Jump to content
Dogomania

pies tracił równowagę, przechylał się na prawy bok


MichałB

Recommended Posts

Witam sprawa dotyczy 7 letniej suczki pitbulla po sterylizacji.
zaczęło się od tego z w sierpniu pies podczas zabawy z innymi psami przewracał się na dołkach podczas biegania, we wrześniu pies zaczął przekręcać głowę w prawa stronę i miał tendencje e do upadania na prawy bok. zgłosiliśmy się do weta dostała jakieś zastrzyki które nie dawały żadnych efektów, pies z dnia na dzień stawał się coraz bardziej niezdarny, postanowiliśmy wiec zrobić badanie krwi psa i wykazało ze ma "prawdopodobnie niedoczynność tarczycy" lekarz zalecił tabletki euthyrox n 200 i powiedział ze leczenie może trwać do 3 miesięcy. niestety wlascicielka pas nie była zadowolona z tego powodu i postanowiła odwiedzić innego weterynarza, dał tez jakieś zastrzyki i tabletki które tez nic nie dały,podczas ostatniej wyzity lekarz przypisał tabletki encorton i powiedzal ze jak to nie da żadnych efektowny to pozostaje tylko ostateczny zastrzyk. na dzie dzisejszy pies nie chodzi sam czołga się cieszy się jak ktoś przyjdzie apetyt tez ma.nie wiem za bardzo co juz robic... lekarz mówił ze najlepiej zrobić badanie tomografem które kosztuje 1500zł tylko jaki jest w tym sens jak np dowiem sie ze pies ma zmiany w mózgu których już nie da się odwrócić

Link to comment
Share on other sites

jestem z siedle c90km od warszawy
nie wiem co jest ale nie omeg wrzucić zdjęcia z wynikami badan krwi
naszpisz je po prostu...
profil tarczycowy duzy:
cholesterol 7,57(292,28 mmol/l(mg/dl)
T4 całkowita 1,20 ug/dl
T4 wolna 0,319 ng/dL
TSH(pies) 0,056 ng/ml
współczynnik k -4,696
Uwagi
k< -4: prawdopodobnie niedoczynność tarczycy
k od -4 do +1: zakres watpliwy
k> +1 prawidłowe funkjonowanie tarczycy

Link to comment
Share on other sites

najpierw na graniczna do pasika tam mowili nam ze jest niedoczynność tarczycy i kazali dawac psu tabletki [COLOR=#000000]euthyrox n 200 3 sztuki dziennie [/COLOR]
[COLOR=#000000]potem pojechaliśmy na warszawska do Majchrzaka . niestety jak na razie nic nie przynosi efektow,w domu już każdy mówi żeby uspac psa...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

O Pasiaku nie mam najlepszego zdania, ale Majchrzak jest w porządku, tylko chyba nie wie jak pomóc. W Zdrowym Kurczaku na Janowskiej jest dr Marcin, ja bym jeszcze u niego próbowała. To jest młody lekarz, z dużą wiedzą i bardzo zaangażowany w to, co robi. Jeśli nie będzie umiał pomóc, to może przynajmniej podpowie, gdzie szukać pomocy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']michał a robili morfologię?czy tylko to co podałes?[/QUOTE]
chodzi o badanie krwi ile miała białych krwinek itp? jak tak to nie było robione
[B]marmara_19[/B] a jak z jedzeniem i piciem u pieska było? bo mój ma strasznie chwiejna głowę i ma problemy z normalnym piciem i jedzeniem(wszystko rozwala)
poza tym lekarz po badaniu krwi mówił ze błędnik jest ok

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MichałB']chodzi o badanie krwi ile miała białych krwinek itp? jak tak to nie było robione
[B]marmara_19[/B] a jak z jedzeniem i piciem u pieska było? bo mój ma strasznie chwiejna głowę i ma problemy z normalnym piciem i jedzeniem(wszystko rozwala)
poza tym lekarz po badaniu krwi mówił ze błędnik jest ok[/QUOTE]


ja znalalzam suke rano, przelewajaca sie przez moje rece. Wstaam po 4 rano, dalam psom miski z jedzeniem pod nos i poszlam do lazienki. Wocilam, ubralam sie a jedzonko malej nie tkniete. Myslalam, ze taka zaspana jets. a ona lepek miala krzywo i leciala mi przez rece. Myslalam, ze dostala paralizu i placzac spakowalam ja do kcoiego transporterka, i jechalam na dyzur do kliniki wet po drodze dzwoniac do pracy, z emnie nie bedzie.

W klinice dyzur mial aukurat neurolog. Uspokoil mne. PRzechylony lepek, brak rownowagi, OCZOPLAS. Uszkodozny blednik. Z tym, ze sam blednik moze byc uszkodzony w dwojaki sposob. Mala dostala zastrzyki i do domu. Karmilam ja rogotowana papka. Wynosilam na susiu. Ciagle spala.

Po lekach sie poprawialo. Szukalismy przyczyny. Bylo rtg glowy, badanie krwi a na koniec wymaz z ucha. Ten wykazal bakterie od roslin! Okazalo sie, ze dobrany w ciemno wczsniej antybiotyk jest w wykazie tych dzialajacych wedlug antybiogramu czy jak to sie nazywa.


Suczce sie poprawialo. Chodizla na 5km spacerki. Ale niestety malamut ja zagyzl....



Poczytaj o zaburzeniach blednika. Zmien lekarza. Zrob wymaz z ucha i badanie krwi pod katem lednika. Nie pamietam co sie tam dokladnie sprawdzalo.

To moze byc to. Szczegolnie u starszych psow to wychodzi. Czasem objawy sa delikatne. A czasem tak nagle i ostre jak u mojej suni A jak sie znajdzie pzczyne to leczenie juz idzie z gorki, szybciutko. Bardzo szybko widac wtedy poprawe. Tomografia jest rzecza ostataeczna.

My robilismy badania krwi i wymaz z ucha- jakby wyniki byly niefajne to wtedy bylyby probki wyslane do warszawy. Ale nasz wet sobie poradzil bo akurat lubi neurologie i ksztalci sie w tym kierunki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MichałB']no u nas to trawlu jakieś 3 miesiące. a jak ze spaniem u psa było? bo nasz w nocy mruczy poszczekuje ogólnie nie za dobrze spi w nocy. zobacze dzis zawioze pas do innego weterynarza bedzie to juz 3...[/QUOTE]
Spala duzo, byla ledwo zywa.

Zawiez psa do innego weta i popros i zajrzenie psu w oczy- sam mozesz zauwazyc oczoplas, jak ma to wymaz z ucha trzeba wziac. Chyba przeciwne ucho do strony upadania psa... Pobrac krew tez mozna i spradzic pod katem zaburzen blednika. OBjawy by pasowaly...

Popros/zazadaj tych badan. ONe nie sa jakos mega drogie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik'] dr Marcin, ja bym jeszcze u niego próbowała. To jest młody lekarz, z dużą wiedzą i bardzo zaangażowany w to, co robi. Jeśli nie będzie umiał pomóc, to może przynajmniej podpowie, gdzie szukać pomocy.[/QUOTE]
byłem dziś w zdrowym kurczaki u marcina nie było... z tego wychodzi ze juz tam nie pracuje, trudno dziś została pobrana krew do morfologi, lekarz oglądał tez uszy psa,
wymazu z uszu nie pobrał mówiąc ze nie ma to sensu. czekam na wyniki badan krwi

Link to comment
Share on other sites

Tu piszą, że częstą przyczyną takich zaburzeń są infekcje albo urazy ucha. [URL]http://pets.webmd.com/dogs/dog-falling-down[/URL]
Michał pisałeś o swoim problemie na forum rasy? Może tam szybciej znajdziesz kogoś, kto miał podobne problemy z psem. Może warto zapytać na forum krakvetu, gdzie odpisują lekarze.

Link to comment
Share on other sites

mój też tak miał i okazało się że miał ciało obce w uchu, kłos trawy który spowodował zapalenie ucha i doszło do błędnika.... wcześniejsza błędna diagnoza i złe sprawdzenie ucha prawie go wykończyło bo lekarz stwierdził ze nic nie widać i kazał stoswać krople.
W każdym razie przyczyną jest albo ucha
nalży zrobić endoskopowe badani ucha, porządne sprawdzenie czy nie ma ciała obcego, albo jest to stan zapalny czasami niewidoczny przy badaniu i lepiej zrobić wymaz zanim poda się jakiś lek do ucha
albo tarczyca wtedy morfologia i profil tarczycowy
ostatcznie TK głowy a najlepiej rezonanas bo np. u nas tomografia wykluczył guz ale nie stwierdziła stanu zapalnego w głowie.

Link to comment
Share on other sites

Twój pies ma niedoczynność tarczycy
powinien brać euthyrox koniecznie!!! Bierze?
właśnie sprawdziłam te wyniki i porównałam z wynikiem mojego. A kuracja potrwa zanim hormony się wyrównają. Dlaczego zmieniliście weta który zalecił euthyrox, to było dobre zalecenie. Trzeba czasu by doszedł do normy.
Jeszcze mi się przypomniało
przy błędniku jest oczopląs i pies próbując chodzić zatacza małe koła
przy tarczycy znosi go na jedną strone

Edited by Gwiazda Wieczorna
Link to comment
Share on other sites

Twój pies ma niedoczynność tarczycy
powinien brać euthyrox koniecznie!!! Bierze?
właśnie sprawdziłam te wyniki i porównałam z wynikiem mojego. A kuracja potrwa zanim hormony się wyrównają. Dlaczego zmieniliście weta który zalecił euthyrox, to było dobre zalecenie. Trzeba czasu by doszedł do normy.
Jeszcze mi się przypomniało
przy błędniku jest oczopląs i pies próbując chodzić zatacza małe koła
przy tarczycy znosi go na jedną strone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...