Jump to content
Dogomania

Świat Karm (SKLEP)


Maron86

Recommended Posts

Coś mi się wydaje że jeżeli Świat Karm sprzedawał tak tanio karmy jak piszecie (ja tam chyba raz kupowałam karmę Koeber's),czyli poniżej kosztów,to weszli na drogę,która ich doprowadziła do plajty. Tłumaczenie się awaria internetu do mnie nie przemawia,przecież na upartego można zamówić telefonicznie,a oni w ogóle zaprzestali sprzedaży.Wydaje mi się to co najmniej dziwne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='andzia69']no to uzbrajamy się w cierpliwość i w międzyczasie muszę dowiedzieć się o cenę wysyłki do PL
Ja czasem zamawiam preparaty dla piesów i nawe z przesyłka wychodziło taniej z Czech niż tu, więc moze i z karmą tak bedzie. Tylko na żadnej stronie czeskiego sklepu nie znalazłam canidae z rybą. W Świecie Karm kupowałam 6,8 kg po 65 zł więc rerelka! A worek 19,90 kg z 4 rodzajami mięs za 109 zł.

a dlaczego Canidae? ostatnio na FB ktoś wrzucił pewnien artykuł i podał link do testow prawie wszystkich karm. Okazalo się, ze zupelnie nieswiadomie zaczęłam kupowac karmę z4 **** :) A Taste ma 5! np.[/QUOTE]

To były ceny promocyjne. Może czuli pismo nosem i wysprzedawali towar.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermaister']Ja jak ostatnio kupowałam u nich puszki to dzwonili do mnie,że nie mają na stanie wszystkich które chciałam, nawet jak chciałam aby mi wymienili na inne to nie mieli.Wyglądałoby to tak jakby wysprzedawali ostatki towaru.[/QUOTE]

Potwierdzam, karmę też mi wymienili na inną bo rybnej canidae już nie mieli - jak się okazało tamta też Szamanowi smakowała. Nie mieli też golotynki do pazurów, trymera dla psów i kilku jeszcze innych artykułów.
W każdym razie ja nie mogę narzekać, niskie ceny, termin podany na torbie taki jak na www (a podają daty, nie to co gdzie indziej), częste promocje, miła obsługa...
Tylko niech już działają :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Coś mi się wydaje że jeżeli Świat Karm sprzedawał tak tanio karmy jak piszecie (ja tam chyba raz kupowałam karmę Koeber's),czyli poniżej kosztów,to weszli na drogę,która ich doprowadziła do plajty. Tłumaczenie się awaria internetu do mnie nie przemawia,przecież na upartego można zamówić telefonicznie,a oni w ogóle zaprzestali sprzedaży.Wydaje mi się to co najmniej dziwne.[/QUOTE]


Tak. Niesamowicie miły sklep. Kiedyś zamówiłam 80 puszek do schroniska. Powiadomiłam ich o tym, że do schroniska. Obiecali mi gratisy. Ok. Po 2H od złożenia zamówienia powiedzieli mi, że nie mają tylu puszek w magazynie, i mogą mi wysłać zamiast 80 puszek każda po jakieś 2zł, jakieś versele laga, simba itditd. 78 puszek animondy... :) Która jest po 5zł puszka! :crazyeye: Za dobrzy są. :( odmówiłam, bo prędko zrobiłam zamówienie puszek ROCCO w zooplusie. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermaister']Ja jak ostatnio kupowałam u nich puszki to dzwonili do mnie,że nie mają na stanie wszystkich które chciałam, nawet jak chciałam aby mi wymienili na inne to nie mieli.Wyglądałoby to tak jakby wysprzedawali ostatki towaru.[/QUOTE]
Mnie się wydaje, że u nich tak było zawsze ;) W każdym razie ja kupowałam już dość dawno i też odbywały się konsultacje telefoniczne - bardzo miłe zresztą - co ewentualnie czym można zastąpić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso']Tak. Niesamowicie miły sklep. Kiedyś zamówiłam 80 puszek do schroniska. Powiadomiłam ich o tym, że do schroniska. Obiecali mi gratisy. Ok. Po 2H od złożenia zamówienia powiedzieli mi, że nie mają tylu puszek w magazynie, i mogą mi wysłać zamiast 80 puszek każda po jakieś 2zł, jakieś versele laga, simba itditd. 78 puszek animondy... :) Która jest po 5zł puszka! :crazyeye: Za dobrzy są. :( odmówiłam, bo prędko zrobiłam zamówienie puszek ROCCO w zooplusie. ;)[/QUOTE]

Nie ma co się oszukiwać mimo wszystko to jest sklep. U nas jak karmy nie było to wybrałam inną, doliczyli mi rabaty i wysłali żeby było szybciej za pobraniem kurierem - miałam do zapłaty 7,5 (reszta prędzej przelana na konto).
Ja ogólnie nie mogę narzekać w żadnym aspekcie działania tego sklepu ;)

Link to comment
Share on other sites

Byłam już nawet na forum podejrzewana,że mam jakieś powiązania z zooplusem i dlatego go chwalę. Nic bardziej mylnego, ja po prostu szanuję rzetelność i wywiązywanie się z umów. Próbowałam wcześniej kupować u innych dostawców karm,ale niestety wiele razy zostałam wystawiona do wiatru, a celował w tym krakvet, dopiero niemiecki zooplus od ponad 1,5 roku nigdy mnie nie zawiódł,no i za to ich bardzo cenię,bo wiem że zawsze mogę na nich liczyć.Jeżeli chodzi o Świat Karm,to chociaż zamówiłam u nich raz i było ok to mam głupi zwyczaj czytania opinii o sklepach internetowych,zanim dokonam zakupu i własnie ŚK owszem ma opinie pozytywne ale też bardzo dużo negatywnych,dlatego dałam sobie spokój z kupowaniem akurat w tym sklepie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso']ZAWSZE mieli mało w magazynie. Zawsze przy zamawianiu większej ilości danego towaru były problemy. Tłumaczyli się mało pojemnym magazynem. ;-)[/QUOTE]

Nie wiem, ja kupowałam po 3-4 duże worki (13kg) karmy jednego rodzaju i jakoś nigdy nie miałam problemu, raz zabrakło karmy canidae rybnej która była w promocji. Tak to brakowało 'gratisa' dodawanego do zamówienia powyżej 300zł, ale to mi nie robiło różnicy bo smycze i tak trafiały do schroniska. No prócz 2 naprawdę fajnych które są używane na psy na DT u mnie ;)

[quote name='barbarasz49']Byłam już nawet na forum podejrzewana,że mam jakieś powiązania z zooplusem i dlatego go chwalę. Nic bardziej mylnego, ja po prostu szanuję rzetelność i wywiązywanie się z umów. Próbowałam wcześniej kupować u innych dostawców karm,ale niestety wiele razy zostałam wystawiona do wiatru, a celował w tym krakvet, dopiero niemiecki zooplus od ponad 1,5 roku nigdy mnie nie zawiódł,no i za to ich bardzo cenię,bo wiem że zawsze mogę na nich liczyć.Jeżeli chodzi o Świat Karm,to chociaż zamówiłam u nich raz i było ok to mam głupi zwyczaj czytania opinii o sklepach internetowych,zanim dokonam zakupu i własnie ŚK owszem ma opinie pozytywne ale też bardzo dużo negatywnych,dlatego dałam sobie spokój z kupowaniem akurat w tym sklepie.[/QUOTE]
Nie rozumiem o czym w tym momencie piszesz... :roll:
Jak już o opiniach to krakvet ma naprawdę kiepskie opinie w necie: przeterminowane karmy, wolna wysyłka, problem z kontaktem, nieprzyjmowanie reklamacji, porwane worki, przesypywanie gorszej karmy w inne worki (był szum z karmą brit) i to tylko te co najczęściej wyczytałam.
I tak dla mnie to dziwne że wciąż powołujesz się na zooplus, nawet w temacie gdzie pytam o nazwy porządnych karm podajesz mi zooplusa jako wyznacznik dobrej karmy. Z takim podejściem powinnam kupować w modernpet - same karmy z najwyższej półki.
Nie ważne że pisałam iż szukam taniej dobrej karmy - dostałam od ciebie informacje co to w zooplusie nie mają, nie ważne że na głupim allegro można dostać to samo taniej :roll: . Nie piszę że wszystko, jednak zooplus nie jest najtańszym sklepem.
Kupowałam w zooplusie zabawkę dla psa - nie mam zastrzeżeń, jednak nie pojmuję takiej promocji sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Co Ty z tą promocją? Czy my Polacy musimy zawsze kontrować kogoś kto się o kimś czy o czymś dobrze wyraża?
Ja mam bardzo dobrą opinię o tym sklepie,zresztą patrząc na opinie innych nie tylko ja, więc pytam dlaczego nie mam doradzić komuś sklepu,który mnie nigdy nie zawiódł? A z tymi wysokimi cenami to już naprawdę przesadzasz,ceny są na przyzwoitym poziomie do tego dolicz 5% rabatu do każdego zakupu plus częste promocje.Więc najwyższy czas na to abyśmy z otwartą przyłbicą pisali o tym co jest dobre,a nie doszukiwali się wszędzie drugiego dna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Co Ty z tą promocją? Czy my Polacy musimy zawsze kontrować kogoś kto się o kimś czy o czymś dobrze wyraża?
Ja mam bardzo dobrą opinię o tym sklepie,zresztą patrząc na opinie innych nie tylko ja, więc pytam dlaczego nie mam doradzić komuś sklepu,który mnie nigdy nie zawiódł? A z tymi wysokimi cenami to już naprawdę przesadzasz,ceny są na przyzwoitym poziomie do tego dolicz 5% rabatu do każdego zakupu plus częste promocje.Więc najwyższy czas na to abyśmy z otwartą przyłbicą pisali o tym co jest dobre,a nie doszukiwali się wszędzie drugiego dna.[/QUOTE]

Czy ktoś prosił cię o reklamowanie jakiegoś sklepu? Piszemy tu wyłącznie o tym że świat karm nie działa, że jest problem bo NIE MA tak fajnego sklepu. Soorry nawet te 'wielkie promocje' w zooplusie to nic w porównaniu do cen jakie były w świecie karm, a promocji tam dawali 8% rabatu na artykuły + karmy 'bliskie terminu' sprzedawali za połowę ceny. Karmy te spokojnie mogły leżeć w szafie po 2-3m-c do końca terminu. Dlatego w sumie twoje 5% w zooplusie jest niczym do 58% w świecie karm.

Tak poza tym to 'nikt cię nie kontroluje', najzwyczajniej w świecie dziwi mnie wparowywanie na wątek sklepu w którym kupowałaś aż 1 raz - i wolisz zooplus. Co ma ten sklep do tamtego :roll:. Do tego to usilne udowodnienie że sklep w którym kupujesz jest tym jedynym najlepszym. Plączesz się w tym co piszesz - na wątku gdzie szukam karmy dla Szamana piszesz że w sklepie kupujesz od ponad 2 lat, dalej piszesz że nie ufasz karmą zagranicznym, że TOTW nie jest dobry bo miał wpadkę z salmonella - tu natomiast piszesz z goła zupełnie co innego.
Tak więc się pytam - o co kurde chodzi, czy ktoś ci płaci za promocję zooplus? Może sama należysz do 'zarządu' i stąd ta usilna promocja sklepu.

PS. Cena na przyzwoitym poziomie nie urządza ludzi u których schodzą 3 worki 13kg MIESIĘCZNIE, gdzie karma musi być dobrej jakości i o przyzwoitym składzie.
Karloola - dziękuję, może teraz dotrze coś do barbarasz49....

Link to comment
Share on other sites

[B]Maron, [/B]ja dodam tylko, że pani Barbara udzielała się też na forum labowym. I zgadnij - już jego użytkowniczką nie jest (ban).
Więc możemy już sobie odpuścić dyskusję... Za to w temacie: też ubolewam nad sytuacją ŚK - uwielbiałam robić tam zakupy. Jeszcze we wrześniu upolowałam worek FirstMate na tej promocji 50%. Teraz mam do wyżywienia tylko jedną mordę, na dodatek 9cio kilogramową, więc zapas karmy jeszcze mam. Współczuję Ci - jak masz taki "przebieg" karmy, każda zaoszczędzona złotówka na kilogramie się liczy.

Link to comment
Share on other sites

Haha czyli jednak dobrze tą panią wyczułam :razz:

Z jednej strony ci zazdroszczę, taka małą 'obróbka karmy' w miesiącu ahhhh. Z drugiej zaś strony wolę duże psy ;)
I fakt tyle tej karmy idzie że naprawdę jest masakra, ja na szczęście mam karmy gdzieś do lutego. Leży sobie ładnie w szufladzie łóżka. Jednak już się denerwuje czym ja będę karmić psy. Taki FirstMate w promocji był po 134zł - karma 'zastępcza' którą znalazłam minimum 180zł.
Do tego tu taka barbarasz49 wyskoczy i gada o tym jaki to zooplus nie jest wspaniały nie potrafiąc zrozumieć że ich ceny mnie średnio urządzają :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Kurcze i co teraz...:-( A wiadomo czy wznowia dzialalnosc czy juz zamkneli sklep na amen?[/QUOTE]

Niby już była kiedyś taka akcja (parę postów prędzej ktoś podesłał linka) w 2011. Później znów działali normalnie. Z informacji które podają wynika że faktycznie mają zamiar działać dalej, jednak w bliżej nie określonym terminie...
Sama mam dylemat czy dokupić karmę i jaką czy czekać na Świat karm.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, jak jest - tym wszystkim rządzi ekonomia. Mam nadzieję, że świat karm nie przeliczył się tak zwyczajnie i po prostu - dobre ceny, darmowa wysyłka od stosunkowo niskiej kwoty. No nie oszukujmy się - przecież nikt do tego nie dopłaca, to nie caritas. Jakiś rok temu, może więcej (?), pojawiały się dyskusje, że podnoszą ceny na niektóre karmy. Nie wiem, kiedy weszli na rynek i z jakimi cenami, ale jeśli były nieco dumpingowe, co sugerują wypowiedzi o wyjątkowo niskiej cenie karm w porównaniu do innych sklepów, no to jest ryzyko, że coś przeszacowali, niestety. Ale to takie luźne dywagacje ;)

Link to comment
Share on other sites

ja nie mialam z nimi żadnego problemu - zamawiałam i poprzez allegro i bezpośrednio u nich w sklepie, dzwonili kiedy wysylają, jak były jakieś worki lekko uszkodzone - ale nie rozerwane! (ta wierzchnia papierowa lekko naderwana) to dzwonili i pytali, czy jak dadzą jeszcze parę procent upustu to czy wezmę czy dać nowe - a ze to dla bezdomniaków to jasne, że bralam tańsze :)

ja myslę, że dobrze by bylo znaleźć dojście do kogoś blisko Czech albo może własnie nawet poprzez ich sklepy zamawiać...ja na pewno spróbuję jak mi się będzie konczyć zapas canidae :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Wiecie, jak jest - tym wszystkim rządzi ekonomia. Mam nadzieję, że świat karm nie przeliczył się tak zwyczajnie i po prostu - dobre ceny, darmowa wysyłka od stosunkowo niskiej kwoty. No nie oszukujmy się - przecież nikt do tego nie dopłaca, to nie caritas. Jakiś rok temu, może więcej (?), pojawiały się dyskusje, że podnoszą ceny na niektóre karmy. Nie wiem, kiedy weszli na rynek i z jakimi cenami, ale jeśli były nieco dumpingowe, co sugerują wypowiedzi o wyjątkowo niskiej cenie karm w porównaniu do innych sklepów, no to jest ryzyko, że coś przeszacowali, niestety. Ale to takie luźne dywagacje ;)[/QUOTE]

Możliwe że masz rację, jednak jak patrzę na niektóre ceny w sklepach to śmiać mi się chce... Dajmy na to taki sklep niedaleko mnie stacjonarny (nie jedyny, a jeden z licznych na tym zadupiu) szampon trixi 20zł, zwykły grzebień dla psa 25+zł, karma purina dog show 22zł za kg (worek otwarty bóg wie ile, nawet nie w jakiś puszkach tylko normalnie rozbełtany).
Wydaje mi się że sklepom jest na rękę dawać spore marże, no bo gdzie kupimy jak nie u nich?
Mi się bardziej widzi że sklep był zbyt konkurencyjny i się go próbują pozbyć (ofc konkurencja) jednak to też są zwykłe gdybania i teorie spiskowe z mojej strony ;)
No i te mocne rabaty typu karma za 50% ceny to też była blisko terminu, więc wydaje mi się że woleli wysprzedać niż stracić.
[quote name='andzia69']
ja myslę, że dobrze by bylo znaleźć dojście do kogoś blisko Czech albo może własnie nawet poprzez ich sklepy zamawiać...ja na pewno spróbuję jak mi się będzie konczyć zapas canidae [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][/QUOTE]


Daj proszę znać czy się udało sprowadzić i jak wychodzi cenowo, mi zależy na wersji canidae pure nalepiej sea.

Link to comment
Share on other sites

Stacjonarne to inna bajka. One mają inne koszty utrzymania ze względu na lokal, personel (koszty wynajmu/czynsz, stałe godziny pracy personelu czy się stoi czy się leży, czy klient jest, czy go nie ma). Plus - co może jeszcze istotniejsze - znacznie węższy i płytszy rynek zbytu niż w sklepie internetowym, zwłaszcza przyzwoicie rozreklamowanym - do stacjonarnego każdy klient musi przydeptać na własnych nóżkach, czyli biznes stricte lokalny, miejscowy. Nawet sklepy zoo w galeriach dużych hipermarketów (czyli tam, gdzie potencjalnych klientów jest dużo) sprzedają wyłącznie karmy/kosmetyki/parafarmaceutyki firm inwestujących w b.szeroki marketing - żadnych wynalazków typu Canidae ;) Nie ma szans, żeby stacjonarnie wyjść na swoje na tego rodzaju ofercie.

Link to comment
Share on other sites

Zgodzę się jednak jeśli tu w policach cena kiepskiej karmy jest po 22zł za kg z rozprutego wora którego daty nigdy się nie dowiesz (równie dobrze zamiast tej karmy może być jeszcze inny syf, tego się nie dowiemy), a w szczecinie w centrum handlowym jest już po 12zł za kg to sorry. W centrum sam czynsz jest o wiele większy.
Ogólnie jak mam być szczera to dobija mnie fakt jak bardzo próbują 'oskubać' każdego. Sklep o którym piszę (ten w policach) ma tylko 1 pracownika - właścicielkę. Kiedyś mieli normalne ceny i było sporo ludzi, ale jak przegięli z cenami to teraz mało kogo widać w tym sklepiku.

Jeśli chodzi zaś o sklepy internetowe to przyznam szczerze że zawsze mi się wydawało iż mają większe wydatki - kurier, pracownicy (samemu dużego sklepu raczej się nie ogarnie), jakiś magazyn, również stałe godziny bo przecież klient chce się dodzwonić/dowiedzieć.

Może się mylę bo nigdy nie miałam sklepu i to raczej 'teoretyczne gdybanie' ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Wiecie, jak jest - tym wszystkim rządzi ekonomia. Mam nadzieję, że świat karm nie przeliczył się tak zwyczajnie i po prostu - dobre ceny, darmowa wysyłka od stosunkowo niskiej kwoty. No nie oszukujmy się - przecież nikt do tego nie dopłaca, to nie caritas. Jakiś rok temu, może więcej (?), pojawiały się dyskusje, że podnoszą ceny na niektóre karmy. Nie wiem, kiedy weszli na rynek i z jakimi cenami, ale jeśli były nieco dumpingowe, co sugerują wypowiedzi o wyjątkowo niskiej cenie karm w porównaniu do innych sklepów, no to jest ryzyko, że coś przeszacowali, niestety. Ale to takie luźne dywagacje ;)[/QUOTE]

otóż to ;)
mieli na prawdę niewielką marżę, wiec nie zarabiali dużo.

Z tego co słyszałam to niestety splajtowali.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...