Jump to content
Dogomania

KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(


Recommended Posts

3 godziny temu, Maciek777 napisał:

Karma zamówiona i w środę dostarczona:) Teraz trzeba zająć się tegorocznymi zdjęciami:)

U nas teraz mega mrozy. "Mega" jak na ostatnie zimy bo w dzień ok -5*C, a w nocy -12*C. Panda wypuszczona na zewnątrz jakoś nie chce od razu wracać. Do drzwi podchodzi po takim samym czasie jak normalnie. Twarda jest:)

Rozliczenie:

Stan z 22 stycznia: +1204 zł

21 lutego: -154 zł za karmę Opti Life

Stan na chwilę obecną: +1050 zł

DSC_8955.JPG

DSC_8957.JPG

Ale drogi żwirek dla kotów  ;O, nie lepiej taki drewniany np 7 litrów z kerfura za 9zł?

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Olena84 napisał:

Ale drogi żwirek dla kotów  ;O, nie lepiej taki drewniany np 7 litrów z kerfura za 9zł?

Pamiętam, że kiedyś testowałem drewniany i średnio to wyszło. Chyba przez zapachy:) Można jeszcze się zorientować w pelecie opałowym bo to właściwie to samo. A ile takich paczek zużywasz na miesiąc? Jak miałem 2 koty to taki worek żwirku wystarczał mi na 2 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Maciek777 napisał:

Pamiętam, że kiedyś testowałem drewniany i średnio to wyszło. Chyba przez zapachy:) Można jeszcze się zorientować w pelecie opałowym bo to właściwie to samo. A ile takich paczek zużywasz na miesiąc? Jak miałem 2 koty to taki worek żwirku wystarczał mi na 2 miesiące.

co? Worek 7 litrów na dwa koty na dwa miesiace? To ja sie nie przyznam, ale zdecydowanie wiecej worków zużywam!

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Maciek777 napisał:

Dobrze by było gdyby tyle zużywały:) A to widzisz, że już wychodzi drożej bo 7 worków po 9 zł to już 63 zł. To na miesiąc czy dwa?

na miesiąc. Ale np żwirek drewniany z biedronki śmierdzi jakąś pleśnią i pyli;/

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Olena84 napisał:

na miesiąc. Ale np żwirek drewniany z biedronki śmierdzi jakąś pleśnią i pyli;/

Czyli jednak mój jest tani:)

Żwirek z biedronki śmierdzi i pyli pewnie tymi biedronkami suszonymi...jak się domyślam ;) Nigdy go nie miałem. Miałem jakiś drewniany, ale nie wiem skąd, a później kukurydziany z Benka i był lepszy od marketówki, ale też bez rewelacji i od paru lat jestem przy obecnym.

Link to comment
Share on other sites

Dnia Friday, January 19, 2018 o 15:44, danka488 napisał:

wreszcie dopisuję do rozliczenia aktualne wpłaty, przepraszam, ale nie mam kiedy.Odnowiłam Pandusi ogłoszenie, ale niestety do dzisiaj zero telefonu:(

29.11.2017 r. - Paula_T    10,- zł.  na koncie mamy  635,- zł.

04.12.2017 r. - Olena        20,- zł. na koncie mamy 655,- zł.

11.12.2017 r. - asiuniab    10,- zł. na koncie mamy 665,- zł.

11.12.2017 r. - BAKUSIOWA 50,- ZŁ. na koncie mamy 715,- zł.

22.12.2017 r. - MAMA OLENY 50,- zł. na koncie mamy 765,- zł.

27,12.2017 r. - Paula_T          10,- zł.  na koncie mamy 775,- zł.

04.01.2018 r. - Olena              20,- zł. na koncie mamy 795,- zł.

04.01.2018 r. - mama Oleny   50,- zł. na koncie mamy 845,- zł.

09.01.2018 r. - BAKUSIOWA  25,- zł. na koncie mamy 870,- zł.

11.01.2018 r. - asiuniab          10,- zł. na koncie mamy 880,- zł.

15.01.2018 r. - Pucka69         20,- zł. na koncie mamy 900,- zł.

a tu nowe wpłaty:) serdecznie dziękuję:) i przepraszam za opóźnienie !

25.01.2018 r.  – Paula_T        10,- zł. na koncie mamy 910,- zł.

01.02.2018 r. – Olena             20,- zł. na koncie mamy 930,- zł.

07.02.2018 r. – mama Oleny  50,- zł. na koncie mamy 980,- zł.

12.02.2018 r. - asiuniab         10,- zł. na koncie mamy 990,- zł.

19.02.2018 r. – BAKUSIOWA 20,- zł. na koncie mamy 1.010,- zł.

26.02.2018 r. – Paula_T         10,-zł. na koncie mamy  1.020,- zł.

28.02.2018 r. – Olena             20,-zł. na konie mamy   1.040,- zł.

06.03.2018 r. – Mama Oleny  50,- zł. na koncie mamy 1.090,- zł.

Maciej ! co u Was słychać? 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, danka488 napisał:

Maciej ! co u Was słychać? 

Co słychać? W sumie nic ciekawego. Taki spokojny czas:) Panda zaczęła już nową karmę i smakuje jej. Młody kot ją zaczepia, nawet całą ją obejmuje, a Panda oczywiście nic:) Pazury robią jej się trochę przydługawe więc przy najbliższej wizycie u weta będzie miała skrócone, no chyba, że może sam bym to zrobił, chociaż przyznaję, że nie lubię bo zawsze się boję, że utnę za blisko:) Z resztą rosną jej bardzo powoli więc nie jest źle. Co do pogody to oczywiście takie małe przedwiośnie się zrobiło, ale deszcz pada chyba codziennie. Panda spędza dnie oczywiście na swoim legowisku, nie licząc wychodzenia na zewnątrz. Chociaż i tak poczyniła jakieś postępy jeśli chodzi o opuszczanie legowiska i wyjście "do ludzi" w domu bo częściej można ją spotkać w kuchni czy na korytarzu chociaż najcześciej ma to miejsce w czasie przygotowywania dla niej jedzenia lub za raz po zjedzeniu:) Gdy pokój (gdzie ma legowisko) jest zamknięty to ona nie wie co ma z sobą zrobić i przychodzi wtedy i trochę popiskuje, postękuje, prosi o otwarcie;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia Thursday, March 08, 2018 o 11:07, Maciek777 napisał:

Co słychać? W sumie nic ciekawego. Taki spokojny czas:) Panda zaczęła już nową karmę i smakuje jej. Młody kot ją zaczepia, nawet całą ją obejmuje, a Panda oczywiście nic:) Pazury robią jej się trochę przydługawe więc przy najbliższej wizycie u weta będzie miała skrócone, no chyba, że może sam bym to zrobił, chociaż przyznaję, że nie lubię bo zawsze się boję, że utnę za blisko:) Z resztą rosną jej bardzo powoli więc nie jest źle. Co do pogody to oczywiście takie małe przedwiośnie się zrobiło, ale deszcz pada chyba codziennie. Panda spędza dnie oczywiście na swoim legowisku, nie licząc wychodzenia na zewnątrz. Chociaż i tak poczyniła jakieś postępy jeśli chodzi o opuszczanie legowiska i wyjście "do ludzi" w domu bo częściej można ją spotkać w kuchni czy na korytarzu chociaż najcześciej ma to miejsce w czasie przygotowywania dla niej jedzenia lub za raz po zjedzeniu:) Gdy pokój (gdzie ma legowisko) jest zamknięty to ona nie wie co ma z sobą zrobić i przychodzi wtedy i trochę popiskuje, postękuje, prosi o otwarcie;)

super dziewczynka:) bardzo dziękujemy za piękne tulipany:):)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ciepło się zrobiło więc to już chyba najwyższy czas zabezpieczyć Pandi na pchły i kleszcze. Czy założyć jej tę obrożę, którą dostała gratis do karmy? Ja średnio wierzę w jej skuteczność, ale może ktoś zna tę firmę. Druga sprawa: czy zamiast niej (lub gdy już się zużyje) to kupić jej krople Fiprex (cena ok 7,50 zł miesięcznie) czy obrożę Foresto (koszt ok 85 zł na 7 miesięcy), a może coś jeszcze innego? Ja swoim kupię Fiprex bo jakoś bardziej mu ufam i nie muszę się bać, że gdzieś zgubią obroże.

Panda już praktycznie całe dnie spędza na dworze z kumplami:) Na noc jeszcze wraca do domu bo tak nie do końca one jeszcze ciepłe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U Pandy wszystko dobrze:) Chociaż myślę, że słuch jej się pogarsza bo czasem nie słyszy jak się ją woła nawet w pokoju:/ A może jedynie nie chce słyszeć albo przyjść...  

W każdym razie dzisiaj kilka fotek takich z życia wziętych, mniej ładnych i bez pozowania. Nowy kot Sylwester, jak widać, bardzo polubił Pandę w charakterze koleżanki, a może trochę zabawki;) Lubi łapać jej merdający ogon, tylne łapki i w ogóle całą Pandę:) Ona nie zwraca na to uwagi o ile nie łapie ją od przodu za głowę, co zdarzyło się może 4 razy, z czego 2 razy zakończyło się odszczeknięciem Pandy i uwolnieniem się od natręta:) Panda przy misce też ma jego towarzystwo, ale nie broni jej, a on nie wkłada tam głowy kiedy Panda je. Trochę ją rozrusza;) 

A z rzeczy zdrowotnych to nie licząc przycięcia wilczych pazurów (już zrobione) to pozostaje sprawa zabezpieczenia na pchły i kleszcze. Póki co, postawiłem na Fiprex, ale oczywiście zmienię wg życzenia:) Póki co to jedną tubkę ma na dwa razy czyli miesięcznie odliczam jej 7,18 zł (czyli 7 zł). Tydzień temu w sobotę była zakrapiana po raz pierwszy w tym roku.

Rozliczenie:

Stan z 25 lutego: +1050 zł

21 kwietnia: -7 zł za Fiprex

Stan na chwilę obecną: +1043 zł

20180402_100408.jpg

20180403_224924.jpg

20180405_083701.jpg

20180406_235619.jpg

20180421_131412.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam:)

U nas temperatury ok 23*C, ale w środę niby ma być pod 30 stopni więc zobaczymy jak Panda będzie to znosiła. Na razie zero problemu. Jedynie na spacerze nie jest tak szybka jak moje i faktycznie zostaje z tyłu. Cała trójka ma podobny wiek. Niby szybciej się wtedy męczy, ale też nie pije za dużo w trakcie spaceru. Do tego nie przepada za przerwami na spacerze, a jak już w ogóle ma dojść do spaceru bo słyszy i widzi co się szykuje to jest chyba najgłośniejsza z całej trójki by już wyruszyć:) 

Za ok tydzień skończy jej się karma to coś zamówię dzisiaj czy jutro. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...