Jump to content
Dogomania

Vita - energiczna miłośniczka pieszczot czeka na dom!


awede

Recommended Posts

Dzisiaj z Vitą zostałyśmy na terenie schroniska. Porządnie się wyprzytulałyśmy i wygłaskałyśmy :)
Poćwiczyłyśmy oczywiście znów komendy i się wyczesałyśmy. Dzisiaj postanowiłam spróbować z "psią" szczotką (taką z drucikami), ze względu na jej gęstą sierść. Dziewczyna bardzo dobrze to zniosła :) A gdy już nie chciała się czesać, to po prostu się odsuwała.
Vita też w pewnym momencie zrobiła się troszkę zazdrosna o inne psy ;) Gdy robiłam już dłuższy czas zdjęcia, a ona tylko stała koło mnie, to chyba stwierdziła, że już dość, czas się nią zająć. Zaczęła mi się wdrapywać na kolano i lizać po twarzy ;)
Na koniec chciałam Vicie znaleźć jakąś zabawkę. Na początku zainteresowała się gumową piłeczką. Szalała z nią niemożliwie! :) Ale po ok. 5 minutach przeszła jej ochota. To znalazłyśmy kolejną zabawkę - pluszaka. Sytuacja się powtórzyła. A na koniec dostała znowu piłeczkę. Gdy tylko wyszłyśmy ze schroniska na dwór to piłka poszła "w kąt" :P Ach, niezdecydowana ta moja kobitka ;)
Link to comment
Share on other sites

Kolejny wolontariat za nami. Wczoraj cały czas spędziłyśmy z Vitą na głaskaniu i czochraniu, co bardzo się jej podobało :)
Jutro pójdziemy na spacerek, więc będzie jakaś dłuższa relacja :)

A ja urozmaicę ten krótki opis zdjęciami ;)

 

DSC_6059.JPG

 

DSC_6060.JPG

 

DSC_6063.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj poszłyśmy w towarzystwie Fary na Burowiec :) Vita przez większość czasu szła na luźnej smyczy, a z Farą w ogóle nie zwracały na siebie uwagi ;)
W parku spotkałyśmy nową miłość Vity - niedużego, jasno-brązowego psiaka :D Niestety chłopak trochę się jej bał, więc poszłyśmy dalej. Gdy wróciłyśmy do schroniska, to moja dziewczyna była już padnięta; pogoda zrobiła swoje. Siadłyśmy sobie na ziemi, a ona przez większość czasu leżała koło mnie i czekała na pieszczoty :)
Próbowałyśmy się też wyczesać, ale niestety dzisiaj Vicia nie miała na to ochoty i ode mnie uciekała.

I kilka nowych zdjęć :)

DSC_6412.JPG

DSC_6414.JPG

DSC_6419.JPG

DSC_6422.JPG

DSC_6430.JPG

Link to comment
Share on other sites

trzymam mocno, mocno :) a wiadomo już coś?

Niestety nic nie wiem. Z tego co zrozumiałam, to p. Ani nie było przy adopcji, więc czekam aż będzie w schronisku i się wszystkiego dowie. A potem przekaże to mnie ;)
Poza tym na razie pisała, że podobno. Mam nadzieję, że nie tylko podobno, a na pewno :)

Link to comment
Share on other sites

Ania na wycieczce, więc przekazuje co na razie wiemy ;)
"Ogolnie to tak. Malzenstwo w srednim wieku, mieli juz dwa psy. Szukali psa do glaskania i do pilnowania (pomijajac, ze do tego drugiego Vita sie kompletnie nie nadaje). Na poczatku chcieli Mone, ale w koncu zdecydowali sie na Vite. Ma mieszkac na ogrodku, na razie nie wiem dokladnie na jakich zasadach. Zostali poinformowani o jej problemach zdrowotnych, wiedza jaka karme jej dawac. Mam numer do faceta i bede do niego dzwonic jutro, zeby sie wiecej dowiedziec. Mam nadzieje ze to bedzie dobry dom dla niej."

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam do Pana, wydaje się być w porządku :) Vita ma mieszkać na ogródku, ma podobno swoją budę i sobie biega. Wszystko już obwąchała. Na zimę zobaczą jeszcze, czy ją będą brać do domu. Obskakuje wszystkich i chce być głaskana. Pan mówi, że musi ją tego oduczyć :p
Vita ich podobno zainteresowała, bo jako jeden z nielicznych psów nie szekała ;)
A! No i państwo byli z nią już u weterynarza, więc wiedzą jak ją karmić i wszystko :)
Wydaje mi się, że domek dobry :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam do Pana, wydaje się być w porządku :) Vita ma mieszkać na ogródku, ma podobno swoją budę i sobie biega. Wszystko już obwąchała. Na zimę zobaczą jeszcze, czy ją będą brać do domu. Obskakuje wszystkich i chce być głaskana. Pan mówi, że musi ją tego oduczyć :P
Vita ich podobno zainteresowała, bo jako jeden z nielicznych psów nie szekała ;)
A! No i państwo byli z nią już u weterynarza, więc wiedzą jak ją karmić i wszystko :)
Wydaje mi się, że domek dobry :)

 

oduczyć głaskania ? no jak to :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...