Jump to content
Dogomania

Co się robi pomiędzy porodem jednego szczeniaka a drugiego?


Goldek

Recommended Posts

Do Chefrenka:
Wiem, że nie każda suka rodzi w nocy, ale trzeba być przygotowanym na taką ewentualność, no nie??

Do Morrisonki:
Do weta na pewno się dodzwonię:) Mamy fajnego weterynarza, więc liczę że się dodzwonię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldek']Chodzi o to, że mało kto odbiera telefony w środku nocy... No ale myślę że się uda. :)[/quote]

Jeśli wcześniej będziesz rozmawiała z hodowcą i ustalony już będzie termin porodu to i hodowca będzie wiedział że kiedy suka rodzi a dobry hodowca bedzie w stanie pomóc "swojej" suce chociażby w środku nocy.
Hmmm nie wiem jaki masz kontakt z hodowcą.

To samo tyczy się weterynarza. Musisz przed rozwiązaniem porozmawiać z nim i zapytać i ewentualną pomoc nawet nie w godzinach jego pracy. Jeśli każdy będzie uprzedzony to nie powinnaś zostać na lodzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MEGNUM']Jeśli wcześniej będziesz rozmawiała z hodowcą i ustalony już będzie termin porodu to i hodowca będzie wiedział że kiedy suka rodzi a dobry hodowca bedzie w stanie pomóc "swojej" suce chociażby w środku nocy.
Hmmm nie wiem jaki masz kontakt z hodowcą.

To samo tyczy się weterynarza. Musisz przed rozwiązaniem porozmawiać z nim i zapytać i ewentualną pomoc nawet nie w godzinach jego pracy. Jeśli każdy będzie uprzedzony to nie powinnaś zostać na lodzie.[/quote]

O ile będzie się dało przewidzieć poród, to na pewno kogoś uprzedzę, a najbardziej prawdopodobną wersją jest to że weta poprosimy do siebie, bo nie mamy w tych sprawach doświadczenia...

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz sukę która ufa osobom postronnym to nie ma sprawy, są jednak suki które w czasie porodu nie mają zaufania nawet do właściciela - takei też już widziałam, sunai znajomych urodziła w momencie jak właścicielka zasnęła ze zmęczenia przy kojcu :crazyeye: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldek']O ile będzie się dało przewidzieć poród, to na pewno kogoś uprzedzę, a najbardziej prawdopodobną wersją jest to że weta poprosimy do siebie, bo nie mamy w tych sprawach doświadczenia...[/quote]

A dlaczego ma sie nie dać przewidzieć porodu:???:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldek']Nie wiem, ale jakoś takie mam wrażenie, że na USG nie powiedzą nam koniecznie który to dzień ciąży...[/quote]

Ale po co mają mówić. Przecież będziesz wiedziała kiedy kryłaś sukę. Policzysz i będziesz wiedziała kiedy +/- będzie rodziła.

Link to comment
Share on other sites

I tego tygodnia się właśnie obawiam....:roll: Ale słyszałam gdzieś w którymś wątku że suki które mają dużo szczeniąt rodzą wcześniej (już 61 dzień ciąży) a te które mają mniej szczeniaczków później (64, 65 dzień) .
Co Wy na to? To jest potwierdzone jakimiś badaniami??

Link to comment
Share on other sites

[B]Goldek[/B], pierwsza faza porodu trwa kilka godzin. Będziesz widziała, że suka dyszy, ma skurcze, chce wychodzić na spacer (myśli, że kupę jej się chce;)). I to jest moment, w którym powinnaś zadzwonić do weta, zdązy przyjechać... poród to NIE jest chwila moment-pójdziesz sobie zrobić herbatę-wracasz 5 szczeniaków ssie mamusię:cool3:.

I jeszcze jedno. Najpierw przygotuj się teoretycznie-dobra książka dla studentów wet. To czego nie zrozumiesz wyjaśniaj na forum, pytaj o praktyczne wskazówki, doświadczenia. Bo narazie odnoszę wrażenie, że nie znasz nawet typowych objawów zbliżającego się porodu, skoro dziwi Cię, że jest on przewidywalny :crazyeye:.
dlaczego najpierw książka? dlatego, że są tam usystematyzowane wiadomości, po kolei...
Na forum pytasz (w kilku wątkach) o jakieś wycinki, to co Ci się przypomni... odnoszę wrażenie, że w pozostałych aspektach pozostanie czarna dziura:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Mam nadzieje że za kilka miesięcy też będę odbierała poród swojej suni :multi:. Bardzo sie denerwuje i mam nadzieje że jakoś damy radę ;).[/quote]

No to gratuluję! Trzymam kciuki za sukę:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='jefta'][B]Goldek[/B], pierwsza faza porodu trwa kilka godzin. Będziesz widziała, że suka dyszy, ma skurcze, chce wychodzić na spacer (myśli, że kupę jej się chce;)). I to jest moment, w którym powinnaś zadzwonić do weta, zdązy przyjechać... poród to NIE jest chwila moment-pójdziesz sobie zrobić herbatę-wracasz 5 szczeniaków ssie mamusię:cool3:.

I jeszcze jedno. Najpierw przygotuj się teoretycznie-dobra książka dla studentów wet. To czego nie zrozumiesz wyjaśniaj na forum, pytaj o praktyczne wskazówki, doświadczenia. Bo narazie odnoszę wrażenie, że nie znasz nawet typowych objawów zbliżającego się porodu, skoro dziwi Cię, że jest on przewidywalny :crazyeye:.
dlaczego najpierw książka? dlatego, że są tam usystematyzowane wiadomości, po kolei...
Na forum pytasz (w kilku wątkach) o jakieś wycinki, to co Ci się przypomni... odnoszę wrażenie, że w pozostałych aspektach pozostanie czarna dziura:roll:[/quote]

Znam KILKA objawów zbliżającego się porodu, (czyli że suka, dyszy, chce wyjść na dwór, ma skurcze) i wiem że poród jest przewidywalny, tylko chodziło mi o to, że - tak jak napisała Cavalierka - od 60 dnia ciąży już praktycznie nic nie wiadomo. Trzeba być przygotowanym w każdej chwili.

Link to comment
Share on other sites

W każdej chwili może zacząć się pierwsza faza porodu , która może trwać wiele, wiele godzin. To nie jest tak, że śpiąca suczka nagle wstanie i plum urodzi szczeniaka.
Po drugie jeśli chodzi o ścisłość to suka może rodzić i od 58 dnia. Znam nawet dwa mioty urodzone jeden w 54, drugi w 55 dniu (szczeniaki przeżyły).
Myślę, że jeszcze sporo wiedzy Goldek ci potrzeba...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']W każdej chwili może zacząć się pierwsza faza porodu , która może trwać wiele, wiele godzin. To nie jest tak, że śpiąca suczka nagle wstanie i plum urodzi szczeniaka.
Po drugie jeśli chodzi o ścisłość to suka może rodzić i od 58 dnia. Znam nawet dwa mioty urodzone jeden w 54, drugi w 55 dniu (szczeniaki przeżyły).
Myślę, że jeszcze sporo wiedzy Goldek ci potrzeba...[/quote]

Myślę że tak...:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldek']Znam KILKA objawów zbliżającego się porodu, (czyli że suka, dyszy, chce wyjść na dwór, ma skurcze) i wiem że poród jest przewidywalny, tylko chodziło mi o to, że - tak jak napisała Cavalierka - od 60 dnia ciąży już praktycznie nic nie wiadomo. Trzeba być przygotowanym w każdej chwili.[/quote]


Moja suka urodziła w 57 dniu - nie dyszała, cały dzien bykla b. aktywna - byłysmy na długim spacerze, biegała jakby nigdy nic. Miał normalny apetyt - 2 godz przed porodem zjadła wielką kolacje, nie chciała na dwór ponad miare, nie okazywała zadnych oznak skurczów przepowiadających - NIC. Poprostu nagle jekneła, i sie zaczęło - od 1 jeku do konca porodu 110 minut - 4 szczyle.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Goldek']I tego tygodnia się właśnie obawiam....:roll: Ale słyszałam gdzieś w którymś wątku że suki które mają dużo szczeniąt rodzą wcześniej (już 61 dzień ciąży) a te które mają mniej szczeniaczków później (64, 65 dzień) .
Co Wy na to? To jest potwierdzone jakimiś badaniami??[/quote]

Badaniami może nie ale doświadczeniem hodowców tak. :)
Miot który miałam rok temu - jeden szczeniak. Urodzony w 67 dniu.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Po drugie jeśli chodzi o ścisłość to suka może rodzić i od 58 dnia. Znam nawet dwa mioty urodzone jeden w 54, drugi w 55 dniu (szczeniaki przeżyły). [/quote]

Oj, to bardzo dziwne. Bo mnie kiedyś powiedziala osoba, która odebrała bardzo wiele porodow - u siebie i u całej masy hodowców, że szczenięta urodzone w 56 dniu są za młode, żeby przeżyć.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...