Jump to content
Dogomania

Jak Nauczyć Czystości???:(


Monietta

Recommended Posts

jeśli cytowanie postów jest naskakiwaniem, to ja dziękuję.
nie powiem nawet, co się dzieje z tym forum, bo szkoda słów.

[QUOTE]Nie wierzcie tym, którzy chwalą się, ze ich 4 miesięczny York nie sika już w domu[/QUOTE]

może mam coś z mózgiem, ale dla mnie to jest jednoznaczne stwierdzenie, że nie da się go nauczyć.

[QUOTE] To, że pies 4 miesięczny wytrzymuje 4-5 godzin to normalka[/QUOTE]

więc da się czy nie?
trudno, żeby szczeniak wytrzymywał 9 godzin, nie widzę potrzeby zmuszać go do takich wyczynów.


coraz mniej radości sprawia mi pisanie tu i czytanie postów, ostatnio obiecywałam sobie że przestanę tu zaglądać, ale mam tu jeszcze kilka osób, których nie denerwuję, nie oburzam, nie mają mnie dość.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='PositiveThought']
coraz mniej radości sprawia mi pisanie tu i czytanie postów, ostatnio obiecywałam sobie że przestanę tu zaglądać, ale mam tu jeszcze kilka osób, których nie denerwuję, nie oburzam, nie mają mnie dość.[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Zgadzam się z tobą w 100%[/COLOR][/FONT] :cool1:

Link to comment
Share on other sites

wszystko zaczęło się psuć - od tematu rodowodowy>bez rodowodu...
teraz setki powtarzanych tematów, a o offowych postach już nawet nie wspomnę... niedługo zaśmiecimy naszą najwspanialszą skarbnicę wiedzy. postami treści "co?".

Daria :loveu:, nie denerwuję się tak, tylko nie podoba mi się to...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pegaza']Wiem, wiem też to widze, zakładanie jak dla mnie niepotrzebnych tematów czyli zaśmiecanie.

uważam jak chce ktoś pogadać od tego jest off lub gg albo blog:eviltong:[/QUOTE]
właśnie, nasz kochany, dobry OFF, na pewno w wakacje będzie jedna wielka impreza :evil_lol:

albo nawet i galeria...

Link to comment
Share on other sites

[quote]wiecie co jak zobaczyłam, że york wytrzymuje 8-9 godzin bez załatwiania swoich potrzeb to byłam w szoku
u mnie w domu nawet ONka nie jest w stanie wytrzymać tyle a co dopiero york psiaki są wypuszczane co 3 godziny i to już dla nich jest maksymalne wytrzymywanie jak jesteśmy w domu [/quote]
Nane, 9 godzin to może nie, ale moj poprzedni dorosły York wytrzymywał 7 godzin spokojnie, czasem nawet 8, ale wtedy to juz bardzo mu sie chcialo i rzeba bylo biec na złamanie karku. Dlaczego niby miałby nie wytrzymać? Piszesz o wielkości psa - a co to ma do rzeczy, duży czy mały? Przecież mały ma faktycznie mniejszy pęcherz, ale i ilość moczu ma do tego pecherza odpowiednio mniejszą, więc może wytrzymywać dokładnie tyle samo czasu co duże rasy. A że Twoje psy nie wytrzymują? Coż, tak je przyzwyczaiłaś to tak masz. Jak sie psa przyzwyczai do sikania co 3 godziny, to jego pęcherz nie ma możliwosci się rozciągnąc i dostosować i taki pies po prstu nie wytrzymuje dlugo. Ktoś na tym forum juz to ładnie kiedyś opisał, ale niestety nie pamiętam kto... Berek chyba. W każdym razie 7-8 godz. dorosły pies powinien wytrzymac spokojnie. Skoro wytrzymuje przez noc nawet wiecej czasem niz 8 g, to i w dzien moze.
A w odpowiedzi autorce wątku : moj szczeniak York ma w tej chwili 7 miesięcy. Do 6 miesiecy sikał i w domu i na dworzu, trzeba bylo z nim wychodzic 5, 6 razy dziennie. Już myslalam ze sie nigdy nie nauczy, a dodam że nie bawiliśmy sie w żadne szmatki, gazetki itp, bo i tak nie chcial na nie sikac, zawsze wybierał inne miejsce jesli się cos polożyło w miejscu gdzie nasikal ostatnio. Problem znikl odkąd mały zaczął podnosić nóżke :D teraz wychodzi rano o 7, potem kolo 11, 16 i o 22. Wytrzymuje w tej chwili 5 g spokojnie, a wychodzimy z nim 4 razy bo zwyczajnie się nudzi, no i czesto rano zdaża mu sie nie wykupkac, wiec o 11 wychodzimy z nim "poprawic". Zreszta na razie uwazam ze lepiej z nim wyjsc częsciej zeby sobie utrwalil ze ma robic na dworzu. Ale nie biegamy z nim na każde piśnięcie, staramy się żeby musial tak z 10 min potrzymać, zeby sobie ten pęcherz wypracowywał trochę. W sumie mozna powiedziec, ze mój pies po skonczeniu pewnego wieku "sam się nauczył" robić na dworze, bo naprawdę poza częstym wychodzneim nic nie robiliśmy wielkiego. Inna sprawa że z pieskami jest łatwiej bo dochodzi instynk znaczenia terenu wiec pies załapie sikanie na dworku i podlewanie kazdego krzaczka. Z suczkami to chyba gorzej jest.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo wazne jest umieć słuchać drugiego a w przypadku forum umieć "czytać drugiego". Niestety widzę, ze co poniektórzy nadal wyciągają pojedyńcze zdania z kontekstu i bezsensownie je komentują. Nie wiem czy to chaotyczność czy bardzo niskie IQ wpływają na niezrozumienie tekstu złożonego.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Zauważyłam, że co niektórzy nie mają czasu na psy skoro nie ma ich w domu po 8 godzin a psa nie ma kto wyprowadzić :crazyeye: w Anglii takie osoby w życiu nie dostały by do opieki psa :razz: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]ale cóż takie jest moje zdanie przynajmniej ja nie muszę się martwić co moje psiaki robią jak nie ma mnie przez tak długi okres czasu w domu[/COLOR][/FONT] :evil_lol:
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]podejrzewam, że dla nich to nie jest fajne siedzieć w domu i nie widzieć właściciela na oczy przez cały dzień kiedy tak naprawdę one mają ochotę na spacer i zabawę :-( [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście mieszkamy w Polsce:eviltong:

niestety w naszym kraju normalnie życ się nie da więc człowiek goni za
pieniędzmi:roll: więc psy zostają 8godz.- czy nawet i dłużej w domu.

moje suczki jak narazie mają się ze mną dobrze jeszcze w domu jestem, ale jak długo?:roll: czas pokaże....

Link to comment
Share on other sites

miałam skomentować, ale stwierdziłam, że nie warto.
tylko bardzo nie lubię, gdy się mnie obraża.


a ja już pisałam o moim szczęściu imieniem Edyta, posiadającym psa również :cool3: w przypadku, gdy dłużej nie ma mnie w domu, wychodzi z obydwoma psami, Aresem i Dusiem. i odwrotnie. układ idealny...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pegaza']Na szczęście mieszkamy w Polsce:eviltong:

niestety w naszym kraju normalnie życ się nie da więc człowiek goni za
pieniędzmi:roll: więc psy zostają 8godz.- czy nawet i dłużej w domu.

moje suczki jak narazie mają się ze mną dobrze jeszcze w domu jestem, ale jak długo?:roll: czas pokaże....[/quote]

[quote name='PositiveThought']miałam skomentować, ale stwierdziłam, że nie warto.
tylko bardzo nie lubię, gdy się mnie obraża.


a ja już pisałam o moim szczęściu imieniem Edyta, posiadającym psa również :cool3: w przypadku, gdy dłużej nie ma mnie w domu, wychodzi z obydwoma psami, Aresem i Dusiem. i odwrotnie. układ idealny...[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]widzę, że na forum jednak są [B]LUDZIE ODPOWIEDZIALNI[/B][/COLOR][/FONT] :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta]Zauważyłam, że co niektórzy nie mają czasu na psy skoro nie ma ich w domu po 8 godzin a psa nie ma kto wyprowadzić :crazyeye: w Anglii takie osoby w życiu nie dostały by do opieki psa :razz: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]ale cóż takie jest moje zdanie przynajmniej ja nie muszę się martwić co moje psiaki robią jak nie ma mnie przez tak długi okres czasu w domu[/COLOR][/FONT] :evil_lol:
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]podejrzewam, że dla nich to nie jest fajne siedzieć w domu i nie widzieć właściciela na oczy przez cały dzień kiedy tak naprawdę one mają ochotę na spacer i zabawę :-( [/COLOR][/FONT][/quote]

Ile masz latek ?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta]na pewno więcej niż ty[/COLOR][/FONT] :evil_lol:[/quote]

Tak? Nie powiedziłabym analizując twoje wypowiedzi. Ale bywa i tak.To jak masz tak dużo latek to nie wiesz, że w Polsce czas pracy wynosi 8 godzin?

Link to comment
Share on other sites

:razz: "[FONT=Courier New][COLOR=#ff00ff]Zauważyłam, że co niektórzy nie mają czasu na psy skoro nie ma ich w domu po 8 godzin a psa nie ma kto wyprowadzić "[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=#ff00ff][/COLOR][/FONT]
[COLOR=black]Moje psy zostają na 8 godzin same. Nie zawsze, ale nawet dość często. [/COLOR]
[FONT=Courier New][COLOR=#ff00ff][FONT=Verdana][COLOR=black]Były do tego przyzwyczajane stopniowo - i muszę powiedzieć że kiedy wracam po takim czasie to złażą powoli z łóżek, ziewając i głównie[/COLOR][/FONT] [FONT=Verdana][COLOR=black]zajmując się hmmm odtwarzaniem więzi socjalnych za mną.[/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT]
:lol:
Na dworze nie pędzą na złamanie karku z obłedem w oczach na trawnik - ale wędrują na swoje ulubione miejsca gdzie uroczyście kucają / lub podnoszą nogę (mam i panów, i panie).

Cieszę się że nie mieszkam w Anglii :lol: :lol: :lol:
Poświęcam moim zwierzętom bardzo dużo czasu i nie wydaje mi się, żeby można było ocenić przewodnika po fakcie, że ośmiela się - po prostu pracować.

:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylaaaa']To jak masz tak dużo latek to nie wiesz, że w Polsce czas pracy wynosi 8 godzin?[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]niektórzy nie muszą pracować :razz: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]nota bene każdy może sobie załatwić (tak jak Positive) osobę która będzie wyprowadzać psa pod naszą nieobecność ale cóż niektórzy chyba nie mają serca [/COLOR][/FONT]

[FONT=Courier New][COLOR=magenta]u nas w domu jeżeli wyjeżdżamy na wystawę wówczas z psami zostaje niania którą bardzo dobrze znają :loveu: [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta]niektórzy nie muszą pracować :razz: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]nota bene każdy może sobie załatwić (tak jak Positive) osobę która będzie wyprowadzać psa pod naszą nieobecność ale cóż niektórzy chyba nie mają serca [/COLOR][/FONT]

[FONT=Courier New][COLOR=magenta]u nas w domu jeżeli wyjeżdżamy na wystawę wówczas z psami zostaje niania którą bardzo dobrze znają :loveu: [/COLOR][/FONT][/quote]

:megagrin: :megagrin: :megagrin: :megagrin: :megagrin: :megagrin: :megagrin: :megagrin:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Courier New][COLOR=#ff00ff]cóż niektórzy chyba nie mają serca [/COLOR][/FONT]


Okrutnik ze mnie.
:lol: :lol: :lol: :lol: :evil_lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :evil_lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

krytykujesz nane, wydaje mi się, za brak dojrzałości, bo pytasz o wiek, a sama pisząc potsa składającego się z samych emotek prezentujesz własny poziom...

czas pracy w Polsce wynosi 8 godzin albo i więcej, ale w takim wypadku fajnie by było mieć drugą osobę, współlokatora na przykład...
nie powiecie mi, że wszystkie psy siedzą w domu po 8 godzin same, codziennie...
a wliczony czas na dojazdy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PositiveThought']krytykujesz nane, wydaje mi się, za brak dojrzałości, bo pytasz o wiek, a sama pisząc potsa składającego się z samych emotek prezentujesz własny poziom...


staram sie w ten sposób dorównać poziomem bo wypowiedzi składających się ze zdań niektórzy nie rozumieją :) Więc może forma obrazkowa będzie bardziej wyrazista :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PositiveThought']krytykujesz nane, wydaje mi się, za brak dojrzałości, bo pytasz o wiek, a sama pisząc potsa składającego się z samych emotek prezentujesz własny poziom...

czas pracy w Polsce wynosi 8 godzin albo i więcej, ale w takim wypadku fajnie by było mieć drugą osobę, współlokatora na przykład...
nie powiecie mi, że wszystkie psy siedzą w domu po 8 godzin same, codziennie...
a wliczony czas na dojazdy?[/quote]

:klacz: Prawda Alka Nikt nie podaje dojazdów
A czasami dojezdza sie nawet ponad 40 km
Ale cóż tam takie życie młodych ludków nie wiedzacych na czym polega życie
Są jeszcze jak statki na Morzu prowadzone przez Holownik :cool3:
(taki wiersz sobie kiedyś był)
Psie nianie zaczynaja byc dosć popularne
Ale co niektórzy nie są za bardzo uświadomieni

P.S. Dla niejakiej Sylaaaa
Sylwuniu skarbie tu nie siedza na forum dzieci NEOSTRADY 13 letnie wiesz staruchy też są i wiedza do czego służy internet
Nikogo nie obrzucaja błotem i nie neguja ich postepowania kochaja swoje zwierzęta te małe i te wielkie i przede wszystkim zależy im na ich dobru. Bo posiadanie zwierzęcia jest nie tylko obowiązkiem, ale powinno być również luksusem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylaaaa']

staram sie w ten sposób dorównać poziomem bo wypowiedzi składających się ze zdań niektórzy nie rozumieją :) Więc może forma obrazkowa będzie bardziej wyrazista :lol:[/quote]

[quote] staram sie w ten sposób dorównać poziomem bo wypowiedzi składających się ze zdań niektórzy nie rozumieją :smile: Więc może forma obrazkowa będzie bardziej wyrazista :lol:[/quote]
[FONT=Arial Black][SIZE=6][COLOR=red][B]Nawet nie potrafisz bebe :diabloti: obchodzić się z internetem [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial Black][SIZE=6][COLOR=red][B]Wiesz jest taka opcja kasuj :crazyeye: [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...