Jump to content
Dogomania

Problem - mały i większy.


Hauska

Recommended Posts

Witam,
Jestem nowa na tym forum.. ale nie o tym. Otóż chcę się poradzić kogoś co robić, czy to normalne zachowanie i wogóle.

Problem większy:
Jestem właścicielką pięknej suczki Siberian Husky o imieniu Lexi, z dobrej hodowli i wogóle. Niestety gdy ją wzięliśmy z tzw. adopcji miała już 10 miesięcy i była strasznie lękliwa, jak dziki pies. Bała się wszystkiego i wszystkich.
Teraz ma 1,5 roku, udało się ją oswoić, nauczyć kilku komend, przestała się bać wielu rzeczy. Latem jednak spotkała ją wpadka z psem sąsiada (kundel terrierowaty) i 1 listopada urodziły się 4 maluchy.
Teraz psiaki mają już 5 tyg., są zarezerwowane. Nie ma z nimi problemów.. Ale ich mamusia zrobiła się znowu lękliwa, ciągle chce uciekać (i z domu, przez płot już się nauczyła przechodzić i gdyby nie linka 10m to juz bym nie miała psa, a w kojcu dosłownie wygryzła dziurę)... robi się agresywna, więcej warczy i szczeka...
Pytanie brzmi... co robić ? Czy po oddaniu szczeniaków się uspokoi ? Czy po sterylizacji się uspokoi ?
Mam niepełnosprawnego umysłowo brata i boję się że zrobi mu krzywdę, a nie chcę pozbywać się psa.. Pies miał nam pomóc, a nie szkodzić.(Też proszę o wyrozumiałość... nie chcę o tym pisać.)

Problem mały:
To już bardziej sprawa kosmetyczna. Dotyczy stawania uszu. :)
Otóż są 3 typowe kundelki, czarne podpalane. Nawet weterynarz mówił, że to bardziej kundelki i że z charaktery też tylko dwa z nich będą miały po mamie.. Za to jeden to i z wyglądu i z charakteru typowy husky, zostanie on u mnie na stałe. I psiaki mają 5 tyg.. i kiedy ew. by im stanęły uszka. Wiem, że to nie jest pewne, bo jednak to mieszańce.. ale jeśli to kiedy ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...