Jump to content
Dogomania

Male mieszkanie


Minnie

Recommended Posts

Witam! Jestem tu nowa i planuje kupic shih tzu (oczywiscie bez rodowodu na razie nie potrzebuje) ale mam male mieszkanie ( 32 m) czy to wystarczy dla shih tzu. Jest blisko parku.
Nie ma mnie w mieszkaniu 5 godz od pon do pt.

Nie chce zeby przyszly shih tzu zameczyl sie z powodu malego miejsca.

Mysle ze to wystarczy?

Mam racje?

Co o tym sadzicie?

P.S. Mam nadzieje ze nie powtarzalny temat.

Link to comment
Share on other sites

w małym mieszniu mogłabyś trzymać nawet labradora...to spacery są najważniesze by pies czuł się dobrze.
nie to mnie martwi....ale rodowód...??? jak kupujemy psa nie patrzymy na papierek ale na żywą czującą isotę!!! myślę ze nie tyle potrzebny ci papierek co te 600zł wydanych mniej. zanim kupisz psa 3 razy sprawdz hodoffce który rozmnaża zwierzęta. Na ogól ludzie kupują szczeniory różnych popularnych ras a jak dorosną kryją nimi co się da. dla pseudohodoffcy nie ważna jest psychika zawierzęcia ale dochód. Nie raz po ulicach widzilam agresywne shihzaki:crazyeye: ....a przecież to lagodne psy. czy nie lepiej poszukać po schroniskach potrzebującego shih tzaka niz wspomagac finansowo hodoffle???
podam parę linków mówiących o hodofflach(nie myl z hodowlami)
[URL]http://www.forum.bullterrier.pl/viewtopic.php?t=1668[/URL]
[URL]http://www.bassety.net/forum/viewtopic.php?t=653&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=adb06eaa4704f68a2ed4768bc3e5a71f[/URL]
[URL]http://www.pseudohodowle.ovh.org/[/URL]
szczególnie przejżyj tą ostatnio stronę.
nawet jak zobaczysz ze hodoffca ma w domu zaledwie kilka suk to nigdy nie możesz być pewna ze reszta psów nie jest gdzieś pozamykana na wsiach...a liczba takich nieszcześć sięga kilkunast-kilkudziesięciu sztuk i służą jedynie jako srodek do zarabiania pieniędzy.
naprawdę zastanów się...
...nawet na dogo widziąłm kilka shih do adopji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minnie']Witam! Jestem tu nowa i planuje kupic shih tzu (oczywiscie bez rodowodu na razie nie potrzebuje) ale mam male mieszkanie ( 32 m) czy to wystarczy dla shih tzu. Jest blisko parku.
Nie ma mnie w mieszkaniu 5 godz od pon do pt.
[/quote]

Poniewaz to Twoj pierwszy post, mam nadzieje, ze po prostu nie zdajesz sobie sprawy, co oznacza w Polsce, pies bez rodowodu i pies z rodowodem.
Kolezanka wyzej podala Ci swietne linki poczytaj sobie, to wazne by poznac prawde, a nie opierac sie na stereotypach.

Naprawde uwierz mi, jesli chodzi o shih tzu (jest to rasa, ktorej poswiecam naprawde duzo uwagi), bardzo zachęcam Cie do zakupu szczeniaka z hodowli zarejestrowanej w Zwiazku Kynologicznym, czyli takiego, ktory bedzie mial [B]metryczkę[/B], rodowod to mozesz sobie wyrobic, jak sie do Zwiazku zapiszesz.
Shih tzu z odpowiedniej hodowli, bedzie zdrowe, bedzie wygladalo jak shih tzu, a co [B]najwazniejsze, [/B]bedzie mialo charakter jak shih tzu. Byl tu ostatnio watek o shih tzu terroryscie, ktory gryzie swoja wlascicielke, to byl shih tzu bez rodowodu. Widzialam juz wiele shih tzu, ale te bez rodowodu, jesli nawet byly ladne, to mialy problemy zdrowotne. A jeden przypadek, totalnie rozchwianego shih tzu pod wzgledem charakteru (eksterrieru zreszta tez), ktory zostal kupiony na gieldzie, na zawsze pozostanie mi w pamieci.

Tu na Forum sa doswiadczeni hodowcy shih tzu, ktorzy dbaja o swoje psy, szczeniaki wychodzace z ich hodowli, dla nich to nie biznes, to milosc do psow. Wystarczy poczytac, poszukac, moim zdaniem za 1000, 1200 zlotych powinnas kupic, ladne szczenie z metryka, bedziesz zawsze mogla zadzwonic do hodowcy zapytac o nauke pielegnacji. A jesli to jest Twoj pierwszy dlugowlosy pies, to na pewno bedziesz miala wiele pytan. A pseudohodowca, ktory Ci sprzeda psa za 600 zlotych, zniknie jak kamfora, albo telefonow nie bedzie odbieral, albo nie bedzie wiedzial jak Ci pomoc, bo na pewno nie o siersc mu chodzi, jesli hoduje psy bez rodowodu. Poza tym, piesek bedzie Ci towarzyszyl kilkanascie lat, naprawde warto dolozyc kilkaset zlotych, wybrac hodowle z prawdziwego zdarzenia i cieszyc sie 100% shih tzu z wygladu i charakteru.

Link to comment
Share on other sites

Wogole jest nie logiczne wydawanie kasy za pieska-mieszńca którego mozna wziąść za darmo a kase wydac lepiej na utrzymanie takiego pieska.kiedy ludzie to zrozumieja.Masz racje Anii jeżeli ktos naprawde chce miec shih-tzu i poznac ta rasę to tylko piesek z rodowodem:loveu:

Link to comment
Share on other sites

a propos, przypomniała mi się rozmowa z takim pseudohodoffcom:
-(...)mam jeszcze jedno pytanie skąd wzięła się nazwa shih tzu??
-nie wiem...ale powiem pani w tajemnicy że shih tzu to krzyżówka [B]yorka z mopsem![/B]
.....:evil_lol: w życiu na to bym nie wpadała:lol:
a co do właścicielki która zalożyła ten wątek...przeciez możesz kupić na raty...wiem że hodowcy takich udzielają....pomyśl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rotek_']a propos, przypomniała mi się rozmowa z takim pseudohodoffcom:
-(...)mam jeszcze jedno pytanie skąd wzięła się nazwa shih tzu??
-nie wiem...ale powiem pani w tajemnicy że shih tzu to krzyżówka [B]yorka z mopsem![/B]
.....:evil_lol: w życiu na to bym nie wpadała:lol:
[/quote]


Pseudohodowcy to taki kit wciskaja, ze glowa mala! :mad:
Ale niestety, takie krzyzowki sie widuje, pewnie ci durni pseudohodowcy, sami wierza w to co ludziom wmawiaja. :angryy:
Kiedys zapytalam pewna pania, czy jej york ma rodowod? Na grubo przed tym, jak zaczelam sie interesowac rasowymi psami i kotami.;) A odpowiedz uslyszalam taka, ze ten pies rodowodu nie ma, ale to tylko lepiej, bo te z rodowodami to strasznie chore itp. A jej york, trzasl sie non stop jak osika, byl bardzo maly, moim zdaniem za maly. Az zal sciska, jaki sie kit ludziom wciska, byle sprzedac psa.
Ja nie zapomne, jak kiedys na kocim Forum, dziewczyna opisywala jak kupila kotke o dziwnym umaszczeniu. Sprzedajaca wmawiala, ze to jest bardzo rzadka rasa kotow. Koniec koncow, okazalo sie, ze ta handlara, pofarbowala dachowca farba do wlosow. :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Rotek ale się uśmiałam:evil_lol:Jak sprzedaje pseudoshih-tzu to może na poczatek niech poczyta historie rasy:mad:
Anii pewna pseudohodowczyni powiedziala ze lepiej kupowac bez rodoowdu bo jest taniej:mad:Pieski niczym sie nie róznia tylko ze rodowod jest drogi:diabloti:A na dodatek umieściła fotke suczki mojej koleżanki i wcierała że to jej suka:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Moj tata ma psa z rodowodem, znam to, ale ... prawda ze pies z rodowodem tak kosztuje drogie... Dobra kupie shih tzu z rodowodem dla dobra. Pytam czy to prawda ze suczka drozeje niz piesek? a mozecie podac mi www lepszej i nie drogiej (max 1100 zl a nie 1700 zl :) ) hodowli z Mazowieckiej lub Wielkopolskiej.
Wlasnie przypominam sobie, ze moja kolezanka kupila shih tzu bez rodowodu, i nie dlugo skonczy pol roku, ale nadal sika w domu i jest nie nauczony, mowila ze wczesniej mieszkal w garazu :(

P.S. Przepraszam ze nie dokladnie napisalam z koncowka, poniewaz mam troche problemy z gramatyka ;/

Link to comment
Share on other sites

Guest ferbi

Witam.
Właśnie w tą niedziele odbieram swoja sunie. Na początku też miałam zamiar kupić pieska bez metryczki. Ale posty na dogomanii i to co zobaczyłam u pseudohodowcy wpłyneły na zmiane mojej decyzji. Kobieta wykorzystywała te biedne pieski( z rodowodem) do ciągłej reprodukcji i zbijania kasy. Rodzice szczeniaczków wyglądały strasznie, jak małe potworki, a i szczeniaki nie wyglądały jak małe shih. Oczywiście kobieta zapewniała mnie, że one teraz tak wyglądaja i jak będą większe to będą to 100% shih. Oczywiście zrezygnowałam z zakupu. Faktem jest, że zapłaciłam sporo, ale jestem pewna, że moja mała księżniczka będzie w pełni zdrowa. Apeluję do wszystkich którzy chcą kupować psa bez metryczki: najpierw zobaczcie w jakich warunkach te pieski żyją i od jakich ludzi wychodzą i nie nabijajcie portfeli psełdochodowcy który wykorzystuje te biedne pieski!!!!!!!!!!P.S. przepraszam za wszelkie orty., ale mam dysleksje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ferbi']Witam.
Właśnie w tą niedziele odbieram swoja sunie. Na początku też miałam zamiar kupić pieska bez metryczki. Ale posty na dogomanii i to co zobaczyłam u pseudohodowcy wpłyneły na zmiane mojej decyzji. [/quote]
kolejna nawrócona duszyczka:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest ferbi

Jestem zachwycona!!!
Hodowca był niezwykle miły, a co najważniejsze będę mogła korzystać bez ograniczeń z jego porad.
I naprawdę powtarzam jeszcze raz NIE KUPUJCIE SHIH OD PSEUDOHODOWCóW.

Link to comment
Share on other sites

nie kupuj psa bez metryki bo nie wiesz co ci z niego wyrośnie matka tak i owszem do obejżenia w "hodowli" a ojciec jakis burek z sąsiedztwa który ją dopadł

metryka jest gwarancją że shih tzu to jest shih tzu a nie coś w typie

znalazłam gdzieś na allegro ogłoszenie że dziewczyna ma mieszańca jorka z czymś tam rasowym (dokładnie nie pamiętam o jaką rasę chodziło)

weszłam na jej inne propozycje i okazało się że dawała ogłoszenia o sprzedaży piesków mieszańców dwóch ras ale za każdym razem innych i co dziwniejsze pojedyńczych sztuk.

a jeżeli chcesz shih tzu to popytaj w hodowlach z mniejszych miejsciwości tam dostaniesz nawet za niecałe 1000zł za psa lub sunię z metryką a naweet w większych hodowlach jeżeli powiesz że piesek nie będzie wystawiany to znajdziesz taniej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...