Jump to content
Dogomania

Świat Karm (SKLEP)


Maron86

Recommended Posts

[quote name='Karoola'][B]Maron, [/B]ja dodam tylko, że pani Barbara udzielała się też na forum labowym. I zgadnij - już jego użytkowniczką nie jest (ban).
Więc możemy już sobie odpuścić dyskusję... Za to w temacie: też ubolewam nad sytuacją ŚK - uwielbiałam robić tam zakupy. Jeszcze we wrześniu upolowałam worek FirstMate na tej promocji 50%. Teraz mam do wyżywienia tylko jedną mordę, na dodatek 9cio kilogramową, więc zapas karmy jeszcze mam. Współczuję Ci - jak masz taki "przebieg" karmy, każda zaoszczędzona złotówka na kilogramie się liczy.[/QUOTE]
Dodam jeszcze , że Barbara też była bardzo aktywna na forum Krakvetu i też dostała bana , drugi raz jako Eleonora tez na forum Krakvetu - i po raz drugi BAN ! Bardzo szkoda ŚK - mogę napisać same superlatywy o tym sklepie - doskonały i miły kontakt z obsługą ,informacja o dostępności towaru , wybierało się termin dostawy , częste promocje ,darmowa dostawa od kwoty 50zł.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='vicvictoria']Dodam jeszcze , że Barbara też była bardzo aktywna na forum Krakvetu i też dostała bana , drugi raz jako Eleonora tez na forum Krakvetu - i po raz drugi BAN ! Bardzo szkoda ŚK - mogę napisać same superlatywy o tym sklepie - doskonały i miły kontakt z obsługą ,informacja o dostępności towaru , wybierało się termin dostawy , częste promocje ,darmowa dostawa od kwoty 50zł.[/QUOTE]

Moi mili po pierwsze zbliżają się święta i trochę wzajemnej serdeczności nikomu nie zaszkodzi.
Po drugie tytuł tematu jest świat karm,a nie sklep świat karm więc jest mylący,jeżeli ja komuś z życzliwości próbuję pomóc znaleźć karmę,która była do nabycia w tym sklepie to chyba nie jest to żadnym uchybieniem regulaminowi tego forum. Ja zrozumiałam tytuł tematu jako ogólna dyskusję o sklepach zajmujących się światem karm i dlatego ośmieliłam się napisać o sklepie w którym akurat ja się zaopatruję i też nie wydaje mi się to żadnym przestępstwem.
Po trzecie to nie fair play podawanie nieprawdziwych wiadomości że publikowałam na forach pod nickiem np.Eleonora,od ponad półtora roku piszę na tym forum jako barbarasz49 i tak było zresztą na forum krakvetu też pisałam z nickiem barbarasz49, gdzie chyba też jakieś półtora roku temu,dzięki usilnym staraniom pewnej osoby,dostałam bana i właśnie dlatego przeszłam do dogomanii ,w której jak mi się wydaje piszą osoby kompetentne i na temat. Osobą która chciała być guru tak w krakvecie jak i w dogomanii zainteresowali sie admini i dali jej bana na obydwu forach za notoryczne obrażanie uczestników.
Więc bardzo proszę o nie wymyślanie mi nicków,większą tolerancję jeżeli źle zrozumiałam temat,może powodem jest mój dość zaawansowany wiek,co nie umniejsza mojej miłości do psów i chęci dzielenie się z Wami moim doświadczeniem i zdobywania od Was ciekawych informacji dotyczących tych wspaniałych zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Moi mili po pierwsze zbliżają się święta i trochę wzajemnej serdeczności nikomu nie zaszkodzi.
Po drugie tytuł tematu jest świat karm,a nie sklep świat karm więc jest mylący,jeżeli ja komuś z życzliwości próbuję pomóc znaleźć karmę,która była do nabycia w tym sklepie to chyba nie jest to żadnym uchybieniem regulaminowi tego forum. Ja zrozumiałam tytuł tematu jako ogólna dyskusję o sklepach zajmujących się światem karm i dlatego ośmieliłam się napisać o sklepie w którym akurat ja się zaopatruję i też nie wydaje mi się to żadnym przestępstwem.
.[/QUOTE]
Spoko,robienie z ludzi idiotow zawsze w cenie :mad: :evil_lol: Koncz Waść wstydu oszczędź....
I nauka czytania ze zrozumieniem sie klania jak widac poniewaz pierwszy post brzmi
" [quote name='Maron86']Witam
Czy ktoś kto zamawiał w sklepie świecie karm wie może dlaczego przestał działać?
Nikt na maile nie odpisuje, nikt telefonu nie odbiera :-(...
Nie znam lepszego i tańszego sklepu z fajnymi karmami w przystępnej cenie (szczególnie przy promocjach) niż ten.

Karma starczy mi max do końca lutego, a później co - znów szukanie i dobieranie karmy do potrzeb mojego wrażliwego olbrzyma? :placz:

Tak więc czy ktoś ma może jakąś informację odnośnie tego sklepu i faktu dlaczego przestał działać, oraz czy zacznie znów funkcjonować?[/QUOTE] "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']
Jeśli chodzi zaś o sklepy internetowe to przyznam szczerze że zawsze mi się wydawało iż mają większe wydatki - kurier, pracownicy (samemu dużego sklepu raczej się nie ogarnie), jakiś magazyn, również stałe godziny bo przecież klient chce się dodzwonić/dowiedzieć.[/QUOTE]
No ja nie z branży zoologicznej, ale ogólnie rzecz biorąc koszt wynajmu metra kw lokalu w atrakcyjnym miejscu w centrum dużego miasta (np. galerii handlowej) do kosztów powierzchni magazynowej gdzieś na przedmieściach, gdzie spokojnie kurierzy dojeżdżają, ma się tak jak ziwipeak do kaszy ze smalcem dla pieska ;) Z firmą kurierską podpisuje się kontrakt - im więcej miesięcznie zleceń, tym mniejszy koszt jednostkowy. Stałe godziny pracy tak naprawdę nie są stałe, tylko płynne w zależności od sytuacji - telefony to nie problem, każdy stacjonarny można przekierować na komórkę.
Z drugiej strony znam przypadki plajty firm, które dla obniżenia kosztów funkcjonowania przeniosły siedzibę ze ścisłego centrum w nawet niezbyt oddalone od niego przecznice - i kicha, mimo już teoretycznie stałych klientów.
Najtrudniej znaleźć ten złoty środek. Sklep internetowy musi działać na skalę hurtową - jeśli nie uda mu się przeskoczyć tej bariery, to małe szanse na utrzymanie się wśród konkurencji.
Świat karm miał na tyle atrakcyjne ceny i promocje, że mogli się na tym przejechać. Jednak sklep jest po to, żeby generować zysk przy okazji karmiąc zwierzaczki, a nie odwrotnie ;) Zasłaniają się przerwą techniczną - jeśli prawdą są docierające "ze słyszenia" wieści o plajcie, to być ta przerwa techniczna oznacza etap starania się o jakiś kredyt, który umożliwiłby podźwignięcie firmy. Jeśli tak, to świat karm może jeszcze wrócić, ale z nowymi cenami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Coś mi się wydaje że jeżeli Świat Karm sprzedawał tak tanio karmy jak piszecie (ja tam chyba raz kupowałam karmę Koeber's),czyli poniżej kosztów,to weszli na drogę,która ich doprowadziła do plajty. Tłumaczenie się awaria internetu do mnie nie przemawia,przecież na upartego można zamówić telefonicznie,a oni w ogóle zaprzestali sprzedaży.Wydaje mi się to co najmniej dziwne.[/QUOTE]
Cytuję Twój drugi post "Ja zrozumiałam tytuł tematu jako ogólna dyskusję o sklepach zajmujących się światem karm i dlatego ośmieliłam się napisać o sklepie w którym akurat ja się zaopatruję i też nie wydaje mi się to żadnym przestępstwem."
Kobieto zastanów się co piszesz , nie rób z ludzi debili ! :mad:

Link to comment
Share on other sites

ja tez w Swiecie Karm często kupowałam a juz ostatnio musiałam zamawiac z allegro.Mam małe 3 psy i 2 koty ale bardzo żarte chyba bo ok.15 -20kg. miesiecznie suszu potrzebuje i tam najtaniej było.Obsługa tez ok. jedyny minus to były częste braki w magazynach .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']No ja nie z branży zoologicznej, ale ogólnie rzecz biorąc koszt wynajmu metra kw lokalu w atrakcyjnym miejscu w centrum dużego miasta (np. galerii handlowej) do kosztów powierzchni magazynowej gdzieś na przedmieściach, gdzie spokojnie kurierzy dojeżdżają, ma się tak jak ziwipeak do kaszy ze smalcem dla pieska ;) Z firmą kurierską podpisuje się kontrakt - im więcej miesięcznie zleceń, tym mniejszy koszt jednostkowy. Stałe godziny pracy tak naprawdę nie są stałe, tylko płynne w zależności od sytuacji - telefony to nie problem, każdy stacjonarny można przekierować na komórkę.
Z drugiej strony znam przypadki plajty firm, które dla obniżenia kosztów funkcjonowania przeniosły siedzibę ze ścisłego centrum w nawet niezbyt oddalone od niego przecznice - i kicha, mimo już teoretycznie stałych klientów.
Najtrudniej znaleźć ten złoty środek. Sklep internetowy musi działać na skalę hurtową - jeśli nie uda mu się przeskoczyć tej bariery, to małe szanse na utrzymanie się wśród konkurencji.
Świat karm miał na tyle atrakcyjne ceny i promocje, że mogli się na tym przejechać. Jednak sklep jest po to, żeby generować zysk przy okazji karmiąc zwierzaczki, a nie odwrotnie ;) Zasłaniają się przerwą techniczną - jeśli prawdą są docierające "ze słyszenia" wieści o plajcie, to być ta przerwa techniczna oznacza etap starania się o jakiś kredyt, który umożliwiłby podźwignięcie firmy. Jeśli tak, to świat karm może jeszcze wrócić, ale z nowymi cenami.[/QUOTE]

Całkiem możliwe, ja też nie siedzę w branży jestem tylko 'konsumentem' (chociaż konsumują to moje psy, a nie ja :P ). Nawet jeśli wrócą z nowymi cenami to i tak podejrzewam że będą konkurencją dla innych sklepów, więc warto czekać. Oby tylko szybko znów zaczęli, żeby nie musiała szukać innych karm :-(. W sumie jedyną karmę którą Szaman jadł 2x dziennie (w sensie że jadł, bo dostawał tak czy siak) był FirstMate rybna.

barbarasz49 - błagam nie rób z ludzi debili. Z tego co piszesz wynika że nie czytasz postów tylko sam tytuł i sobie dedukujesz 'co to może oznaczać' :roll:. Bądźmy poważni bo takie wpisy naprawdę nikomu nic nie wnoszą, nadal uważam że musisz mieć jakieś korzyści promując zooplus.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']W sumie jedyną karmę którą Szaman jadł 2x dziennie (w sensie że jadł, bo dostawał tak czy siak) był FirstMate rybna.[/QUOTE]
I ona też jest niedostępna w innych sklepach?
Jest jeszcze rybny Trovet - dla psów z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, ale to karma weterynaryjna, więc cenowo pewnie nie wyjdzie sensacyjnie, nie wiem, ile kosztuje i w jakich jest opakowaniach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']I ona też jest niedostępna w innych sklepach?
Jest jeszcze rybny Trovet - dla psów z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, ale to karma weterynaryjna, więc cenowo pewnie nie wyjdzie sensacyjnie, nie wiem, ile kosztuje i w jakich jest opakowaniach[/QUOTE]

FirstMate jest ... po 260+zł za 13kg. :roll:
Ogólnie unikam karm weterynaryjnych, pies prócz zaburzeń trawienia i uszkodzonym stawem jest zdrowy. Wolę karmy wet. 'zachować na później'.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vicvictoria']Cytuję Twój drugi post "Ja zrozumiałam tytuł tematu jako ogólna dyskusję o sklepach zajmujących się światem karm i dlatego ośmieliłam się napisać o sklepie w którym akurat ja się zaopatruję i też nie wydaje mi się to żadnym przestępstwem."
Kobieto zastanów się co piszesz , nie rób z ludzi debili ! :mad:[/QUOTE]

Zastanawiam się skąd w Tobie tyle frustracji i jadu,przecież podobno ludzie kochający zwierzęta maja w sobie również dużo miłości do świata i tolerancji dla innych? Może dlatego że jestem osobą starszą nie pasuję do wielu z Was,ale to jeszcze nie jest powód żeby pisać na mój temat wymyślone z palca insynuacje i mnie obrażać. Dajcie sobie spokój,to forum służy miłośnikom psów do których niestety ja również się zaliczam. Nikogo nie obrażam,czasami staram się służyć radą,czy to komuś przeszkadza? Jeżeli tak to sorry,ale forum jest dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Nurtuje mnie jedno pytanie dlaczego moja pochwała jednego ze sklepów internetowych tak bardzo przeszkadza,a nie przeszkadza nachalne lansowanie sklepu Świat Karm,który jak wszystko na to wskazuje zakończył żywot.
Tak samo jest z lansem karmy Canidae, przecież na rynku internetowym jest masę dobrych i w miarę tanich karm i ciągle pojawiają się nowe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Przeszkadza nachalny marketing szeptany...I w ten sposob zooplus powoduje ze ja np nie mam ochoty w nim zamawiac nic...
Ja na firstmate rybnego ponownie sie nie zdecyduje raczej,kupy okrutne,karma twarda nawet po namoczeniu... :shake: Juz wole rybna Husse czy TOTW[/QUOTE]
U mnie FirstMate się sprawdza może dlatego że psy większe, wprowadzałam ją dość długo mieszając z inna karmą (jakieś 2tyg). Jednak ogólnie jestem zadowolona. U mnie Husse odpada - pies mało się nie przekręca, cóż taki typ. TOTW jeszcze nie próbowałam.
[quote name='barbarasz49']Nurtuje mnie jedno pytanie dlaczego moja pochwała jednego ze sklepów internetowych tak bardzo przeszkadza,a nie przeszkadza nachalne lansowanie sklepu Świat Karm,który jak wszystko na to wskazuje zakończył żywot.
Tak samo jest z lansem karmy Canidae, przecież na rynku internetowym jest masę dobrych i w miarę tanich karm i ciągle pojawiają się nowe?[/QUOTE]
Ostatni raz odpisuje bo widzę że i tak do niektórych po protu nie dociera - za daleka droga widocznie przez ten internet :roll:...
To jest temat poświęcony sklepowi Świat Karm i jego działaniu. Nikt tu się nie pyta o inny sklep tylko i wyłącznie o to czy TEN sklep będzie jeszcze działać oraz kiedy można się tego spodziewać.
Założyłam ten temat bo kupując od 6lat w sklepach internetowych z karmą, żaden sklep mnie tak nie zadowalał jak Świat Karm.
To że ktoś pisze o karmie która była sprowadzana WYŁĄCZNIE przez sklep Świat Karm, na temacie o sklepie Świata Karm jest logiczne.
Pozbawione logiki jest za to promowanie innego sklepu w wątku tegoż że sklepu
Tak więc jeśli nie miałaś nic wspólnego z TYM sklepem i na dobrą sprawę nie masz żadnych informacji o JEGO działalności - wyjdź i nie denerwuj ludzi.
I serio przestań spamować, bo wypowiedzi te nic nie wnoszą. Ludzie chcą się dowiedzieć konkretnych rzeczy, a nie czytać reklamę zooplusa :roll:

Edited by Maron86
Link to comment
Share on other sites

Mimo wszystkich zarzutów nie mam najmniejszego zamiaru zakładać reklamowego tematu "Zooplus-sklep". A twoja agresja w moim kierunku jest nie na miejscu,zarzucanie mi spamowanie to już są szczyty, w takim razie ja twierdzę że trollujesz i w każdym temacie,próbujesz zakłócać spokój dyskusji na tym forum. Ja wiem że zaraz odezwią się twoi obrońcy z PW czy innej paczki,do której ja nie należę i należeć nie chcę. Jestem osobą samodzielną, próbuję podzielic się swoimi doświadczeniami, a i skorzystać z Waszych i nie potrzebuję klakierów.
I dlatego jestem na tym forum a ty nie masz moralnego prawa wyrzucać mnie z niego. I skończ już z nachalną reklamą świata karm,bo w jednym poście użyłaś tej nazwy 4 razy. Splajtował trudno,jest masę innych dobrych sklepów internetowych,ot i wszystko!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Mimo wszystkich zarzutów nie mam najmniejszego zamiaru zakładać reklamowego tematu "Zooplus-sklep". A twoja agresja w moim kierunku jest nie na miejscu,zarzucanie mi spamowanie to już są szczyty, w takim razie ja twierdzę że trollujesz i w każdym temacie,próbujesz zakłócać spokój dyskusji na tym forum. Ja wiem że zaraz odezwią się twoi obrońcy z PW czy innej paczki,do której ja nie należę i należeć nie chcę. Jestem osobą samodzielną, próbuję podzielic się swoimi doświadczeniami, a i skorzystać z Waszych i nie potrzebuję klakierów.
I dlatego jestem na tym forum a ty nie masz moralnego prawa wyrzucać mnie z niego. I skończ już z nachalną reklamą świata karm,bo w jednym poście użyłaś tej nazwy 4 razy. Splajtował trudno,jest masę innych dobrych sklepów internetowych,ot i wszystko![/QUOTE]
Kobieto, czy ty nie masz innego zajęcia, tylko wykłócanie się z ludźmi od rana, na jedynym forum z którego cię jeszcze nie wywalili?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']Kobieto, czy ty nie masz innego zajęcia, tylko wykłócanie się z ludźmi od rana, na jedynym forum z którego cię jeszcze nie wywalili?[/QUOTE]

Kobieto czy ty nie rozumiesz co to jest słowo wykłócać się? Czytaj dokładnie, ja tylko próbuję grzecznie odpowiedzieć na wasze, kłótliwe, zaczepliwe posty. Ale wydaje mi się że jest to próba przebijania głową muru i po prostu szkoda czasu na czytanie waszych napastliwych wpisów,a tym bardziej reagowania na nie. Dalej będę pisać na tym forum ale w sprawach merytorycznych i jeżeli mój post komuś pomoże,czy ja się od kogoś coś dowiem to super.Osoby z uczuleniem na moja osobę,proszone są uprzejmie o nieczytanie moich wpisów,choć one nikogo nie obrażają. Forum jest dla wszystkich osób nie łamiących regulaminu!

Link to comment
Share on other sites

Nie mam 'świty' nie jestem 'dogocioteczką', nie należę do żadnej 'grupy. Nie muszę, pomagam lokalnie i nie potrzebuje poklasku z kogokolwiek strony.
Irytujesz wszystkich na wątku, twoje wpisy są nie na temat, mijają się z celem wątku (zarówno tego jak i 2giego który założyłam). Nie chce syfu i bałaganu w tych tematach - chce jasnych konkretnych odpowiedzi. Nie obchodzi mnie reklama jakiegoś sklepu, nie jest konkurencyjny do sklepu który na dzień dzisiejszy zawiesił działania. Nigdzie nie jest powiedziane że sklep przestaje istnieć 'forever' - po to powstał ten temat, dla ludzi szukających odpowiedzi, dla ludzi którzy znają tą odpowiedź i są w stanie się nią podzielić.

Sama pisałaś że zamawiałaś w Świat Karm AŻ 1 raz - więc nie posiadając żadnej wiedzy i z chęcią reklamowania zooplusa po prostu udaj się do innego tematu.

Skoro dla ciebie nie ma znaczenia jaka karma ile kosztuje to super, ja mam własne 3 duże mordy do wykarmienia do tego dochodzi często tymczas w tym wszystkim jedna morda ma 'specjalne wymagania'. Dla mnie TEN sklep był najlepszy - proste jak budowa cepa.

PS. Jeszcze jedno SPAMOWANIE jest łamaniem regulaminu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda'][COLOR=#000000]Markus Muhle Black Angus można kupić w Polsce parę złotych taniej. Nie trzeba czekać kilka dni na kuriera z Niemiec. Czyli zooplus nie jest aż taki perfect
[/COLOR][/QUOTE]

To raz a dwa ze ta karma wcale skladem sie nie wyroznia... Lepiej wyglada TOTW czy chociazby Husse...
I mozna by bylo jeszcze pare firm lepszych skladowo wymienic ;) Tak wiec nachalna reklama sklepu czy karmy sie nie oplaca :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuanna']Ich sklep stacjonarny, w którym też można było odebrać towar zamówiony przez internet, został zlikwidowany. Hurtownia podobno też - ale to dopiero potwierdzi ew. znajomy o którym pisałam (jak trzeba, to nie spotykam go na spacerach :shake: ).[/QUOTE]

Dzięki za wiadomości :-). Z Twoich ustaleń wynika, że sklep na 99% padł, szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...