Jump to content
Dogomania

Świat Karm (SKLEP)


Maron86

Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Maron86']strona w budowie.
Ciekawa jestem cen, czy przypadkiem nie okaże się że nagle karma kosztuje nie wiadomo ile ...[/QUOTE]

Karma będzie w normalnej cenie. Nikt przecież nie chce, żeby skończyło się jak w świeciekarm. przedawanie poniżej kosztów zakupów taksie kończy, i rozwala przede wszystkim rynek. Co do dostępności będzie tylko kilka pozycji na początek, gdyż producent zmienił formułę, a niestety trzeba teraz przejść Unijne procedury. Nie wszystkie produkty CANIDAE spełniają głupie Unijne dyrektywy. Dostawa nowego towaru trwa ok 6-7 tygodni. Zresztą sam producent stwierdził telefonicznie, że są one specyficzne. Mam nadzieję, że karma si przyjmie w Polsce. Co będzie powodem do rozszerzania asortymentu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']Jak sprawdzałam kiedyś u innych dystrybutorów, to cena nie była wyższa niż w Świecie Karm, no może poza ostatnią wyprzedażą;) Także czekam z niecierpliwością.[/QUOTE]

Myślę że pierwsze karmy pokażą się w przyszłym tygodniu. Ceny powinny już być znane do czwartku. zapraszam do odwiedzania strony, sugestii komentarzy, kontaktu itp.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='paulinaw'][URL]http://www.karmadlapupila.eu/pl/c/Dla-psow/18[/URL] - ceny do tych ze świata karm się nie umywają, ale jest...[/QUOTE]

Raczmy zaważyć, że karmy były w promocji i kończył się ich termin ważności. Ceny są takie jak w EU.
Poza tym jeżeli karma byłaby fatycznie taka tania to jak może być dobra za tą cenę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajra']
Poza tym jeżeli karma byłaby fatycznie taka tania to jak może być dobra za tą cenę?[/QUOTE]

bez przesady! ja kupowałam karmę, która miala termin wazności do czerwa 2014 roku - więc nie była przeterminowana czy jakas "dziwna"...a cena na tej stronie jest prawie 3 x taka, za ile ja ją kupiłam - za 19,9 kg zapłaciłam coś ok. 110 zł! a na stronie jest 270!

przy tej cenie to ja dziękuję...jak ktoś ma do wykarmienia psa 5 kg to sobie może kupić za taka kwotę...ale nie ktoś, kto ma do wykarmienia ponad 100 kg !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajra']Raczmy zaważyć, że karmy były w promocji i kończył się ich termin ważności. Ceny są takie jak w EU.
Poza tym jeżeli karma byłaby fatycznie taka tania to jak może być dobra za tą cenę?[/QUOTE]

Nie wiem jaka była cena karm z kończącym się terminem - ja kupowałam z normalnym, chociaż wtedy była akurat w szałowej promocji - ale nie porównuję w tym momencie ceny z linku do ceny, w jakiej ja kupiłam - bo wiem, że kupiłam bardzo tanio. Porównuję do standardowej ceny zupełnie bez promocji w Swiecie karm, która wynosiła 199 zł za 19,9 kg. więc 270 to jednak sporo więcej.
nie twierdzę, że ceny nie są takie jak w EU, twierdzę, że są wyższe niż w Swiecie karm.
Nie rozumiem logiki ostatniego zdania - jeśli ta sama karma od tego samego dystrybutora i producenta w różnych sklepach ma różną cenę, to mam kupować w tym droższym, bo dzięki temu będzie lepsza?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']bez przesady! ja kupowałam karmę, która miala termin wazności do czerwa 2014 roku - więc nie była przeterminowana czy jakas "dziwna"...a cena na tej stronie jest prawie 3 x taka, za ile ja ją kupiłam - za 19,9 kg zapłaciłam coś ok. 110 zł! a na stronie jest 270!

przy tej cenie to ja dziękuję...jak ktoś ma do wykarmienia psa 5 kg to sobie może kupić za taka kwotę...ale nie ktoś, kto ma do wykarmienia ponad 100 kg ![/QUOTE]

Jak już piałem swiatkarm sprzedawał karmę po zaniżonej cenie żeby wprowadzić ją na rynek. W sumie ceny takie nie są do utrzymania. Dla Pani termin to nie problem, ale dla sprzedawcy, który musi sprzedać np. 10 ton karmy do czerwca 2014 r. to już gorsza wizja. Nie ma możliwości wyprodukowania karmy tej klasy, sprowadzenia jej do Polski płacąc cło, podatek, transport i sprzedawania jej z zyskiem za 5,52 zł/kg. Ceny konkurencyjnych karm tej klasy są podobne i jakoś ludzie je kupują, chyba, że wolą karmić swoje pupile zmieloną chińszczyzną, ale pies mądrzejszy od nas nawet tego nie ruszy (bynajmniej mój). Co do ilości kupowanej karmy napisane jest, że zapraszamy do współpracy. Na pewno z czasem znajdą się spore rabaty dla karmiących 100 kg. pupilki. Zresztą już było pytań w tej sprawie. Zapraszam do kontaktu.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedź do: Nie rozumiem logiki ostatniego zdania - jeśli ta sama karma od tego samego dystrybutora i producenta w różnych sklepach ma różną cenę, to mam kupować w tym droższym, bo dzięki temu będzie lepsza?

Karma jest od tego samego producenta Tylko dystrybutor się nie zgadza. Nie wiem czemu ale swiatkarm schrzanil sprawę na dziendobry.Przyzwyczaił ludzi a w sumie psy do karmy, której już nie ma u nas i nie ma możliwości zakupienia jej w tej cenie (nawet w USA, wraz z przesyłką i cłem). Sam szukałem tej karmy długo i nie ma je nigdzie nawet w prywatnych ofertach. Ja wiele karm kupiłem w promocji, a potem cena szła ostro w górę. Swiatkarm musiał się wyprzedać i nie będę sial plotek dlaczego. Bynajmniej sprzedawał poniżej kosztów zakupu i ja w jego sytuacji też bym tak zrobił, żeby nie zostać z różnymi karmami do końca życia. Jeszcze raz zapraszam do kontaktu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']przyznam szczerze, że nigdy nie patrzę na dawkowania ;), moje psy mają karmę dostępną 24 godziny na dobę ;)
interesuje mnie tylko skład karmy i oczywiście cena w rozsądnym, czyli dostępnym dla mnie przedziale :)
Porównałam z ciekawości :) i kilogram Excusive of Gosbi jest tańszy niż kilogram TOTW ;)[/QUOTE]

Sonya, ja patrzę, bo wielkość porcji / orientacyjne zapotrzebowanie to wstępny wyznacznik przyswajalności. Im karma lepiej przyswajalna, im mniej w niej zapychacza i niestrawnego śmiecia tym mniejsza porcja.

Na allegro faktycznie teraz tańsza 189/15 kg - 12.6 zł/kg, gdy patrzyłam była po 209 zł. ToTW można też znaleźć po 170/ 13 kg z hakiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajra'] Nie ma możliwości wyprodukowania karmy tej klasy, sprowadzenia jej do Polski płacąc cło, podatek, transport i sprzedawania jej z zyskiem za 5,52 zł/kg. Ceny konkurencyjnych karm tej klasy są podobne i jakoś ludzie je kupują, chyba, że wolą karmić swoje pupile zmieloną chińszczyzną, ale pies mądrzejszy od nas nawet tego nie ruszy (bynajmniej mój). [/QUOTE]
Rozumiem, że swiat karm sprzedawał poniżej kosztów, ale nie przesadzajmy, nawet Brit kosztuje powyżej 5.50 za kilogram. Może zamiast się frustrować warto poszukać lepszego źródła, zmienić logistykę transportu itd. Skoro da się do Polski sprowadzać 6 gwiazdkowego ToTW po parenaście złotych za kilogram czy orijena poniżej 20 zł za kilogram, a 5 gwiazkowe bezbożowe acany za 14-18 zł to po prostu cena powyżej 20 zł za 5 gwiazkową bezzbożówkę i prawie 14 za wysokozbożowówkę to nie są ceny, które zdobędą dla tej karmy nowych klientów.
Z uwag do stron / Waszego na razie jedynego sprzedawcy: szczególnie przy nowej karmie, dodatkowo z tej półki cenowej powinny znajdować się bardzo szczegółowe dane: składy, dawkowania itd, bo Waszą docelową grupę stanowić mogą właściciele, którzy szukają karmy wysokojakościowej i nie interesuje ich opis marketingowy, tylko konkrety. No a nie każdemu chce się / wie gdzie kopać w amerykańskich rankingach.

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście czekałam na canidae w Polsce, ale mając 3 psy (ponad 100kg psa) do wyżywienia zdecydowanie wolę przejść na karmy tej samej jakości o zdecydowanie niższej cenie. Osobiście podziękowałam karmą w tych cenach, wolę tańsze z tej samej półki. Canidae to nie jakiś szał by nie dało się jej zastąpić, chociaż faktycznie miałam złudzenia że będzie w przystępnej cenie.

I nie nie kupowałam karm wyłącznie z krótkim terminem, nadal mam odłożony firstmate kupiony po promocji który ma termin do lipca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Ja osobiście czekałam na canidae w Polsce, ale mając 3 psy (ponad 100kg psa) do wyżywienia zdecydowanie wolę przejść na karmy tej samej jakości o zdecydowanie niższej cenie. Osobiście podziękowałam karmą w tych cenach, wolę tańsze z tej samej półki. Canidae to nie jakiś szał by nie dało się jej zastąpić, chociaż faktycznie miałam złudzenia że będzie w przystępnej cenie.

I nie nie kupowałam karm wyłącznie z krótkim terminem, nadal mam odłożony firstmate kupiony po promocji który ma termin do lipca.[/QUOTE]
Oczywiście nie będę opisywał co lepsze itp. Jak każdy produkt ma swoje plusy i minusy. Najlepiej o tym decydują nasze pupile. Jeżeli moja wyżlica dobrze by się czuła i wyglądała po jakiejś najtańszej karmie to by ją jadł do dzisiaj. Można jeść parówkę i od niej się nie umrze, a można jeść mięso z super nauralnej hodowli. Wybór należy do nas;) Są tacy dla których CANIDAE to super jedzenie a i są tacy co mówią zupełnie co innego. Prawo rynku Mimo wszystko zapraszam do CANIDAE.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Ja osobiście czekałam na canidae w Polsce, ale mając 3 psy (ponad 100kg psa) do wyżywienia zdecydowanie wolę przejść na karmy tej samej jakości o zdecydowanie niższej cenie. Osobiście podziękowałam karmą w tych cenach, wolę tańsze z tej samej półki. Canidae to nie jakiś szał by nie dało się jej zastąpić, chociaż faktycznie miałam złudzenia że będzie w przystępnej cenie.

I nie nie kupowałam karm wyłącznie z krótkim terminem, nadal mam odłożony firstmate kupiony po promocji który ma termin do lipca.[/QUOTE]


termin do lipca to nie jest wcale długi termin ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Dlatego, że dziwnie brzmi polecanie sklepu od użytkownika , który pierwszy raz na forum się udziela.
3 posty i każdy z nich jest reklamą sklepu.

jak sklep jest dobry i szanuje klientów nie musi się tak marnie reklamować. Takie praktyki tylko zniechęcają do zakupów w takich sklepach, nie lubię krętaczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natruszka']Dlatego, że dziwnie brzmi polecanie sklepu od użytkownika , który pierwszy raz na forum się udziela.
3 posty i każdy z nich jest reklamą sklepu.

jak sklep jest dobry i szanuje klientów nie musi się tak marnie reklamować. Takie praktyki tylko zniechęcają do zakupów w takich sklepach, nie lubię krętaczy.[/QUOTE]
No i właśnie dokładnie o to mi chodziło ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...