Jump to content
Dogomania

Padaczka - dieta- karma?


Kaaasiaaa

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

myślę że większośc osób borykajacych się u swoich psów z podobnym problemem karmi tym czym dotychczas.jeśli ataki pojawiaja sie dość czesto to niezbedne sa leki...mozna pokusic się o badanie krwoi w kierunku sodu,potasu wapnia,ogólnie biochemię...bo moze tu tkwi problem wywołujacy te epizody

Link to comment
Share on other sites

Mam takiego psiaka. Dodatkowo choruje na zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki.
Ataki miewa raz w miesiącu, czasem rzadziej. Jak zmieniłam karmę na Markus Muhle to w ciągu miesiąca miał 5 ataków. Wróciłam do Pro Plan z łososiem i na razie jest ok bo wcześniej też było. Jadł też Joserę festival i również było super.
Boję się spróbować z karmami z wysoką zawartością mięsa, typu Ojrien, bo podawanie samego mięsa wywołuje luźniejsze kupy. Co może spowodować dolegliwości żołądkowe. A to przekłada się na układ nerwowy i może nasilić ataki.
Jeśli ataki są rzadkie to zmiana karmy chyba nie jest konieczna,

Link to comment
Share on other sites

Dieta / eliminacja składników raczej nie ma zbyt dużego wpływu na ilość i siłę ataków. Warto zrobić pełen profil biochemiczny psu.
I proponuję obserwować jakie bodźce wywołują ataki. U mojej Laiki ataki wywoływał telewizor (mrugający obraz), wszystko co wydawało pulsacyjne światło (światła samochodowe, sygnalizacja, światło od roweru), nagłe dźwięki (zrezygnowaliśmy z dzwonka przy drzwiach)... Trochę tego było i po kolei eliminowaliśmy to co się dało.
Jak najmniejszej ilości ataków !

Laika jadła royal canin renal lub hill's k/d. Z powodu problemów z usuwaniem amoniaku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...