Jump to content
Dogomania

Świat Karm (SKLEP)


Maron86

Recommended Posts

[quote name='Maron86']Dla mnie 20zł za kg to za dużo, u mnie idą 3 worki karmy miesięcznie.[/QUOTE]

Przy trzech psach to koszt karmy byłby rzeczywiście bardzo wysoki. Kiedyś też miałam 3 pieski i wiem co znaczy wyżywić je w miarę tanio. Teraz mam tylko jedną sunię,bo niestety mój stan zdrowia nie pozwala mi na opiekę nad większą ilością psów (sama potrzebuję opieki ze względu na znaczną niepełnosprawność),chociaż nie ukrywam że strasznie żałuję że już nie mogę mieć więcej,bo od dziecka jestem zakochana w tych wspaniałych zwierzakach.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

od razu zaznaczam, że to nie żadna reklama sklepu czy coś ;)

Ale jesli ktoś ze względu na zamknięcie się Swiata Karm (też mam nadzieję, że wrócą, takie promocje jak tam bywały... :sweetCyb:), zdecyduje się przerzucić na zooplusa, to mogę na maila wysłać kod rabatowy: -10% na pierwsze zakupy.

I nie jest to reklama sklepu, po prostu ja też wtedy na tym skorzystam, bo jesli ktoś z mojego polecenia zrobi zakupy z wykorzystaniem tego rabatu, to ja tez dostanę rabat ;)

jak coś, to pw z adresem mailowym :)

Link to comment
Share on other sites

A w ogóle ktoś wie czy oni zaczną znowu działać? To info o awarii do dziś na stronie wisi. Ja osobiście ostatnią korespondencję mailową wymieniałam 26.11.2013 z tym, że też tak trochę dziwnie, bo wysłałam zapytanie o cen (serwer już niby wtedy nie działał), dostałam odpowiedź z cenami co ile kosztuje, od razu złożyłam zamówienie, po czym od razu dostałam maila takiej treści:[I]"Niestety przez awarię mamy wstrzymaną wysyłkę :( Złożenie zamówienie będzie możliwe po tym jak nasza strona i system będą na nowo postawione. Mamy nadzieję iż naszym technikom uda się szybko uporać z naprawą."[/I] Te dwa maila dostałam w ciągu niecałej godziny od 2 różnych osób. Tak sobie dopiero później skojarzyłam, że po co było mi wysyłać ceny, skoro i tak zamówienia nie można było złożyć.

[TABLE="width: 600, align: center"]
[TR]
[TD][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="width: 600, align: center"]
[TR]
[TD][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE="width: 600, align: center"]
[TR]
[TD][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

Ja wysłałam jakieś 2 tyg. temu maila z zapytaniem czy jest dostępny taki jeden produkt. To było zanim weszłam na ich stronę i zobaczyłam, że nie działa. No i do tej pory nie mam odpowiedzi, ale czytając Wasze wypowiedzi na temat tego kiedy Wy sie z nimi kontaktowaliście, to w ogóle tracę nadzieję że ten sklep się wskrzesi na nowo :( Co mam teraz zrobić ja i mnóstwo innych osób, które jako karmę bytową dla swojego psiaka czy kocurka wybrały karmę Canidae i Felidae ? :( a tak byliśmy zadowoleni z moim spanielowatym z tej karmy :(

Link to comment
Share on other sites

Niestety przy tak dużej konkurencji sklepów zoologicznych na rynku internetowym,utrzymają się tylko te najlepsze z dobrym towarem no i księgowym,jak w każdej branży zresztą. Widocznie ŚK do takich nie należał dlatego splajtował i uważam,że niektóre z tych licznych obecnie zoosklepów też czeka taki los kiedy będą próbowały sprzedawać towar poniżej kosztów nabycia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Monitoruję kwestię, bo to były karmy dość ważne w rotacji moich zwierzaków i póki co nic nie widać. Producent też nie ma na oku dystrybutora na Polskę, z tego co mi odpisali w mailu.
Jakie "zamienniki" znleźliście póki co?
Moje sucze jeden worek Enovy, ale to nie ta jakość, jeden worek Happy Doga Neuseeland, ale dla spanielowatej za twarde. Kota jeszcze kończy felidae i zaczynam kombinować, choć z nią mniejszy problem, bo generalnie żre wszystko z wyjątkiem "kredek" (czyli kolorowych marketówek, których nie tyka) i zdrowa jak koń. Widać dopychanie myszami jej służy.
Psice - jedna ma skłonność do struwitów i przy za mało mięsnej karmie efekt jest murowany, druga pouczulana i reaguje skórno-usznie.
Dlatego pytam co nowego/sprawdzonego zamiast?

PS. Cena też gra rolę, bo u mnie kilo karmy to 2 dni.

Link to comment
Share on other sites

Ja próbowałam Purizone rybne i była tragedia :shake:... Pies miał takie S po tej karmie, dodam że każdy z moich psów - 2 suki + samiec, gdzie tylko samiec jest pod względem żywienia 'problemowy'. Teraz mieszam Purizone 1/4 + Brit Care i jest nieźle.
Z Suką za to przeszłam na gotowane, średnio mi to pasuje bo jednak gotowanie pochłania sporo czasu i produkty same do domu nie przychodzą :evil_lol:.
Ogólnie jestem lekko załamana że nie da się zdobyć canidae, a FirstMate jest po 260zł za worek :-(... Swoją drogą mam jeszcze jeden uchowany wór FirstMate 'na ciężkie czasy', czyli jak się skończy Brit Care.

Myślę ogólnie przejść na TOTW, skład nie najgorszy, a i poprzez allegro można znaleźć w fajnej cenie (przy 3 psach również mocno mnie cena interesuje).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.
U nas Brit odpada dla owczarki, prędzej czy później kończy się struwitami :(.
Rybne niestety wszystkie też bo spanielowata się przetłuszcza skórnie.
Cibau rybny wygląda fajnie, ale już jagnięcina, moim zdaniem, ma trochę za dużo zapychacza - i ryż i kukurydza, ponad 50%. Na zamiennik dla Canidae się nie nada.
Gosbi składowo wygląda ok, ale zalecana porcja dość wysoka - na owczarkę 400 g. Totw, canidae to 300 z małym hakiem. No i za kilogram też wychodzi drożej niż Totw.

Link to comment
Share on other sites

Do Canidae trudno znaleźć zamiennik, próbowałam nowej Marcus Mulle, ale mój pies żre po niej trawę jak opętany, trochę lepiej wypadła Lupo Natural, zastanawiam się jeszcze na Nutra gold holistic, no oczywiście TOTW. Póki co za chwilę, zaczniemy po ostatnim worku canidae a później to niech będzie koniec świata.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marie']Dzięki za odpowiedzi.
....
Gosbi składowo wygląda ok, ale zalecana porcja dość wysoka - na owczarkę 400 g. Totw, canidae to 300 z małym hakiem. No i za kilogram też wychodzi drożej niż Totw.[/QUOTE]

przyznam szczerze, że nigdy nie patrzę na dawkowania ;), moje psy mają karmę dostępną 24 godziny na dobę ;)
interesuje mnie tylko skład karmy i oczywiście cena w rozsądnym, czyli dostępnym dla mnie przedziale :)
Porównałam z ciekawości :) i kilogram Excusive of Gosbi jest tańszy niż kilogram TOTW ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']Mogę polecić Exclusive of Gosbi z jagnięciną :) Karmimy się już od kilku miesięcy, [B]moje psy jedzą ją chętnie[/B][/QUOTE]
A one ogólnie są "łatwe" czy "trudne" jeśli chodzi o karmienie suchą?
Nie stosuję karmy na co dzień, bo mój jest "trudny" w temacie nakarmienia suchą, ale kupuję na wyjazdy w góry, bo raz że wygoda, a dwa, że przy wielogodzinnej dawce codziennego ruchu pies mniej wybrzydza. Przez ostatnie lata kupowałam Orijen i pies - w górskich warunkach - jadł. Ale uczulił mi się na kuraka, rybnych smaków nie lubi. Szukałam czegoś na właśnie minione ferie i ostatecznie kupiłam Wolfsblut z jagnięciną. Okazał się totalną porażką. Pies nie chciał tego tknąć nawet po 15 kilometrach po górach w kilkustopniowym mrozie :shake: Może tę Gosbi spróbowałabym następnym razem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']A one ogólnie są "łatwe" czy "trudne" jeśli chodzi o karmienie suchą?
Nie stosuję karmy na co dzień, bo mój jest "trudny" w temacie nakarmienia suchą, ale kupuję na wyjazdy w góry, bo raz że wygoda, a dwa, że przy wielogodzinnej dawce codziennego ruchu pies mniej wybrzydza. Przez ostatnie lata kupowałam Orijen i pies - w górskich warunkach - jadł. Ale uczulił mi się na kuraka, rybnych smaków nie lubi. Szukałam czegoś na właśnie minione ferie i ostatecznie kupiłam Wolfsblut z jagnięciną. Okazał się totalną porażką. Pies nie chciał tego tknąć nawet po 15 kilometrach po górach w kilkustopniowym mrozie :shake: Może tę Gosbi spróbowałabym następnym razem.[/QUOTE]

ogólnie to jedzą wszystko co im w paszcze wpadnie :roll: ;) ale było widać, że im bardziej smakuje niż karma którą jadły poprzednio ;) również na wyjazdach "wystawowych" i "urlopowych" inne psy w pierwszej kolejności wyjadały nasza karmę :) jednak gwarancji dać nie mogę ;) )))
Teraz, w związku z chwilowym brakiem Gosbi w Polsce nie jadły jej ponad miesiąc, zobaczymy czy im będzie dalej podchodziła ;)

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście dawkowanie Gosbi jest większe niż tych karm, które ostatnio stosowałam/oglądałam. Przy incydentalnym użyciu finansowo to w zasadzie bez znaczenia, no tyle że pies musi/powinien jej zjeść więcej, co przy "trudnym" do nakarmienia psie może być problemem. No nic, do kolejnego urlopu jeszcze trochę czasu na oglądanie karm ale coś nowego trzeba będzie znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...