Jump to content
Dogomania

Vita - energiczna miłośniczka pieszczot czeka na dom!


awede

Recommended Posts

Z Harleyem chyba się nie dogadała, choć szczegółów nie znam. Aktualnie mieszka z Hefnerem, ale myślę, że to tylko przejściowe, bo Hefner musi jeść specjalistyczną karmę.

 

A dzisiaj na spacer poszłyśmy w towarzystwie Syriusza. Vita jak zawsze na smyczy szła ładnie, ciągnąc tylko przy interesujących zapachach. Raz Syriusz chapsnął Vitę, ale na szczęście nic jej się nie stało. Tylko się wystraszyła, ale po chwili już szła spokojnie z ogonem u góry :)
W schronisku poćwiczyłyśmy komendy. "Druga" opanowana perfekcyjnie i teraz ćwiczymy "nos" i "czołgaj się". A na koniec się wyczesałyśmy :) Tym razem użyłam do tego gumowej rękawicy, a jej się to wyraźnie podobało. Dlatego myślę, że będziemy kontynuować wyczesywanie w ten sposób :)

 

Pewien starszy pan szukał dzisiaj suczki do adopcji i gdy mijał Vitę, powiedział, że jej dobrze patrzy z oczu ;) Żeby to zauważył jeszcze ktoś!

Link to comment
Share on other sites

 

Dzisiaj jak brałam Hefnera to mnie dziewczyna rozczuliła strasznie wyciąganiem tych swoich łapek i jeszcze buziaka dostałam :D
 
Z tego co się dowiedziałam to jak na razie Vita z Hefnerem będzie, bo tylko z nim się dogaduje w boksie :P no i przy okazji skorzysta na jego karmie ;)

 

Vita baaardzo chętnie rozdaje wszystkim buziaki :D

Ach, ta moja kochana dziewczyna. Z nikim dogadać się nie chce :( Ale ostatnio ma straszne biegunki i już prosiłam panią Anię, żeby dostawała suchą karmę. Bardzo możliwe, że wątrobowa jej pomoże :)

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj na spacerek poszłyśmy razem z Hermesem :) Większość czasu grzecznie go ignorowała. Tylko kilka razy na niego warknęła, gdy ten ją wąchał, gdzie nie chciała :p

Musiała pobyć też dzisiaj trochę cierpliwa, bo robiłam zdjęcia innym psom, ale dzielnie to zniosła po prostu stojąc spokojnie obok mnie :)
Po spacerze poćwiczyłyśmy jak zwykle komendy i znów się wyczesałyśmy. Z Vity nie wypada już tyle sierści co na początku, więc mam nadzieję, że zmierzamy ku końcowi.
A na koniec poszłyśmy poćwiczyć agility. Choć Vicie się wyraźnie nie chciało biegać, to i tak ładnie podążała za ręką i przechodziła przez hopki (tunel, który uwielbia, obowiązkowo przebiegała mimo braku sił :D).

 

Mam nadzieję, że karma od Hefnera, pomoże na jej nasilające się biegunki.

 

Wydaję mi się, że radość Vity, powoli zaczyna gasnąć w schroniskowym boksie :(

 

Jedyne wesołe zdjęcie ze wczoraj:
DSC_5220.JPG

 

Vita mi kogoś na tym zdjęciu przypomina, postać z jakiejś bajki, czy coś. Pomożecie zgadnąć kogo? :D
DSC_5305.JPG

 

Z Syriuszem w tle, który praktycznie w ogóle nie zwracał uwagi na biegającą za płotem Vitę :)

DSC_5310.JPG

 

DSC_5312.JPG

 

DSC_5330.JPG

 

DSC_5347.JPG

 

I na koniec... Nochal! :D

DSC_5304.JPG

Link to comment
Share on other sites

Kolorowi się zbytnio nie przyglądałam. Mówiłam p. Ani, na razie prosząc o zmianę jedzenia na suchą karmę. Jest z Hefnerem, więc powinna to mieć zapewnione. Jak do soboty nic się nie poprawi to będę myśleć dalej ;) Mam nadzieję, że to nic złego...

Link to comment
Share on other sites

Vita wczoraj została na terenie schroniska. Powtarzałyśmy komendy, a potem poszłyśmy na wybieg. Była zdecydowanie w lepszym humorze (chociaż biegunki nadal ją męczą) i trochę sobie poszalała, a potem poćwiczyłyśmy agility. Hopki tym razem już przeskakiwała ;)

 

Poprosiłam p. Anię o zrobienie Vicie biochemii, ale to najwcześniej za tydzień, jak p. Ania wróci do pracy.

Link to comment
Share on other sites

Ja to mam taki ubaw z Vity jak wyciągam Hefnera :D a jeszcze oczywiście zawsze jak po niego przychodzę to siedzi na dworze. A że głuchy jak pień, to nie słyszy jak go wołam. Muszę więc wleźć do bosku i mu się pokazać :P Przy tym wszystkim Vita jest tak uradowana, że do niej wchodzę i tak macha tymi swoimi łapkami i prosi, że aż się sama gęba śmieje ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiejszy dzień zaczęłyśmy od powtórki komend, a potem Vita poszła na spacer w ogromnej ekipie - z Charliem, Farą, Texasem, Fikusem, Veną i Syriuszem :) Ten pierwszy jej się nie bardzo spodobał, ale po czasie go po prostu ignorowała, jak to Vita ;) Z resztą towarzystwa się raczej nie sprzeczała. Do schroniska wróciłyśmy już tylko w towarzystwie Charliego. Poszłyśmy sobie na wybieg, poćwiczyłyśmy agility, a potem ja sobie usiadłam, a Vita wiernie mi towarzyszyła, opierając się, albo leżąc na moich nogach i prosząc o pieszczoty ;) Potem znowu chwilka komend i tym razem poćwiczyłyśmy też "zostań". Na razie wychodzi nam średnio, choć raz udało mi się ją okrążyć i ruszyła się dopiero, gdy znalazłam się w zasięgu jej wzroku :)

Myślałam, że czas czesania Vity się skończył, a on się jeszcze porządnie nie zaczął. Dzisiaj o tym zapomniałam, więc w czwartek czeka mnie kuuupa roboty :D

Link to comment
Share on other sites

Dostałam informację, że Vita wraz z Nemo, Doris i Moną jadą w środę na badania. Poprosiłam również o morfologię dla dziewczyny. Ale co zostanie zrobione to się okaże. W czwartek powinnam mieć już jakieś info.

Dzięki wielkie za zgłoszenie jej!
Czekam na wieści i oby nic jej nie było.

Link to comment
Share on other sites

Wyniki morfologii VIty. Wprawdzie ma tam dwa wskaźniki nieznacznie podwyższone i jeden obniżony, ale Pani Weterynarz twierdzi, że to nic takiego i wszystko jest w porządku. Vita krew ma już pobraną. Jutro zostanie zrobiona biochemia i podobno wyniki mają być już w sobotę.

 

Morfologia%2520Vita.JPG

Link to comment
Share on other sites

Vita była na spacerze w czwartek i dzisiaj. Dziś w towarzystwie Hermesa, na którego coraz mniej warczy :)
Po spacerze powtórzyłyśmy komendy, a potem na wybiegu ćwiczyłyśmy "zostań". Z reguły dziewczyna spokojnie siedzi i czeka, aż do niej wrócę ;)

Vita miała też ostatnio robioną morfologię i biochemię. Wyniki nie są najgorsze, ale i nie są najlepsze - ma trochę podwyższone parametry wątroby i trzustki. Weterynarz zalecił specjalistyczną karmę, ale teraz NAJLEPSZY DLA VITY BYŁBY DOM. W domowych warunkach dużo szybciej dojdzie do pełni zdrowia. Biedna siedzi już tyle czasu w schronisku i żadnych telefonów w jej sprawie, a ona tak bardzo kocha ludzi. :(

 

 

Zdjęcia z dzisiejszego spaceru:
 

DSC_5845.JPG

 

 

DSC_5860.JPG

 

 

DSC_5859.JPG

 

 

DSC_5853.JPG

Link to comment
Share on other sites

Nowy opis Vity (proszę o aktualizację na stronach) :)

Vita to ok. 4-letnia suczka średniej wielkości (ma ok. 40 cm w kłębie i waży ok. 16 kg), która już ponad półtora roku czeka w schronisku na dom. Tak długi pobyt zaczyna się odbijać na zdrowiu dziewczyny. Ma trochę podwyższone parametry wątroby i trzustki. Aktualnie jest na zaleconej przez weterynarza specjalistycznej karmie. Bardzo możliwe, że wynika to ze sposobu żywienia lub/i stresu. W domowych warunkach na pewno szybko dojdzie do pełni zdrowia! Mimo to Vita w schronisku jest wesoła. Bardzo lgnie do ludzi i uwielbia pieszczoty. Próbuje zaczepiać każdą napotkaną osobę w oczekiwaniu na chwile głaskania. Widać, że bardzo brakuje jej kontaktu z człowiekiem i miłości. Do innych psów jest nastawiona różnie; na wiele warczy, ale raczej rzadko zdarza jej się zaatakować. Nie lubi jednak nachalności z ich strony i powinna być jedynym psem w domu. Na smyczy chodzi ładnie, prawie w ogóle nie ciągnie, a jeśli jej się zdarzy, to reaguje na korekty. Vita trochę boi się ruchu ulicznego, a w szczególności dużych aut.  Potrafi wykonywać komendy siad, łapa, druga, waruj oraz poproś. Rozpoczęła też treningi agility. Nie lubi szczotkowania, ale jej krótka sierść nie będzie wymagać tego często.
Jest zaszczepiona, odrobaczona, wysterylizowana i zaczipowana.

 

Kontakt: 514324200, [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...