Jump to content
Dogomania

Pies nie potrafi pływać


Ulaa

Recommended Posts

Moja najstarsza suczka nie potrafi pływać (taka linia hodowlana :roll: ), a przeszła poważną operację bioder i kolana, wkrótce czeka ją następna - barku. Najlepszą formą rehabilitacji dla niej byłoby pływanie. Nie boi się wody, bardzo chętnie do niej wchodzi, nawet siada i kładzie się. Jednak maxymalna głębokość to do szyi.
Czy są jakieś kapoki, kamizelki dla psów? Może w takim ubranku poczuje się bezpieczniej i choćby pomacha łapkami odrywając je od dna. Poradźcie coś...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, te w karusku faktycznie starsznie drogie :-o
A te na allegro widziałam, jednak nie jestem przekonana, czy utrzymają moją sunię. Myślę, że z namówieniem jej do pływania nie byłoby problemu, bo uwielbia wodę i gdy poczułaby się bezpiecznie nawet nie dotykając łapkami dna, bez ryzyka podtopienia, chętnie próbowałaby pływać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]hehe Erga tez na poczatku nie potrafila plywac, ale spedzilam z nia tydzien w stawie :P Znaczy wchodzilam do stawu, bralam ja na rece i trzymalam pod brzuchem:lol: pozniej stopniowo zabieralam rece i po kilku dniach sama juz potrafila;)[/B]

Link to comment
Share on other sites

Koleżanka ma kerraka. Mówiła ze nie umie pływać Nie wierzyłam :lol:
Kiedys moej psy i jej wpadły do jeziora. Patrzymy a Kerrak pływa. Ale jak.:crazyeye: Moje to sie chowały przy nim. Kerrak pokazał styl godny najlepszej pływaczki synchronicznej. Normalnie balet. Moje jak norki wokoło, a on wysoko pysk, dostojnie przebierał łapkami i jak w wodnym balecie pływał. Normalnie oniemiałyśmy. W pewnym momecie bach, zniknał pod wodą. Koleżanka już sie rozbierała aby go ratować, ale udało mu sie wylexć. Okazało sie ze Kerrak chodził tylnymi łapkami po dnie, a przednimi przebierał jakby naprawde pływał.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Koleżanka ma kerraka. Mówiła ze nie umie pływać Nie wierzyłam :lol:
Kiedys moej psy i jej wpadły do jeziora. Patrzymy a Kerrak pływa. Ale jak.:crazyeye: Moje to sie chowały przy nim. Kerrak pokazał styl godny najlepszej pływaczki synchronicznej. Normalnie balet. Moje jak norki wokoło, a on wysoko pysk, dostojnie przebierał łapkami i jak w wodnym balecie pływał. Normalnie oniemiałyśmy. W pewnym momecie bach, zniknał pod wodą. Koleżanka już sie rozbierała aby go ratować, ale udało mu sie wylexć. Okazało sie ze Kerrak chodził tylnymi łapkami po dnie, a przednimi przebierał jakby naprawde pływał.:evil_lol:[/quote] :lying: :grin: :grin: :grin:

Link to comment
Share on other sites

Chyba po prostu trzeba wziąć 2. osobę do pomocy, i załóżmy ty trzymasz przód, za obrożę, a pomocnik tylną połowę, np pod brzuchem, i tak trzeba isc gdzie pies nie ma gruntu i próbować.. Ja tak uczyłam moją sunię, i teraz świetna z niej pływaczka.
Ostrzegam, że pies przy takiej nauce potrafi nieźle podrapać, kiedy majta łapami w wodzi i trafi na twoją nogę :evil_lol:
Najważniejsze to żeby pies nie wyciagał przednich łap nad wodę, tylko żeby położył pysk mniej więcej na powierzchni. Najczęściej psy które nie umieją pływać, próbują stawać na tylnych nogach i z tym właśnie trzeba psa oswoić, żeby tak nie robił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Koleżanka ma kerraka. Mówiła ze nie umie pływać Nie wierzyłam :lol:
Kiedys moej psy i jej wpadły do jeziora. Patrzymy a Kerrak pływa. Ale jak.:crazyeye: Moje to sie chowały przy nim. Kerrak pokazał styl godny najlepszej pływaczki synchronicznej. Normalnie balet. Moje jak norki wokoło, a on wysoko pysk, dostojnie przebierał łapkami i jak w wodnym balecie pływał. Normalnie oniemiałyśmy. W pewnym momecie bach, zniknał pod wodą. Koleżanka już sie rozbierała aby go ratować, ale udało mu sie wylexć. Okazało sie ze Kerrak chodził tylnymi łapkami po dnie, a przednimi przebierał jakby naprawde pływał.:evil_lol:[/quote]
Widocznie coś mu z tyłu zanadto ciążyło ;) , prawdziwe kerraki (te ze skróconymi ogonami) pływają znakomicie, były przecież używane do polowań na wydry w głębokiej wodzie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Widocznie coś mu z tyłu zanadto ciążyło ;-) , prawdziwe kerraki (te ze skróconymi ogonami) pływają znakomicie, były przecież używane do polowań na wydry w głębokiej wodzie.[/QUOTE]
A wiesz faktycznie wszystkie,swietnie pływajace maja ogony do sterowania. Wydry, bobry o delfinach nie wspomne. Wiesz chyba pewnie dlatego ten nie miał ogona i dlatego nie mógł pływac.:-(
Ale na powaznie myśle ze zdarzaja się wyjątki które mają problemy w wodzie. Z takich znam włąsnie tego keraka, malinoisa i file, która mało się nie utopiła, na całe szczescie Pan był z nią w wodzie i wyniósł na własnych rączkach, mozecie sobie wyobrazić jak wygladał kiedy wyszedł. Cały w sznytach.

Link to comment
Share on other sites

A Abra nie potrafi i ma to w genach, niemal wszyscy potomkowie Aspena Little Norway's nie umieją pływać. U niej to dodatkowo pewnie przez chore stawy. Nie chcę jej uczyć na siłę, bo wiem, że to nic nie da.
Kiedyś była taka sytuacja, że pływałam z koleżanką, a młodziutka Abra z kolegami na brzegu. Biegała i wchodziła do szyi, piszczała. Myślała że się topimy. Pobiegła w kierunku pomostu, który był zamknięty, ale jakiś debil otworzył wejście i wpuścił ją. A ona przez ten pomost przebiegła i z rozpędu wskoczyła do wody - jak kłoda. Na szczęście udalo nam się z koleżanką dopłynąć, ale strasznie ciężko było ją wyciągnąć, bo drapała i przytapiała (waży 50kg). Ja wygramoliłam się na pomost i zawołałam kolegów, koleżanka ją trzymała i wtedy nadbiegł "słoneczny patrol" i pomogli nam ją wyciągnąć... Ale zrobiłam awanturę ludziom przy pomoście :angryy: A oni jakieś durne komentarze "hahaha pies nie umie pływać". Abra mało się nie utopiła przez nich :angryy: Teraz uważa bardzo, wchodzi tylko jak ma łagodne zejście i bezpieczne dno. A tak sobie ślicznie spaceruje po wodzie, siada, kładzie się i "udaje" że pływa :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 14 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...