Jump to content
Dogomania

Szczeniak wymiotuje robakami:(


Kasia Zachwieja

Recommended Posts

[quote name='Nienor'][COLOR=#000000]
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Powtarza się dlatego po 2 czy 3 tyg., bo taki cykl życiowy mają robaki i te które były jajeczkami przy pierwszym odrobaczaniu dojrzeją na tyle przez 2-3 tyg. że je druga dawka zabije. A tak to po tyg. lek na robaki może im nafiukać, bo wciąż nie sa postaciami dojrzałymi.
Milbemax - jest tabletka dla szczeniąt, którą się stosuje od 0,5 kg wagi.
Dla porównania skład Milbemaxu jaki podalibyśmy ważącemu 700g kociakowi i szczeniakowi:
- kociak - dostałby 2mg milbemycyny i 5 mg prazikwantelu
- szczeniak - 1,25mg milbemycyny i 12,5 mg prazikwantelu.
Nie można tych tabletek stosować zamiennie! Pies i kot potrzebują innych dawek poszczególnych składników tabletek na odrobaczanie![/COLOR][/QUOTE]


Wiem ze odstep powinien byc dłuzszy . Ja nie sugeruje sie moim widzi mi sie tylko robie to o wet mi kazał. Moze dlatego tylko 1 tydzien odstepu bo przy 1 odrobaczaniu pies zwymiotował i nie wiadomo czy sie tabletka wchloneła bo byla to kwestia 15 minut a wydalane robaki były zywe.
Bede powtrarzac systematycznie odrobaczanie i zbadam kał.Zmienilam weterynarza ktory podał szczeniakowi milbemax dla kotow.

Edited by Kasia Zachwieja
ortografia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...