Jump to content
Dogomania

Jakie rybki do pielęgnic pawiookich?


Rowerzyk

Recommended Posts

Witam
Posiadam zbiornik 80 litrów w którym znajdują się dwie pielęgnice pawiookie - wpuściłem do nich kilka gupików, i jakie było moje zdziwienie kiedy to pielęgnice zjadły gupiki... Teraz się zastanawiam jakie ewentualnie wpuścić do nich ryby żeby nie spotkał ich taki sam los. Myślałem o jakimś podrośniętym glonojadzie, jak myślicie nie będzie problemu?

Link to comment
Share on other sites

Zamierzam kupić większy zbiornik ale gdzieś dopiero za 4-5 miesięcy bo obecnie remontuje mieszkanie (powoli, pokój po pokoju i tak to się ciągnie) planowana objętość to ~200-250 litrów, ogólnie to pielęgnice te "kupiłem" przez przypadek - można powiedzieć że sprzedawca mi wcisnął - to moje pierwsze akwarium więc się uczę co i jak - filtry, rośliny i cała dekoracja ;)
Poczytałem o nich w necie i już wiem że trochę się wpakowałem, ale co jak co rybki bardzo ładne, tylko szkoda że agresywne bo chciałbym mieć w tym akwarium trochę urozmaicenia :)

Link to comment
Share on other sites

ja widziałam pielęgnice z pielęgnicami papuzimi, bocja wspaniała, sumami(np czerwonoogonowe) lub glonojady gibbiceps. Ale te 2 ostatni ryby są duże i niezbyt kolorowe. Same pawiookie pomimo że nie zachwycają urodą mają ciekawe zachowania i są bardzo wdzięczne w obserwowaniu. Rośliny przy pielęgnicach możesz sobie odpuścić bo i tak wszystko wyrwą z korzeniami. Dobierając do nich ryby muszą to być osobniki przynajmniej takiej samej wielkości, żeby pawiookie nie mogły je zjeść i powinny mieć takie same warunki (ph, TO, temp.). Wewnątrz gatunku panuje duża agresywność.

Edited by rotek_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...