Jump to content
Dogomania

Hodowla Słoneczna Pomerania FCI


xYxAngelxYx

Recommended Posts

Witam,
Forum podglądam od 2008r(szmat czasu :) ) aczkolwiek dopiero teraz zdecydowałam się na rejestrację.Powód rejestracji powinien być wszystkim znany,myślę nad zakupem psa w nowym roku(maksymalnie wakacje).Będzie to suczka rasy pomeranian. Planuję wystawy,nie wykluczam także prowadzenia własnej hodowli(to już zweryfikuje życie).
Ostatnio na FB oglądałam zdjęcia hodowli Słoneczna Pomerania,psiaki wyglądają cudownie,te dorosłe jak i szczeniaki.
Moje pytanie jest następujące,czy ktoś z was drodzy forumowicze miał do czynienia z tą hodowlą?Bądź jaką hodolę możecie polecić?
Interesują mnie jasne suczki,najlepiej białe(wiem że takich w PL niewiele,jak nie w ogóle),kremowe lub czekoladowe-umaszczenie zwykłe bez znaczeń(sable).
Jeszcze jedna kwestia,widziałam ogłoszenia szczeniąt na allegro za 6tys(wydaje mi się że to dosyć wysoka cena) i tych za 2500zł.Czy pod tą niższą ceną może się coś kryć?Czy to normalne że ceny szczeniąt odbiegają tak od siebie,a są najzwyczajniej kierowane jakością kryć?Na szczeniaka moge maksymalnie przeznaczyć 3 tysiące.
Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xYxAngelxYx']
Jeszcze jedna kwestia,widziałam ogłoszenia szczeniąt na allegro za 6tys(wydaje mi się że to dosyć wysoka cena) i tych za 2500zł.Czy pod tą niższą ceną może się coś kryć?Czy to normalne że ceny szczeniąt odbiegają tak od siebie,a są najzwyczajniej kierowane jakością kryć?Na szczeniaka moge maksymalnie przeznaczyć 3 tysiące.
Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie :)
Pozdrawiam[/QUOTE]

Przejrzałam ogłoszenia na allegro i te poniżej 3500zł to pieski z nowo powstałych stowarzyszeń, który istnieją od 01.2012. Więc tak naprawdę kupujesz kota w worku za bardzo duże pieniądze :roll:

Link to comment
Share on other sites

W takim razie,będę musiała więcej odłożyć :)
W rodowodach jestem obeznana :) Psów z tych pseudo pod przykrywką kupować nie będę,równie dobrze mogłabym wziąć psiaka w typie poma ze schroniska za friko.
Szkoda że aż tyle kosztują,będę zmuszona nieco dłużej na niego poczekać.
A jest tu może jakiś hodowca,który by opisał jak wygląda dzień ze szpicem miniaturowym? :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xYxAngelxYx']W takim razie,będę musiała więcej odłożyć :)
W rodowodach jestem obeznana :) Psów z tych pseudo pod przykrywką kupować nie będę,równie dobrze mogłabym wziąć psiaka w typie poma ze schroniska za friko.
Szkoda że aż tyle kosztują,będę zmuszona nieco dłużej na niego poczekać.
A jest tu może jakiś hodowca,który by opisał jak wygląda dzień ze szpicem miniaturowym? :p[/QUOTE]

jestem ciekawa w kórych schroniskach są szczeniaki w typie poma :) moim zdaniem to rzadkość i jak sie już jakiś trafi o od razu znajduje dom, więc przeciętny Kowalski raczej nie ma co liczyć na to że uda mu się dostać szczeniaka (dajmy na to do 6 miesiąca życia) w pobliskim schronisku :) nie mówiąc już o tym, że taki piesek niekoniecznie będzie zdrowy bo z hodowli ZK takie brzdące w schroniskach nie lądują.

Pomy są szczekliwe, mocno szczekliwe- tak bym to określiła jeśli chodzi o życie z nimi na co dzień :) do tego sporo kłaków gubią no i spacery w okresie jesiennym są średnie bo pies zdecydowanie nie wygląda jak słodka kuleczka tylko jak mokra szmata do podłogi :D

A tak to fajne psy do towarzystwa, czujne, dość niezależne. Szpic którego znam akurat nie jest wielkim fanem obcych ludzi, dzieci ale myślę, że to kwestia socjalu :)

Natomiast ceny piesków na kolanka jak dla mnie dość zaporowe, ale może można dostać taniej

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem to rzadka rasa jeśli chodzi o rasy do towarzystwa- a szkoda.równie szczekliwe co yorki czy sznaucery.które przezywaja obecnie "bum"modowy.
szpica zawsze można sobie podciac nozyczkami,tak myśle-oczywiście nie zmienia to faktu co do gubienia wlosów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']moim zdaniem to rzadka rasa jeśli chodzi o rasy do towarzystwa- a szkoda.równie szczekliwe co yorki czy sznaucery.które przezywaja obecnie "bum"modowy.
szpica zawsze można sobie podciac nozyczkami,tak myśle-oczywiście nie zmienia to faktu co do gubienia wlosów.[/QUOTE]

sznupy i yorki są popularniejsze bo nie gubią kłaków :) myślę że o to się tu głównie rozchodzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xYxAngelxYx']Tak to szpic miniaturowy,gubienie kłaków mnie akurat nie przeszkadza.Odnośnie schronu nie chodziło mi o szczeniaka.
Ostatecznie myślałam jeszcze nad maltańczykiem i shih tzu.
Wypowie sie ktoś na temat tych ras?Czy zadań pytanie w "jaką rasę wybrać"?[/QUOTE]

Shih tzu to mocno uniwersalny pies, w sam raz do miasta, ja osobiście nie znam ani jednego agresywnego psa tej rasy/w typie tej rasy. Na ulicach natomiast widuję mase niezrównoważonych maltańczyków, nie wiem czy są trudniejsze w socjalizacji czy po prostu z trefnych hodowli, ale fak faktem- większość znanych mi shih tzu, nawet z pseudo nie mają problemów z charakterem, są raczej bezkonfliktowe. Mają też głęboko w poważaniu swoich właścicieli :D

Zależy czego od psa oczekujesz, z tych 3 ras moim zdaniem pomeranian jest najbardziej wytrzymały, shih tzu najgorzej z kolei znosi upały. Pom gubi kłaki, maltan i shih nie, ale trzeba je regularnie strzyc/pocinać/papilotować.
Shih i pom są chyba najbardziej niezależne, trudniej do nich trafić niż do maltańczyka. Z kolei maltan i pom to teoretycznie rasy dość nieufne, shih to typowy pies do towarzystwa i raczej nie jest nieufny tylko taki hmm wyniosły? ;) i tak wszystko zależy od konkretnego osobnika, to tylko dywagacje w oparciu o ogólne opisy ras i własne doświadczenia po zetknięciu się z tymi psami choć z rodowodami znam ich niewiele więc nie sugeruj się aż tak moją wypowiedzią ;)

Na pewno shih są najtańsze- maltany i pomy to już dość drogie rasy

Link to comment
Share on other sites

Na forum jest jedna właścicielka rasowego pomka - [B]Laetitia[/B]. ;) Ona powinna opowiedzieć Ci jak życie z takim szpicem wygląda. Natomiast co do hodowli - zwróć uwagę czy psy są badane na najczęstsze u rasy choroby, poczytaj opinie o hodowli. Co do cen - one są naprawdę różne, dużo zależy od samego hodowcy i jego "systemu". Jedni liczą cenę według rodziców (czyli np. bardziej utytułowany rodzic = droższe szczenię), inni mają stałą cenę itd.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Diotanne :) Jak będę miała dłuższą chwilę to do niej napiszę.
Czi_czi dzięki za spostrzeżenia na temat ras ;)
Jeżeli chodzi o maltańczyka,bądź shih tzu tu już bardziej byłabym skłonna na strzyżenie,wystawy bym odpuściła-nie podobają mi się te rasy w długiej szacie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Chciałabym wypowiedzieć się na temat tej całej hodowli SŁONECZNA POMERANIA. Kupiłam od tej pani Suczke roczną iż nie znałam rasy to mój pierwszy piesek z którym chciałam pojeździć na wystawy zobaczyć jak to jest przejechałam się na tej hodowli. Suczka była przy tyłku obcieta bardzo krótko maszynką czego się nie robi szpicom teraz Czeka mnie dużo pracy nad odbudowaniem jej sierści pomijając fakt że suczka w wieku 15 miesięcy miała kła stałego jak i mleczaka skoro jest to hodowla prowadząca od wielu lat powinni wiedzieć o tym że jeżeli mleczak nie wypadnie do 8 miesiąca trzeba wyrwać. I Jeszce dodam że nie jedna suczka z tej hodowli ma problem z cieczka po prostu jej nie mają. Smutne ale realne niestety :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...