Jump to content
Dogomania

piesek załatwia mi się na łózko :(


galleana

Recommended Posts

Szczeniak ma 2 miesiące i 3 tygodnie, od wczoraj dopiero wychodzi na dwór, do tej pory miał porozkładane maty higieniczne. Siku w 90% trafiało i trafia na maty, czasem tuż obok, kupka najczęściej na chodniku w przedpokoju. Niestety odkąd daje radę sam wskoczyć na nasze łóżko w sypialni to znajduję tam często kupkę i raz na jakiś czas sika na kołdry. Chętnie też wskakuje na sofę w salonie i tam też chce robić kupę, jako że tam częściej ktoś przebywa to dajemy radę szybko go zdjąć i postawić na macie. Jak sobie z tym poradzić? Na razie staram się nie zostawiać otwartych drzwi do sypialni.

Link to comment
Share on other sites

naucz psa, gdzie można się załatwiać to przestanie robić na łóżko. jak widzisz, ze pies się kręci w kółko, szuka miejsca, właśnie się obudził, jadł/pił, bawił się to wyprowadzaj go na dwór, jak tylko się załatwi to nagradzaj i ciesz się, jakby wykonał super trudną sztuczkę i w ten sposób zwierzątko nauczy się zachowywać czystość.

Link to comment
Share on other sites

Pies wie gdzie może się załatwiać,od tego są maty higieniczne, za każde załatwienie się na nich otrzymuje pochwały i smakołyki. Jak załatwi się gdzie indziej, nie krzyczymy, nie karcimy go, rozumiemy że to bobas jeszcze. Niestety sikania nie sygnalizuje, kupkę owszem -łatwo się zorientować co się święci. Jednym słowem jeszcze trochę cierpliwości. Ja jestem zdziwiona tym załatwianiem się na łózko, bo to nie pierwszy mój piesek i żaden tak nie robił, jednak po rozejrzeniu się po forum stwierdzam, że nie jest w tym odosobniony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...