Powiem szczerze że aż zastanowiłam się czy takie szelki nie są drogą otwartą dla kolejnej takiej dziewczynki.
Ale nie to, bo czy ludzie którzy tak angażują się w tą sprawę nie czytają tego że pies był krępowany nie tylko w sposób taki jak położenie szmatki na grzbiet?

Link to comment
Share on other sites

Ja to zglosilam do TOZ-u mailem na co odpisali ze psu nie dzieje sie krzywda pomimo ze czyn moze nosic znamiona przestepstwa...
Dobrze ze fundacja zareagowala bo na toz mozna liczyc yhym... Z tego co sie dzialo pod zdjeciem na fb to ludzie zglaszali ostro sprawe i naglosnili....Wiec chyba nie do konca jest tak ze byl to tylko tlum krzykaczy :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...