Jump to content
Dogomania

Purina tylko ? Czy coś jeszcze?


Prada

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

A czy Purina Dog Chow dla szczeniaków będzie dopbra dla labradora 2-3miesięcznego?? I na ile mu może starczyć takie opakowanie 15kg??Rasa i wiek podane to powinniście wiedzieć. WIdziałam karme ale dawkowania nie patrzyłam :evil:

Link to comment
Share on other sites

Jak zje Dog Chow to znaczy że może być ale ja bym szczeniaka prowadził na karmie premium. Okres wzrostu to najważniejszy moment dla szczeniaka.

Dawkowanie dla szczeniaka 3 miesięcznego:

Masa 6-10 kg 120-200g

Masa 10-23 kg 240-525g

Masa 23-45 kg 390-640g

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A mój ON był karmiony Acaną i ładnie pachniał tą karmą, jednakże karma mi się skończyła a do dostawcy daleko więc zmuszony byłem kupić PURINĘ DOG CHOW. I mój piesek nie chciał mi tego jeść. uczuleń nie widziałem, kupki były OK ale... przestał tak fajnie pachnieć albo powiem, że zaczynał pachnieć "fajnie inaczej". Nie wiedząc czy to rzeczywiście wina karmy kupiłem z musu PEDIGREE w cenie podobnej do PURINY (20 zeta za 3kg). Zjada to teraz z wielkim smakiem, aż rzuca miską ale nie do końca jestem przekonany co do jakości pożywienia. ZObaczę czy znajdę niedaleko Acanę bo do niej chchiałbym wrócić.

Link to comment
Share on other sites

Mój entuzjazm był tylko chwilowy....... Aksa znowu grymasi :-( Dostaje zmniejszone dawki ale i tak ciągle zostawia. Za to non stop popija wodę... choćby chcąc zaspokoić głód. Nie pomaga nawet pomidor, który bardzo lubi. Ten szczeniaczek (14 tydzień) potrzebuje jednak swoją wartość energetyczną, więc zmniejszanie dawek nie wchodzi w grę. Co proponujecie w cenie podobnej du PURINY. Są w ogóle jakieś sensowne karmy w takim budżecie ??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Odin Purina Dog Chow niewiele różni się od Friskisa, a to już taka sama słoma jak Pedigree. W przypadku suchych karm tanie oznacza najczęściej słabej jakości. Twój psiak dopiero startuje w życie i ten okres ma kolosalne znaczenie dla jego przyszłości. Ja bym zainwestował w jakąś "niesłomianą" karmę. Ja na dzień dzisiejszy karmię moją Bertę (4 m-czny AST) Gilpą Junior. Cena to 10,30 zł/kg. Co do Acany to możesz ją przecież zamówić netem bezpośrednio od dystrybutora. Zresztą cały czas rozważam przejście na BARF, ale na razie zbieram dane, coby mojej bestii jakiejś krzywdy nie zrobić :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem PURINA DOGCHOW to rzeczywiście sieczka, a PURINA PROPLAN to karma średniej jakości, do które stanowczo należy dawać dodatkowy zestaw witamin. A w przypadku molosa polecam ARTHROFLEX, to żadne czary-mary, tylko świetny lek wzmacniający stawy.

Link to comment
Share on other sites

a jaką karme polecicie shih tzu 1,5 rocznemu? je gotowane i pedigree może coś innego?

Ja bym odstawila pedigree, a siegnela po lepsza karme.

Gotowane jest ok, czasami jak sie suche skonczy karmie psa ryzem+warzywa+podroby+olejzoliwek+dodaje troche czosnku.

Moj doslownie sie na to rzuca, a jak zarcie stygnie to piszczy, zeby szybciej:).

Jednak jest to troche pracochlonne, poza tym jestem zwolenniczka suchych karm, bo zwierze dobrze wyglada i nie jest grube.

Jesli karma jest dodatkiem do pozywienia, to kup dobra karme, na dluzej starczy, a pies bedzie zdrowo zywiony.

Link to comment
Share on other sites

Jednak jest to troche pracochlonne, poza tym jestem zwolenniczka suchych karm, bo zwierze dobrze wyglada i nie jest grube

tu lekka przesada...pracochlonne? bez przesady, wystarzcy ugotowac np na 4 dni jedzonko - czyli zajmuje nam to godzine na 4 dni, to chyba nie wiele? nikt nie mowil, ze opieka nad psem nie jest pracochlonna...

a czy pies gruby po gotowanym? wystarczy dobrac odpowiednia ilosc jedzonka, mozna tego sie szybko nauczyc - z tego powodu napewno nie wybralabym suchego

Link to comment
Share on other sites

tu lekka przesada...pracochlonne?

Agnes (napisałam trochę pracochłonne)

Wiedzialam, ze zbiora sie krytyczne glosy 8) .

Wybralam suche, bo moim zdaniem to dobry sposob zywienia, ktory odpowiada mojemu psu i mnie. Co do gotowania, przez pewien czas moj pies nie chcial jesc suchego, a przede wszystkim gotowane. No i przytylo mu sie...

Po suchym ma male, malo smierdzace kupki, po gotowanym to czasami myslalam, ze to nie moj pies tylko owczarek tyle narobil :D

Po suchym nie trzeba mu dokladnie czesac ( a czasami i myc) wasow.

Dla takiego zarloka i zebraka jak moj pies sucha karma jest dobrym rozwiazaniem.

Link to comment
Share on other sites

Wiedzialam, ze zbiora sie krytyczne glosy

bo Twoje argumenty do mnie nie przemowily;)

No i przytylo mu sie...

trzeba bylo zmniejszyc dawke jedzenia, bo to oznaczalo, ze za duzo dostawal

Po suchym ma male, malo smierdzace kupki, po gotowanym to czasami myslalam, ze to nie moj pies tylko owczarek tyle narobil

z tego co przeczytalam, gotujesz(gotowalas) dla psa podroby zamiast miesa to sie nie dziwnie ze sie zalatwial nie tak jak trzeba...podrobow nie wolno dawac codziennie

co do siersci, do gotowanego trzeba dodawac witaminy, jakis olej czy siemie - wtedy siersc na bank bedzie piekna

Link to comment
Share on other sites

Thx za info o podrobach (sama nie jadam za wiele miesa, jesli juz to wieprzowina, a tego miesa tez sie podobno psom nie daje), ale nie przejde na gotowane.

Dlaczego?!

Jest wiele powodow. Jedne sa mniej przekonywujace, drugie bardziej, to normalne.

Wlasnie czytam sobie watek "Dlaczego nie gotujecie?", bardzo interesujacy. 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...