Jump to content
Dogomania

2 różne zachowania suni?


p.cybulski

Recommended Posts

Witam,

od tygodnia jestem nowym właścicielem suni York (ma 12 tygodni).
Inaczej zachowuję się w stosunku do mnie, a i inaczej do mojej żony. Poniżej informacja jakie obowiązki mamy w stosunku do Yorka:


[B]Obowiązki[/B]
[TABLE="class: grid, width: 500"]
[TR]
[TD="align: center"]JA[/TD]
[TD="align: center"]ŻONA[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]bawię się z nią[/TD]
[TD]bawi się z nią[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]uczę załatwiania się na matę[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]kąpie[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]wożę do weterynarza na szczepienia[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]karmię[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]uczę komend[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[B]Zachowanie Yorka[/B]
[TABLE="class: grid, width: 500"]
[TR]
[TD="align: center"]JA[/TD]
[TD="align: center"]ŻONA[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]po moim powrocie do domu jest szczęśliwa, ale trwa to 1 minutę[/TD]
[TD]po powrocie żony do domu jest szczęśliwa, ale trwa to 10 minut, od razu chce lizać twarz i bawić się włosami[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]jak przychodzi do mnie na kolana to od razu chce spać, nie patrzy mi w oczy tylko od razu zasypia[/TD]
[TD]jak przychodzi do żony to chce się bawić, patrzy żonie w oczy i chce lizać twarz[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Proszę o informację czy może ona odczuwać strach do mnie w związku z wykonywanymi ze mną nie fajnymi rzeczami typu weterynarz itp. i czy można to zmienić jeszcze.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Piotr

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Tydzień to bardzo krótki okres i jeszcze wszystko w zachowaniu suni może się zmienić.
Bać się może weterynarza, ale nie właściciela, nawet jeśli to on ją do lekarza wozi.
Jeśli śpi na Pana kolanach to znaczy, że czuje się tam bezpiecznie, a to bardzo dobry objaw :)

Ze swojej strony zalecam też w miarę długie spacery (dostosowane do wieku psa), które bardzo zacieśniają więzi pupila i opiekuna.
No i może niech Pan sam ją zachęca do zabawy, kiedy już się wyśpi ;)

Link to comment
Share on other sites

a pytanie czy Twoja zona jest więcej czasu z nią czy tak jak ty ?
ja mam od 5miesięcy yorka ale to pies jest,tez z nim chodzę do weta,bawię się,na spacery,kąpie,karmie a on zachowuje się wobec mnie inaczej niż do mojego faceta,i powiem ze przede mna czuje respekt bardziej,poslucha sie mnie jak mu cos zakazuje,a do mojego chlopaka od razu zęby pokazuje,no i tu moze byc tez dlatego ze siedze w domu jestem osoba nie pracująca,wspomne o powrotach do domu z pracy mojego faceta bo podobnie jak u ciebie,pies sie cieszy chwile po czym leci do mnie na kolana i dalej sie cieszy ;) natomiast jak ja gdzies musze wyjsc i zostaje z nim to po powrocie dlugo nie moze sie nacieszyc,ale ostatnio zrobilam trick ze wchodzac do domu nie reaguje na psa bo jest on podjarany moim powrotem,czekam az sie uspokoi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...