Jump to content
Dogomania

Ile jednorazowo kupić piersi z kurczaka dla szczeniaka?


LadyMusic

Recommended Posts

Jestem kompletnie nieobeznana w kwestii mięsa, od przedszkola jestem wegetarianką. W ogóle nie orientuję się ile mam kupić na jeden raz dla szczeniaka, tak żeby nie stało w lodówce nie wiadomo ile tylko zeby bylo swieze. Będę mu robić mięsko z ryżem i marchewką, a szczeniak będzie miał 6 tygodni, więc nie będzie jadł jakichś dużych porcji. Pomóżcie bo nie mam pojęcia w tej kwestii :( I ile ewentualnie wydam na taki zakup jednorazowo.

Link to comment
Share on other sites

Ugotowane mięso możesz przechować w lodówce około 3 dni. Surowe lepiej poporcjować i zamrozić. Jednorazowa dawka zależy od wielkości szczeniaka i - powinna być - jakoś skorelowana z jego docelową wielkością, ale ogólnie 6 tygodni to straszny maluch jeszcze. Czemu taki młodziutki? Nie wiem, czy mięso z ryżem i marchewką to właściwe żywienie dla takiego malucha. Nie wiem, czy nie bezpieczniej byłoby postawić jednak na jakąś specjalistyczną karmę plus powolne urozmaicanie posiłków o inne produkty, a jeśli koniecznie jedzenie domowe, to trzeba do tego inaczej podejść - bardziej systematycznie - bo kurczak z ryżem i marchewką to jest taka dieta "na biegunkę", a nie żeby na tym szczeniak dorastał.
U mnie filety z kurczaka (czyli piersi, o które pytasz) kosztują ok. 12-15 złotych za kilogram.
Dowiedz się, czy a jeśli, to czym było to szczeniątko dokarmiane do tej pory.

Link to comment
Share on other sites

Jego właścicielka nie może dłużej trzymać szczeniąt w swoim mieszkaniu, dlatego to wszystko będzie trochę przyspieszone :oops: A pieska dokarmia teraz rozgotowanym ryżem z mlekiem, tyle że ja myślałam że jednak bezpieczniej będzie jeśli nie będzie jakoś długo na tym jechał. Wydaje mi się, że ryż z kurczakiem i marchewką będzie lepszym rozwiązaniem niż ryż z mlekiem krowim. Szczeniak jest mieszancem husky. Dziękuję za odpowiedź :*

Link to comment
Share on other sites

Mięso z ryżem i marchewką jak najbardziej jest ok, tylko koniecznie trzeba je uzupełnić preparatem mineralno-witaminowym, choćby niedrogim Can-Vitem, i dorzucić kapkę oleju lnianego albo rybnego. Można też co kilka dni dodawać trochę wątróbki. Wymieniałabym tylko rodzaj mięsa, żeby nie bazować na samym kurczaku, bo to najbardziej nafaszerowane hormonami i antybiotykami mięso. Można podawać psiakowi również mięso z indyka (chyba najbardziej opłaca się kupić indycze golonki i obrać z kości), gulaszowe wołowe... Z czasem można urozmaicać wypełniacz i wymieniać go na makaron czy płatki jęczmienne; dołączyć inne warzywa. Jogurt naturalny też możesz podawać takiemu maluszkowi; jest na pewno lepszy od mleka. Poczytaj też o BARFie, u psów z grupy północniaków super się sprawdza, jest mnie czasochłonny od gotowania i chyba nawet taniej wychodzi.

Co do wieku odbioru pieska - nie da się tego przeciągnąć choć do 7 tygodni? W wieku 6 tyg. powienien dostać pierwszą szczepionkę przeciwko parwowirozie i nosówce. Bardzo niefajnie, gdyby zbiegło się to ze stresem związanym ze zmianą domu oraz "odcięciem" przeciwciał chroniących go przed chorobami wirusowymi, które dostaje w mleku matki. To bardzo zwiększy ryzyko problemów zdrowotnych. 6 a 7 tygodni to przepaść; u takich maluszków te kilka dni robi dużą różnicę... Do tego dochodzi możliwość problemów w kontaktach z innymi psami w późniejszym wieku; człowiek nie nadrobi idealnie nauki "delikatności" w obchodzeniu się zębami z otoczenie, zachowań socjalnych w kontaktach z innymi psami itd. choć tu pomóc może obecność drugiego psa w nowym domu (jednocześnie jednak zwiększa ryzyko choroby zakaźnej, bo może przynieść coś ze spaceru i przenieść na maluszka).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...