Jump to content
Dogomania

Jak Nauczyć Czystości???:(


Monietta

Recommended Posts

nie radze sobie z tym zupełnie,mój elfi sika i robi kupki dosłownie wszedzie-krzycze prosze a tu nic:(dzis nasrał mi na łózko")przeciez pieski nigdy nie załatwiają się w swoje legowiska ani w łózka a on przeciwnie...juz nie wiem co z nim robic:/:shake::shake::shake::-(:watpliwy::niewiem:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najlepiej zacząć od przeszukania wątków.
:shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake:

Ostatnio mnożą się wątki które były już 1000 razy omawiane, gdzie podziała się lista z tematami?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilu']Najlepiej zacząć od przeszukania wątków.
:shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake:

Ostatnio mnożą się wątki które były już 1000 razy omawiane, gdzie podziała się lista z tematami?????[/quote]

A właśnie, fajnie by było jakby na górze był przypięty wątek z wszystkimi tematami poruszanymi . Wtedy łatwo można by znaleść dany wątek.

Link to comment
Share on other sites

Tak tego dużo już na forum było. Trzeba pilnować pieska;) Wiem to nie łatwo. Nauka Cori trwała bardzo długo ona wiedziała że nie może w domu ale nie potrafiła trzymać. Zreszta ona nie potrafi też dawać znać. Tzn daje znać ale biegając koło drzwi a tego niekiedy sie nie widzi:mad: Ja wychodziłam z Cori bardzo dużo razy. Zawsze po jedzeniu i po spanku i w miedzy czasie też, dostawała też nagrody za siku na polku, ale tylko przez krótki czas bo później nie chciała nagród nawet czegoś wyjątkowego (tak jest do teraz). Teraz wychodzimy 4 razy dziennie i jest ok :lol: Powodzenia.;)

Link to comment
Share on other sites

Mojemu Dyziowi zajeło to duzo czasu ale w koncu zrozumiał ze siku oraz kupke robi sie na podwórku tylko w zimie czasem robił do kuwetki .Ale zdarzało sie ze w nocy mi wstawał bo chciał sie załatwic wiec w sypialni takze stała kuwetka.

Link to comment
Share on other sites

Moi drodzy. Czy wiecie o tym, że zwieracze tak małego pieska zaczynają dopiero trzymać w wieku pomiędzy 8 a 12 miesiący?? Wiecie, że pies instynktownie wie, że w swoim gnieździe się nie brudzi ale dociera to do niego dopiero w wieku który podałam wyżej. Więc dajcie czas dojrzeć pieskowi i jego zwieraczom :) Nie wierzcie tym, którzy chwalą się, ze ich 4 miesięczny York nie sika już w domu :) Owszem załatwia się na dworku, na trwace ale w domku również gdyż jest za mały żeby trzymac mocz.
Tą teorię potwierdzi wam każdy weterynarz. Moja Amelka od poczatku załatwiała się na dworze ale miała mnóstwo wpadek w domu do 8 miesiąca. Od 8 miesiąca życia było to coraz rzadziej a tak naprawdę to całkowicie przestała sikac w domu (wytrzymuje nawet 8-9 godzin!) 2 tygodnie temu czyli w wieku 11,5 miesięcy. Więc jedyne co nam zostaje to czekać cierpliwie aż piesek skończy rok i nie wierzyć w przechwalanki innych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Iza*']A właśnie, fajnie by było jakby na górze był przypięty wątek z wszystkimi tematami poruszanymi . Wtedy łatwo można by znaleść dany wątek.[/quote]

tak było, aż przyszła pani Renowacja Forum razem z panem Nowy Serwer i się krótko mówiąc rozwaliło, listę strworzyła Madzia, zresztą zaraz ją wykopię, napiszę posta, by była na wierzchu, i po kłopocie... powiedzmy.



Syla, no wybacz - mojemu jakoś się udało... :shake: może jest jakimś mutantem?

i przykro mi, że moje opinie nazywane są przechwalankami.

Link to comment
Share on other sites

Naszemu Tofficzkowi całe szczescie dobrze idzie nauka czystosci. Przede wszystkich podstawa sa regularnne i bardzo czeste wychodzenia z Pieskiem. Po kazdym przebudzeniu sie, po posilku... od malenkiego szczeniaczka nie mozesz wymagac bog wie ile, nie nauczy sie wszystkiego odrazu (nawet jesli tego pragniemy). Kazdy człowiek jak i pies dostosowuje sie do otoczenia i całe reszty z czasem. Jak narobi np. do siebie na lozko to podniesionym głosem mow "Nie Wolno.." niby banalne, ale pies z czasem zrozumie. Problemem nie bedzie juz jezeli piesek bedzie robil na dworze, ale na chodnik... Ja sprzatam, oczywiste chyba, bo na trawie jeszcze nie umie, albo nie lubi po prostu robic. Cierpliwosci :* I 3mam kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

I wytrzymywał 8-9 godzin bez sikania w wieku 4 miesięcy?[/quote]

tego nie napisałam. po prostu nie sikał w domu, ale to też nie znaczy, że spędzał pół dnia na dworze. wychodziłam z nim tak co 4-5 godzin, tylko na załatwianie potrzeb, bo tempartura była zabójcza.

a ja nie jestem pewna, czy zostawiłabym Aidka na 9 godzin bez możliwości załatwienia potrzeb... nie to, że Cię krytykuje - wiem, ze czasem nie ma wyjścia, ale ja bym tak nie zrobiła, po prostu.


chciałam tylko napisać, że nie uważam jakoby nauka załatwiania się na dworze w wieku 4 miesięcy była niemożliwa.

Link to comment
Share on other sites

Okres przestawania Tupka na załatwanie się na dworzu nie zajął nam zbyt długo, ale był bardzo intensywny. To znaczy: wychodzenie na dwór co 15 minut, dodatkowo po każdym jedzeniu i oczywiście spaniu. Mata do siusiania w domu była co jakiś czas zmniejszana, aż do jej całkowitego usunięcia. Po każdym siusiu na dworzu Tupek był chwalony, głaskany i nagradzany. To wszystko sprawiło, że po 2 tygodnia pies się całkowicie przestawił. Jeśli chodzi o okres 8 godzin / kiedy my byliśmy w pracy / to mąż około 12 wracał do domu i wyprowadzał Tupka na dwór. Stopniowo wydłużaliśmy czas i doszliśmy do 8 godzin, gdzie pies zostaje w domu sam. Potem długi spacerek. Trzeba być cierpliwym i konsekwentnie dążyć do celu, a wszystko się uda. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylaaaa']Moi drodzy. Czy wiecie o tym, że zwieracze tak małego pieska zaczynają dopiero trzymać w wieku pomiędzy 8 a 12 miesiący?? [B]Wiecie, że pies instynktownie wie, że w swoim gnieździe się nie brudzi ale dociera to do niego dopiero w wieku który podałam wyże[/B]j. Więc dajcie czas dojrzeć pieskowi i jego zwieraczom :) Nie wierzcie tym, którzy chwalą się, ze ich 4 miesięczny York nie sika już w domu :) Owszem załatwia się na dworku, na trwace ale w domku również gdyż jest za mały żeby trzymac mocz.
Tą teorię potwierdzi wam każdy weterynarz. Moja Amelka od poczatku załatwiała się na dworze ale miała mnóstwo wpadek w domu do 8 miesiąca. Od 8 miesiąca życia było to coraz rzadziej a tak naprawdę to całkowicie przestała sikac w domu (wytrzymuje nawet 8-9 godzin!) 2 tygodnie temu czyli w wieku 11,5 miesięcy. Więc jedyne co nam zostaje to czekać cierpliwie aż piesek skończy rok i nie wierzyć w przechwalanki innych.[/quote]

Wybacz Sylaaaa - ale sugerujesz tutaj ze pies dopiero w 8-12 miesiącu rozumie ze nie wolno sikac w miejscu w którym spi??? juz 5 tygodniowe szczeniaki wychodzą ze swojego kojca/poslania "za potrzebą" i b. rzadko zdarza im sie wpadka w miejscu snu.
Moim psom nigdy sie nie zdarzyło nasikac do swojego posłania!! i na pewno nie należy traktowac brudzenia w swoim legowisku jako cos jak najbardziej normalnego. Gdyby moj pies sikał do 12 miesiaca juz pol roku wczesniej zrobilabym mu badania.
9 godzin to jest duzo nie tylko dla szczeniaka ale i dla dorosłego psa- rozumiem ze sytuacja czasami zmusza do tak dlugiego czasu bez spaceru- ale radzę unikac takich razów bo pozniej mozemy miec naprawdę bardzo poważne problemy z nerkami u pieska.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']Wybacz Sylaaaa - ale sugerujesz tutaj ze pies dopiero w 8-12 miesiącu rozumie ze nie wolno sikac w miejscu w którym spi??? juz 5 tygodniowe szczeniaki wychodzą ze swojego kojca/poslania "za potrzebą" i b. rzadko zdarza im sie wpadka w miejscu snu.
Moim psom nigdy sie nie zdarzyło nasikac do swojego posłania!! i na pewno nie należy traktowac brudzenia w swoim legowisku jako cos jak najbardziej normalnego. Gdyby moj pies sikał do 12 miesiaca juz pol roku wczesniej zrobilabym mu badania.
9 godzin to jest duzo nie tylko dla szczeniaka ale i dla dorosłego psa- rozumiem ze sytuacja czasami zmusza do tak dlugiego czasu bez spaceru- ale radzę unikac takich razów bo pozniej mozemy miec naprawdę bardzo poważne problemy z nerkami u pieska.

Pozdrawiam![/quote]

Ja nie napisałam ani slowa "o miesjscu w ktorym spi". Pisałam o sikaniu w mieszkaniu. Bo całe mieszkanie to dla psa "gniazdo".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PositiveThought']I wytrzymywał 8-9 godzin bez sikania w wieku 4 miesięcy?[/quote]

tego nie napisałam. po prostu nie sikał w domu, ale to też nie znaczy, że spędzał pół dnia na dworze. wychodziłam z nim tak co 4-5 godzin, tylko na załatwianie potrzeb, bo tempartura była zabójcza.

a ja nie jestem pewna, czy zostawiłabym Aidka na 9 godzin bez możliwości załatwienia potrzeb... nie to, że Cię krytykuje - wiem, ze czasem nie ma wyjścia, ale ja bym tak nie zrobiła, po prostu.


chciałam tylko napisać, że nie uważam jakoby nauka załatwiania się na dworze w wieku 4 miesięcy była niemożliwa.[/quote]

To, że pies 4 miesięczny wytrzymuje 4-5 godzin to normalka. Mi chodzi o całkiem co innego. Chodzi mi o możliwość wstrzymywania moczu własnie kiedy sytuacja zmusza do zostawienia psa na 8-9 godzin.

Link to comment
Share on other sites

Moi drodzy, widzę, że co niektórzy nie przeczytali dokładnie tego co napisałam. Ja wogole nie rozumiem do czego Wy pijecie? Wszystko dokładnie i ze szczególami opisałam. Napisałam wyraznie, że Amelka sikała od samego poczatku odkąd ją miałam na dworku ale mimo to zdarzalo sie tez w domu - a tu mi ktoś zarzuca ze ja pisze ze się nie da nauczyć psa 4 miesiecznego sikania na dworze. Bzdura. Następna rzecz - nie wspomniałam ani slowa o sikaniu do posłania. Mojemu psu nie zdarzylo się to ANI RAZU. A tu mi ktoś zarzuca,że ja napisałam że mój pies sika do 12 miesiaca do swego posłania. Bzdura. Ludzie chodziło mi tylko i wyłacznie o pocieszenie autorki tego tematu,żeby uzbroiła się w cierpliwość i żeby dala swojemu pieskowi czas dojrzeć. Moje informacje o trzymaniu zwieraczy i dojrzewaniu psów w kwestii zaprzestania sikania w domu nie sa wyssane z palca tylko pochodzą od weterynarzy.

Link to comment
Share on other sites

[B]Sylaaaa[/B] ma rację. Trzeba najpierw dokładnie przeczytać, a potem pisać.
Ja miałam takie szczęście, że Arisa dostałam w wakacje (w wieku 3 miesięcy!) i mogłam na spokojnie go obserwować oraz z nim często wychodzić. Oczywiście do jakiegoś wieku zdarzało mu się czasami popuścić, bo po prostu nie wytrzymywał, kiedy nikt nie miał czasu z nim wychodzić co godzinę. Z wiekiem pies wytrzymuje coraz dłużej, rozumie już, że załatwianie się w domu jest fe!, a poza - dobre, bo pani się nie złości, tylko chwali.

Jeśli chodzi o samą naukę, to na początek można szczenię przyzwyczajać do sikania na gazety lub kartony, aby miało swój kącik i nie brudziło w całym domu. Początko rozkłada się gazety w określonym pokoju, aby ułatwić mu orientację. Z czasem zmniejsza się powierzchnię wykładaną gazetami, a wkońcu można postawić kuwetę.
Jeśli do razu chce się przyzwyczaić szczenię do załatwiania się na dworzu, natychamist wynosi się go na dwór, gdy zacznie się niespokojnie kręcić. Jeśli na początku uczyliśmy go do gazet, możemy je na zewnątrz rozkładać i kłaść tam szczeniaka. Stopniowo je zabieramy i szczenię będzie zmuszone załatwiać swoje potrzeby na trawkę.
Trzeba zapamiętać, że szczenię załatwia się po przebudzeniu się z dłuższego snu lub krótko po posiłku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkie'][B]Sylaaaa[/B] ma rację. Trzeba najpierw dokładnie przeczytać, a potem pisać.
Ja miałam takie szczęście, że Arisa dostałam w wakacje (w wieku 3 miesięcy!) i mogłam na spokojnie go obserwować oraz z nim często wychodzić. Oczywiście do jakiegoś wieku zdarzało mu się czasami popuścić, bo po prostu nie wytrzymywał, kiedy nikt nie miał czasu z nim wychodzić co godzinę. Z wiekiem pies wytrzymuje coraz dłużej, rozumie już, że załatwianie się w domu jest fe!, a poza - dobre, bo pani się nie złości, tylko chwali.

Jeśli chodzi o samą naukę, to na początek można szczenię przyzwyczajać do sikania na gazety lub kartony, aby miało swój kącik i nie brudziło w całym domu. Początko rozkłada się gazety w określonym pokoju, aby ułatwić mu orientację. Z czasem zmniejsza się powierzchnię wykładaną gazetami, a wkońcu można postawić kuwetę.
Jeśli do razu chce się przyzwyczaić szczenię do załatwiania się na dworzu, natychamist wynosi się go na dwór, gdy zacznie się niespokojnie kręcić. Jeśli na początku uczyliśmy go do gazet, możemy je na zewnątrz rozkładać i kłaść tam szczeniaka. Stopniowo je zabieramy i szczenię będzie zmuszone załatwiać swoje potrzeby na trawkę.
Trzeba zapamiętać, że szczenię załatwia się po przebudzeniu się z dłuższego snu lub krótko po posiłku.[/quote]

Yorkie tez mnie zrozumiała :)

Link to comment
Share on other sites

A ja nie przechwalajac się ani nie zapeszajac z cala stanowczoscia i duma moge powiedziec ze moj Max ma w tej chwili 5 m-cy i przesypia w nocy 9 h a w dzien potrafi 6 h wytrzymac bez siusiania i to nie jest tak, ze chwale sie bo raz mi sie zdarzylo zostawic go na 6h..moj Max bardzo czesto zostaje na tak dlugo a to dlatego, że razem studiujemy:) tzn ja studiuję a moj piesek na czas zajec musi zostawac sam i nie siusia mi wcale...czasem zdarzy mu sie tylko przegryzc kabel od netu z nudów:) Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Courier New][COLOR=magenta]wiecie co jak zobaczyłam, że york wytrzymuje 8-9 godzin bez załatwiania swoich potrzeb to byłam w szoku :crazyeye: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]u mnie w domu nawet ONka nie jest w stanie wytrzymać tyle a co dopiero york :-o psiaki są wypuszczane co 3 godziny i to już dla nich jest maksymalne wytrzymywanie jak jesteśmy w domu :cool1: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Sylaaa co do załatwiania potrzeb w swoim gnieździe to również jestem innego zdania - mając kilka miotów zauważyłam, że Yorki wychodzą siusiu na gazetkę w wieku 4,5-5 tygodni czyli oznacza to, że nie załatwiają swoich potrzeb w gnieździe czyli posłaniu [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]i jeszcze jedno moim zdaniem dla yorka gniazdem nie jest cały dom tylko miejsce gdzie najczęściej śpi np. posłanie ale cóż może inaczej jest w bloku :confused: bo ja mieszkam w ponad 200 metrowym domku :-? [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Hm..ja gdy jestem w domku to wychodzę z moim Maxem maksymalnie podobnie jak Ńane co 3h a czasem gdy Max mi zasugeruje, że mu się "chce" to nawet co godzinę, my z Maxem jakos się dogadaliśmy i moj piesek potrafi mi powiedziec ze chce na dwór...poprostu wskakuje mi na kolana patrzy prosto w oczy i daje mi 1000 buziaków:) wtedy wiem na 1000% że czeka nas spacer:) ale gdy jest koniecznosc ze Max musi zostac na dluzej sam w domu to mowie powaznie...wogole nie zdarzają mu się wpadki. Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta]wiecie co jak zobaczyłam, że york wytrzymuje 8-9 godzin bez załatwiania swoich potrzeb to byłam w szoku :crazyeye: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]u mnie w domu nawet ONka nie jest w stanie wytrzymać tyle a co dopiero york :-o psiaki są wypuszczane co 3 godziny i to już dla nich jest maksymalne wytrzymywanie jak jesteśmy w domu :cool1: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Sylaaa co do załatwiania potrzeb w swoim gnieździe to również jestem innego zdania - mając kilka miotów zauważyłam, że Yorki wychodzą siusiu na gazetkę w wieku 4,5-5 tygodni czyli oznacza to, że nie załatwiają swoich potrzeb w gnieździe czyli posłaniu [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]i jeszcze jedno moim zdaniem dla yorka gniazdem nie jest cały dom tylko miejsce gdzie najczęściej śpi np. posłanie ale cóż może inaczej jest w bloku :confused: bo ja mieszkam w ponad 200 metrowym domku :-? [/COLOR][/FONT][/quote]

Co tu roztrząsać? Zakres słowa gniazdo? W tkaim razie mój pies jest idealny bo nie zanieczyszcza żadnego miejsca w domu :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...