Jump to content
Dogomania

12 miesięczny aussie o nietypowym umaszczeniu trudny w wychowaniu


doglove88

Recommended Posts

Witam!
Piszę na tym forum ponieważ mam szczeniaczka owczarka australijskiego, który sprawia mi odrobinę trudności. Domyślam się, że są one rozwiązywalne, jednak w mojej okolicy nie mam możliwości skontaktowania się z kimś kto jest też właścicielem aussie. Przeczytałam już sporo lektur, ale one zawsze odnoszą się do piesków ogólnie, a ja uważam że problem należy rozwiązać z punktu widzenia, że jest to piesek pasterski.
Potrzebuję jasnej reguły postępowania - ponieważ:
1. Nie można wyjść na spacer, ponieważ skacze na przechodniów, rowerzystów, ciężarówki, tiry i wszystko co się rusza.
2. Zjada kocie kupy, chusteczki, jest jakby śmieciarzem :shake:
3. Ulicą spokojną idzie spokojnie, ale na długiej bardzo ciągnie smycz
4. Nie rozumie komend albo ja nie umiem ich przekazać
5. Większość zabaw jest dla niego za szybka
6. Jak zapanować nad jego instynktem pasterskim [traktuje wszystko jak swoje owieczki]
7. Nie pozwala umyć uszów ani obciąć pazurków
Będę wdzięczna za jakieś sugestie co do pracy z moim pieskiem, ponieważ chcę żeby stał się zrównoważony, przede wszystkim dla siebie. Wiem, że w takim stanie na pewno nie relaksuje go spacer, czy zabawa. Rzecz w tym, że "testuję" różne metody szkolenia, nauki, ale czuję, że to musi być droga typowa dla aussie. Niestety nie mam już gdzie szukać rad dlatego chwyciłam się dogomanii :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A od kiedy go masz? Jak przebiegał proces socjalizacji, czego malucha uczyłaś?

Z mojego punktu widzenia najlepsze są metody szkolenia pozytywnego, szczególnie przy inteligentnych, wrażliwych rasach.

12 miesięczny pies to już nie jest maluch szczeniak. To prawie dorosły egzemplarz!

PS. A jakie to umaszczenie? Umieram z ciekawości:)

Edited by nenya
dopisek
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...