Jump to content
Dogomania

ETKA wygrała los na loterii i zostaje na zawsze u Halci!!!


Sabina02

Recommended Posts

Slicznie Spajky wyglada!!!:)Pozdrowie SZpilke,bo nawet nie wiem czy udziela sie na dogo.Za to Etka tak szleje/rano,/ze dziś 3x zjechała z narzutą z sofki,ale na szczęscie bezpiecznie:)Rano "wariatek"wyczynia na mnie,/głownie na twarzy /koziołki,nawet nie wiem jak to opisac,zaczyna jak byk do ataku głową ,i przeczołguje sie po mnie tak pare razy.Jak ja udaje ze śpię zwiesza głowe nad moją twarzą i wydaje rózne dziwięki,podobne tez do bekania.Jak uda sie mnie wybudzic :)wariuje dalej,tzn wariujemy obie,potem zjada,zwija sie w kłębek i śpi.Zadanie "koguta-budzika" wykonane,pancia zlazła z wyra:)Znowu porozkładała po 3-5 chrupek po domu.W Mielcu jest np dywan,to stara sie takie 2-3 chrupki zakopać w nim lub pod nim.Można sie uśmiać,nieraz rozbawi do łez.Ale TZ,np nigdy jej takiej nie widział.Wulkan energii,kondycji i....nagle kłębuszek i mocny sen.Akurat Sabinka miała zaszczyt ten kawałek energii poobserwowac....A mnie cały czas siedzi w głowie mielecka Luna.Co sadzicie o 2 suczkach?Znacie przykłady ze sie dobrze układa?Etka na pewno jest zaborcza i zazdrosna o mnie,to juz mi pokazała.Tamta póki co ogromnie uległa,ale tez wiem ,ze jak psiak sie zadomowi to charakter "wychodzi"...
[URL]http://ec2-204-236-219-237.compute-1.amazonaws.com/mielec/index.php/component/k2/item/843-suczka-luna-z-uldługosza-z-2632014[/URL]
Luna zaczyna miec depresje,siedzi tylko w budzie,chce spacerków...
A ta sunieczka mielecka ONka Vega jest juz u Rodziców Szpilki :)
[IMG]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/s640x640/10492122_895849470441583_2713738718891194340_n.jpg[/IMG]

Edited by halcia
Link to comment
Share on other sites

Tak,z tym,ze biały jest chłopak :Taj.I zrobie Wam kontynuacje "Jadzi"...:)Poniewaz Pani pytała jak sie odwdzięczyc/ze niby była mowa o nagrodzie/ja zaproponowałam wpłate na konto Animals Mielec,moja fundacje.Ale sie nagle rozmysliłam i sie dre,jak juz odjezdzali"albo dobrą karme dla schroniska"...Potem jak byłam w Mielcu,dostałam tel.ze karma czeka.Dzis pojechałam po karme/2x po 15 kilo Brit/zostałam zaproszona na pogaduchy.Od słowa do słowa...wyszło ze jestesmy mamami córek,które sie kumplowały i razem miały "odpały"w głupim wieku 15-17 lat.Na to,ze ja to ja wpadła córka która przebywa w Holandii i kazała zapytac.Jesteśmy już na ty:)i mam zaproszenia do wizyt.Jadzka mnie wylizała,ma powera mała :)A corki obie za granica i obie prawie świete teraz:)wyszumiały sie razem.Swiat mały:)

Link to comment
Share on other sites

Pani pięknie się odwdzięczyła :lol: i Jadzka też wylizując Cię ;)
Swiat rzeczywiście okazal sie mały :lol:
Coś mi się pokręciło, że Szpilka adoptowała suczkę (Tay).:oops:
Skrzynka wyczyszczona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']hi,hi...Etka miała wizyte PO...wpadła do nas orzesz.:)no,Ecia po południu jest bardziej wyciszona,ale przynajmniej polizała Ją,poszczekała.Szpilka ma Taya,a dla Rodziców jest Vega,w domu rodzinnym.[/QUOTE]

No właśnie miałam napisać, że była wizyta, ale Halcia już napisała...
Wizyta nie była PO, a raczej taka towarzyska i co najgorsze sprzeczna z wszelkimi zasadami dobrego wychowania. Przejeżdżałam wieczorem przez Rzeszów i wpadł mi do głowy pomysł, że najwyższy czas poznać osoby, którym urządzam awantury na dogo :lol:

Zadzwoniłam i wprosiłam się na kawę :lol:

Etiopka mnie obszczekała, ale i polizała po ręce, jest szczęśliwa, bezpieczna, u siebie... udało się temu małemu dzikuskowi, ależ się udało!!!!

Ten wątek robi się rzeczywiście bardziej orzechowski niż ten orzechowski. A w Orzechowcach znów szykują się wielkie zmiany...

Link to comment
Share on other sites

Oby na lepsze:) trzymamy za Was kciuki z Etusią.Bo to jej prawie dom rodzinny,to schronisko i mnie nie przestało byc bliskie.Na zawsze !Są tam jeszcze przeciez psiaki ,które znałam...(: Ja zapraszam na PO z noclegiem,bo wieczorkiem Ecia jest juz senna,a rano jajcara z niesamowitym powerem :)Dzis znów sciągała ze mnie pled i gapiła w oczy ...czy juz mnie obudziła.Jak ja próbuje nie reagowac Etka beka,chrząka mruczy i szczeka nad samą twarzą :)To odkad ją mam/no moze ze 2 m-ce pózniej/budze sie ze smiechem,bo to co ona wyczynia to jest niesamowite.Najbardziej mnie "rozwaliło" stwierdzenie orzesz,ze Etke dotyka pierwszy raz.I głaskała tak strasznie delikatnie,a my sie z Etką tarmosimy :)A kawy nie wypiłas,a ja latałam i gadałam chaotycznie,bo tyle było do powiedzenia...zapraszam na dłużej :)

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia Milka(*) nawet bez problemu przyjmowała sunie,jakie miałam na tymczasie. Nie było większych zadrażnień - wiadomo na początku trochę była namolna do nowej suni, ale bardziej z ciekawości niż złości. Wszystko zależy od suni, jednej i drugiej i człowieka.
A Spayki fajnie wygląda, bo to sam żołądek - od czubka nosa do końca ogona. Zamlaska na śmierć za jedzenie, pomimo że nie głoduje...

Link to comment
Share on other sites

Ja miewałam pare suczek/do leczenia w Rz-wie/na tymczas np tydz czy 2,, i szczeniaczka na tymczas,Barbi z Orzechowców,do czasu dalszej podrózy,ale moje psiaki,chodziły obrazone,powarkiwały,odstraszały,tak ze wtedy nie wychodziłam z domu tylko pilnowałam zeby tymczas czuł sie dobrze.Ecia zaczyna sie garnąc do innych psów..ale nie wolno mi ich głaskac.Robi sie zaborcza i zazdrosna.Tylko cały czas mam w głowie sytuacje u Agnieszki z Wrocławia,która ma orzechowską Tanie.Przez pare lat miała 3 suki.Pewnego dnia zagryzły tą najmniejszą,jak jej nie było domu.Do dzis nie wie,czy to zrobiła Tania,czy młoda ONka z Przemysla,którą tez przygarnęła,zeby ta nie trafiła do schronu.Luna jest łagodna,ale tez wiem,ze psiak sie zmienia jak juz ma dom.A ja jednak czasem wyjezdzam no i do schronu chce dalej jezdzic...Kiedys ktos powiedział,ze psy sie gryzą,a suczki zagryzą.Oczywiscie nie jest to reguła.

Edited by halcia
Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']Oby na lepsze:) trzymamy za Was kciuki z Etusią.Bo to jej prawie dom rodzinny,to schronisko i mnie nie przestało byc bliskie.Na zawsze !Są tam jeszcze przeciez psiaki ,które znałam...(: Ja zapraszam na PO z noclegiem,bo wieczorkiem Ecia jest juz senna,a rano jajcara z niesamowitym powerem :)Dzis znów sciągała ze mnie pled i gapiła w oczy ...czy juz mnie obudziła.Jak ja próbuje nie reagowac Etka beka,chrząka mruczy i szczeka nad samą twarzą :)To odkad ją mam/no moze ze 2 m-ce pózniej/budze sie ze smiechem,bo to co ona wyczynia to jest niesamowite.Najbardziej mnie "rozwaliło" stwierdzenie orzesz,ze Etke dotyka pierwszy raz.I głaskała tak strasznie delikatnie,a my sie z Etką tarmosimy :)A kawy nie wypiłas,a ja latałam i gadałam chaotycznie,bo tyle było do powiedzenia...zapraszam na dłużej :)[/QUOTE]

Chyba faktycznie pierwszy raz Etkę głaskałam... W schronisku, gdy była na wybiegu uciekała za drzewo, ja za drzewo ona za krzaka, ja za krzaka ona do boksu, ja do boksu ona do budy, a do budy ja się nie mieściłam :lol:
Wczoraj Etka zachowała się bardzo grzecznie, prawdziwa gospodyni, pozwoliła się głaskać, mnie najbardziej podobało się, że szczekała. Nigdy nie słyszałam żeby szczekała!!!

Jeszcze jedna sprawa jest fajna. Jak to jest, że dwie osoby, które nigdy wcześniej się nie widziały mają tyle spraw do omówienia. Mogłybyśmy z Halcią (takie jest moje odczucie) rozmawiać i rozmawiać. Rozmowy o psach to jest temat morze...:lol: Kawę może jeszcze kiedyś wypiję.

Czy ożyje orzechowski wątek? Wydaje mi się, że nie. Kiedyś na tym wątku pisali wolontariusze Halcia i inni. Obecnych wolontariuszy nie ma na dogomanii, prędzej na Fb. We wszystkich sprawach związanych ze schroniskiem kontaktują się między sobą po prostu telefonicznie.

Link to comment
Share on other sites

Tak,nie mogłysmy sie nagadac, :) dobrze ze TZ orzesz to tez psiarz,bo by pewnie nie wytrzymał.:)Szukałam starych artykułow i zdjec,ale poniewaz to była krótka wizyta,trudno było siedzieć przy szufladach...wolałam gadac.Nie mogłysmy sobie przypomniec nazwisk ...starych,jeszcze z "Sary"która prowadziła schron/mam nawet na fotce tą najwredniejszą/Mam takie samo wrazenie,ze gadac mozemy godzinami :)A z nowosci,poniewaz Ecia nie bawi sie zabawkami,nalepsza zabawa to sciaganie ze mnie pledu rano/znalazłam psa z kiwajaca sie głowa.To ja ciekawi,podchodzi i robi"pac" łapką.Tyle tylko,ze Sabince zaprezentowała więcej:sprinty,krokodylki,tarzanie:)Zapraszam na dłuzej,było mi bardzo miło:)

Link to comment
Share on other sites

Reklamacja psa :)Etka przerwała swoje śniadanie i zanim zrobiłam sobie kawe,rąbneła moje i zjadła:)tzn,resztki kromki juz sama nie chciałam...:)oddała mi,dałam papudze.Zero skrupułów,po oczach widziałam"co twoje to i moje,no co":)
edycja o błąd :)ale juz zacytowane...

Edited by halcia
Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']Reklamacja psa :)Etka przerwała swoje śniadanie i zanim zrobiłam sobie kawe,rąbneła moje i zjadła:)tzn,resztki kromki juz sama nie chciałam...:)oddała mi,dałam papudze.Zero skrupółow,po oczach widziałam"co twoje to i moje,no co":)[/QUOTE]

Dzielna dziewczyna :lol:

A może chciała powiedzieć "bardzo mi smakowało, od jutra poproszę takie kanapeczki także dla mnie..." :lol:
Pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

Nawet bez wedliny,...z pomidorem i ogórkiem.Na spacerach tez musze krzyczec,bo łapie czasem coś z trawy.Ale jak krzykne,wypusci.Tu sie naprawde boje,bo Nutka zmarła otruta,chytrość ja zgubiła.A debili tu nie brakuje.A kiedys w Mielcu,Etka wtedy co miala ten wylew w oczkach....obserwowała wrony,patrzyła na nie w trawie i obserwowała każdą odlatującą.Jak wszystkie odleciały ,rzuciła sie w to miejsce/oczywicie na smyczy automat./i....złapała po nich jakies gnaty żeberkowe. :)Tak samo jak czasem roznosi chrupki po domu,albo zagrzebuje w kocyk,czasem na sofce pracuje ciężko by cos schować :)Tyle,ze ona znalezisko odda,a Nutce pysio mozna było złamac,zwierała paszcze i amen,nieraz pól godz walczyłam o "zdobycz"
Pozdrawiam również,uporządkowałam dzis artykuły :Orzechowce i Mielec.I fotki :)Tak ze w "ciemno"znajde....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']Reklamacja psa :)Etka przerwała swoje śniadanie i zanim zrobiłam sobie kawe,rąbneła moje i zjadła:)tzn,resztki kromki juz sama nie chciałam...:)oddała mi,dałam papudze.Zero skrupułów,po oczach widziałam"co twoje to i moje,no co":)
edycja o błąd :)ale juz zacytowane...[/QUOTE]

dobre :)
Kochana Ecia

moja lubi pić moją kawę

Link to comment
Share on other sites

No, i dzis burczy cos w brzuszku,sama zrobiła głodówke..bo zawsze pędzi do michy.Jajecznice np.musze jesc "wysoko"bo by mi z talerzem wyrwała..Juz na zapach oczy sie robia wielkie....i atak na talerz :)A linieje teraz w upały,szczotke znosi jakos przez grzecznosc,ale niechętnie.Moj pierwszy ukochany
[*]Daffi wsadzał pyszczek do drinków...

Link to comment
Share on other sites

Juz chyba załapałam pewna zależność:)kiedy chrupki mam poroznoszone po parkiecie :)tak po 3-5 co pól metra w kilku miejscach.Wtedy kiedy burczy jej w brzuszku,odmawia jedzenia/choc kupol zawsze "piękny"/Ja po godzinie chowam miske do lodówki i podaje wtedy dopiero o 15.Wtedy zjada,jak widze ,ze ma chęć jeszcze,dokładam.Ale ten "głodzik"do 15 powoduje chyba "chowanie" na drugi dzien.Jeszcze musze sprawdzic póki nie ma TZ,czy biegunki nie powoduje biały serek.Przynajmniej znajde to sama,a nie usłysze rano"pies ci sie zes...ał",co jest przyjete ze zrozumieniem,tylko zawiera uwage"wstawaj i posprzataj":)
Oczy /takie rozbrykane,cwaniackie :)/Etusi jak sciąga ze mnie pledzik o 6.30...bezcenny widok,to juz jej weszło w nawyk.A 0 20 śpi jak zabita,ze nieraz przerazona macam czy żyje,bo ubzdurałam sobie ze Etus ze swoją kondycją nigdy nie zachoruje,któregos dnia po prostu "zaśnie"ale to za paaaare lat.
Ps.Etka ciut przytyła/(9,9)bo mało spacerów w upały:)a walczy jak lew przy wyciskaniu gruczołow,ledwo ją utrzymam.Doktor od 2 m-cy mi mowi ze ona młodnieje :)Wszystkich obwąchała,kazdemu dała sie pogłaskac,wszystko obserwowała,duzemu labradorowi nie ustąpiła miejsca w drzwiach :)

Edited by halcia
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestesmy w Mielcu,mój ukochany kaukazik był kastrowany przez rzeznika schroniskowego.Finał psychicznie jak mnie zobaczył od razu odżył,ale...siusia krwią.Narobiłam rabanu...będzie dym.Ja go chciałam prywatnie kastrowac,miałam umówioną wizyte u dobrego weta na sobote,pomimo zakazu wet schroniskowy go wziął do zabiegu/złosliwie/ czekamy.Dzis Etka obrazona,bo tylko wpadałam do niej,a cały dzien w schronie...Sabinka.....żyjesz?Wróciłas?Czekamy na zdjęcia Eci z PO :)
PS.Sabinka chora,jak wyzdrowieje beda fotki.

Edited by halcia
Link to comment
Share on other sites

Barry czuje sie dobrze.Ja rano lece z Ecia,potem do schronu od7.30 do 12,potem lece z Ecią ,potem chwilke odpoczywam,potem lece znowu z Ecią na 16 do schronu do 19.40,potem z Ecią,potem 10 min.zakupów obok bloku i padamy i lezymy.Etka upały głownie spi,ja ją nosze po schodach zeby nie zmęczyć.Sama podam na ryj,ale zadowolne oczka i merajace ogony dają powera.Dzis tylko Ecia mnie zaskoczyła,ale wreszcie chłodny dzień....jak dostała sprinta to ledwo wyrabiałam,az sie potykałam o własne nogi,widocznie miała ochote gonić, ja zmęczona,no to goniłam z nią na smyczy.../chciałam jej wynagrodzic samotne siedzenie/juz tu mnie wszyscy znają :)tzn kojarzą gdzie pomieszkuje.Sprawdzam obecnosc...Sabinka ,jesteś?Czekoladke malutką mamy juz na rękach :)

Link to comment
Share on other sites

A ja mam cos dla Was z moich odwiedzin u Halci! :) Oto Ecia w calej krasie. Cudna i kochana sunieczka! :loveu:

[IMG]http://oi57.tinypic.com/s3iwis.jpg[/IMG]

[IMG]http://oi59.tinypic.com/2yn3yxj.jpg[/IMG]

[IMG]http://oi57.tinypic.com/2igbnra.jpg[/IMG]

[IMG]http://oi60.tinypic.com/k2zbjn.jpg[/IMG]

[IMG]http://oi60.tinypic.com/o6gohs.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...